Коледата се задава,ТЪРНОВСКАТА мама подаръците стяга!

  • 9 051
  • 298
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 77
Дори,мерси за линка.Не го бях чела това.

"...инвестираха в реновирането и освежаването на детската площадка на “Марно поле”. Тя се превърна в най-шареното и привлекателно място за игра на открито във В. Търново."

Аз случайно минах от там и видях,че съоръженията са боядисани.Това ли е великото инвестиране? Rolling Eyes
Ами че то ако е така,и ние майките ще съберем по 5 лв и ще купим шарени боички,ще се хванем една събота и неделя и по-хубаво даже ще го направим Wink

Работата е там че не се събират нито по 5 лева, нито дори по 5 стотинки! Няма и инициатори да събират пари, а и да си говорим честно - колко майки са нужни за да съберат достатъчно средства ,като дадат по 5 лева, за да се боядисат всички люлки и пързалки било то на Марно поле, било то някъде другаде. Нито пък за една събота и неделя ще успеят да свалят старата боя с газова горелка, да грундират и боядисат с "боички" железата, да завярят където е счупено, да "закърпят" счупени пейки и катерушки, да насипят пясък за пясъчниците /2 камиона да бъдем точни и чакъл за алеите? Смятам че мамите които водят често децата си там биха могли да оценят направеното адекватно. И никой никога не е говорил за "велики инвестиции" - напротив аз написах изрично реновиране/обновяване/ремонт

 По повод това че давате много предложения - така ще се знае кои са площадките които са най-зле, пък са използваеми и които на по-късен етап може също да бъдат ремонтирани, а тези за които има най-много гласове да бъдат освежени. Така че не се отказвайте и нека да направим местата където ще играят нашите деца по-приятни!  Hug

# 46
  • Мнения: 77
 ДЕТСКИ ПЛОЩАДКИ ПРЕДЛОЖЕНИ ЗА ОБНОВЯВАНЕ
 гласовете и предложенията досега

1. парк Дружба / до Битака - 4 гласа
2. Пишмана до СБА
3. Зоната - 2 гласа
4. парка на Триъгълника - 2 гласа
5. над Старата болница
6. срещу Мола - 2 гласа
7. на ул. "Ангел Кънчев" - 2 гласа
8. в двора на "Бачо Киро"

# 47
  • Мнения: 211
Според мен не само нашите гласове са решаващи,а и тези на останалите хора, които според статията трабва да гласуват на сайта на общината или пък да изпратят писма.Който има информация дали са публикували нещо на този сайт да ми каже,защото аз такава информация не видях!

# 48
  • Мнения: 5 362
Шнолке,не съм целяла подобен отговор от теб,незнам с какво се занимаваш,какво целиш и чии интереси защитаваш,но ще ти кажа,че когато аз погледнах детската площадка не забелязах нищо кой знае какво променено,освен новите цветове.
Не съм ходила да проверявам как са смъквани старите цветове,има ли "закърпено" и да броя песъчинките в пясъчника,но не мога да си изкривя душата и да кажа,че там са инвестирани някакви значителни средства.
Аз предложих площадката в парк "Дружба"-онази,до WC-тата,защото там почти няма такава.Всичко е "обезкостено",и ако някой ден видя там да се люлее дете и да се пуска по пързалка-да,ще призная,че ВТ Хилс е инвестирало в децата на града.
Иначе,да,отчитам го като ''+",но според мен не е достатъчно.И нека това,че моето мнение е по-различно от твоето,не означава,че е грешно Wink Peace

# 49
  • Мнения: 77
Не означава че е грешно разбира се, написах това което съм видяла с очите си, за да се знае и от тези които не са "инспектирали" като мен.
Важното е, че когато водих моето дете там не се люлеехме на всички люлки защото имаше липсващи дъски, а на едната пързалка имаше ужасна дупка която я правеше доста опасна по мое мнение. Знам че има и други такива съоръжения и площадки и заради това пуснах запитването, а интересите които се опитвам да защитавам аз лично са на децата.
Хубав ден!   bouquet

# 50
  • Мнения: 13
когато аз погледнах детската площадка не забелязах нищо кой знае какво променено,освен новите цветове.
Не съм ходила да проверявам как са смъквани старите цветове,има ли "закърпено" и да броя песъчинките в пясъчника,но не мога да си изкривя душата и да кажа,че там са инвестирани някакви значителни средства.
Аз предложих площадката в парк "Дружба"-онази,до WC-тата,защото там почти няма такава.Всичко е "обезкостено",и ако някой ден видя там да се люлее дете и да се пуска по пързалка-да,ще призная,че ВТ Хилс е инвестирало в децата на града.
Иначе,да,отчитам го като ''+",но според мен не е достатъчно.И нека това,че моето мнение е по-различно от твоето,не означава,че е грешно Wink Peace
Аз живея на Пишмана, точно до площадката за която вече е станало дума. Тук направиха подобрения точно преди изборите - люлките вече са здрави, има и нова пързалка... (кучетата, котките, големите деца и т. н. си остават, разбира се Sad ), но и аз мисля, че е наложително да се понаправи нещичко в парка до битака, защото наистина там е отчайващо, а е на центъра и има доста деца...

Честито на празнуващите именници днес!
Ето от моята Михаела

# 51
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Честито на Михаела! Весела и здравичка да е!

# 52
  • Мнения: 195
Честит имен ден на сладката Михаела!
Честито и на всички останали празнуващи днес! Да са живи и здрави и с радост да носят имената си!
Тед Ка, на теб Честит месец без цигарен дим  Wink  Laughing Само така и занапред!

# 53
  • Мнения: 927
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИчКИ ИМЕНИЦИ И ТЕХНИТЕ РОДНИНИ!!!!!

Шнолка, дано наистина нещо се направи..
Аз само не разбирам защо става въпрос само за две площадки  Thinking , след като в града се оказва ,че има само 2-3 що -годе в добро състояние..
Добре, че от време на време има избори, че политиците да видят малко по-далеко от собствения си търбух...
Явно за другите детски площадки ще се чака до следващите избори..  Thinking... ако някоя от тях е останала незастроена, де..

# 54
  • Мнения: 5 362
Тед Ка, на теб Честит месец без цигарен дим  Wink  Laughing Само така и занапред!
Тенк ю! bowuu


Хубав и усмихнат ден на всички! Hug

# 55
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Момичета,
кой стана кмет на Търново, че нямах време да следя?

# 56
  • Мнения: 686
Момичета,
кой стана кмет на Търново, че нямах време да следя?
Пак същия:д-р Румен Рашев

# 57
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Момичета,
кой стана кмет на Търново, че нямах време да следя?
Пак същия:д-р Румен Рашев
ooooh!

# 58
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Момичета, казвайте откъде купувате обувки на малчовците! За Капчица разбрах, че има в Рум-а, днес гледахме, няма малки номера -трябва ни 19-20, в оня магазин на Пишмана (забравих му името) има само някакви турски, на КиК нещо не харесах.....
Малкият номер ни е проблема. Искам нещо тип висока ботичка , вътре с пухче...

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Аз,на Божи и поръчвам от Редута,ама съм виждала хубави модели на "Пето авеню",че май съм и и купувала от там някакви сандали май бяха newsm78
Абе,има доста места от където може да му намериш!

Общи условия

Активация на акаунт