Трудно никнене на зъби

  • 2 424
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Здравейте! Дъщеря ми е вече три дни с температура. През деня до 38 %., а нощем, обикновено коло 1 ч. - 38.6 %. Нашият педиатър ни прегледа и каза, че е от зъби. Венецът отгоре е много подут и изглежда са тръгнали повече от два зъба да прорязват. Непрекъснато гризе нещо и не дава да се пипне венеца. Тя не яде, пие по съвсем малко мляко и вода, няма разстройство. Въпреки това не е отпаднала и през деня си играе. От време на време плаче истерично. Давам четири пъти дневно Панадол, а за през нощта ни изписаха Хексалгин по 3 капки. Искам да попитам нормално ли е толкова време да има температура от зъби, освен това ми казаха, че Хексалгинът е латинското наименование на аспирин (вярно ли е???) и не се препоръчва до 12 г. възраст? Вие какво мислите за Нурофена, може ли да се съчетава с Панадол и Хексалгин и въобще трябва ли да я тъпча с толкова лекарства? Ще съм благодарна, ако изкажете Вашето мнение? Много съм притеснена от това, че не може да смъкнем температурата за повече от два-три часа!

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 09:53 от lga

# 1
  • Мнения: 5 760
Малко е вероятно такава висока температура да е само от зъбките. Можете да давате или Панадол, Ефералга-те са едно и също  или Нурофен(ибоброфен) Не е добре да ги редувате защото няма никакъв смисъл. При висока Т Нурофена е по- доброто- смъква по-бързо температурата и има противовъзпалителен ефект.
Хексалгина всъшност е аналгин и се дава по изключение при температура над 39 - смъква бързо температурата и след това вече можете да давате нурофен по 5 мл. през 6 часа.

Общи условия

Активация на акаунт