Разделно хранене-част 17

  • 12 928
  • 309
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 787
Мнгого ви благодаря за успокоителните думи относно градината на Калоян,момичета Hug

Но,стана тя каквато стана снощи.Както си играеше дребното,изведнъж се отпусна и заспа по никое време-към 19.00 часа.Веднага усетих,че става нещо.През нощта вдигна Т 38-38,5 и така до сутринта.Ходихме на доктор-честити ни първата вирусна инфекция от градината-червено гърло,хрема и афти в устата.Много обезкуражаващо-за 2 полудена/оставях го по 2-3 часа в градината сутрин/и вече е болен.Докторката каза,че ще ни е много трудно зимата и да си помислим добре какво ще правим.Дечица като него,които не са боледували,в яслата и градината си наваксвали болестите SickЛеле,лошо ми става вече Outta Joint

Сега ще се лекуваме с хомеопатия-силно се надвам да помогне,за да не се стига до тежката артилерия-АБ Praynig

Такива работи при нас.
Вчера нашия тати получи много добра новина от Здравната каса.Преди 4 месеца кандидатства за едно много скъпо лекарство.И,напълно неочаквано,вчера от нашата мила Здрвана каса ни уведомиха,че е одобрен и да ходи да си вземе протокола за лекарствата.Много се радвам и се надявам всичко да е наред Praynig

Петя,готовите спагети не са добър избор за храна.Пълни са с какви ли не боклуци.Аз обожавам всички неща на Барила и мога да ти ги препоръчам.Вкусни са дори и само така да си ги хапваш Grinning.А пък ако не ти се прави сос,аз понякога правя едни спагети с настъргана лимонова кора и сметана,разбита с малко водичка и сол.Може и чесън.Стават за 10 минути и са много вкусни WinkПробвай,ще се изненадваш от вкуса на лим.кора върху спагетите-нещо много необичайно и страшно приятно на вкус се получава Grinning

Зеле с месо на фурна може,да.Прави си го както обикновено,но не слагай брашно напр.вътре.
Аз го правя така-нарязвам пилешки бутчета/или някакво пилешко месо/на порции.Задушавам ги леко.Вадя ги и на тяхно място прибавям нарязаното и намачкано със сол зеле.Бъркам докато се слегне,добавям 2-3 чаши вода,червен пипер и оставям да ври 15 минути.После добавям дом.пюре/не винаги/.Изсипвам в тавичка,нареждам порциите месо,боцвам тук-там дафинов лист и пека до зачервяване.

Регенце,я горе главата и не се давай на лошото настроение Heart Eyes

Роси,как си се дегизирала с този ник-не мога да те позная.Добре дошла пак при нас и ни навестявай по-честичко Heart Eyes

Мишенце,не се депресирай.Времето е хубаво,слънчево и може да разкара всякакви лоши мисли.Целувки Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 1 227
Здравейте Hug

Днес съм станала с лице към възглавницата и затова чак сега минавам да ви видя. Гърлото ме боли ужасно, но хубавото е, че Ванеса вече е по-добре. Има всички шансове да минем без АБ.
Ками, много бързичко хванахте вирусче бе мила. Това имах предвид като ти казах да го задържиш. Вирусите атакуват безпощадно, а детските градини са като инкубатор. Като навърши 3 не че няма да ти боледува, но вече ще е по-голям и ще можеш да контраатакуваш с повече средства. Прегърни малкият сладур от нас и бързо оздравяване Hug
Мише, никаква депресия Naughty. И минавай по-честичко Hug
Реге, чакам снимки от фотосесията и повече усмивки от теб Hug
Алекс, ще видя какво мога да направя за 17ти, ако всичко е наред ще се видим Hug
Раче, добре дошла отново при нас Hug

целувки на всички Hug Hug Hug

# 47
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте  bouquet Hug

Вчера за вечеря си направих зеле с пилешко както каза Ками и стана страхотно Laughing
Днес за обяд съм предвидила риба тон 1 консерва с някаква салата newsm78още незнам каква.За вечерята не съм измислила още.Дояло ми се е ролца от раци но незнам с какво и как да ги приготвя за да са разделни newsm78Някакви идеи CrazyНе ми се иска да ги пържа Crazyако знаете по друг начин как да ги направя newsm78
Сега мисля да закуся един грейпфурт Flutterи да пия един чай Flutter
Дано се оправи малко времето до обяд за да се разходим PraynigЩе чакам една жена от продавалника до обяд да дойде за да и дам дрешките които на Ками вече са малки за да ги даде на имащи нужда дечица и след това се надявам да излезем с малката на разходка Praynigдано не вали Praynig Praynig

# 48
  • Мнения: 128
Здравейте момичет, аз рядко се включвам но имам доста работа и здравословни проблеми в семейството и не ми остава време за писане, но се старая да ви чета поне.
Петя тази зелева супа чувала съм за нея но незнам точната рецепта, ако я пасираш дали няма да може да се преглъща по лесно Thinking Ще ми дадеш ли продуктите за нея?

# 49
  • Мнения: 2 724
Здравейте милички Hug.
Сладунче ,изобщо не се шегувах за снимките.
Трябва да имаш усещане да подбираш подходяща светлина ,детайл, особен момент и ти го имаш ,доказват го страхотните пейзажи, които си снимала Peace.
Аз също много обичам да снимам, но се влияя от настроението си .
Понякога се получават страхотни снимки ,а друг път направо режа глави и крака hahaha.
Мишенце, влизай по- често в темата, ще те измъкнем от депресията Hug.
Не се предавай ,толкова си млада spoko
Регенце ,с нетърпение ще чакаме да видим и ние фотосесията Wink.
Сетих се за суровоядството, че трябва да имаш здрав стомах Peace.
Мади, за срещата съм на 90 процента, стига всичко да е наред в къщи .
Ще се радвам ако ти и Сладунчето дойдете  Hug.
Някой друг мераклия? Praynig
Ками, май най -добре да отложиш градината за края на пролетта.
Сега започват вирусните атаки и децата наистина много боледуват, но ти си знаеш най- добре Peace.
Вчера си приготвих едни картофки от готварския "Златните картофки на Лео".
Много ми харесват ,лесно се приготвят и са едни апетитни....
Мисля ,че са разделни, вижте ги :
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=114795.msg2075879#msg2075879

# 50
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте момичет, аз рядко се включвам но имам доста работа и здравословни проблеми в семейството и не ми остава време за писане, но се старая да ви чета поне.
Петя тази зелева супа чувала съм за нея но незнам точната рецепта, ако я пасираш дали няма да може да се преглъща по лесно Thinking Ще ми дадеш ли продуктите за нея?

Аз издържах само един ден на нея и свалих едно килце Partyно е ужасна въпреки че я пасирах Sick SickРХ е това което си избрах и ще си карам на него Flutterдано сваля излишните кг.-ми Praynig

Ето ти рецептата:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/351/80/
Има и тема тук намерия и прочети как върви при дамите които я спазват Crazy Crazy

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 10:33 от petq

# 51
  • Мнения: 1 227
Добро утро Hug

Алекс, за 17ти съм 95%. Дано до тогава да ми се върне гласа, че ще решите, че съм много кротка и блага... Ще ми бъде приятно да се видим Hug
Картофките на Лео ги намирам за съвсем разделни и още днес ще ги пробвам.

 Hug Hug Hugна всички и приятен ден

# 52
  • Мнения: 533
Привет и от мен, разделнички  Hug
Вчера го ударих малко на плодов ден, три ябълки и много чай Blush, но понеже предишната вечер бях изцяло на плодове, вечерта милото ме изненада с едни ми ти вкусни дробчета  Crazy и супер салата- цвекло, бяла ряпа и соеви кълнове  Party , беше страхотно  Hug Е, имаше и оризец и се изкуших, щото той така ми се радваше, че ям хехех Heart Eyes Но пък кантарчето не е мръднало, на което хем се радвам, хем все не ми стигааааа хехе Аман от женска лакомия  Crazy
Утре ще ме вземе да ходя с него в командировка във Велинград, а там е невероятно сега, та ще има още снимки  Peace
Алексче, и аз нямам търпение да се видим  Hug
Петенце, само така  Peace Ками винаги има добри идеи за хапване, жалко, че аз самата не мога да си позволя времето да се порадвам на вихренето в кухнята  Whistling Винаги се прибирам след 8  ooooh!, и дотогава милото е сготвило, добре че си падаме и двамата по здравословна храна де  Party
На всички, усмивки, прегръдки и добро настроениеее!!! Иде уикенд хехе  newsm44 newsm44 newsm44 smile3525

# 53
  • София
  • Мнения: 3 787
Петя,ето една рецепта за рулца от раци.От "Перфектната вечеря "е Wink
Пикантен Рачо

12 бр. рулца от раци; 3 лимона; сладко-лют сос; олио

1. Дървени шишчета се накисват за 10 минути във вода. Рулцата се нарязват на по 3 части, лимоните – на резени.

2. На шишовете се набождат последователно рулце, лимон, рулце, т.н., като се завършва с рулце. Готовите шишове се намазват добре със сладко-лют сос, нареждат се върху покрита с хартия за печене тава и леко се поръсват с олио. Пекат се в загрята на 180-200 градуса фурна, като през 2 минути се обръщат. Трябва да се зачервят от всички страни.

Сладко-лютия сос можеш да го направиш от кетчуп и чили сос.

Малката адашка е много сладка Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 2 724
Мади , Сладунче ,много се вълнувам за предстоящата среща Hug.
Не се притеснявай за гласа си, ако трябва ,ще размахваме ръце и крака и пак ще си покажем бодличките Laughing.
Аз пък миналия път ,когато ходих на импровизирана среща, бях с алергия на очите .
Сега пък се сдобих с няколко красиви пъпки ,надявам се до другата седмица да се разделя с тях Praynig.
Напрежението си казва думата и веднага разцъфтявам като кактус Joy.
Петя ,линкчето не ти се отваря ,пусни интервал и тогава го постави. Peace
Ще сравня зелевата супa  с тази, която аз приготвях за съпруга си .
На мен пък ми харесваше и си хапвах, а той не ми даваше ,защото съм щяла да изчезна  hahaha...

# 55
  • Мнения: 1 227
Алекс, Сладунче, чакам с нетърпение да се видим Hug
А някоя друга разделничка няма ли да се присъедини към нас?

# 56
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Aleks Вече се отваря Wink Peace
Ако твойта рецепта е по различна,моля да я споделиш за да я изпробвам и нея Embarassed Crazy
Ками и на тебе мерси за рецептата и за комплимента  bouquet

Сладурки, мисля да кача малко снимки някаде и да ви се покажа и азSimple Smile

# 57
  • Мнения: 2 724
Петя ,публикацията на Рisana,с малко промяна - прибавям брюкселско зеле ,карфиол, броколи, тиквички ,зелен фасул и след като се свари, прибавям една малка кафяна чашка зехтин ,в която съм задушила един настърган морков и още- прибавям кубче зеленчуков бульон Peace.
Обърни внимание на всеки ден от седмицата.
Ако спазваш режима ,няма да си гладна и отпаднала, а същевременно ще отслабваш .

# 58
  • Мнения: 861
Привет!
Снимките ще бъдат готови към обяд. Обещавам, ще покажа  Peace. Аз съм добре. Грета се чувства много добре в новото училище и е очарована от госпожата. Казва, че тук много се учи и никое дете не говори в час  Peace и за двете е много учудена, тъй като миналата година беше свикнала на друго. Ето едно доказателство, че преподаването е призвание и не е за всеки. Много съм доволна, защото вчера е получила първата си похвала, че е добре подготвена. Нали сме свикнали все да я упрекват и много се зарадвахме. Използвах тази възможност да настоявам, че може, че се справя. Защо ли това дете е толкова неуверено в себе си  newsm78, толкова лесно се отказва  Crossing Arms.
Прави сте, че започнаха да ни атакуват вирусите. Денис взе да понакашля и се чудя какво да предприема за да предотвратя разболяване. Ками, явно всички те съветват да си гледаш Калоян още известно време. Само с едно нещо няма да се съглася с твоята лекарка и то е, че децата, които не са боледували, като тръгнат на градина си наваксвали. Не е точно така. Според мен има деца, които боледуват много и такива, които принципно имат по-здрав организъм. И поради факта, че детето ти не е боледувало сериозно през първите си 2 години, то е по-скоро от вторите  Praynig. Денис започна да боледува от 40-тия си ден. И когато тръгна на ясли на 2 год. и 9 месеца, вярвай ми нямаше основание тепърва да наваксва с болестите, но боледуваше всяка седмица. Причината да боледуват децата в градините, че нямат имунитет и се поддават на всеки вирус, така че ако сега го спреш от градина, ще започне да се разболява на 3 или 4 или на 7, когато тръгне на училище, защото тогава ще е сблъсъкът му с много хора, съответно и вируси. Хубавото е, обаче, че като е по-голям лекуването му ще бъде по-лесно. И още нещо, щом можеш да си позволиш да си го гледаш, но все пак искаш да ходи на градина, моят съвет е да изчакаш до пролетта, защото не че пак няма да се разболее, но все вече ще е минал зимния сезон и грипа. Радвам се, че мъжът ти е получил желаното лекарство, но много се надявам да не е сериозно болен  Praynig
Мади, вие как сте? Чудя се покрай тези болести на дъщеря ти, а и твоите, ти как си с работата, в болнични ли си?
Петя, аз рулцата от раци ги слагам обикновено в салати, най-вече в зелената салата. Оняден ги сложих в салата от домати, краставици и малко марули. Навремето една от любимите ми салати беше рулца от раци, царевица, майонеза и малко кисело мляко, но...сега  Naughty

Да ви се похваля, вчера след работа направих едно здравословно пазаруване. Купих пресни карфиол, броколи, алабаш, мандарини и лимони. В салатата от домати и краставици сложих розички от карфиола и броколите. Стана вкусно. В сайта за постенето открих интересни идеи. Стори ми се оригинално настъргани моркови, стафиди и лимонов сок. Не е разделно, но си струва да се опита. В постните рецепти има много такива, които не са разделни, а ми звучат диетично, та се чудя де  newsm78. Все пак аз каквито и диети да спазвам обикновено ги съчетавам с разделното. Не че има някакъв ефект, де-вместо да отслабвам, пълнея  Crazy, но като си спазвал този режим ти става навик да избираш определените комбинации.

Сладунче, благодаря ти за милите думи. Вторачила съм се в кг-те, защото вече всичко съм опитала. А и това допълнително напълняване, аз си го причиних сама с моите гениални идеи за плодувания, в следствие на които качвам кг от 1 салата  smile3511. Незнам как ще оправя кашата, която сама забърках. Повтарям си всеки ден, че не трябва да се отчайвам а да имам търпението да спазвам някакъв дългосрочен режим.
Алексче, не са ми изпратили още книжката, но ще се навия за суровоядство ако по някакъв начин тя ме зариби  Laughing, защото в противен случай си оставам без прием на белтъчини, като си знам колко често ще посягам към кълновете  Rolling Eyes. А и много ми се ще да ям риба. Единственият проблем, който ще имам с постенето са сиренето и кашкавала  Sick.
Хайде, сега ви оставям. Като получа снимките, ще се появя отново  Wink.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 787
Регенце,все едно аз съм го писала това за детската градина LaughingСмятам,че е добре детето да мине през този период,докато е по-малко.Пък и така е по-лесно,защото аз съм си в къщи и мога да си го гледам,когато се разболее.Но сега времето е наистина много неподходящо за адаптация-той не може да се запознае с децата в групата си Tired.Пък ако ви кажа колко са-40 бройки ShockedИ повечето ги водят болни Cry
Ще чакаме снимките Wink

Ние отиваме за малко навън Grinning
Дано днес има повече слънце Wink

Общи условия

Активация на акаунт