възможна ли е цветна бременност

  • 2 128
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 5
Здравейте!
имам въпрос към вас.
с гаджето ми правихме секс и не бяхме много предпазливи...
по принцип М ми е точен като по часовник, но този месец ми закъсня с 5-6 дена след което ми дойде, но с много болки в корема и кръста и много слабо течение. Преди да ми дойде сутрин със ставането ме болееше главата и гърдите ми са страшно подути и ме болят (което преди не се е случвало)
възможно ли е това да е цветна бременност?
благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 4 447
Възможно е! Симптомите, които обясняваш са доста сходни с тези на цветната бременност. Съветвам те да отидеш при личния си гинеколог!  Peace

# 2
  • Мнения: 3 376
Според мен няма такова нещо като цветна бременност.Може да е бременност+кървене.
Което е опасно за плода,така че наистина е най-добре да отидеш на лекар възможно най-бързо.
Вземи си и един тест,той веднага ще ти покаже.

# 3
  • Мнения: 4 447
Според мен няма такова нещо като цветна бременност.Може да е бременност+кървене.
Което е опасно за плода,така че наистина е най-добре да отидеш на лекар възможно най-бързо.
Вземи си и един тест,той веднага ще ти покаже.

Има, има. Точно за това се нарича цветна бременност - бременност + кървене. Ако е цветна бременност опасност за плода НЯМА.

# 4
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Абсолютно съгласна съм с горния пост,че точно това се нарича цветна бременност Peace.По темата-с тест пак няма да разбереш,така че иди на гинеколог Peace

# 5
  • Мнения: 4 496
Майка ми и четирите пъти е имала цветна бременност.Един преглед с ехограф ще ти отговори най-точно!
Ние тук , освен да хвърлим един боб, нищо друго не можем да направим... Crazy

# 6
  • Мнения: 1 183
Възможно е! Симптомите, които обясняваш са доста сходни с тези на цветната бременност. Съветвам те да отидеш при личния си гинеколог!  Peace
Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 4 588
Един преглед с ехограф ще ти отговори най-точно!


 Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Според мен няма такова нещо като цветна бременност.Може да е бременност+кървене.
Което е опасно за плода,така че наистина е най-добре да отидеш на лекар възможно най-бързо.
Вземи си и един тест,той веднага ще ти покаже.

Има, има. Точно за това се нарича цветна бременност - бременност + кървене. Ако е цветна бременност опасност за плода НЯМА.
НЯМА нормално кървене по време на бременност Stop От каквото и да е породено кървенето, както и да го наричате, иска си лекар, защото просто не е нормално да го има по време на бременност.
Към авторката - лекар ще отговори най-точно на въпросите ти Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
Според мен няма такова нещо като цветна бременност.Може да е бременност+кървене.
Което е опасно за плода,така че наистина е най-добре да отидеш на лекар възможно най-бързо.
Вземи си и един тест,той веднага ще ти покаже.

Има, има. Точно за това се нарича цветна бременност - бременност + кървене. Ако е цветна бременност опасност за плода НЯМА.
НЯМА нормално кървене по време на бременност Stop От каквото и да е породено кървенето, както и да го наричате, иска си лекар, защото просто не е нормално да го има по време на бременност.
Към авторката - лекар ще отговори най-точно на въпросите ти Peace
Абсолютно точно Peace.

# 10
  • Мнения: 183
Марш на лекар! Praynig

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Кръвен тест и разбираш веднага със сигурност.

# 12
  • Мнения: 4 447
Според мен няма такова нещо като цветна бременност.Може да е бременност+кървене.
Което е опасно за плода,така че наистина е най-добре да отидеш на лекар възможно най-бързо.
Вземи си и един тест,той веднага ще ти покаже.

Има, има. Точно за това се нарича цветна бременност - бременност + кървене. Ако е цветна бременност опасност за плода НЯМА.
НЯМА нормално кървене по време на бременност Stop От каквото и да е породено кървенето, както и да го наричате, иска си лекар, защото просто не е нормално да го има по време на бременност.
Към авторката - лекар ще отговори най-точно на въпросите ти Peace

Съгласна съм, а какво причинява цветната бременност в същност, щом не е нещо безопасно? Аз лично съм "открита" 3 месеца след цветна бременност и бременността на майка ми е била нормална до края, след това и раждането, както и аз съм се родила в отлично здраве. Преди да забременея, съм се притеснявала, дали е наследствено... не е.  Wink

# 13
  • Мнения: 655
Напълно възможно е да си бременна. Симптомите,които описваш много приличат точно на цветна бременност - зная го от личен опит. Simple Smile Теста за бременност също не е 100% сигурен - при мен два теста през седмица показаха отрицателен резултат. Но ехографа показа друго - затова задължително отиди на гинеколог.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 096
Цветна бременност няма. Така го наричат за по-удобно, но цветната бременност си е една проблемна бременност с опасност от спонтанен аборт, протичаща със слабо течене на кръв в дните на редовната менструация...ама наистина много слабо, обикновенно кафеникаво, като може  и да е с прекъсване от един ден, после пак да почне и така...Това лекари са ми го казвали, като отидох със съмнения за цветна бременност. И ти предписват обикновенно хапчета за задържане  в такъв случай. Ако искаш естествено да задържиш детето.
Да не говорим, че и извънматочната почва много подобно.

Иди на лекар да те видят на ехограф най-добре.
Може и други причини да има.

# 15
  • Мнения: 669
може,може.според мен отиди на доктор

# 16
  • Мнения: 410
Аз съм бебе на цветна бременност,майка ми е разбрала чак в 5 месец,че съм се "закачила" и няма откачане Mr. Green
Народа си го нарича цветна бременност и си е съвсем реална,кървенето не е убило.

Цветна бременност няма. Така го наричат за по-удобно, но цветната бременност си е една проблемна бременност с опасност от спонтанен аборт, протичаща със слабо течене на кръв в дните на редовната менструация...ама наистина много слабо, обикновенно кафеникаво, като може  и да е с прекъсване от един ден, после пак да почне и така...Това лекари са ми го казвали, като отидох със съмнения за цветна бременност. И ти предписват обикновенно хапчета за задържане  в такъв случай. Ако искаш естествено да задържиш детето.
Да не говорим, че и извънматочната почва много подобно.

Иди на лекар да те видят на ехограф най-добре.
Може и други причини да има.

Точно така бях и аз,дойде ми с 3 дни закъснение,течението беше с кафеникъв цвят,спря ми за ден два и пак започна.Като отидох на доктор се установи че съм бременна във втория месец и НЕ са ми давали Naughty хапчета за задържане,нямаше нищо опасно за плода.Сега си имам една прекрасна дъщеря,след една спокойна бременност.
Така ,че не се шашкай ами отиди на лекар,пък след това се шашкай  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 44 096
ето какво открих като отговор от страна на ВМА по въпроса какво е цветната бременност


Цитат
Изразът "цветна бременност" не е медицински. Българският народ го използва в случаите, когато бременни жени получават ежемесечно кървене, подобно на менструация. В повечето такива случаи съществуват доловими разлики между въпросното кървене и истинските менструации, които жената е имала преди да забременее. Ежемесечното кървене по време на бременност обикновено е по-оскъдно, по-краткотрайно и с по-светъл цвят от истинската менструация.

   Ежемесечното прокървяване по време на бременност не е непременно сигнал за тревога. Може да се наблюдава и при съвсем нормални бременности, които се износват докрай и завършват с раждане на нормално бебе. Жената, обаче, не бива да се успокоява, че има "цветна бременност" и да отлага прегледа при акушер-гинеколог. Прегледът е абсолютно наложителен, защото може да се окаже, че прокървяването се дължи на болестно състояние (например, начало на спонтанен аборт). Понякога може да съществува непосредствена опасност за живота на бременната (например, при извънматочна бременност).

   Един от рисковете на "цветната бременност" е жената да не разбере, че е бременна и да пропусне сроковете за безопасно прекъсване на нежелана бременност. Фактът, че ежемесечното прокървяване по време на бременност не е напълно еднакво с нормалната менструация, може да бъде от помощ в това отношение. Ако получавате ежемесечно кървене, подобно на менструация, но усещате някои от другите признаци на бременност (гадене, повишено слюноотделяне, напрежение в гърдите, промени в апетита, чести позиви за уриниране  и т.н) -- не отлагайте посещението при акушер-гинеколог! Същото важи и когато имате подозрение, че сте бременна, независимо от редовното кървене -- например, спомен за небезопасен секс в предишните седмици.

http://koog-vma.com/vaprosi-33.htm

# 18
  • Мнения: 4 447
Благодаря, не занех много неща отностно този вид бременност   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 408
Направи си тест или отиди на лекар за по-сигурно

# 20
  • София
  • Мнения: 408
Ето и малко инфо, защото отново се заражда спор -има или няма такова нещо като цветна бременност
http://www.az-jenata.com/?page=article&aid=1010

# 21
  • Мнения: 4 447
Ето и малко инфо, защото отново се заражда спор -има или няма такова нещо като цветна бременност
http://www.az-jenata.com/?page=article&aid=1010

Спор в слуая аз не виждам.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 44 096
Къде го видя спора  Mr. Green

Така е извесно състоянието и така се нарича, просто не е медицински термин...Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Може да е цветна бременност, може да е проблемна бременност, може да е изхвърляне, може да си се простудила. Иди на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт