Пачуърк

  • 55 878
  • 396
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз ще изчакам бабче да ми даде първи наставления и инструкции. Предполагам след коледната украса  Blush
KetiK не мога да отворя нито един от двата линка  newsm78.

# 31
  • sofia
  • Мнения: 8 925
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=185658

Ето и мои неща. Всичко е правено преди да се роди големия. Навремето и продавах, ама сега нямам време да шия.
За начинаещи - почнете с нещо дребно. Чертаете проекта (то има и програми, ако много напреднете  Wink), смятате колко плат и режете с резерва за шев 0,5 см

Започнете с по-едри и по-малко на брой елементи, колкото са повече, толкова по-сложно и досадно (особено, ако шалтето е голямо)

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 13:54 от vesi1

# 32
  • Мнения: 1 679
Много красиви неща си изработила, браво !

# 33
  • Мнения: 461
Браво на всички професионалисти, ентусиасти и начинаещи, ама имам предложение - препоръчайте видове материи за пачуърк на начинаещите Crazy, че да не си "хабим" напразно  Sick

# 34
  • sofia
  • Мнения: 8 925
По принцип се работи с памучни материи.
На снимките не личи, но повечето ми са от трикотажни материи (това си е мое изобретение). За мен е по-лесно, най-малкото по-лесно се напасват. На практика става с всякакви парчета плат, стига да са добре съчетани.
Има разни тънкости при прикрепянето за ватата, но те важат за по-големи по размери произведения. Като прикрепяне за ватата модул по модул (или ред по ред), а не първо всичко да съединиш и тогава да прикрепяш ватата и да фиксираш с шев.

# 35
  • Мнения: 3 459
Поздравления и от мен   bouquet

# 36
  • Мнения: 141
zаписвам се и аz. невероятно красиви неща, но шансовете ми да сътворя подобни клонят към 0  Sad

# 37
  • Мнения: 1 608
Включвам се в темата. Нещата са невероятни. Ще следя темата и се надявам скоро да се включа с нещо направено от мен.
vesi1, плезни съвети. А къде мога да прочета повече за техниките на прикрепяне?

# 38
  • Мнения: 531
Ей тук вече не знам как ще се впиша.Имам събрани един куп електронни книги за пачуърк, но просто не ми стигнаха нервите.Ако не съм права, поправете ме, но мисля, че тук се иска хирургическа точност, каквато на мен ми липсва.

# 39
  • Мнения: 3 810
http://www.domoshar.com/index.php?lang=bg

това е сайта от профила на наша съфорумка: арт мама  къпкоманка Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 277
vesi 1 направо ми скри шапката!!! суууууупер нещица... иначе за платовете и аз гледам да събирам трико и хасе, защото това имам, а и ми харесва как става....още веднъж поздравления... пиши на лични ако си от софия и искаш да се видим да обменим идейки!

# 41
  • sofia
  • Мнения: 8 925
vesi1, плезни съвети. А къде мога да прочета повече за техниките на прикрепяне?
Ами аз съм ги "откривала" по метода проба-грешка. Питай, ако искаш в темата, ако искаш на лични.
Кети, нямам нищо против. Идеи да искаш......само дето няма кой да ги изпълни. Имам сигурно 10 чувала с материали за шалтета.

# 42
  • Мнения: 9 052
zаписвам се в клуба , начинаещата група  Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 786
И аз да се запиша, чакам си материалите и почвам. Като за начало ще направя одеяло за щерката.
 Grinning



П.С. Понеже нямам никакви платове, както и време да обикалям, в Ибей продават направо нарязани парчета съчетани по цвят.
Има различни размери и форми и не е много скъпо.

# 44
  • София
  • Мнения: 277
НАРЯЗАНИ??? златна си... дай линк! аз както не веднъж споменах това ми е най-мъчното...

Общи условия

Активация на акаунт