avent или playtex

  • 3 945
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте бъдещи и настоящи мами,
моля за вашето мнение относно тези 2 марки!!!
Коя според вас е по добра?А и още един въпрос-относно изваряването на бебешките принадлежности-трябва ли ми специален уред за това и колко често вие изварявате?
БЛГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 1
  • Мнения: 554
Аз ползвам на Аvent и съм доволна, нищо не изварявам, всяка вечер стерилизирам в стерилизатор на Bfree, исках на AVENT, но не ми се побираха в микровълновата.

# 2
  • Мнения: 1 217
Отначало ползвах всичко на Авент,без стерилизатор.
Сториха ми се грешни пари за няколко месеца.
Изварявах в тенджера.
Преди 2 месеца Калоян отказа всичките авентски шишета newsm78
А и иначе не съм доволна изобщо от тези шишета-много ми течаха.
Сега единственото нещо което много ми харесва,са новите им биберони с 6 отвора  Peace

# 3
  • Мнения: 711
Аз ползвам Playtex и ссъм адски доволна. Не вярвам да чуеш много мнения за тях понеже те са внесени в БГ много по-късно от Авент и тук Авент е по-пополярнамарка.
Ако си вземеш Playtex ще имаш само биберони да изваряваш, понеже аз ползвам еднократните пликчета. Прави си всметка обаче, че и за това ще трябва да даваш парички.
Имам стерилизатор на Авент,но почти не го ползвам. И аз мисля, че тенджерата си е добър вариант. Особено като имам само биберони да стерилизиран. Peace

# 4
  • Мнения: 3 478
Аз започнах с тези на Плейтекс с дупките отдолу заради коликите. Чак може би след 6-я месец, че ако не и по-късно включих и Авентските, че да не трябва да мия всеки ден ( имах доста от тях). Доволна съм и от двете.

# 5
  • Мнения: 1 477
Аз ползвам само Авент.Изварявам в стерилизатор след всяка употреба.

# 6
  • Мнения: 478
Аз също ползвам само Авент и ги стерилизирам в стерилизатора на Авент след всяка употреба. Проблеми не съм имала.

# 7
# 8
# 9
  • Мнения: 476
аз съм с Авент, но не знам какво значи да си доволен или не  от шишета. Храниш, миеш, стерилизираш (аз го правя веднъж на ден в стерилизатор на Чико за МВ) и това е. Ако не са някакви съвсем долнопробни, не знам какви проблеми може да има човек с тях  newsm78

# 10
  • Мнения: 2 663
Ами за мен има огромна разлика между шишетата на Авент и тези на Би Фрии или Плейтекс.Авентските не ми харесват въобще, дупките на бибероните им са по-големи и самите те са по-твърди от тези на БиФрии, формата им също не допада и на двете ми деца.Когато сина ми беше на 3 месеца започнах да дохранвам с АМ и категорично отказваше авентските шишета, смених ги с Бифрии и нямахме проблем, та и до днес.
Дъщеря ми плюе биберона на авентското шише и отказва да пие от него(давам и само чай от време на време), биберона е много голям за устичката и, с плейтекс няма проблем.

# 11
  • Мнения: 525
PLAYTEX.
Най - добрият избор за мен.
Мъничкото ми бебенце в началото се давеше с всички останали биби, които пробвах, освен с тези на посочената марка.
Купих си от всички видове шишета, понеже ми харесват и нямам забележки.
Когато Ивая навърши 3 месеца дори и това с пликчетата за еднократна употреба - супер удобно, когато не си си вкъщи и нямаш време и място, където да изваряваш.

Относно другия въпрос - ползвам стерилизатор. Купих си на Чико и горе-долу съм доволна от него.
Доколкото знам е хубаво стерилизаторът да не е за микровълнова.
Но уредът си е измислен прекрасно за целта..
Успех в избора.

# 12
  • Мнения: 525
не знам какво значи да си доволен или не  от шишета. Храниш, миеш, стерилизираш (аз го правя веднъж на ден в стерилизатор на Чико за МВ) и това е.

Е, не е точно така.
Всъщност става въпрос за това дали някой е доволен или не от биберона, а не от шишето.
Констанс добре го е описала по - горе.

Аз например от самото начало давам с Playtex, понеже кърмата така си я пиехме.
Но в родилното имах на разположение биба на Чико и Нук мисля че беше - доста голяма дупка имат като за новородено. Или поне за моето. Впоследствие, когато се прибрах в нас и си стерилизирах шишенцата разликата се усети веднага. Бях спокойна, че когато съм сама вкъщи детето няма да се дави, а аз няма да си изкарвам акъла. /например/
Та така..

Всъщност и външния вид на шишенцата за мен има значение:)
И още нещо - през 2-я месец ми се наложи да ползвам както по - тесния, така и по - широкия биберон на Playtex, понеже с тесния /1/ бебка папаше много бавно, а с широкия /1/ по - бързо и лесно за мен съответно. А за 2-ката беше още рано..Сега вече си е ок и с него.
Но всеки си има система:)

# 13
  • Мнения: 249
Само Avent  Peace

# 14
  • Мнения: 998
Повече привърженици ще има за Авент, просто защото те са отдавна на БГ пазара, а и доскоро помпата им за кърма беше без аналог. Но за мен по-добрите шишета са Playtex, първо заради удобството  пликчетата, предимствата му са не само стерилизацията ами и това, че така няма въздух вътре и съответно колики, второ дупките не са толкова големи и трето по-удобни са за хващане от бебетата, защото са по тънки  Peace

Общи условия

Активация на акаунт