да си изградим реални цели

  • 1 157
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 844
ние жените като цяло сме търпеливи същества,и целеустремени,и борбени.. bowuuобаче стане ли въпрос за отслабване,имам чувството,че някои от нас не си поставят реални цели.много мои приятелки почват диети с цел за 20 дни да свалят 10 килца,което не мисля,че е възможно,при положение,че нямат много материал за сваляне..а на всички е известно-колкото по-малко има да се сваля,толкова по-бавно става.или поне аз така знам.. Thinking
нека в тая тема да споделим колко сваляме и за колко време,при положение,че сме на диета.разбира се,при всеки е индивидуално,но нека всяка каже за себе си.
аз примерно лесно качвам и трудно свалям.миналата година за 2 месеца свалих около 8 кг,с диета и златно чудо.бях 60,станах 52.сега обаче пак си качих до 56..но нещо не мога да отслабна.. Crossing Armsмъча се,ама съм зациклила.нищо,надеждата последна умира.
е,а вие за колко време колко сваляте? Stop

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Много трудно и бавно свалям Sad. Досега не съм правила специални диети, просто ограничавах храненето до минимум, което всъщност си е жив глад и ми докара множесто язви на дванадесетопръстника.
От днес реших да пробвам точковата диета и засега ми пасва идеално. Ще видим, рано е за резултати и мнения при мен.
Започвам от 56, целта ми е 50. Mr. Green
Вижда ми се невъзможно, но момичетата казват, че била ефикасна. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 090
Дюкан, за 6 месеца 33 кг  Peace

# 3
  • Мнения: 63
Искам да отслабна с 8 кг и се надявам до нова година да успея! newsm20

# 4
  • Мнения: 484
А защо не обсъждате кой колко и какво тренира, за да сваляте килограми? И не смятате ли, че 8 килограма за по-малко 2 месеца, дори и да е реална цел (в което се съмнявам), не е здравословно и най-малкото до което ще доведе е отпусната кожа и стрии?
И не разбрахте ли най-накрая, че да изглеждате добре, за да сте стегнати, слаби и здрави не е въпрос на 20 дни или  2 месеца, а на ежедневие - хранителен режим и спорт.

# 5
  • Мнения: 817
Аз искам да сваля 15кг.
Търпелива съм и не пришпорвам нещата.Поставила съм си за цел до към края на март да ги сваля.Бавно ,но славно Laughingискам за това време да си създам някакъв режим начин и най-вече култура на хранене.
Станала съм по -претенциозна и взискателна към храната ,нейното качество................. .Искам просто да съм здрава,вече не ме изкушават диети от типа за десет дни -десет кила или всевъзможни хапчета ,билки и други бабини девитини Rolling Eyes
Всичко е в главите ни.Не гонете скоропостижни цели ,защото очакванията рядко ни се оправдават Tired,бъдете търпеливи и резултатите ще дойдат Laughing

# 6
  • Мнения: 186
Аз искам да сваля 15кг.
Търпелива съм и не пришпорвам нещата.Поставила съм си за цел до към края на март да ги сваля.Бавно ,но славно Laughingискам за това време да си създам някакъв режим начин и най-вече култура на хранене.
Станала съм по -претенциозна и взискателна към храната ,нейното качество................. .Искам просто да съм здрава,вече не ме изкушават диети от типа за десет дни -десет кила или всевъзможни хапчета ,билки и други бабини девитини Rolling Eyes
Всичко е в главите ни.Не гонете скоропостижни цели ,защото очакванията рядко ни се оправдават Tired,бъдете търпеливи и резултатите ще дойдат Laughing
Скъпа,напълно те подкрепям!И азсмятам,че първо трябва да променим мисленето си,нагласата си,пък после да отслабваме,но здравословно-бавно ,но славно.От бързите диети ефектът е обратен.Пък и не трябва да сме максималисти.Важно е правилното хранене да стане начин на живот!И движение!Това е! newsm51 newsm44

# 7
  • Мнения: 224
А защо не обсъждате кой колко и какво тренира, за да сваляте килограми? И не смятате ли, че 8 килограма за по-малко 2 месеца, дори и да е реална цел (в което се съмнявам), не е здравословно и най-малкото до което ще доведе е отпусната кожа и стрии?
И не разбрахте ли най-накрая, че да изглеждате добре, за да сте стегнати, слаби и здрави не е въпрос на 20 дни или  2 месеца, а на ежедневие - хранителен режим и спорт.

Точно така, Поли   bouquet

# 8
  • Мнения: 817
А защо не обсъждате кой колко и какво тренира, за да сваляте килограми? И не смятате ли, че 8 килограма за по-малко 2 месеца, дори и да е реална цел (в което се съмнявам), не е здравословно и най-малкото до което ще доведе е отпусната кожа и стрии?
И не разбрахте ли най-накрая, че да изглеждате добре, за да сте стегнати, слаби и здрави не е въпрос на 20 дни или  2 месеца, а на ежедневие - хранителен режим и спорт.

Точно така, Поли   bouquet

Момичета има и много такива теми http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237770.0 и http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235370.0
и още много други.Нека тази тема не се превръща в наслагване на позиции.всички сме единодушни диета+спорт-това е ключът ,но всеки сам си преценява приоритетите и няма нужда някой да му натрапва своите такива.
Да си уважаваме позициите и мненията. Laughing

# 9
  • Мнения: 484
Цитат
но всеки сам си преценява приоритетите и няма нужда някой да му натрапва своите такива.
Да си уважаваме позициите и мненията. Laughing
Публикувано на: вторник, 06 ноември
Не виждам къде е неуважението. Но не мисля, че трябва да проявяваме толерантност към некомпетентни мнения, които могат сериозно да навредят на здравето ни. Заради такава толерантност диетите тип "10 кг за 10 дни" са така широко разпространени и увреждат и здравето и самочувствието на много жени.
Не знам защо темата да не е наслагване на позиции? А за какво друго са темите?

# 10
# 11
  • Мнения: 817
Цитат
Не знам защо темата да не е наслагване на позиции? А за какво друго са темите?

Ами добре!Нека си ги "наслагваме" виждам ,че си се хванала за тази ми дума Laughing,но нека не ги натрапваме Naughty
Всички предполагам сме съгласни ,че спорта е неразделна част от ежедневието.Аз самата от две години 3 пъти седмично правя гимнастика с инструктор/имам специфичен здравословен проблем/ , а през останалото време вкъщи сама................ .
Темата беше за "реални цели" ,без значение кой как е решил да се бори за тях.А ти като искаш тема
А защо не обсъждате кой колко и какво тренира
просто си направи такава. Hug
Виждам ,че Поци ти се възхищава,но самият той едва ли е особенно здравомислещ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225780.msg5038047#msg5038047
Нека не се караме,извинявам се на Поци ,ако по някакъв начин съм го засегнала с този цитат  bouquet
Най добре е да се обедим около тезата ,че е Не реално "10кг за 10дни", а да си поставим реално достижими и най-вече съобразени с нашто здраве цели Flutter

# 12
  • Мнения: 4 678
Не съм твърдял ,че съм нормелен Laughing
Тук става въпрос за храна,а аз ям по 8-9  на ден Sick
И така свалих 25 кг Peace
Отслабва се с ядене ,не с глад  bouquet

# 13
  • Мнения: 817
Ами нали всички това казваме май тук ,но по различен начин Wink
Аз също се храня по 5 пъти на ден.хората които гладуват или намалят до минимум храната ,не осъзнават ,че по този начин се забавя метаболизма, а и не само той Tiredза де слабее трябва да се яде,правилно си го казал. Peace
И една друга заблуда-не трябва да се мисли ,че като се отслабне ,ще можеда се яде всичко и по много.Използвате процеса на отслабване да опознаете телата си и  да си създадете култура на хранене.
Имам приятелка която казва -нямам търпене да отслабна 10-15кг ,за да мога да си ям пържени картовки до насита #Crazyхвърля се на всевъзможни неща ,отслабва драстично и след месец пак е Sick Каква е тази нейна психика-дай да отслабна ,за да стана после пак дебела......................и така до един момент,защото тялото помни ..................... .

# 14
  • Мнения: 3 360
С режима на Дюкан свалих дотук 9кг за няма и два месеца.Смятам ,че за отслабването трябва сериозен режим да се спазва,не диета за ***дена.

# 15
  • Мнения: 63
Не виждам защо 8 кг за 2 месеца да са много/поне за мен
 : не са и мисля,че с НВД ще успея!  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 952
Към авторката- да свалиш 8 и да си върнеш половината е напълно нормално.
Иначе моята цел е около 5 кг, не си поставям срокове.

# 17
  • Мнения: 1 817
Моята реална цел е да сваля 18-23кг. Но не знам до колко е реално да успея да ги сваля до Коледа  Laughing ! За това няма да си поставям срокове, а ще се стремя с упоритост да си постигна целта. Все пак съм ги трупала дълго и няма да стане от днес за утре. До 10кг отгоре свалянето е лесно, но после е въпрос на време, воля и най-вече инат! Мисля да наблегна по-скоро на здравословен хранителен режим, а не на диета. Диетите не помагат! Спреш ли ги и започнеш да се храниш нормално, пак надебеляваш. Иначе всички щяхме да гладуваме по 20 дни и да сме слабички, ама не става! Wink

# 18
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
15кг, гадно се отпуснах да тъп4а, дали пси при4ина, дали организма даде заето, но трябва да се стегна и поне да махна тези 6 ,които ка4их от август насам, а после надолу с пове4е инат!

Общи условия

Активация на акаунт