Идеалната държава?

  • 2 610
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 992
По повод една случка онзи ден, дълбоко се замислих, коя е идеалната държава, в която бих се преместила да живея...

- Да не е много далеч от БГ
- Да има работа за филолог (хахахххааааааааа) и компютърен инженер
- да се говори английски, защото моят друг език не иска да учи (аз знам още 3, ама...)
- да ми е евтинко като на англичанин в БГ
- да има сняг зимата и 35 градуса лятото, ако може с море
- да имат силна екологична политика на държавно и образователно ниво


Предложения? Mr. Green

# 1
  • Мнения: X
Швеция, разбира се

# 2
  • Мнения: 6 992
Почти позна, аз Финландия си бях заплюла.Mr. Green Ма скъпо ми се види newsm78 и не е топло лятото. Не че съм събрала багажа и тръгнала, ама все пак. Sunglasses

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Мъжете да са смугли и широкоплещести...

# 4
  • Мнения: 393
Те такава няма smile3534
Все нещо от изброеното ще липсва Mr. Green

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Испания? Испански се учи лесно  Mr. Green Има си море, планина, широкоплещести и смугли момци  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 6 992
Мъжете да са смугли и широкоплещести...
Имам си смугъл и широкоплещест, ще преживея ако са руси и широкоплещести Crazy Mr. Green
В Испания ще умре Ицото от жега. Той в Пловдив едва държи горкият Laughing
Абе сложен казус, казвам ви Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 161
Да е топло през лятото,да трупа красиво сняг през зимата,да е близо до море,от прозорците ми да се виждат планини и гори.Да има палми.Да има и иглолистни дървета.Къщите да с френски прозорци и вечно разтворени врати.Да няма огради.Вечер да има танци на лунна светлина.Мъже да има за всички вкусове.

# 8
  • Мнения: 442
само за кипър и гибралтар се сещам.

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Русия? Руски се учи лесно, хайвера е евтин, мъжете са руси и широкоплещести, има море, малко е ладно зимата  Mr. Green, ама пък лятото е супер, има бели нощи  Flutter Близо е до БГ, аерофлота пуска промоции на билети  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 423
Замини за ЮАР.

# 11
  • Мнения: 2 161
А за Русия чух,че жените си биели мъжете.Вярно ли е?

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ицето не може да трае жега ти обясни момичето  Mr. Green а и ЮАР не е много близо до БГ, самолетния билет струва колкото до щатите  Tired

# 13
  • Мнения: 6 992
Русия? Руски се учи лесно, хайвера е евтин, мъжете са руси и широкоплещести, има море, малко е ладно зимата  Mr. Green, ама пък лятото е супер, има бели нощи  Flutter Близо е до БГ, аерофлота пуска промоции на билети  Mr. Green
Joy
Аз знам руски и много ми се ходи в Москва Flutter Или в Петербург. Обаче не са ли много мафиоти там или нещо Бригадата много ми се е отразила Mr. Green

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А за Русия чух,че жените си биели мъжете.Вярно ли е?
Ами ако и  те са руси и широкоплещести, що не Laughing

# 15
  • Мнения: 3 447
А за Русия чух,че жените си биели мъжете.Вярно ли е?
Ако не са акуратни...  Whistling

# 16
  • Мнения: 2 161
Като се напият,нали стават безпомощни и жените им ги спуквали от бой.

# 17
  • Мнения: 281
Словения?

# 18
  • Мнения: 4 806
Chanel, вярно си го чула, ама то пък едни мъже ... само за бой са ...

Така, както чета описанието - да си оставате в Пловдив и това е. Изглежда идеално.

# 19
  • Мнения: 6 992
 Mr. Green
Там една еко-политика ,братче, в Пловдив Laughing И един сняг, ум да ти зайде Joy

За Швейцария сега се замислих, не е евтино, и море няма...Ама поне пък във войни не се месят и изглеждат най-малко заплашени от терористи newsm78 Само дето английски не говорят? Нищо, аз ще говоря, той ще мълчи. И без това е свикнал. Mr. Green

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аууу, в Швейцария е адски скъпо да знаеш, един сандвич и едно кафе на онези симпатичните кафета с масички навън 20Е  Sick

# 21
  • Мнения: 4 806
снегът в Пловдив е на една ръка разстояние
еко-политиката е железна: няма индустрия, има чиста природа
море на 2 часа път
може и да не се учи нов език

# 22
  • Мнения: 6 992
Аууу, в Швейцария е адски скъпо да знаеш, един сандвич и едно кафе на онези симпатичните кафета с масички навън 20Е  Sick
Спокойно, той ядящият няма да може да си поръча, че не знае език Mr. Green
Асса Heart Eyes, на прав път си...

# 23
  • Мнения: 4 585
Абе Швеция как е, а? В северните части знаеш ли какво е зима.
И море има доста, и еко. Обаче Ицето и шведки, а? Френски език ще изучи.

# 24
  • Мнения: 6 992
Не ще да учи френски Sad Много ми се иска да си прилагам единствения взет държавен по методика на преподаването на чужд език върху него, ама се дърпа.
За шведките не ми пука, халал да са му Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 585
Методиката е от френска любов към френски език.
Първо любопитство, учене за удоволствие, към задълбочаване на знанията.

# 26
  • Мнения: 6 992
Добре че в училище не ги учех така, че и без тоя изпит щях да остана Laughing

# 27
  • Мнения: 4 841
Хърватия, Черна гора. Съвсем сериозно.

# 28
  • Мнения: 6 992
 newsm78
Там няма ли войни, не е ли размирен район някакъв?
То не че целите Балкани не сме...

# 29
  • Мнения: 4 841
newsm78
Там няма ли войни, не е ли размирен район някакъв?
То не че целите Балкани не сме...

Войните свършиха отдавна, страните се развиват с такъв темп, все едно никога не е имало война; манталитета им е по-скоро средно- отколкото източно европейски. А природата е нещо уникално - цъкни на Изображения в гуглето, а наживо е още по-прекрасно  Peace

# 30
  • Мнения: 494
Хърватска,разбира се.Има от всичко,което искаш в първия пост.Англичаните се избиват да ходят там и досега всички са много доволни.Моя приятелка-германка се изнесе да живее там,заедно с цялото си фемили-много се кефят и те.А евтинийката и условията си ги бива.И е красиво и чисто.С малко уговорки можете да изберете и Словения.По подобни причини.
Аз бих избрала ЮАР,ама то е защото хич не ми дреме,че е толкова далеч Grinning

# 31
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
За мен идеалната държава е
температурата да е 35-20 градуса. В тези граници
да е чисто и да има разумни правила, които да се спазват
да ми е красиво

# 32
  • Мнения: 3 423
Ицето не може да трае жега ти обясни момичето  Mr. Green а и ЮАР не е много близо до БГ, самолетния билет струва колкото до щатите  Tired

Не е много далече. На 12 часа път е.
Билетът е два пъти по-скъп от до САЩ.
Но пък свекървата няма да отскача често.
Както и нагли бивши съученички с децата си.

# 33
  • Мнения: 6 992
Ицето не може да трае жега ти обясни момичето  Mr. Green а и ЮАР не е много близо до БГ, самолетния билет струва колкото до щатите  Tired

Не е много далече. На 12 часа път е.
Билетът е два пъти по-скъп от до САЩ.
Но пък свекървата няма да отскача често.
Както и нагли бивши съученички с децата си.
Въпросът , Лиске, дойде баш от свекървата. Тръгнала от наше име да попълва документ за Зелена карта без наше знание ooooh! Laughing С нейния английски...Никъде няма да ни пуснат, като я видят как е попълнила на английски. Joy

# 34
  • Мнения: 677
Идеалната държава е с вечно лято, райски плажове, знойни необвързани и неискащи да се обвързват красавици и безплатни барове.

# 35
  • Мнения: 1 541
А за Русия чух,че жените си биели мъжете.Вярно ли е?
Ако не са акуратни...  Whistling
ху-ху-хе-хе, на някой още му държи влага онзи АКУРАТЕН случай  hahaha

# 36
  • Мнения: 8 999
В Черна гора е истината. И планина, и море, и топло, и студено, и едни едри черногорци, и палми, и иглолистни, и езикът - лесен, и близичко, и манджите им като нашенските, пък и екзотични рибки има /адриатика, все пак/. Пък подредено, чистичко, красиви къщички, пометени улици, старо, ново строителство /избирай и живей/. Тичай народе, че местата свършиха!

# 37
  • Мнения: 4 585
Байбиби е права. Има безброй заливи в подножието на планини с по 1-2 хотела в залив, със собствена пречиствателна станция, с 10-15м прозрачност на водата. Цените са като у нас.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 840
Малта.

# 39
  • Мнения: 4 585
Единственият безплатен бар, в който съм пил два часа,
беше на "Титаник", преди да потъне.
Барманчето се усети, че парите нямат смисъл и каза: "От то насетне барът черпи!"

# 40
  • Мнения: 6 992
О...20 кв. км. и най-големият град е 6000 жители Crazy
Когато бяхме във Франция, с нас имаше група малтийци. Заведоха ни французите в един огромен ботанически парк. Малтийците никога не бяха виждали толкова дървета накуп. Постоянно питаха дали в България имаме гори...

# 41
# 42
  • Мнения: 6 992
Ама знаете ли какъв им е странен езикът  Rolling Eyes
И националното им ястие е заек Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 2 840
Говорят и английски, спокойно.

# 44
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Да е топло през лятото,да трупа красиво сняг през зимата,да е близо до море,от прозорците ми да се виждат планини и гори.Да има палми.Да има и иглолистни дървета.Къщите да с френски прозорци и вечно разтворени врати.Да няма огради.Вечер да има танци на лунна светлина.Мъже да има за всички вкусове.

Ливан.

# 45
  • Мнения: 6 992
Говорят и английски, спокойно.
Whistling Само така си мислят. Онези, с които аз се запознах, едва им се разбираше...
Имам братовчед в Ливан. Дали да не им хвърля едно гости... Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 2 840
Говорят и английски, спокойно.
Whistling Само така си мислят. Онези, с които аз се запознах, едва им се разбираше...
Имам братовчед в Ливан. Дали да не им хвърля едно гости... Crazy

Нали трябваше да е в Европа.
То и Малта малко към Африка, ама е в Европейския съюз все пак Crazy
Нищо, де, все около Средиземно море се въртим, май Mr. Green

# 47
  • Мнения: 6 992
В Европа, силивилисация Mr. Green bowuu

# 48
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Идеалната държава е с вечно лято, райски плажове, знойни необвързани и неискащи да се обвързват красавици и безплатни барове.

Куба.

# 49
  • Мнения: 1 479
Малта,Италия,Дубай

# 50
  • Мнения: 1 299
абе Ео, ясно е, че свекърва ти иска да те прати далеч...мнооого далеч.... Laughing
само не разбирам що и сина си също праща  Thinking

# 51
  • Мнения: 2 386
Eo, като гледам как отхвърляш наред, знам че ти се ще някой да ти занесе горещо слънце в Скандинавия..  Laughing
Е, никой не може да ти даде това, което аз мога да ти обещая.  Mr. Green


Байбиби, Волф,разкажете за Черна Гора още (моля), че ми стана интересно...

# 52
  • Мнения: 6 992
Eo, като гледам как отхвърляш наред, знам че ти се ще някой да ти занесе горещо слънце в Скандинавия..  Laughing
Ми аз още в началото си казах, че съм с претенции Joy
Мен ако ме питаш, мога да ти кажа и точния скандинавски адрес, на който да ме пратят, той Марко ще ме чака, знам аз Joy

# 53
  • Мнения: 252
Италия, миличка. Съвършената страна. Като начало се установявате в Рим. После, в зависимост от изискванията (бая на брой) може да се местите нагоре, или на Юг. Единствената липсваща брънка е английският, знае го само Берлускони и  множеството моми англичанки. Laughing А как се хапва само....

# 54
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Италия, миличка. Съвършената страна. Като начало се установявате в Рим. После, в зависимост от изискванията (бая на брой) може да се местите нагоре, или на Юг. Единствената липсваща брънка е английският, знае го само Берлускони и  множеството моми англичанки. Laughing А как се хапва само....
С "разумнити правила, които да се спазват" работата в Италия е кофтИ. Или това май беше изискване на Фам, не твое....  Party

# 55
  • Мнения: 6 992
Не помня на кого беше, моето беше да има работа с френски и за комп. инженер. Трябва да си намеря една извадка за заплатите на учителите по френски по света и у нас. У нас знам всъщност Rolling Eyes И където дават най-много - там Whistling

# 56
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Не помня на кого беше, моето беше да има работа с френски и за комп. инженер. Трябва да си намеря една извадка за заплатите на учителите по френски по света и у нас. У нас знам всъщност Rolling Eyes И където дават най-много - там Whistling
Абе където дават най-много не е добър критерий, щото стандарта е различен  Mr. Green
Мдам, Хърватска е страхотна идея, ходила съм в Дубровник на екскурзия наистина е страшно красиво, чисто е, хората са някак дружелюбни,имат много красиви църкви(като нашите,ама по-запазени) и вЕрно манджите са като нашите  Mr. Green
Ааа и не на последно място бензина дотам излиза към 150лв  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 494
Не помня на кого беше, моето беше да има работа с френски и за комп. инженер. Трябва да си намеря една извадка за заплатите на учителите по френски по света и у нас. У нас знам всъщност Rolling Eyes И където дават най-много - там Whistling
Абе където дават най-много не е добър критерий, щото стандарта е различен  Mr. Green
Мдам, Хърватска е страхотна идея, ходила съм в Дубровник на екскурзия наистина е страшно красиво, чисто е, хората са някак дружелюбни,имат много красиви църкви(като нашите,ама по-запазени) и вЕрно манджите са като нашите  Mr. Green
Ааа и не на последно място бензина дотам излиза към 150лв  Mr. Green
  Да си дойдем на думата...мда-а-а-а Grinning

# 58
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Словения и региона. Още едни глас ЗА.

Ео, какво й стори на свекито? Освен, че й отне синчето?

# 59
  • Мнения: 6 992
 Joy
Не съм и направила нищо. Тя просто обича да попълва къде какво види на банер в интернет Mr. Green

# 60
  • Мнения: 410
еми тука бе Hug

# 61
  • Мнения: 94
Ирландия?

# 62
  • Мнения: 843
   Ко Пи Пи.   Половин година.  Другата половина - Пловдив.    Иначе няма идеално.

# 63
  • Мнения: 6 992
Къде е Ко пи пи? Не сгрявам съкращението нещо newsm78 Laughing
И аз така викам, ама мъжът други планове крои - все едно било дали в София или Лондон, щом не си бил вкъщи, значи за предпочитане било чужбина. То тва 10 милиона жители повече - нищо работа Whistling
Някой да каже някоя добра дума за Батън(о)н Руж, Луизиана? Врънка ме един приятел да съм ходела там на магистратура newsm78
Намерих си снимки, красиво изглежда, ама пише, че има урагани. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт