Какво мислите за авиокомпания bulgaria air?

  • 6 992
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 450
Храната вече в доста компании не е това, което беше.
Самолетите са ок( говоря за Боинг, АН си е кофти при всяка компания) пъти по-добри от Ал Италия, Таром и др. със сигурност. Пилотите са добри, много по-добри от други, по - луксозни компании.
Закъсняват много и често, понякога наистина с дни, както е писала The same myself. Но са ми отлагали с 1 ден полет и на Малев и на Air France...

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
О, и аз съм недоволна. Не от пилоти и стюардеси, ами от политиката им за билети. Писала съм го на няколко места - купувам си билет, отиване и връщане без резервирана дата за връщане. Сто пъти питах ще летят ли цяла година. Отивам в Дания. Решавам да се прибирам - опа, полети няма. Питам кво правим, нещо друга компания да ми осигурят билет, аз все пак съм си платила. Можело да чакам след 3месеца като си пуснат полетите пак Shocked Викам не искам, искам по-скоро. Можело, ама трябва да си платя. Викам ок, колко? Ама задължително трябвало да ида в Копенхаген в представитеството или по банков път. Ама аз нямам сметка бе, какъв банков път. И съм на един остров докато се завлека до Копенхаген 10 часа пътуам. Ама тях какво ги интересува. Ами ако нямах близо 70те евро, които ми трябваха за да си доплатя? Защо си платих по-скъп билет и казват, че летят?
Аз и от Ал Италия съм недоволна, ама там е друга история.

# 32
  • Мнения: 4 513
Аз съм много доволна от националния ни превозвач, макар отдавна да не съм летяла с тях. Удрят в земята големи компании като Аерофлот, Алиталия и подобни. Стюардесите са винаги усмихнати и услужливи, пилотите са професионалисти, в самолета винаги е било чисто и уютно. За разлика от гореспоменатата от мен Алиталия - и вътрешните самолети в Мексико сигурно са по-чисти от тези на италианците. И винаги съм излитала и кацала навреме. Какво да не им харесвам? Единственото лошо според мен е, че летят само в Европа.

# 33
  • Мнения: 494
  Наблюденията са ми от полети до Англия и обратно.В сравнение с другите авикомпании по тази дестинация,билетите са значително по-евтини,храната по-приятна(вярно,не са познатите от отпреди време огромни порции,но и сандвичите,които раздаваха последния път не бяха никак лоши) и стюардесите са по-хубави(,за когото това има значение Grinning). С френските авиолинии два пъти ни загубиха багажа(,което е много гадно и никак не го компенсират тъпите подаръчета,които после ни раздадоха),с чешките са ни отменяли полети без предупреждение,в Луфтханза пък са страшно дръпнати,храната е отврат,скъпо е,абе...много ме подразниха.Британските авиолинии са много добри,но пък и цената им е много по-висока(говорим за значителна разлика)...така че приятен път желая на авторката.По мои впечатления,"родните авиолинии"  са на добро ниво и наистина разполагат с добри пилоти(понякога това е от голямо значение,особено за човек,като мен,на който му става ужасно лошо във всякакви превозни и летателни средства Laughing)

# 34
  • Мнения: 3
Ех,какво да ви кажа,аз съм стюардеса в тази авиокомпания,а мъжа ми беше пилот там.Първо мога да кажа специално за пилотите ни,че те са наистина едни от най-добрите в света.Старата ни школа е всепризната.В авиокомпаниата от ниаколко години се назначават доста млади стюардеси,които работят много и с желание.До преди да ни приватизират Хемус Ер летяхме само със самолети боинг 737-300,500,а сега вече се използват и самолетите от парка на Хемус и Виаджо Ер.Доста от закъсненията не са по вина на авиопревозвача.А недоразумениата за местата са още от чекирането!

# 35
Като цяло нямам добро мнение за БГ Еър, но последния път когато летях с тях до Мадрид нямах никакви забележки. Просто зависи от екипа на когото ще попаднеш. За пилотите ни, добри са ... и то много в сравнение с други.
Лек полет ти пожелавам ...а за случки...мога да разказвам много ...като се замисля малко са компаниите с които не съм летяла  Thinking
 smile3505

# 36
  • Мнения: 2 386
Герито, би ли разказала още неща от кухнята, моля Simple Smile

Кои са тези Ваджо Ер, надеждни ли са, и те ли имат Боинги...? А на Хемус Еър?

# 37
  • София
  • Мнения: 15 458
От полетите съм доволна!От компанията не!Не пожелаха да ми презаверят платен билет с дата,  нито с глоба,  нито с доплащане, никак, въпреки всичките ми молби и обяснения. Загубих го, защото на тази дата, просто нямаше начин да летя.После се върнах с новозакупен билет.

# 38
  • Мнения: 3 423
Абе, вие полудяхте! Не трябва да ви е толкова
шубе. Има много повече катастрофи на земята,
отколкото в небето. Споки. Верно, самолетите
не са от най-спретнатите вътре, не е суперчисто,
ама няма и да въшлясате. Особено ако нямате избор.
Храната, както казах, е кофти, но поне е много.
От Ер Франс или Луфтханза само бисквитка ще ядете,
ако пътувате в икономическата класа. Не се шашкайте.
Никой не пуска в небето неизправни машини! А пилотите
са виртуози. Гледам, никой не го е споменал, но ако това
ви успокоява, има и стюарди на борда. И не всички са педали.
Тоест може да се разсейвате по време на полет с похотливи мисли.

# 39
  • Мнения: 1 952
Хм, от няколко години нашите дават само по сандвич и то меко казано гаден.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 447
Преди 12 дена се наложи на съпругът ми да лети с българската компания от Варна до София,а то да вземе точно тогава да излезе мъгла и самолета от София за Варна не може да литне за да направи после и обратен полет от Варна за София.Компанията беше много любезна да попита дали някои има прекачване за международни полети и така осигориха изванреден полет за София и всички успяха да стигнат на време. Grinning

# 41
  • Мнения: 7 110
Кои са тези Ваджо Ер, надеждни ли са, и те ли имат Боинги...? А на Хемус Еър?
Виаджо са фирма на Хемус Ер. "Карат" с АТР-и. Сравнително малки машини са. 

# 42
  • Мнения: 6 243
Абе вие у ред ли сте?
Айде, щото Лефтханза или Тамбукту Еър не стават гъза си да избършеш, айде да сме щастливи, че българия Еър изобщо се вдигат във въздуха? Откога единственият критерий за избор на услуга е това, че обслужващият те не те е претрепал, докато те обслужва?!

Пилотите и стюардесите са добре, ама като даваш маса пари, не е нормално да си седнал на пружини, да са ти коленете в брадичката и пр. Аз писах ясно, че за мен скапаната храна не е критерий, щото като искам добра храна, няма да я търся в самолета. Но не е нормално да водя тъпи диалози със стюардесата, че аз, АЗ, съм човекът с вегетарианската порция, ама видиш ли, тя щяла да изчака още малко, преди да ми я даде, щото можело някой чужденец да я поиска  Shocked

Темата не е "коя е най-скапаната компиния, с която сте летели?". Тогава със сигурност нямаше да посоча БГ еър. Какви страшни неща мога да разказвам за Аерофлот... А най-кошмарният ми полет в живота е бил с КЛМ, ама не заради самолета, а заради една буря, от която не знам как излязохме цели. Въпросът не е и дали ще те прекарат жив и здрав от точка А до точка Б. В наше време е нормално, като даваш пари, да получаваш качество. Е, на БГ еър има какво да се желае за качеството. По принцип.



# 43
  • Мнения: X
sladka hapka, така е
ама тук все патриоти се събрали

аз да попитам стюардесата Герито , като са им толкова добри пилотите, защо от 6 полета при 5 ни забиха в земята без да има вятър или дъжд
защо последният пилот подходи към пистата за кацане под остър ъгъл, вместо успоредно - пак при перфектно време
та на това ги учат още в началото в академията, а той седнал сега да се упражнява

защо като са толкова мили и добри клежките и, при последния полет изсипаха пакетите със сандвичи точно 3 пъти на земята и защо не говорят англ. колежките и по международни линии

и да попитам, защо при лошо време излитат всички, само нашите прекрасни самолети висят на земята
или как изведнъж се оказва, че чакат за разрешение да прелетят над Полша цели 2 часа

който иска, да си троши парите с тях
ние приключихме

# 44
  • София
  • Мнения: 900
Не разбрах,
това че аз нямам забележки,
откога означава патриотизъм  newsm78 newsm78 newsm78
Не че не съм патриот де Peace

Летя поне два пъти годишно,
с различни компании - почти винаги всичко е наред  Wink

Общи условия

Активация на акаунт