За пръв път в детската градинка - 4

  • 12 194
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Феята, наистина е малко тази вода. При нас пък искат шишенце за всяко дете, надписано и с някаква картинка да си го разпознава. Всяка вечер го взимам, сменям водата.
Аз не се обаждам, защото 2 дни си я оставих в къщи- нещо й се запуши носа. Иначе за щастие 3 дни не е плакала при детегледачката, която я взима от детска, а ги намирам щастливи и доволни в къщи да ги играят.

# 31
  • Мнения: 189
Явно доста дечица имат проблем с адаптацията. Според учителките, сина ми е свит, притеснителен, мълчалив. Трябва да ги поканя на гости, да видят това "свито" дете. Обикновено е много приказлив, чак понякога му се моля за малко поне да замълчи, див, бесен..А там го е срам да каже., че му се ходи до тоалетна или че е жаден. Дори през последните дни въобще не е ходил до тоалетна, представете си да не отиде цял ден - това са 9-10 часа. И това, след всекидневните ми молби да не го чакат да каже, а направо да го хващат за ръката и да го водят до тоалетната. Добре, че поне не го насилват за яденето. Той не е злоядо дете, но просто не яде манджи. В градината и супи не яде - не били хубави. И цял ден кара на филия сух хляб.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз не знам в нашата градина по колко вода им дават, но също се съмнявам, че им е недостатъчна. Биби ака трудно едни тежки и твърди акита, а май това е от липса на достатъчно приемани течности. Днес забравих да им обърна внимание да й дават повече вода. Едва ли се притесняват да не се напишка и да я преобличат после, по-скоро може да не им се ходи да я водят по-често до тоалетната...  newsm78

Днес Биляна слезе от колата и каза "аз днес няма да плача" - "ами да - казах аз, - защото си голямо момиче", а тя доволна тръгна напред. Вчера за малко пак да ми се разреве в двора, но някак успя да се качи до горе в хладнокръвие. Вече правим опашки на косата след като я съблека и й обуя пантофите - доволна влиза, сякаш е по-специална.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Ето ни и нас в редиците - това ни е първата цяла седмица на градина. Изненадана съм , че Алекс се справя добре с адаптацията и вече не плаче сутрин.
 В сряда имахме род. среща и съм доволна, че учителките заявиха, че НЕ вземат деца с лекарства и НЕ дават лекарства. Ако има някое детенце със специф. лекарства /необходими, а не за обикновени ОВИ и ангини/ ги давала мед. сестра. Това много ме успокои. И ние събирахме пари за уч. помагала, но учителките ни  предоставиха помагалата и ни оставиха ние родителите да решим кои ще се вземат. Естествено препоръчаха кое е най-необходимо. Много се радвам , че на род. среща всички бяха разбрани  Peace По наше настояване събрахме пари и да им направим тоалетните с детски тоалетни гърнета.
Вчера го обличам да ходим на рожден ден и той ми казва "Ако искаш и на градина ме заведи" направо паднах от изненада. Mr. Green
В нашата група са записани 31деца. Всеки ден са там около 18. Като отивам да го вземам в 16ч. все още се обличат и изчишкват... оша са си мънички сладурчета и не могат сами да се справят.
Мамини душици как пораснаха изведнъж Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 1 640
Да,водата е под 100мл,а това дава отражение и запича децата.Моята е с такъв проблем/запек/ по принцип.Чудя се и обмислям по какъв деликатен начин да кажа да дават повече вода,защото и учителките,а лелята най-вече са устатници-няма да си оставят магарето в калта,сякаш някакъв защитен механизъм имат-каквото и да подемеш
да казваш/да повдигнеш някакъв въпрос по деликатен естествено начин/веднага прекъсват и ръсят дежурни отговори,а бе-срязват те,т.е.,излиза,че се изказваш неподготвен.

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Чета, че децата ви не приемат течности в градината - сокчета, чайчета, млека дават ли им? У дома Виктор се оплаква, че млякото е бяло и няма какао. ooooh!

# 36
  • София
  • Мнения: 9 850
И ние имахме този проблем в началото.Мими има вода в шкафчето.Намирах всеки ден шишенцето и почти пълно.На края на първата седмица я хвана такъв адски запек,че дори и се разкървави дупето.Абсолютно в прав текст казах на госпожата и лелите,че детето е с тежък запек заради неприемането на достатъчно течности.И оттогава няма проблем-самите те и напомнят да пие вода.Нито съм се карала,нито съм се правила на интересна,просто споделих притесненията за здравето на детето.
Чета, че децата ви не приемат течности в градината - сокчета, чайчета, млека дават ли им? У дома Виктор се оплаква, че млякото е бяло и няма какао. ooooh!
Всеки ден гледам менюто,а и взимам храната на каката у дома.Сутрин има мляко или чай,следобяд нектар или айрян.Абсолютно недостатъчни,за да изместят пиенето на вода. Peace

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Всеки ден гледам менюто,а и взимам храната на каката у дома.Сутрин има мляко или чай,следобяд нектар или айрян.Абсолютно недостатъчни,за да изместят пиенето на вода. Peace
Децата освен всички напитки пият и вода в градината. При нас е забранено да носим шишенца с вода, ХЕИ (РИОКОЗ) не позволява.

# 38
  • София
  • Мнения: 9 850
Много мои познати казват,че децата им не пият достатъчно вода в градината.Не знам причините,но е факт.
А за забраната-да,забранено е по принцип,но в градината ни позволяват.Аз лично не искам детето ми да пие от чешмата вода и никой не ми е казвал да не нося шише.

# 39
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Причините за тази забрана са (според мен), че децата си бъркат гардеробчетата и пият от чужди шишенца. В началото и аз носех и редовно шишето ни беше празно, а Вики ми казва, че не е пил. Докато накрая ни забраниха, а и някои родители казаха, че водата в гардеробчетата изстивала и децата пиели студена вода и се разболявали. Според мен не е така (за разболяването).
Друг е въпросът, че при нас картинките на гардеробчетата са идентични и Вики често бърка неговото. Бях залепила още една картинка на неговото гардеробче, но я изстъргаха, защото пак ХЕИ не позволявало. Sad

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Много мои познати казват,че децата им не пият достатъчно вода в градината.Не знам причините,но е факт.
А за забраната-да,забранено е по принцип,но в градината ни позволяват.Аз лично не искам детето ми да пие от чешмата вода и никой не ми е казвал да не нося шише.

Откакто тръгна на градина, Калина почти не пие вода. Не само в градината, но и в къщи не мога да я накарам. В резултат на това постоянно е с напукани устнички. Носим шишета, които се надписват с името на детето и се държат в един шкаф. Децата си ги взимат от там и най-интересното е, че си ги разпознават.

Днес видяхме първите творения,забодени на табло в предверието-таралежчета,на които нашите са рисували бодлички/разбирайте разкривени вертикални линии/.

Явно работят по едни и същи материали, защото и в групата на Калина тези дни правиха същото  Grinning

# 41
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 409
в нашата градина има автомат във всяка група и сега в началото събрахме по 10лв. за да го зареждат. Катерина не е била жадна, когато я вземаме, но е мноооооооооого гладна.
Като ви чета се успокоявам, че не сме само ние със сутрешните ревове, още от отварянето на очите започват уговорки да не я водим и така вече месец и половина и никакво подобрение.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 901
По въпроса за млякото, днес госпожата каза на една майка, така че да чуят и останалите родители дето си оставяха децата, да им даваме прясно мляко и повечко плодове вкъщи, да не разчитаме на градината, че плодове рядко давали, а млякото било доста воднисто.

# 43
  • Мнения: 18
За всички, които се притесняват за това, дали децата им пият достатъчно вода в ДГ, искам да ги успокоя, като майка на детенце-първа група и като учителка в ДГ,че и за водата, както и за всичко останало, си има ред. След всяко хранене, след заниманията и преди лягане се дава вода на всички. Това са 5-6 пъти на ден, което дори по 100 мл, а те по желание може да са повече, прави 500-600 мл., което не е чак толкова малко. Моята дъщеря също ми иска вода веднага след като я взема и изпива по 1 пълна чаша на един дъх. Но от опит знам, че това не е защото не е пила вода в градината. Същото важи и за яденето. Що се отнася до шишетата - те наистина са забранени от РИОКОЗ, и то с пълно право. Защото не можете да си представите какво става, когато децата видят нечие шише - всички искат да пият от него. И дори всички по едно и също време да си вземат шишенцата - чуждото винаги е по-хубаво.

# 44
  • Мнения: 679
А от какво пият вода? На всяко дете в отделна чашка ли наливат. Защото аз съм виждала лятото в парка как им носят две канчета и всички се изреждат да пият от тях.

Общи условия

Активация на акаунт