42~::~ Имало едно време в една арабска страна...~::~

  • 16 597
  • 289
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 804
Дани , и аз бях като теб .
Че от болка и припадах . Но пиех винаги комбинирано течен аналгин и спазмалгон .
Даже все се чудех , като дойде време да раждам как ли ще се справя щом при цикъл припадам .
За щастие първите два пъти се преборих успешно .

Ние след малко излизаме времето при нас е прекрасно та мисля да отидем до един голям супер маркет - мол .
Да видя за новогодишни подаръци и да продупча ушите на щерките .

# 91
  • Мнения: 145
Ани, мен много ме е страх от противозачатъчните. Не съм опитвала с тях никога, но много мои приятелки се оплакват от разни странични ефекти и ме е страх. Особено ме е страх от качване на килограми, защото аз и без това съм много над нормата и имам да свалям. Иначе все още не работим съзнателно и активно за бебе, все още се пазим, но ако стане няма да се разсърдя никак.

# 92
  • Мнения: 1 725
Абе и аз не ги долюбвам противозачатъчните, все ме е страх ...досега само целулитец си докарах  Confused кила не съм качила от тях, искам да ги спра но като се сетя че ужаса пак ще се върне направо не ми се мисли  ooooh!, а при мен и кожата на лицето много се изчисти от тях ...

Опитвала ли си със свещички индометацин/профенид или подобни някакви?

# 93
  • Мнения: 145
Аз принципно пия Спазмалгон, Бусколизин и такива хапчета. Помага ми също голямо количество витамин С или коктейл изцеден лимон с мед и вода. Но трябва да изпия огромни количества, за да получа облекчение. Затова по-често прибягвам до хапчетата, а не ми се иска, защото това не е хубаво. Забелязвам, че всеки път се налага да взимам по-голямо количество, за да ми отминават болките - един вид има някакво привикване към тях. Та затова търся някакъв друг начин за облекчение - без лекарства.

# 94
  • Мнения: 1 725
Значи освен лекарства, други неща които съм чела е преди М и по-време да се прави повече гимнастика, повече движение, а и някъде бях чела че на някои им помага една билкова смес "Дисоварио Пам" май беше, продава се в билковите аптеки.

Пък някои казват че след раждане болките изчезват, явно и това е лек понякога  Wink

# 95
  • Мнения: 2 804
Ани , не при всички е така .
При мен не се промени нищо .
Все още съм със силни болки когато ми идва .
Имам една леля , тя казваше , че предпочита да е все бременна и да ражда от колкото да е в цикъл .
Дани , наистина се привиква към тия хапчета и спират да действат , аз също в началото започнах с бускулизин , след това спазмалгон . После ги комбинирах и на края минах както вече споменах на аналгин течен със спазмалгон .

# 96
  • Мнения: 914
Дани,отидохте ли вече и ли си още тук Не те съветвам да пробиваш ушичките на малките преди да им са изниктали т е преди да са се сменили зъбките след около 6 или  7 год
Това го знам още когато учихме китайския точечен  масаж после ще разказвам
Аз при първата ми дъщеря го спазих тя сега е на 12 и няма още една пломба нито развален зъб  при втората леля и я заведе на 6 год без да ни пита при големи скандали  и сега е на почти 9  с пробити уши  и вече няколко пломби и болни зъбчета  пРИ третата още не съм и пробила ушите сега е на 7 и наколко месеца и слава богу  има идеални зъбчета  без пломби  и още не си е сменила първите кътни
Зина вече  и прави проблеми с тези зъбчета Пак трябва да я водя на зъболекар
Хайде после се включвам след пазара 
Записах се за зелева супа от утре   HugИма ли желаещи и при вас

Дани 2  незнам мила и аз пиех навремето спазмалгон
Пук препоръчват  малко канела половин  лъжичка в черно кафе   но   не те съветвам   аз лично не съм я пробвала   Почакай и другите момичета да се изкажат   bouquet

# 97
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Опппааа !
И аз се излюпих !
Вай последна ли съм ?!?
Ставах рано сутринта и пих аналгин , че пак ме цепи канчето непоносимо и се успах !
Снощи имахме гостенин с преспиване и окъсняхме .
Варих им телешко шкембе , а мъжете обилно си го гарнираха с чесън ..
Обичам и аз , ама те нямат мярка на чесъна ...
Сега къщата вонти та не се трае ..
А как да проветря - ще ми избяга топлото - вън е дъжд и бахъъъъъър...

Бонибонче- и аз съм със потресающи болки , но когато ми дойде - сега не е идвало от 2 месеца , но имам подаръци - циреи , по един за всяка липса - познай къде - ужас !Болката и там е трепач .
Не е добре с лекарства постоянно , но няма друг начин . И аз се спасявам с бусколизин и спазмалгон и Цветито така - незнам други начини .
Казват , че при раждане кръвта на майката се сменя и много жени имат подобрения в цикъла - така са ми споделяли , но не мога да съм категорична , нямам опит .

Миленче , къде сте , добре ли сте - кажи нещо по въпроса и ти ....

Ева и Катето и те дойдоха като летен бриз и изчезнаха - къде сте и вие ....

Допушвам си фаса , глътвам кайвето и ще правя тиквеник - всичко ми е готово , само да го наредя и опека . Ще се къпя и ще чакам да дойдат да ни вземат за заколението на прасето Ангелинка - пак на онова място , дето ви пуснах снимки - за последно ! Няма да ме има в неделя , в понеделник отивам направо на работа и като се прибера ще ви разказвам .
Ей , зимата дойде , да му се невиди ....!!!!!
Тук съм за сега - лек ви ден !
Свеар бонбонките са само за мен - отваряш ми всички чакри - душата си ще продам за тая кутийка   мммммм....... Wink Heart Eyes Joy

# 98
  • Мнения: 2 804
Свеър , още съм тук .
Може и да си права , зная че не е желателно да е много ранно дупченето на ушите , но не предполагах че е свързано със зъбите .
Ще те послушам и ще изчакам .
Мерси за ценния съвет !  bouquet
С мъж ми се разбрахме да ходим заедно след като обядваме , че магазина е бая далеч от нас .
А аз с две деца , количка и тумбак ще се изморя .
Не че не е прав , но с него не мога да разгледам както искам аз .
Миналата година , като бяхме в БГ за Коледа правих елха , но тук сега не зная дали има смисъл да се трепя .
Иска ми се , по с тия деца не знам , ще го мисля още малко .
Зная , че сме мюсюлмани и не е прието да правя елха , но ми харесва идеята за коледно дърво и подаръци от долу .

# 99
  • Мнения: 914
Набързо  че забравих  ИМА и Шоколадова ДИЕта   в диетичното  Blush Wink Confused Crazy Twisted Evil

# 100
  • Мнения: 2 804
Набързо че забравих ИМА и Шоколадова ДИЕта   в диетичното  Blush Wink Confused Crazy Twisted Evil
Аз съм за тая диета !

Другарче , много ме зарадва с включването си ! Hug
Тъкмо мислех да питам дали не те е чуло някое от момичетата , за да разбера как си .
Лек ден ти пожелавам и да ти мине по скоро това главоболие .  bouquet

# 101
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Оооо днес било 10 ноември - знаменателна дата - През 1989 г. на този ден бях студентка  първа година в учителския институт в Кърджали . През деня помня , че имахме лекции по музика и мъкнах акордеона от и до квартирата , а вечерта изтряскаха новината , че бай Тошо свален - вие как и къде бяхте тогава ...

Тук съм пиленце - черен гологан се не губи - не си тревожи хубавата главица - вие да сте добре !

# 102
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
давам идеи, аз съм 4истила като бях млада булка ,хаха за тестване дали няма да избягам!хаха аз с по-плътни торби4ки, но става и с домакински ръкавици! ина4е си боде като трън! Mr. Green Sick
да ви кажа за цикъла, аз бях все с бърза помощ, те си попадах 4есто на една  фелш?рка и тя си ми знаеш , спринцовката и пак така! бях с прогестерон по средата, какво ли не не и не! скъсваха ми дупето от инжекции! след  2 -те раждания така се оправи, 4е 10 г се пазех по 4ас и си идваШе на 28 дни в то4ен 4ас, не съм ползвала  контрацептиви!сега играе ,но да видим , откакто пия антибиотик с цикъла няма болки от  срастванията и тазовите възпаления!важно и хормоните да са нред! пийте пове4е вода преди цикъл и вит е и д ,казват, 4е е добре! newsm78
вили, хапни една балканджийска пържолка за мене! и аз мислех да ти скайпна  малко следобяд, 4е ме беше  бая притеснила! айде да си изкарате  купонджийската с това прасенце-мезенце!  chef bowuu  bouquet
дани ,моята й  ги пробих на 8 м в бг! на каката на 10 г, сама поиска-на 30 декември търсихме студио за да ни го направят, стана де! късмет имаше! Crazy
10.11.1989 а аз завърших и ни отказаха договорите и тръгна най-голямото унищожение на бг промишленост!

# 103
  • Мнения: 914
децата си пускат някакви песнички и аз се сетих за един поздрав към всички които имат нещо общо с Палестина  Hug
Дано да се появят
Надявям се че всички са добре
http://youtube.com/watch?v=UveSKaysaQ4
сАБах  ал хаир

# 104
  • Мнения: 2 804
Ами аз си бях в къщи , а майка беше бременна със сестра ми и спорехме с баба / Мир на духа и на двете / дали ще се ходи до Елхово или не през ваканцията .
Тогава бях на 12 години така  , че не е много да съм се интересувала от политика .

Общи условия

Активация на акаунт