Историята на Ники

  • 8 429
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 770
Какво мислите за идеята - просто споделям на прима виста - Ники да дойде да учи в София във вечерна гимназия, да работи нещо през деня частично и да живее в някое от общежитията тук, в София или някъде под наем с други момчета. Мисълта ми е дали въобще би било добре за него да се отдели от семейството си, физически имам предвид? В началото може да му е малко трудно, но ще го обградим с приятели в училището, което ходят Митко, Драго, Георги и др. момчета и момичета които са  били в дома в Хаджи Димитър, които аз познавам. Не знам въобще това дали е добра идея, затова я подхвърлям на обсъждане.

# 31
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Yvette Peace Подкрепям с две ръце идеята! Трудно е за изпълнение, но си струва. Отделянето от семейството, ще му помогне много повече,отколкото ако остане там.Явно това дете е различно и има някакъв потенциал в него.Добре е ,доколкото е възможно да му се помогне да излезне от средата, в която е! Каквато и помощ да му се осигури,докато живее там, няма да може да надскочи средата и условията там.Помощите ще се продават от родителите ,за да се осигури пиене - т-н. порочен кръг.Според мен по-добре сам, отколкото в това семейство и тази среда! Peace
Yvette  bouquet

# 32
  • Мнения: 3 376
И на мен много ми харесва идеята!!!!
А ще може ли наистина да му се осигури общежитие в София?

Съгласна съм напълно с това,което казва RAVIA  Peace

# 33
  • Мнения: 369
И аз подкрепям преместването в София. Peace Хем ще му е полезно и да си заработва самичък някой лев. Моля ви, дръжте ни в течение как се развиват нещата с Ники и какво той мисли по въпроса.

# 34
  • Мнения: 908
То че ще му е по-добре без родителите му, така си е. Но аз си мисля как ще му се отрази самото идване в София. Все пак той е от едно село, учи в малък град... А София е нещо огромно. И мисля, че ще му е трудно да се интегрира...
Вижте какво ми писа учителката:
"Теди, здравей!
Аз писах, но интернета се изгуби, когато пращах писмото. Общежитието е безплатно, но проблема е в храната. Ако получи дърва и въглища, той ще живее при една баба, при която обядва. Вечеря вкъщи или отново при бабата. Всички неща, които получава ги държи в дома на бабата. Не носи нищо у тях. Така, че няма опасност да му бъдат взети. А бабата ще е доволна, той да стои там, защото няма да е сама. Аз не зная в общежитието дали спи някой.
Благодарности на всички, които мислят за Ники!
Поля"

Ники също ми е писал  да му пиша  Grinning Така че който иска да му пише да каже да му дам мейла, предполагам ще се радва  Hug

# 35
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Да ми мейла. Peace Тази баба ще се радва, не само защото няма да е сама , а и на дървата и въглищата  Mr. Green По-нагоре писах колко ориентировъчно струват един тон въглища и дърва. Само ми е интересно, бабата с какво се топли сега? И ако тя има за нея си,какъв е проблема Ники да споделя топлината с нея? Ако ще купуваме дърва и въглища и за бабата, ми то по-добре той да си седи у техните.Не е проблема да помогнем, въпроса е,че когато усетят,че има хора,готови да разтворят кесия и да помагат,веднага се намират хора,които да се възползват от ситуацията.
А относно идването в София- ами аз мисля,че ще свикне.Не е единствения човек,който идва от село в големия град.Ще му трябва време за адаптация, но пък средата,в която ще бъде, заедно с възможностите са далеч повече за предпочитане от село Търнава. 
Нагледала съм се на какви ли не номера и изпълнения и сега си мисля,че има хора, опитващи се да извлекат ползица и за себе си. Thinking
Дайте идеи какво да правим,от тук ще се включвам с каквото мога и както мога. Peace

# 36
  • Мнения: 1 770
Да, всички тези съображения са от голямо значение. Затова мислете, говорете с учителката, със самия Ники и т.н. Аз наистина не знам доколко е реалистично и правилно да го местим в София, защото понякога на местно ниво, в града, в който човек е свикнал е далеч по-лесно. Друг път, когато човек е силно надарен, той не може да се развива в малки градчета, трябват му по-големи предизвикателства и обкръжение.
Доколко ще можем да му намерим общежитие също не знам, защото това е въпрос, зависещ от директорите. И освен това той ще трябва да дойде лично, с документи, че е бил в дом и т.н. Има много препятствия, които биха могли да спънат целия план.
НО човек никога не знае откъде ще изкочи заека и каква е съдбата, планирана за това момче. Затова ние правим сега мозъчна атака, за да се разкрие най-доброто за него.
За училището - сигурно ще е добре ако се мести да е между двата срока. Тук също ще трябва да се ходи до директора на вечерната гимназия. Това си е много работа и ще трябват хора, които да тичат по тези задачи.
Ще се опитаме да го внедрим във вече създали се общности - НО отново тук е съществен личния фактор...
Няма да е лесно подобно начинание.
Идеалният вариант, който мога да си представя, е някое семейство да пожелае да приюти това момче. И то да поеме обгрижването му.
За да можем обаче да мислим в подобна посока, ни трябват няколко съществености: снимка и обща характеристика и история на Ники; неговото желание; мнението на учителката.


# 37
  • Мнения: 908
Наталка, права си за бабата. И аз си помислих същото като прочетох мейла. Но после се замислих, че сигурно жената няма пари, и по този начин ще помогнем не на един, а на двама. За Ники е най-добре да не живее при родителите си. Писах му. Дадох му линк към темата. Надявам се да прочете всичко написано и сам да напише какво мисли за тези неща и как, къде и с кого ще му е най-добре. Все пак е на 18 години, голямо момче.
Ивет и ти си права, че тук ще може да се развива повече. Обаче има много "но"-та...  ooooh!
Не мога да преценя кое е най-доброто за него, наистина... А и не мисля, че бих могла да решавам нечия чужда съдба. Затова... наистина очаквам той да даде коментар по въпросите  Peace

# 38
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Да, добре е Ники сам да прочете и да прецени.Вижда,че има подкрепа от доста хора.
 Ще запазя коментар за бабата за себе си. Sick

# 39
  • Мнения: 369
За бабата не можем да преценим нищо без да я познаваме. Все пак не иска наем, а въглища и дърва. Възможно е като е сама действително да не си пуска много-много печката. Учителката не е ли споменала своето мнение за бабата? Ако действително и тя е бедстваща, може би наистина ще е добре да поживее малко с Ники и така да помогнем на двамата едновременно (поне до края на първи срок).

Иначе ще е добре, ако самият Ники се включи и сподели мнението си за София- дали му харесва идеята, дали е готов да се бори, дали мисли, че ще се справи. Искам и аз да му пиша, плс пратете ми мейла му на ЛС.

Явно всичко ще отнеме време обаче, а аз не мога да спра да мисля как ли се мъчи горкото момче сега. Върти ми се из главата да му пратя колет с учебни пособия и да сложа вътре малко пари, да има на първо време за храна и път. Но проблемът е, че нямам левове, а само евро. В селото няма чейндж бюро, нали?  Confused

Всъщност какво е точно положението в момента? Никой освен вас ли не се е отзовал след предаването по ТВ?

# 40
  • Мнения: 4 138
и аз искам да помогна на ники. с наталия сме партия Winkтака че и тя ще ме държи в течение. идеята за софия не е лоша. ще мисля какво мога да измисля за тук. ще ми се лично да се видя с ники.

# 41
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Явно говориш за Наталия от Мюнхен, ама все пак, уточнявайте  Laughing

# 42
  • Мнения: 369
и аз искам да помогна на ники. с наталия сме партия Winkтака че и тя ще ме държи в течение. идеята за софия не е лоша. ще мисля какво мога да измисля за тук. ще ми се лично да се видя с ники.

 newsm51

Цитат
Явно говориш за Наталия от Мюнхен, ама все пак, уточнявайте  Laughing
RAVIA, малко се обърках за какво говориш, аз не виждам друга Наталия в темата.  newsm78

# 43
  • Мнения: 1 770
Ивет и ти си права, че тук ще може да се развива повече. Обаче има много "но"-та...  ooooh!
Не мога да преценя кое е най-доброто за него, наистина... А и не мисля, че бих могла да решавам нечия чужда съдба. Затова... наистина очаквам той да даде коментар по въпросите  Peace

Съгласна съм, точно затова е много важно да представим няколко варианта на Ники и той самия да помисли и каже какво му се струва най-реално и най-привлекателно. Радвам се, че толкова много хора откликнаха и имат желание да помогнат. За мен това не е никак случайно. Явно Господ е предвидил нещо хубаво за Ники и така се задействат нещата  Simple Smile Peace

# 44
  • Мнения: 3 376
Да,той наистина го заслужава Hug

Общи условия

Активация на акаунт