"Зайченцето бяло" МАРТенската мама пее,а в коремчето и сладко,бебчо си дивее!

  • 14 129
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 123
За отоците - ако са само вечер е нормално.Обаче може да се окаже и друго,за това си мери редовно кръвното и си пусни една урина за проверка на албумина.

 За лекцията се чудя,защото ще е за захранването на бебетата-още ми е много далечно,а и по този въпрос мненията са противоречиви.Презентацията ще е пак на Ясмин.

# 31
  • Мнения: 1 710
Зори, ти ме антимотивира и ще вземе да ме домързи да стана утре в 7:30 и да отида на лекцията. Какъв е продуктът, който е тема на презентацията? И как разбра каква ще е? Да не би да си си купила списанието? Само една ли ще е презентацията?


Само толкова въпроси успях да измисля, така че те оставям на мира.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 123
Видях от тук:http://www.9m-bg.com/display.php?page=scool-освен страницата,се отваря още една-в нея се вижда и каква е презентацията и колко са.

# 33
  • Мнения: 1 369
И аз прочетох,че ще е за захранване на бебето- то да се роди и да стигнем до захранването ехеей, има доста време. Утре ще пропусна и ще се наспя едно хубаво.
Лекциите за другата седмица:
13. 11. 2007 г. – 09.30 ч. в пицария Мис Каприз (ул. “Коста Лулчев” 13, зад х. Плиска) – Д-р Антоанета Антонова, специалист по детски болести от Национално сдружение на педиатрите от извънболничната помощ ще представи темата “Имунизации в кърмаческа възраст.”

15. 11. 2007 г. – 09.30 ч. в пицария “Мис Каприз” (ул. “Коста Лулчев” 13, зад х. Плиска) – Василева, акушерка от Училище за бъдещи майки “МА-МА”, София ще представи темата “Нормално физиологично раждане.”


Първата тема е доста ценна. Ако не ми мине котка път, вторник съм на линия.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 123
на 22-ри ще има за доносени и недоносени бебета и ще я води д-р Масларска от Токуда-един от най-добрите неонатолози . Grinning

# 35
  • Мнения: 1 446
Дано паточето си се е прибрало вкъщи!
Дано кръвното ми се задържи така  Peace
Ники, аз пия Матерна на Центрум, ама сериозно ми се образуват газове и от това ме наболява корема...Затова ги почнах по половинка на ден, наместо по една таблетка  newsm78  Гледам да наваксвам с повече плодове...
Ей, Славундерче, Джул и другите пловдивски мами, ще се записваме ли на училище /то поне не стачкува  Joy/ или още ни е рано  Rolling Eyes

Лара, мислех да се записвам декември-януари, около 21.11 съм на преглед в Торакс и ще питам кога започва следващото училище.
За кръвното - досега са ми го мерили веднъж.  Embarassed Беше чудесно, според лекарката.
За витамините - пия О'Мами от няколко седмици и съм качила още едно кг - вече съм + 2кг. Но и аз мисля да ги връткосменям.
wiwi честити ритничета - няма радост по-голяма  Hug
Дима, честити розови гащи. Пловдивчани май само женски са правили в този период...
За НОИ - нали първия ден от болничните се плаща от работодателя. Днес си взех фиша и вътре пише - 1 ден неработоспособност - 12.78лв, което ми се струва много малко, защото от базата в НОИ аз си ги изчислявам съвсем други суми, та очаквам с трепет какво ще ме сюрпризират към края на ноември/декември или когато там решат да ги плащат.

# 36
  • Мнения: 48
Славундер, ти поне си получила някакви пари от работодателя, а аз сега разбирам, че трябва да взема пари от там. В болничен съм от два месеца, а до сега не съм получила и една стотинка. Миналата седмица ходих до НОИ, за да попитам защо нямам преведени пари, а те ми казаха, че при тях изобщо не е постъпил болничен лист - просто мойта работодателка не си е направила труда да ги носи до там, а аз мога да си чакам пари и до другата година.

# 37
  • Мнения: 147
Здравейте и от мен! Нямах интернет допреди малко и тъкмо разочарована и бясна, че немога да си влезна във форумчето, реших да пробвам за последно а то взе че стана Laughing
Днес много странички сте изписали и нова много хубавка заешка тема си имаме - да ни е честита  love001
Днес отидох на работа сутринта с гадната болка от понеделник и ме освободиха. Този прищипан нерв  продължава да ме тормози, мажа се с Фастум гел а утре ще ми бият инжекции спазмалгон  Weary само бебо да си е добре, мен каквото искат да ме правят!
Аз досега съм пила само Центрум Матерна. Изпих една опаковка и лекарката ми каза да си почина 15 дена и след това да повторя. Чувствам се добре от тях, качила съм 1кг като ги пих. Друго нищо не съм пила.
И аз гледах новините одеве за бебчето и ми стана толкова мъчно. Да го носиш 9 месеца, да го чакаш с трепет и радост, още повече че жената е забременяла ин витро...нямам думи  smile3505 искрено се надявам да ги осъдят!!!

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 01:45 от terre

# 38
  • Мнения: 198
Добро утро!
За витамините - засега не пия, ако лекарката каже ще почна, но лично аз не съм им привърженик.
Да се похваля - имаме си вече баня(след два месеца ремонт), но се получи много добре Laughing
От два дена вечер към 11 в коремчето бебчето прави такава канонада в продължение на 15-20 минути, то не е ритане, въртене коремчето ми подскача ту отляво, ту отдясно.
Лек и спокоен ден  bouquet

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Добро утро на всички от нас!
Честито на мамите със сини и розови новини. stork-boy stork-girlСега очакваме добри новини и от Нефертити,дано са й видели пола на бебто.
За починалото бебенце имах съмнения,че преди няколко дни е станало,защото някъде из форумите се обсъжждаше нещо такова,но не бях сигурна и сега като споменахте направо изтръпнах от ужас.Искрени съболезнования на семейството.Да не дава Господ да разбираме как се преживява такава трагедия. Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
За витамините-аз не пия никакви,винаги ми се увеличава апетита от тях и качвам килограми.Наблягам на плодове и смятам да продължа и занапред да го правя.
Терре,пази се и дано скоро болката затихне напълно.
Wiwi,честити ти официални ритничета.За отоците по краката от чорапите ги имам и аз,но само вечер,когато съм седнала някъде и краката са ми надолу.
Лек ден на всички! newsm53

# 40
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Добро утро и от мен!
Честито на майките ознали цвета на бебчетат си  bouquet
Относно албумина, добре е да се следи не само урина. По-показателно е и биохимия на кръвта - т.е. общ белтък и албумин. Общия белтък е от голямо значение.
Дима78, не се притеснявай от Рутскорбина. Много добро лекраство  е. Аз също го пиех известно време.
За витамините - аз пия матерна на центрум и освен газове, качвам и много килограми. Мисля да ги спирам.
За трагедията в Тина Киркова... не мога да намеря думи... Дано тази майка намери сили и кураж.
За детенцето, че е починало бях разбрала миналата седмица. Жълтите вестници гърмяха направо.
Ането, по-късно като видя каталога ще ти пиша къде има АБЦ дизайн. Те по принсип не са скъпи колички, но тази е доста скъпа. Някъде към 1300 ми се върти в главата, но това е по спомен.
Хубав ден от мен!

ПП: Ането, ето тук има няколко модела

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 09:02 от Diana

# 41
  • Мнения: 575
Добро утро  Laughing Ооо как ми се спи на мен, но бях освирепяла от глад та се наложи да стана от леглото Confused
Лекцията и аз реших да я пропусна, но другата седмица ако се организираме съм на линия.
Diana аз първо питах, ама после като се разрових и намерих къде ги има. http://www.bebemarket-bg.com/main.html Даже не се стърпях ами звъннах по телефона да ми кажат има ли наличност. Имали в момента само в зелено. Може да отскоча тези дни до магазина им да я видя наживо. Цена ми каза май 800 и нещо, без кошничката за кола, но не съм сигурна нещо се разсеях тогава и не запомних много добре newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 3 123
Относно албумина, добре е да се следи не само урина. По-показателно е и биохимия на кръвта - т.е. общ белтък и албумин. Общия белтък е от голямо значение.


 да,това забравих да го напиша-на мен също ми го изследват.

  Ani 77 ,браво за ритничетата.Моя мишок във Вторник цял ден се съдра от силни ритници,а вчера едва 1-2 пъти май го усети.Днес пък нищо все още и ме притеснява вече.
 Аз не съм забривала са лекарството-днес колежката ми е от 13ч. на работа и ще звънне да види,какво става с БГ варянта.

# 43
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Добро утро!
Честито на празнуващите днес   bouquet   bouquet   bouquet
Моят съпруг има ден рожден днес, обаче аз не мога да сложа картинки, затова  newsm59  newsm38  nbirthday   bigdance2
Да ми е жив и здрав, с много късмет  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Моля, кажете какво се пие за контракции - не ме отпуска корема ни денем, ни нощем и вече се притеснявам...Иначе малката така ритка, че ми подскача корема вече  Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 3 123
Честито на всички именници днес и техните близки!  bouquet

 OLYMPIA ,честит ти рожденник-да е жив и здрав,много щастлив и добър татко!
 За контракциите- Магнерич и Но-шпа.Аз ги пия по 4 пъти на ден,но обикновено се пият в по-малка доза.Защо не звъннеш на лекар да ти каже.

Общи условия

Активация на акаунт