Лаптоп

  • 8 335
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Моля татковците,които разбират/и мамите естествено/-смятате ли,че HP са добро решение за преносим компютър?

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
добри са, няма да сбъркаш.

# 2
  • Мнения: 29
И аз така съм чувала ,ама се притеснявам да не би като е на промоция този модел,нещо да не му е в ред newsm78.или самата фирма трябва да е гаранция за качество?

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ако не си на ясно спродукта който купуваш, вземай най-скъпото. би трябвало да е най-доброто

# 4
  • Мнения: 29
Ок,мерси за вниманието Hug

# 5
  • Мнения: 25
HP са в комбина с Compaq, което ги нарежда близко до най-добрите - IBM  Peace
Не съм на мнение че винаги, най-скъпото е и най-добро, така че щом си решила да питаш по добре дай повече информация за това което мислиш да вземеш, модел (евентуално параметри, защото при повечето мобилни компютри вече имаш възможност да избираш компонентите и не винаги може да се съди по модела:) ) и цена.
Така най-добре ще ти се помогне и даде съвет.
Най-важните неща които трябва да гледаш са - гаранцията която дава фирмата (защото нашите фирмички имат навика да дават доста по малка гаранция, от препоръчителната на производителя), кои компоненти са сменяеми а не само вградени (процесор, видеокарта, звукова карта...) с цел бъдещ ъпгрейд, гаранция за изгорели пиксели по дисплея (дали се признава при един, или няколко в група)
Има и още доста неща, но първо и ти дай повече инфо  Thinking Peace

# 6
  • Мнения: 4 111
Аз имам НР, нямам никакви забележки, но не съм ползвала други марки, за да сравня.  Simple Smile

# 7
това е все едно да попиташ - хубави ли са колите фолксваген? Има разлика все пак между фолксваген калинка и фаетон.

кажи му някакви параметри на лаптопа - процесор, РАМ, харддиск, видеокарта...

ето ти препоръчителни, независимо от марката:

двуядрен процесор (Интел кор дуо или АМД х2),
РАМ поне 1 гигабайт ДДР2,
видеокарта поне от Радеон Х1600 нагоре или аналога на Интел или нВидиа,
харддиск поне 120 ГБ на 7200 об./м
екрана да е 17" или дори 19, ако имаш повечко пари, широкоекранен.

Модерните ги продават с оригинална Виста. Ако е с процесор от типа Селерон и Уиндоус ХР, не го взимай!

# 8
  • Мнения: 29
-CPU AMD TURION64 X2 TL-58(1.9-GHZ)
-DISPLAY 15.4"WXGA BRIGHTVIEW
-RAM 2GB 667-MHZ DDR2
HDD 160GB 5400 RPM SMART SATA
-VIDEO ATI RADEON X1250 GRAPHICS,WITH UP TO 512 MB
-DVD-RW DUAL LAYER
-FAX/MODEM 56.6 K,LAN 10/100
-INTEL PRO WLAN 802.11B/G,BLUETOOTH MODULE 2.0
Това са параметрите.
Цената е 1300лв.
Заслужава ли си?

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 19:01 от Mika^_^

# 9
  • София
  • Мнения: 4 412
Фирмата, в която работя продаваме лаптопи от много време. От сервиза знам, че НР много често се чупят след изтичане на гаранционния срок. Здрави модели НР съм виждала при скъпите лаптопи над 2200 лв. Ние работим най-много с Toshiba. Имат 2 години международна гаранция.

Ето това е конфиг. с подобен бюджет, с малко по-ниски параметри, но по-здрава според мен:

Pentium® Dual-Core processor T2130 (1.86GHz, 1MB L2cache)/ 1GB (DDR2-667MHz)/ 120GB SATA (5400rpm)/ 15.4" WXGA TruBrite (1280x800)/ DVD Super Multi drive DL/ Intel GMA 900 up to 256MB (UMA)/ 56K/ LAN/ Wireless LAN (802.11b/g)/ Bluetooth/ 5-in-1 Bridge Media slot (SD™ Card, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™)/ TV-out/ IEEE 1394/ 4x USB 2.0/ Express Card Slot/ Win Vista Home Premium , Toshiba ConfigFree™, Connectivity Doctor/ 2 години международна гаранция/ 2.5kg

# 10
  • Мнения: 29
Благодаря ти.Май ще се разубедя.Мислех днес да го взема.

# 11
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
Здравей Mika^_^ !
Имам точно този лаптоп HP COMPAQ6715
Това е един от най-продаваните модели. А характеристиките са страхотни за тази цена.
Има международна гаранция, но не си спомням 1 или 2 години е.
Няма софтуер и затова е по-евтин. Няма дори драйвъри, но това също не е проблем, защото можеш да ги дръпнеш от сайта на производителя.
Аз съм много доволна от избора си.
Това е от мен.
Успех!!!

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 15:28 от Бубулинка

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 193
И аз и приятеля ми имаме HP и сме много доволни, нашите са с Intel Core Duo на поносимата цена от 1500лв
До много скоро и аз работех в IT фирма, и сервизите бяха пълни не с НР а с FS-Fujitsu-Siemens. Така че кой сервиз с какви модели лаптопи е пълен е доста относителна информация както става ясно.
Все пак е техника,при това преносима-винаги може да се развали, а и винаги може да издържи. Зависи как го стопанисваш

Когато си избирах моя попаднах на фирма,която настояваше да избера DELL, доводите им бяха,че са супер компютри-всичко друго е боклук, обаче като ги питах какво значи "супер компютър" и започнаха да ми обясняват,че единствено те имат гаранция 3год Shocked...заради това ли един компютър е супер....заради гаранцията....ъъъ извинете???
Освен това трябва да се гледа и кое се покрива от гаранцията, доколкото знам за някои марки лаптопи гаранцията им не покрива батерията

# 13
  • Мнения: 29
Благодаря на всички,които откликнаха Hug
Имам още 2 дни да помисля.

# 14
айде да ти кажа и аз 2-3 думи Simple Smile

по принцип конфигурацията е добра, харесва ми процесора, РАМ-а...имам малки забележки като например:
- хубаво е харддиска да е на 7200 оборота, но те за лаптопи май ги правят по-бавни.
- хубаво е да е с по-добра видеокарта, но ти едва ли ще играеш някакви по сложни игри на него, така че...
- монитора не е ли малко малък, само 15 инча...но то за тия париии...

абе хубав е, предполагам, че ще си много доволна от него. а и като му сложиш Виста, тя си разпознава хардуера автоматично...няма да имаш нужда от ровене из интернет за драйвери. с тоя процесор и РАМ Вистата няма да засича, ще си върви гладко, което ще те накара да му се радваш още повече. Марката е реномирана и мое мнение е, че са много здрави. Само късмет ти желая, да не ти се падне нещо дефектно, иначе...със здраве да си го ползвате! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт