Лаптоп

  • 8 337
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 29
Моля татковците,които разбират/и мамите естествено/-смятате ли,че HP са добро решение за преносим компютър?

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
добри са, няма да сбъркаш.

# 2
  • Мнения: 29
И аз така съм чувала ,ама се притеснявам да не би като е на промоция този модел,нещо да не му е в ред newsm78.или самата фирма трябва да е гаранция за качество?

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ако не си на ясно спродукта който купуваш, вземай най-скъпото. би трябвало да е най-доброто

# 4
  • Мнения: 29
Ок,мерси за вниманието Hug

# 5
  • Мнения: 25
HP са в комбина с Compaq, което ги нарежда близко до най-добрите - IBM  Peace
Не съм на мнение че винаги, най-скъпото е и най-добро, така че щом си решила да питаш по добре дай повече информация за това което мислиш да вземеш, модел (евентуално параметри, защото при повечето мобилни компютри вече имаш възможност да избираш компонентите и не винаги може да се съди по модела:) ) и цена.
Така най-добре ще ти се помогне и даде съвет.
Най-важните неща които трябва да гледаш са - гаранцията която дава фирмата (защото нашите фирмички имат навика да дават доста по малка гаранция, от препоръчителната на производителя), кои компоненти са сменяеми а не само вградени (процесор, видеокарта, звукова карта...) с цел бъдещ ъпгрейд, гаранция за изгорели пиксели по дисплея (дали се признава при един, или няколко в група)
Има и още доста неща, но първо и ти дай повече инфо  Thinking Peace

# 6
  • Мнения: 4 111
Аз имам НР, нямам никакви забележки, но не съм ползвала други марки, за да сравня.  Simple Smile

# 7
това е все едно да попиташ - хубави ли са колите фолксваген? Има разлика все пак между фолксваген калинка и фаетон.

кажи му някакви параметри на лаптопа - процесор, РАМ, харддиск, видеокарта...

ето ти препоръчителни, независимо от марката:

двуядрен процесор (Интел кор дуо или АМД х2),
РАМ поне 1 гигабайт ДДР2,
видеокарта поне от Радеон Х1600 нагоре или аналога на Интел или нВидиа,
харддиск поне 120 ГБ на 7200 об./м
екрана да е 17" или дори 19, ако имаш повечко пари, широкоекранен.

Модерните ги продават с оригинална Виста. Ако е с процесор от типа Селерон и Уиндоус ХР, не го взимай!

# 8
  • Мнения: 29
-CPU AMD TURION64 X2 TL-58(1.9-GHZ)
-DISPLAY 15.4"WXGA BRIGHTVIEW
-RAM 2GB 667-MHZ DDR2
HDD 160GB 5400 RPM SMART SATA
-VIDEO ATI RADEON X1250 GRAPHICS,WITH UP TO 512 MB
-DVD-RW DUAL LAYER
-FAX/MODEM 56.6 K,LAN 10/100
-INTEL PRO WLAN 802.11B/G,BLUETOOTH MODULE 2.0
Това са параметрите.
Цената е 1300лв.
Заслужава ли си?

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 19:01 от Mika^_^

# 9
  • София
  • Мнения: 4 412
Фирмата, в която работя продаваме лаптопи от много време. От сервиза знам, че НР много често се чупят след изтичане на гаранционния срок. Здрави модели НР съм виждала при скъпите лаптопи над 2200 лв. Ние работим най-много с Toshiba. Имат 2 години международна гаранция.

Ето това е конфиг. с подобен бюджет, с малко по-ниски параметри, но по-здрава според мен:

Pentium® Dual-Core processor T2130 (1.86GHz, 1MB L2cache)/ 1GB (DDR2-667MHz)/ 120GB SATA (5400rpm)/ 15.4" WXGA TruBrite (1280x800)/ DVD Super Multi drive DL/ Intel GMA 900 up to 256MB (UMA)/ 56K/ LAN/ Wireless LAN (802.11b/g)/ Bluetooth/ 5-in-1 Bridge Media slot (SD™ Card, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™)/ TV-out/ IEEE 1394/ 4x USB 2.0/ Express Card Slot/ Win Vista Home Premium , Toshiba ConfigFree™, Connectivity Doctor/ 2 години международна гаранция/ 2.5kg

# 10
  • Мнения: 29
Благодаря ти.Май ще се разубедя.Мислех днес да го взема.

# 11
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
Здравей Mika^_^ !
Имам точно този лаптоп HP COMPAQ6715
Това е един от най-продаваните модели. А характеристиките са страхотни за тази цена.
Има международна гаранция, но не си спомням 1 или 2 години е.
Няма софтуер и затова е по-евтин. Няма дори драйвъри, но това също не е проблем, защото можеш да ги дръпнеш от сайта на производителя.
Аз съм много доволна от избора си.
Това е от мен.
Успех!!!

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 15:28 от Бубулинка

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 193
И аз и приятеля ми имаме HP и сме много доволни, нашите са с Intel Core Duo на поносимата цена от 1500лв
До много скоро и аз работех в IT фирма, и сервизите бяха пълни не с НР а с FS-Fujitsu-Siemens. Така че кой сервиз с какви модели лаптопи е пълен е доста относителна информация както става ясно.
Все пак е техника,при това преносима-винаги може да се развали, а и винаги може да издържи. Зависи как го стопанисваш

Когато си избирах моя попаднах на фирма,която настояваше да избера DELL, доводите им бяха,че са супер компютри-всичко друго е боклук, обаче като ги питах какво значи "супер компютър" и започнаха да ми обясняват,че единствено те имат гаранция 3год Shocked...заради това ли един компютър е супер....заради гаранцията....ъъъ извинете???
Освен това трябва да се гледа и кое се покрива от гаранцията, доколкото знам за някои марки лаптопи гаранцията им не покрива батерията

# 13
  • Мнения: 29
Благодаря на всички,които откликнаха Hug
Имам още 2 дни да помисля.

# 14
айде да ти кажа и аз 2-3 думи Simple Smile

по принцип конфигурацията е добра, харесва ми процесора, РАМ-а...имам малки забележки като например:
- хубаво е харддиска да е на 7200 оборота, но те за лаптопи май ги правят по-бавни.
- хубаво е да е с по-добра видеокарта, но ти едва ли ще играеш някакви по сложни игри на него, така че...
- монитора не е ли малко малък, само 15 инча...но то за тия париии...

абе хубав е, предполагам, че ще си много доволна от него. а и като му сложиш Виста, тя си разпознава хардуера автоматично...няма да имаш нужда от ровене из интернет за драйвери. с тоя процесор и РАМ Вистата няма да засича, ще си върви гладко, което ще те накара да му се радваш още повече. Марката е реномирана и мое мнение е, че са много здрави. Само късмет ти желая, да не ти се падне нещо дефектно, иначе...със здраве да си го ползвате! Simple Smile

# 15
  • Мнения: 734
Ако все още има значение нечие мнение по темата - аз не съм доволна от тази марка...Купих си преди около 3-4 години лаптоп HP и определено сбърках..Веднага щом му изтече гаранцията (1 годинамеждународна гаранция) и се скапа тотално. Носих го на една камара специалисти, не можеха да открият какво му има...И сега на финала..ако искам да го отремонтирам трябва да дам сума и пари, за които мога да си купя чисто нов с по-добри параметри..На работа също ползваме HP  за компютри и монитори - хич не съм възхитена..Наложи се да ми сменят съвсем новата машина с друга, защото даваше дефект...А пък скоро разбрах, че и този HP лаптоп, който съм си купила навремето е сглобяван в България...Както и да е...Не съм възхитена от марката...И бих заложила на друга...

# 16
  • Мнения: 1
Аз съм с поръчков (4к) HP от година и съм много доволен. Имам приятел който продава лаптопи - без да се сърди жената, която продава Тошиба, но HP е по добрия вариант към днешна дата гледайки какво се връща в сервиза му. Тошибите са много сладки, като цена и производителност, но понякога имат проблеми с дисплея. ИБМ са стара слава, навремето бяха най-добрите. Делл ми правят приятно впечатление и имат 3г гаранция. Писах 100кг постинг за избор на компютър и лаптоп можете да видите и него. Успех! newsm10

# 17
  • Мнения: 302
Като стана дума за сервизи - в нашия най-често се носят лаптопи Asus,моето мнение за HP - вземай,не се колебай! Peace

# 18
  Нямам  HP  , но пък имам от 5 години COMPAQ   - железен е  НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ  за тези 5 години , абсолютно никакъв . Може пък да съм имал и късмет.  Сега   HP и COMPAQ   са обединени в една фирма . Моят съвет е  КУПУВАЙ , няма да съжалявяш.

# 19
Абе остави НР. Това е марка за принтери. А и гаранцията от 12мес е вече повече от малко. Иначе цената е добра за тези екстри. Имам 2ма познати, с асер (2 и 4 год) и за тях това е "желязният лаптоп". Не че нямат пари - и двамата си връткат с джиповете. Това значи ли, че асер са най-добрите?

TOSHIBA Satellite А200-1YU
Основна информация:
процесор: Intel Pentium Dual-Core Processor T2330 (1.6GHz, 1MB L2 cache)
памет: 1024MB DDR2 667MHz
твърд диск: 160GB, SATA 5400rpm
оптични устройства: DVD Super Multi drive DL
звукова карта: Integrated
мрежова карта: 10/100 Ethernet, Wireless LAN 802.11a/b/g
видео карта: Intel GMA X3100, up to 358MB total available graphics memory with 2GB system memory
дисплей: 15.4" TFT WXGA TruBrite 1280x800
детайли: Bluetooth, 5-in-1 Bridge Media slot (SD Card, Memory Stick, Memory Stick Pro, MultiMedia Card, xD-Picture Card), TV-out, IEEE 1394, 4x USB 2.0, 1.3 MP Camera, Express Card slot
операционна система: Windows Vista Home Premium
батерия: Li-Ion Battery
тегло: 2.8 kg
Две години международна гаранция

Нека рамта да не ти е водеща (1 или 2гб)  искаш да ти сложат още 1гб рам - 40-50лв е.

Ти не си писал за какво точно ти е този лаптоп. Асус имат невероятни лаптопи - 17" с твтунер и сата контролер, както и всички други екстри, заедно с чанта и мишка подарък!
 А това колко издържат лаптопите - всяка марка си има дефекти и отговорът не може да е еднозначен. Е асер не си вземай де Wink

# 20
  • Монтана
  • Мнения: 499
аз работя с ТОШИБА САТЕЛИТ л40 И СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН.НО ЗА НР съм чул чеса доста добри,такаче си реши ти

# 21
  • Мнения: 214
Здравейте на всички.Според мен не си купувай НР , най добре се ориентирай към Тошиба.На мен работата ми е да продавам компютърна техника и мисля , че няма да сбъркаш. Поздрави Еми

# 22
  • Мнения: 1
При съвременна електроника марката вече не е гаранция. 2-3 големи фабрики в Китай произвеждат всички лаптопи без значение от марката. Всчко е до конкретен модел. Най-добре питой в някой сервиз как стоят нещата с този модел. Примерно аз имам FujicuSiemens Amilo Pro и както се изрази един приятел това Pro  в името е много съществено. Оказа се че екраните на всички са еднакви, оптични устройства, хардове, процесори, чипсети са еднакви. Само формфактора се различава малко, но и те са унифицирани. Взимай този дето е с най голяма гаранция. Потърси първо в нето мения за конкретния модел. Иначи мое лично мнение е че Sony Vaio като марка са най, но и те са направени от същите компоненти.

Щах да попусна, всимки Тошиби имат една лепенка на която пише EMEA Only което значи че са предназначени за продажба в нашия регион демек не за Европа (въпреки че сме там де). Та това винаги ми е било едно на ум за тази марка.

# 23
  • Мнения: 71
А какво ще кажете за ACER 5720zLX.ANG0X.056

# 24
  • Мнения: 5
Малки дребни съвети при избора на лаптоп.
1. Едноядрен процесор newsm78 - вече се гледа само в черно-белите филми. Избирайте двуядрени.
2. Помислете с каква операционна система искате да работите.
3. Вистата навлиза все повече, а ХР-то ще бъде поддържано до 2009-та година откъм софтуер, а и хардуер. Още сега светва лампичката, че ХР няма вградени драйвери за САТА дискове, пък и някой лаптопи като моя нямат драйвери за ХР. А само едно "голо" ХР не върши никаква работа и трябва да се ъпгрейдне до Виста, както и направих.
4. Ако лаптопът е личен - купувайте го без ОС!!! Майкро$офт няма да ви окачат на стената и да ви поднасят цветя и венци, задето сте дали излишни 300 кинта и отгоре за Виста. #Crazy (причината за която се отказах от НР)
6. Размерът на монитора. 15.4 инча с резолюция 1280х800 и 17 инча със същата означава, че пикселите са по-големи, а не че картината ще е по-детайлна. Всъщност размера си зависи от целта. Ако го пренасяте насам-натам... по-големите създават повече трудности Thinking
5. Хвърлете око на мрежовите адаптери. 10/100 Mb/sec след известно време ще ги гледаме също в старите филми. Идва Гигабитовия Етернет. Също така честотните ленти в диапазона около 2.4 Ghz ще се окажат недостатъчни за големия трафик и ще се мине в по-горните обхвати, като напр. 5 Ghz. Пък и новите клетъчни технолигии все пак са по-добри от 802.11 g да не говорим b. Засега най-добрият вариант е IEEE 802.11n съпортващо а/b/g.
6. Накрая гледате разни дребни джиджавки - камерка, кард-редър, блутуут и прочие.

# 25
  • Мнения: 2
НР стават, малко над дъното са като качество според мен
а за тези тошиби много внимавайте, особено а2хх серията,
ако идва с виста бягай далеч, цял ден се цъкла на човек да му преинсталирам лаптопа с хр и не всичко можах да подкарам, от горе на всичко ще му струва 50лв за дето не е внимавал като купувал,
нямат драйвери за хр, а виста нямам намерения да споменавам че ми се гади.

тошиба не препоръчвам ако не е с хр. много им е зле и поддръжката, адски зле.

гледай да е с интелска платформа, по-производителна/съвместима/безпроблемна/енергопестелива(издържа повече на батерия)
поне този проблем с драйверите няма да ги има защото можеш да си ги свалиш от интел, което е невъзможно при ати и техните чипсети.

тъй като сега ще купувате, гледайте да не вземате стара платформа, гледайте чипсета да е 965 и процесора с 800мхз шина и да има драйвери на сайта на съответния производител за хр ако лаптопа е комплектован с виста или е без ос

предлагам всякакви безплатни консултации
поздрави


едит:
това в горния пост за виста и хр са глупости,
хр се продава в момента на корпоративни клиенти, майкрософт се задължава да я поддържа в срок от 5 години след продажбата, това значи че ако от утре спре да се продава, ще има поддръжка до 2013 година, да не говорим че всички корпоративни глиени като делл кодак и т.н. са обявили официално че ще прескочат виста като операционна система и ще поръчват системи само с хр про

колкото и да им се иска на майкрософт да си пробутат недъгавото отраче, поне там където се работи няма да успеят.
ще чакаме следваща по-добра операционна система от майкрософт, няма да е скоро обаче, тепърва ще излиза официален сървис пак 3 за хр, все още е в RC-та
да не говорим че вин NT 4.0 има до SP6, което си е хубаво си се поддържа, който иска шаренко и бавно - виста, който иска стабилно и производително - хр.

поздрави

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 17:53 от Danny³

# 26
  • Монтана
  • Мнения: 499
дотук мненията за качества на тоshiba и hp са 50 на 50 Peace Peace.кажете ми само нормалнолие батерията да държи около един час,или колко трябва да издържа една батерия  newsm78

# 27
  • Мнения: 1
1 час е малко, поне 3 трябва да пише че издържа, пък колко е реално ще разбереш.
Виста е пълен боклук, така че избирай този на който може да сложиш ХП.
В крайна сметка какво ще го правиш? Ще заместваш десктопа с него ли, или ще го ползваш като допълнение? Примерно за мен основен критерии беше да е 12" за да се носи по-лесно.

# 28
  • Мнения: 2
относно батериите, имам опит с платформа на амд с ати чипсет 1150, ппроцесора беше турион 64х2 тл-52 1.6 гигахерца, с нормална 6 клетки батерия издържаше максимум 3-3,5 часа, имайте в предвид че издръжливостта на батерията зависи пряко от натоварването на процесора и видеокартата, това са най-голямите консуматори, 3-3,5 часа максимум с ровичкане по документи и разглеждане на снимки, никаква или слаба процесорна активност, ако се разглеждат интернет страници батерията пада за 2-2,5 часа, обяснимо е завишеното консумиране при интернет броуз поради тежките ни интернет страници, безбройните флаш анимации в интернет натоварват доста процесора, и на последно място са филмите и игрите, при игра същият лаптоп едвам закръгляше един час а обикновен двд рип около час и половина, по дълъг филм не можеше да се изгледа без да падне батерията, става въпрос за среден клас НР, но е важно да се отбележи че амд платформата не е толкова енерго пестелива колкото са интелските платформи, традициите на интел в мобилните платформи са по-стари и са по-развити, за сравнение в момента ползвам лаптоп с последна платформа интел 965 с вградена видеокарта - възможно най-пестеливият варянт защото отдадените видеокарти харчат повече ток, с същата 6 клетки батерия съм стигал до 4,5 почти 5 часа лека работа, пак снимки и ровичкане, на филми изкарва 2 до 2,5 часа
на тежки игри като халф лайф 2 например 1,5-2 часа, може да се вземе в предвид и по хищния процесор кор 2 дуо с 800мгх фсб(делл д630) на честота 1,8(с 200мхз повече в сравнение с амд платформата), също може да се отбележи че процесора е доста по-производителен от х2 на амд, превъзходството е голямо, получавате по-голяма производителност с по-малка консумация на енергия на малко по-висока цена разбира се, това е моя опит с батериите, може да се вметне и това че трябва да разработите батерията за 2-3 месеца, издръжливостта и се повишава според мен с поне 15-20% след 30-40 пълни заряд-разряд-а.

като се добавят предимствата на интел платформата които описах по-горе, избора на амд платформа се превръща в грешен и нелогичен, самият аз го направих и след като се убедих в това смених платформата.

поздрави

едит: държа да вметна че е нелепо да се каже "издържа 3 часа" или "издържа 1 час", много зависи какво се прави през това време, по скоро бих казал - издържа от 1 час (игра на тежки игри натоварващи силно процесора и видеокартата) до 5 часа (разглеждане на снимки и работа с офис приложения, което не включва интернет)

важно е да се вметне също и други силни консуматори като оптичното устройство например, запис на дискове е равносилен на гледане на филми, оптичното устройство е много голям консуматор, както и всякакви външни хард дискове 2.5 които не ползват отделно захранване ами черпят ток от юсб-то, wireless-a също съкращава батерията с около 10ина минути на всеки час, както и 2-3 степени намалена подсветката на дисплея би спестила също 10ина минути на всеки час.

поздрави

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 02:30 от Danny³

# 29
  • Мнения: 4 111
дотук мненията за качества на тоshiba и hp са 50 на 50 Peace Peace.кажете ми само нормалнолие батерията да държи около един час,или колко трябва да издържа една батерия  newsm78

Аз съм с hp, на година и няколко месеца издържа 2 часа при ровичкане из нета.

# 30
  • Мнения: 5
хр се продава в момента на корпоративни клиенти, майкрософт се задължава да я поддържа в срок от 5 години след продажбата, това значи че ако от утре спре да се продава, ще има поддръжка до 2013 година, да не говорим че всички корпоративни глиени като делл кодак и т.н. са обявили официално че ще прескочат виста като операционна система и ще поръчват системи само с хр про

колкото и да им се иска на майкрософт да си пробутат недъгавото отраче, поне там където се работи няма да успеят.
ще чакаме следваща по-добра операционна система от майкрософт, няма да е скоро обаче, тепърва ще излиза официален сървис пак 3 за хр, все още е в RC-та
да не говорим че вин NT 4.0 има до SP6, което си е хубаво си се поддържа, който иска шаренко и бавно - виста, който иска стабилно и производително - хр.

Пич, кефиш Grinning Няма да ти оспорвам за 2013-та година, за 2009-та чух от един магазиОнер-консОлтант. Laughing Приеми го като мнение назаем. Wink
Иначе - факт е, че не всички лаптопи имат драйвери за ХР. Така ли е, така.
А мнението ти за Виста-та ми напомня преди да кажем 5 години, когато хората минаваха най-масово от уин98 (също и милениум) на ХР. По форумите абсолютно същите бръщолевеници вървяха - че ХР-то е шарено и не знам си какво, а уин98 ли или 2000 по-стабилно работели. Е как изведнъж това ХР стана боготворено. Сигурно ще да е заради сървис пак 2-ката, който излезна през 2005 hahaha
В резюме казано, който има кашонада, Вистата ще му бави, много ясно. Който има компютър, ще му баца. Няма трето мнение по въпроса. И аз отначало скептично гледах на Вистата, защото си мислех, че ще товари много, ама като я сложих, започна да ме радва много. Дори и Аеро-то съм пуснал и нямам забележки. Майкро$офт може да са всякакви, ама ме изкефи онлайн поддръжката. Това при ХР сякаш го няма Rolling Eyes Па може с третия сървис пак нещо да са вкарали. Thinking

п.п. за НТ-то нещо не разбрах. Сървис пак 6 си го има от..., даже не помня коя година.

# 31
  • Мнения: 6 847
едит: държа да вметна че е нелепо да се каже "издържа 3 часа" или "издържа 1 час", много зависи какво се прави през това време, по скоро бих казал - издържа от 1 час (игра на тежки игри натоварващи силно процесора и видеокартата) до 5 часа (разглеждане на снимки и работа с офис приложения, което не включва интернет

Това е така. Аз от моето старо LG изкарва 3 часа писане на Word като якростта на дисплея ми беше намалена до минималното възможно и пишех на черен фон със сиви букви Crazy
Новата ми Тошиба все още не съм я остяла да се изключи от падане на батерията, но с намалена яркост (не до минимума все пак) и писане на бял фон ще издържи поне 4 часа.

# 32
  • Мнения: 2
хр се продава в момента на корпоративни клиенти, майкрософт се задължава да я поддържа в срок от 5 години след продажбата, това значи че ако от утре спре да се продава, ще има поддръжка до 2013 година, да не говорим че всички корпоративни глиени като делл кодак и т.н. са обявили официално че ще прескочат виста като операционна система и ще поръчват системи само с хр про

колкото и да им се иска на майкрософт да си пробутат недъгавото отраче, поне там където се работи няма да успеят.
ще чакаме следваща по-добра операционна система от майкрософт, няма да е скоро обаче, тепърва ще излиза официален сървис пак 3 за хр, все още е в RC-та
да не говорим че вин NT 4.0 има до SP6, което си е хубаво си се поддържа, който иска шаренко и бавно - виста, който иска стабилно и производително - хр.

Пич, кефиш Grinning Няма да ти оспорвам за 2013-та година, за 2009-та чух от един магазиОнер-консОлтант. Laughing Приеми го като мнение назаем. Wink
Иначе - факт е, че не всички лаптопи имат драйвери за ХР. Така ли е, така.
А мнението ти за Виста-та ми напомня преди да кажем 5 години, когато хората минаваха най-масово от уин98 (също и милениум) на ХР. По форумите абсолютно същите бръщолевеници вървяха - че ХР-то е шарено и не знам си какво, а уин98 ли или 2000 по-стабилно работели. Е как изведнъж това ХР стана боготворено. Сигурно ще да е заради сървис пак 2-ката, който излезна през 2005 hahaha
В резюме казано, който има кашонада, Вистата ще му бави, много ясно. Който има компютър, ще му баца. Няма трето мнение по въпроса. И аз отначало скептично гледах на Вистата, защото си мислех, че ще товари много, ама като я сложих, започна да ме радва много. Дори и Аеро-то съм пуснал и нямам забележки. Майкро$офт може да са всякакви, ама ме изкефи онлайн поддръжката. Това при ХР сякаш го няма Rolling Eyes Па може с третия сървис пак нещо да са вкарали. Thinking

п.п. за НТ-то нещо не разбрах. Сървис пак 6 си го има от..., даже не помня коя година.

сравнението ти 98-> ХР е много нелепо, разликата в заеманите ресурси е напълно оправдана, ХР и 98 нямат нищо общо, нововъведенията бяха непреброими, стабилността за пъври път стана реалност,
колкото до ХР->виста, това е апсурд на апсурдите, както споменах никой корпоративен клиент на майкрософт (клиенти с по 100+ виндоуса) няма да използва виста, и това е официално обявено, колкото до 98, тогава всички минаха на ХР защото наистина имаше защо, както не е с виста за съжаление. нововъведения освен аеро - > никакви, ресурси нужни за виста 3*ХР, това ако не е апсурд няма какво да е Simple Smile
а все пак че никой корпоративен клиент няма да закупи и 1 копие виста трябва да ти говори нещо Simple Smile

поздрави

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Бъдете така добри да престанете... Пренесете споровете си някъде другаде...
Няма нужда и от километрични постинги с милион технически термини и параметри...
92 % от потребителите няма да разберат...
Това е форумът на БГ Мамма, ако не сте разбрали...
Не е компютърен форум...!

# 34
  • Мнения: 5
Бъдете така добри да престанете... Пренесете споровете си някъде другаде...
Според мен спора е цивилизован без обиди и затова не виждам лошото Grinning


сравнението ти 98-> ХР е много нелепо, разликата в заеманите ресурси е напълно оправдана, ХР и 98 нямат нищо общо, нововъведенията бяха непреброими, стабилността за пъври път стана реалност,
колкото до ХР->виста, това е апсурд на апсурдите, както споменах никой корпоративен клиент на майкрософт (клиенти с по 100+ виндоуса) няма да използва виста, и това е официално обявено, колкото до 98, тогава всички минаха на ХР защото наистина имаше защо, както не е с виста за съжаление. нововъведения освен аеро - > никакви, ресурси нужни за виста 3*ХР, това ако не е апсурд няма какво да е Simple Smile
а все пак че никой корпоративен клиент няма да закупи и 1 копие виста трябва да ти говори нещо Simple Smile
Добре, ако искаш уин 2000 -> ХР. И ако ми кажеш, че нямат нищо общо... ще стане голям смях.
Иначе не е необходимо да даваш пример разни корпоративни, както се изрази, клиенти на майкрософт. Всичко е пазарен трик.
И примерно ако продаваш компютри, не ме интересува, какви ги говориш на клиентите си. Те решават с техните си пари, не с моите  Laughing Не съм от контролните органи, така че каквото си говорим тук, си остава във форума.
Дай мнение от гледна точка на един потребител. И не случайно дадох за пример ситуацията отпреди 5 години, защото ми напомни за един мой съквартирант, който много беше зарибен по 98-цата и не за друго, ами защото си имаше щайгичка. Правилно. Защо да слага ХР, като после всичко ще му бози. И аз имах щайга, ама сложих ХР да видя какво е, що е, и това същото ХР бозеше адски. След първия сървис пак нищо не се промени, па и след втория. Стабилна работа hahaha
Сега Вистата ми като ми хвърчи, защо да се правя на голямата работа с ХР? Скромно ще си ползвам Вистата, пък който е от отворените да си чака сървис пак 3-ката. Hug Всеки сам си решава.

# 35
  • Мнения: 2
виж се само какви глупости пишеш  Grinning
дори и в този смешен пример мога да ти кажа, че прехода 2000 -> хр е сериозна стъпка в правилната посока:

разлики за които се сещам:


movie maker

system restore

поддръжка на IPv6

подобрени winsok функции

remote desktop

dvd playback в mediaplayer

вградена поддръжка cd/dvd ripping

вградена поддръжка cd/dvd burning

integrated DSL и cable modem connections

windows xp clear type & подобрения в GUI-то

microsoft personal firewall

multiple OS boot support

multi cpu support (също поддържано и в 2к ама само датацентър сървърните версии)

windows messanger


това ако не ти стига стой си в каменната ера  Mr. Green

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Според мен спора е цивилизован без обиди и затова не виждам лошото Grinning

Според мен пък не е и заради това, заключвам темата...

Помолих ви да престанете...! Ама щом не чувате от дума...

Общи условия

Активация на акаунт