Имате ли странни навици ???

  • 9 285
  • 70
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
Ами чудех се как да го формулирам въпроса
и така ми звучи най-добре. Та кое визирам -
ами например въртенето на кичур коса,
почесването където не ви сърби, клатенето
назад напред докато говорите с някой,
барабанене с пръсти по масата ....................
Моя странен - вреден навик е да си хапя
вътрешната страна на бузата докато стане
бибинка  Rolling Eyes Лошото е, че е неосъзнат
навик, който осъзнавам едва когато ме заболи  Rolling Eyes
Синът ми пък си върти косата докато заспива.
Понякога дори върти и моята ако съм легнала и аз.
Споделете за вашите странни / вредни навици  Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
Когато се притеснявам или се опитвам да лъжа - въртя очи, суча коси и се блещя убедително.  Shocked
Когато се нервирам и дразня - гриза си кожичките около ноктите.  reverance
Когато не мога да заспя - пея си наум едно и също до полуда  Crazy
Когато съм много и сериозно притеснена - треперя  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 480
Аз пък имам много гаден навик да си ръчкам кожичките на  ноктите на палците.Със нокътя на показалеца си ръчкам Mr. Greenв основата на палеца, чак до ранички се  стига, а на другата ръка започнах от живеца и сега е в основата на палеца, абе луда работа ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 013
Когато мисля дълбоко (или поне така ми се струва) несъзнателно си скубя с палеца и показалеца дясната вежда. Стигала съм до там да я оскубя до средата - отвън към носа...

# 4
  • Мнения: 4 496
Когато не мога да заспя - пея си наум едно и също до полуда  Crazy

И аз така. Даже се концентрирам да си изпея края. И започвам пак отначало. Обикновено това е последната песен, която съм чула преди да си легна. Wink

Когато съм притеснена си въртя пръстена или си усуквам кичурче коса и си го въртя между пръстите.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Когато мисля дълбоко (или поне така ми се струва) несъзнателно си скубя с палеца и показалеца дясната вежда. Стигала съм до там да я оскубя до средата - отвън към носа...
Joy Joy Joy

А мъжът ми разправя, че сестра му като по-малка
така си въртяла косата, че накрая пукала доста
звучно /като да пукаш балонче от дъвка /.
Скоро я помолох да покаже ама не можа да го
направи - явно е забравила вече Sad
Някой знае ли как става този номер ?

# 6
  • Мнения: 4 390
Хапя си често устните до кръв.
Пукам си пръстите, макар да знам прекрасно до какво води това.
Често си спирам дъха и не дишам по няколко минути - незнайно защо. Confused
Спя с две възглавници - една под и една върху главата ми. Ако нямам втора възглавница, трябва да си завия ухото.  Grinning
Излегна ли се да гледам филм, почвам моментално да си гъделичкам дланта и пръстите или ходилото. Crazy


# 7
  • Мнения: 3 760
Когато съм притеснена, разстроена, уплашена и т.н. форми на душевен дискомфорт започвам да броя еднотипни елементи от интериора - плочките по пода (или тротоара), ребрата на радиатор, дипли на пердета и вертикални щори...каквото има. Колкото по-"раздрусана" съм, толкова по-истерично си броя наум. Бившият ми ме е докарвал до кататонични броенета (вкл. на карета по покривки на маси)  Laughing
Когато съм уморена си пея някоя песен. И пак, и пак... - десетки пъти.
Винаги мърдам - поне с пръстите на краката  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 663
Ям си устните, чак до кръв, което за жена е гадничко!

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това с хапенето на вътрешната страна на устните и бузите го преодолях. Остана ми пукането на пръстите - несъзнателно го правя.
Често ако имам нещо в джоба на връхната дреха си играя с него, както си е вътре в джоба. Ако това са ключове - завирам си ги под ноктите и след това много ме боли.

# 10
  • Мнения: 98
Когато съм притеснена, разстроена, уплашена и т.н. форми на душевен дискомфорт започвам да броя еднотипни елементи от интериора - плочките по пода (или тротоара), ребрата на радиатор, дипли на пердета и вертикални щори...каквото има. Колкото по-"раздрусана" съм, толкова по-истерично си броя наум.
 Laughing

И аз броя, но не само когато съм притеснена, а и когато трябва да чакам  а нямам нещо конкретно което да отвлича вниманието ми.  Броя и когато вървя сама. Въобще голямо броене пада....

# 11
  • Мнения: 1 180
Пипам си косата - прокарвам пръсти през нея /обикновено от ляво, зад ухото/ и проверявам дали няма паднал /отскубнат/ косъм. Сядам на пода по много странен начин, не мога да го обясня - краката ми са сгънати в коленете, но стъпалата са извити навън. И аз имам навика да броя - лентите на щорите, редовете плочки до тавана в банята, топчетата в супата и абсолютно винаги когато пия нещо, си броя глътките! Ям череши задължително със сол, особено са ми вкусни добре узрели "хрущялки"...ммммм... Ако не мога да спя - припомням си списъка на съучениците си /в класовете/ - по номерА. Ако не се сетя как се казва някой, подкарвам азбуката и си изреждам имена със съответната буква.Имам и още, ама ще спра, че ще си направите грешни изводи  Wink

# 12
  • Мнения: 780

Когато се нервирам и дразня - гриза си кожичките около ноктите.  reverance

От години се мъча да го" изкореня" този гаден навик . Срам ме е да си покажа ръцете понякога  Embarassed .През лятото си бях пуснала маникюр и бях оставила кожичките / страх ме е да не ми се счупи някой нокът / , но сега много лесно ми се чупят ноктите и пак си чопля и гриза кожичките -  пак имам ранички  Sad

# 13
  • Мнения: 2 196
Когато слушам някой внимателно и съсредоточено какво говори,започвам несъзнателно да си играя с косата си.
Когато ми е притиснено,си чопля кожичките около ноктите.

# 14
  • Мнения: 27 524
Спя с две възглавници - една под и една върху главата ми. Ако нямам втора възглавница, трябва да си завия ухото.  Grinning

О, да, и аз така, може цялата да съм отвита, но на главата задължително трябва да имам нещо  Simple Smile

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Като лежа, си "тактувам" с крак. Вежди също скубя, като малка гризях нокти.
Абе, неврози.

# 16
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 828
И аз имам навика да броя - лентите на щорите, редовете плочки до тавана в банята, топчетата в супата и ... Ако не мога да спя - припомням си списъка на съучениците си /в класовете/ - по номерА. Ако не се сетя как се казва някой, подкарвам азбуката и си изреждам имена със съответната буква.Имам и още, ама ще спра, че ще си направите грешни изводи  Wink

 ooooh!, ти да не си другото ми аз newsm78 това с броенето направо ме побърква понякога, ама кво да прайш Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Как се казваше това с броенето, компулсивно-обсесивно разстройство ли?  Laughing

# 18
  • Мнения: 3 537
1. Гриза си устата от вътрешната страна.Понякога до кръв Rolling Eyes
2. Когато не мога да заспя броя "овци"...една овца, две овци и т.н, много бавно ,което ме унася и на към 100-тната овца заспивам Laughing
3.Понякога си гриза кожичките около ноктите

# 19
  • Мнения: 2 978
1. Гриза си устата от вътрешната страна.Понякога до кръв Rolling Eyes
2. Когато не мога да заспя броя "овци"...една овца, две овци и т.н, много бавно ,което ме унася и на към 100-тната овца заспивам Laughing
3.Понякога си гриза кожичките около ноктите


Аууу няма да си играя повече с теб Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 114
Олеле, и аз броя. Като ми стане скучно да броя така нормално, почвам четни-нечетни. Също - хващам последните думи, които съм казала/чула/прочела на някоя реклама и се опитвам да ги групирам в групи с равен брой букви, като не става точно, включвам и препинателните знаци. Sunglasses

# 21
  • Мнения: 2 700
Аз пък ако ям нещо вкусно съм била ръмжала тихичко, казва мъжа ми. Подсъзнателно сигурно се усещам дали сме сами или има някой и в компания не го правя, но сутрин вкъщи чувам ежедневно "Спокойно, няма да ти го изям" Embarassed
А като съм нервна си хапя крайчеца на устните.

# 22
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 828
"вземам" някоя дума от изречение и започвам да броя буквите й на пръсти като си свивам пръстите, после продължавам със следващата дума от изречението ...

# 23
  • Мнения: 211
Спя с две възглавници - една под и една върху главата ми. Ако нямам втора възглавница, трябва да си завия ухото.  Grinning

О, да, и аз така, може цялата да съм отвита, но на главата задължително трябва да имам нещо  Simple Smile
И аз съм същата ooooh!
Това дали не е някакъв вид страх newsm78 По-точно, чувствам се ужасно, когато ухото ми не е завито.
Гледам номерата на колите и се старая да ги запомня, правя асоциации с номерата на колите на познати..
Държа си зъбите стиснати толкова силно, че ме заболява ченето най-редовно. Нощем да не говорим...
Гризенето на кожичките не ме е подминало и мен и много се мразя за това.
Почесвам се, където не ме сърби..
Имам и навика като чуя нещо, дума например, да я изписвам във въздуха с пръст. Хората ще кажат, че имам нервни тикове!
И аз броя глъдките си абсолютно винаги.

# 24
  • Мнения: 1 224
Пък аз когато седна да гледам нещо,било то някой филм или просто да блея в телевизора,не спирам да си мърдам пръстите на краката. Друг навик ми е , преди да си измия ръцете,да си мажа крем или да си слагам шампоан , винаги първо го помирисвам,после се цапотя Simple Smile  Rolling Eyes Също така, не мога да спя с отвити крака,защото имам чувството , че някой ще ме издърпа от леглото  Joy

# 25
  • Мнения: 17 407
Въртя си косата, хапя устни, по нам колко пъти проверявам нещо си, склонна съм многкратно да обуя и събуя чоропогащник- все обсесивно- компулсивни "работи" Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 401
Охо имам и още как. Първия, за който се сещам е, че в заведения винаги забърсвам приборите и  ръбовете на чашите със салфетки ... хмм  Laughing 

# 27
  • Мнения: 211
Охо имам и още как. Първия, за който се сещам е, че в заведения винаги забърсвам приборите и  ръбовете на чашите със салфетки ... хмм  Laughing 
Това не е странен навик Naughty
Това е напълно необходим навик Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 171
Ако видя изпусната щипка за пране под някой балкон я взимам. ::

# 29
  • Мнения: 17 407
КАто каза щипки- като простирам, си подбирам  щипките задължително с еднаква форма( много рядко и цвят Mr. Green)

# 30
  • Мнения: 1 416
Ох, и аз си имам обсесивно-компулсивно разстройство в лека форма. Засега...
Смятам, броя, разчленявам мислено всякакви цифри и думи.
Пея, когато ме е страх.
Обичам да си беля кожата на устните (звучи зловещо, но не кървят Simple Smile). Напоследък не го правя често, гледам да се въздържам.
Има и други нещица, някакви си мои мантри, ама няма да ги разкривам - ще спрат да действат  Mr. Green.

# 31
  • София
  • Мнения: 346
Много често се връщам да проверя дали съм заключила или дали съм изключила печката, ютията . И досега винаги всичко е било наред , но аз продължавам да го правя  : Close

# 32
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз съм от броящите - плочки, крачки, коли.... Каквото ми попадне пред очите.
Обаче от доста време не го бях правила. Защо ме подсетихте?! Crazy

# 33
  • Мнения: 123
И АЗ СЪМ ОТ ТЯХ,БРОЯ СЕ ПО НЕЩО.ГЛЕДАМ СЕ ВЪВ ВИТРИНИТЕ КАТО ВЪРВЯ.ИГРАЯ СИ С КОСАТА СИ ,АМА ПОСТОЯННО.МНОГО Е ГАДНО,АМА НАВИК.КАК ДА СПРА Crazy

# 34
  • Мнения: 1 047
MMM, много хубава темичка, Джул. Комплименти!

...Когато се нервирам и дразня - гриза си кожичките около ноктите....
И аз така. Когато съм притеснен винаги го правя. От дете още. На ръцете и краката.

... ръчкам кожичките на  ноктите на палците.Със нокътя на показалеца си ръчкам Mr. Greenв основата на палеца, чак до ранички се  стига, а на другата ръка започнах от живеца и сега е в основата на палеца, абе луда работа ooooh!
Малката ни щерка е така. Напоследък малко понамаля, но още го прави.

Когато мисля дълбоко (или поне така ми се струва) несъзнателно си скубя с палеца и показалеца дясната вежда....
Аз пък си скубя космите в носа.

...Излегна ли се да гледам филм, почвам моментално да си гъделичкам дланта и пръстите или ходилото. Crazy
Аз пък си мърдам пръстите на краката. Като Мъни

Аз пък ако ям нещо вкусно съм била ръмжала тихичко...
В предишния си живот да не си била котка?

За щипките имаше специална тема.

# 35
  • Мнения: 103
Охо имам и още как. Първия, за който се сещам е, че в заведения винаги забърсвам приборите и  ръбовете на чашите със салфетки ... хмм  Laughing 
Същото го правя абсолютно винаги и аз,като си наливам безалкохолно или бира винаги завъртам бутилките с етикета към мен.Като вляза в поликлиника или болница отварям вратите само с лакът.Когато проверям всичко дали е изключено си броя,когато съм притеснена си въртя пръстена.Има и други ама ме е срам да ги напиша Embarassed

# 36
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 828
КАто каза щипки- като простирам, си подбирам  щипките задължително с еднаква форма( много рядко и цвят Mr. Green)

а аз ги подбирам и по цвят hahaha иначе съм добре bowuu

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
Когато се притеснявам или се опитвам да лъжа - въртя очи и се блещя убедително.  Shocked

Ох, и аз понякога имам тези вредни навици + още една екстра - изчервяване. Когато ме е срам /пък съм една срамлива, не се търпи.../ и когато се ядосам и разгневя, пламвам моментално.

Не знам тази странност дали може да се причисли, но тъй като днес една колежка по този повод ми каза, че съм луда, да споделя и  нея - когато си купя нови дрехи или обувки/ботуши, не го обличам/обувам веднага, а след неясен период от време, който понякога е доста продължителен. Например - купих си едни ботуше септември месец и още не съм ги сефтосала.

# 38
  • Мнения: 4 806
моите:
кожички по устните (до рани) и хапане на устни
кожички по ръцете (до рани)
броене на плочки и прочие и опит поредицата да се раздели на две в "хубава" пропорция, за да се получи цифрата 1
при мислене - разтъркване на челото, особено в средата

# 39
  • Мнения: 4 713
Само един. Заглеждам се в нещо...точка може да е дори и да не ме занимават поне час.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 417
Бъркам си в нослето и по зъбките.
Изгърбвам се.
Като съм в тъпкан автобус почвам да се чеша дето не ме сърби.
Май съм почнала да си хапя и устните.
Подигам си горната устна така че да си докосна носа като не съм доволна или не съм се събудила и муцката е много смешна.
Ако имам пъпка, не я оставям на мира. Чопля и мъжо, ако ми падне.

# 41
  • Мнения: 10
Хапя си често устните до кръв.
Пукам си пръстите, макар да знам прекрасно до какво води това.
Често си спирам дъха и не дишам по няколко минути - незнайно защо. Confused
Спя с две възглавници - една под и една върху главата ми. Ако нямам втора възглавница, трябва да си завия ухото.  Grinning
Излегна ли се да гледам филм, почвам моментално да си гъделичкам дланта и пръстите или ходилото. Crazy



До какво води пукането на пръсти?

# 42
  • София
  • Мнения: 7 097
Чопля и мъжо, ако ми падне.

И аз  Mr. Green При това, не го чакам да ми падне, ами направо го привиквам на чоплене. Ама той обича и не се противи.

Пукам си пръстите, макар да знам прекрасно до какво води това.

Майка ми го прави и много ме изнервя като запука  Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 4 713
Бъркам си в нослето и по зъбките.
Надявам се не в тази последователност  Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 38 417
Бъркам си в нослето и по зъбките.
Надявам се не в тази последователност  Joy
Mr. Green

# 45
  • Мнения: 4 713
Бъркам си в нослето и по зъбките.
Надявам се не в тази последователност  Joy
Mr. Green
Shocked Не те е срам

# 46
  • София
  • Мнения: 397
Ох и аз се изгърбвам и правя широки мъжки крачки, но това с броенето и смятането ми е много смешно. Особено като сте изморени, не ви ли натоварва допълнително?

# 47
  • Мнения: 1 416
Няма нищо срамно.  Simple Smile Доста хора обичат да си ядат сополите, между другото. А може би пък аз познавам всички с това хоби...

# 48
  • Мнения: 4 713
Няма нищо срамно.  Simple Smile Доста хора обичат да си ядат сополите, между другото. А може би пък аз познавам всички с това хоби...
Доста " малки хора " ( разбирай деца ) обичат да си ги ядат. Аз не съм срещала възрастен, който да си е признал че го прави и по настоящем.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз не съм срещала възрастен, който да си е признал че го прави и по настоящем.

Това, че не си признават, не означава, че не похапват...

# 50
  • Мнения: 1 416
Доста " малки хора " ( разбирай деца ) обичат да си ги ядат. Аз не съм срещала възрастен, който да си е признал че го прави и по настоящем.
Говорех за възрастни, естествено. Явно сме достатъчно близки и най-вече - непукисти, за да сме откровени в странностите си.

# 51
  • Мнения: 4 713
Уффф, ужасни сте  Mr. Green

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Гризане на кожички, скубане на коса, пукане на пръсти, гъделичкане на сгъвката на лакътя /сега щерка ми ни тормози с това гъделичкане, ама аз съм си виновна, че я светнах/, пипане на обица.

# 53
  • Мнения: 2 723
Скубя си кожички от устата.
Особено като ме е гепила нервата.
До кръв, не се усещам изобщо.

# 54
  • Мнения: 1 047
И аз  Mr. Green При това, не го чакам да ми падне, ами направо го привиквам на чоплене. Ама той обича и не се противи.
Идилийка.

# 55
  • София
  • Мнения: 38 417
Няма нищо срамно.  Simple Smile Доста хора обичат да си ядат сополите, между другото. А може би пък аз познавам всички с това хоби...
Доста " малки хора " ( разбирай деца ) обичат да си ги ядат. Аз не съм срещала възрастен, който да си е признал че го прави и по настоящем.

Майтапя се бе хора. Чопля си нослето сутрин, а зъбките вечер, след вечеря. Mr. Green

А имах една приятелка като се разчепи през лятото на плажа, или в кола на мястото до шофьора и си зачопли врасналите косми отстрани на триъгълника... Картинка... А пък ако мине некой ТИР и погледне отгоре.... Shocked

# 56
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
На прима виста-един виден, гаден, бачкерски навик имам, незнам дали е странен. Облизвам си цигарата (не филтъра) преди запалване  Embarassed

# 57
  • Мнения: 205
Когато съм ядосана трябва да дъвча нещо-успокоява ме.Проблемът е , че дъвча неща,  които не са за ядене-например някакъв плат или химикал или дръжката на четката за коса Crazy Също така, когхато вървя правя много големи крачки и размахвам ръце

# 58
  • Мнения: 843
Хапя си често устните до кръв.
Пукам си пръстите, макар да знам прекрасно до какво води това.
Често си спирам дъха и не дишам по няколко минути - незнайно защо. Confused
Спя с две възглавници - една под и една върху главата ми. Ако нямам втора възглавница, трябва да си завия ухото.  Grinning
Излегна ли се да гледам филм, почвам моментално да си гъделичкам дланта и пръстите или ходилото. Crazy



     Ти да не си ми астрална близначка?!
      Хапя си устните, особено на филми  или чакаща съобщение.. всъщност, когато се притеснявам и чакам.
      Пуках си   пръстите,  но вече престанах, защото почти осакатях  и ме боли.
      Спя с две възглавници.... ако е хотел и няма - кърпи..  какво да е.Simple Smile/ Няма да си коментирам прическата после..

       когато се замисля си почуквам долната устна или зъбките с пръст..
   

# 59
  • Мнения: 796
И аз съм от броящите Crazy

# 60
  • София
  • Мнения: 2 623
MMM, много хубава темичка, Джул. Комплименти!

Благодаря ти Борко  Hug
Все по-рядко ми се отдава да пусна тема,
камо ли интересна  Cry
Както казва една моя много близка дружка
" Нямам време дори да умра "  ooooh!

Между другото като ви чета ме подсещате
за това с броенето - и аз го прявя.
Броя всичко, което може да се преброи,
дори следя номерата на колите, когато чакам
някъде или съм в градския транспорт.
Моля, обяснете какво е това разтройство ???

# 61
  • Мнения: 386
не съм само аз луда, по-спокойно ми стана  Simple Smile
чопля си косата.
не мога да спя на светло-слагам си маска на очите.
не мога за спя без да съм завита като пашкул, дори да е 50 градуса. първо се завивам и като се унеса се отвивам...

# 62
  • Мнения: 1 317
Събирам номерата на колите - 4586=4+5+8+6  Crazy
Винаги гледам да вървя по сухи листа - голям ми е кеф как шумулкат.
Винаги се връщам за нещо от вратата, ако не се върна не ми върви.  Crazy

# 63
  • София
  • Мнения: 2 671
Когато ми е дискомфортно си запрятам ръкавите нагоре към лактите, после се сещам, че съм с дреха с дълги ръкави и ги пускам, само за да мога незъснателно пак да ги запретна след малко  Rolling Eyes много досадно...

# 64
  • София
  • Мнения: 38 417
MMM, много хубава темичка, Джул. Комплименти!

Благодаря ти Борко  Hug
Все по-рядко ми се отдава да пусна тема,
камо ли интересна  Cry
Както казва една моя много близка дружка
" Нямам време дори да умра "  ooooh!

Между другото като ви чета ме подсещате
за това с броенето - и аз го прявя.
Броя всичко, което може да се преброи,
дори следя номерата на колите, когато чакам
някъде или съм в градския транспорт.
Моля, обяснете какво е това разтройство ???

Още Фройд говори за това. Чела съм и в други книги по психология - броенето, събирането както повечето тук го описват е проява на невроза. Какъв точно вид - това определят специалистите.

# 65
  • Мнения: 1 335
Броя - най-вече крачките от точка А до точка Б; също вещи
Някой спомена щипките. Мразя да простирам нещо с две различки щипки. После ги подреждам по видове. Много ме е яд ако някой ги разбърка.
Чопля си устните до кръв. Всевъзможните балсами не помагат.

# 66
  • Мнения: 1 733
Ям си устните, чак до кръв, което за жена е гадничко!
И аз Sad Отвратително е, а го правя непрекъснато!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 428
Гризя си кожичките на пръстите и на устните. Свивам си пръстите на краката. Броя (това последното май не е много странно предвид многото броящи)  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 481
Ох, това с гризенето на устните просто ме побърква. Правя го от дете и колкото и усилия да полагам за да спра, просто не става. Освен това и аз събирам, изваждам, деля и умножавам номерата на колите.
Питам се дали в тази тема сме се събрали толкова неврозни или по принцип сме неврозен народ  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 304
Скубя си косата и чопля ако имам някоя раничка по главата Crazy Много лош навик от дете който доведе и до алергията ми  Sad
И много оби4ам да стскам пъпки  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 995
Изпуквам си врата няколко пъти на ден. Не го ли направя ми е адски некомфортно Confused
Когато се събудя, докато съм седнала, допирам дланите на ръцете си една в друга, затискам ги между коленете си и ги издърпвам Rolling EyesМного гаден навик, но го правя в просъница. От това кожата на ръцете ми пострада. През зимата загрубява на кокалчетата и се цепи. Много боли Confused
Изгризвам си ноктите, затова никога не ходя на маникюр.
Не броя нито овце нито нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт