ясла+проблем

  • 1 336
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 5
Да се оплача..
Тази сутрин лелята в яслата ми зяви, че децата триабва да се взимат до  18ч. защтото после пускали СОТ.
Редно ли е,  да ме притискат по този начин?/аз работя до 18ч.
наблизо до яслата и в 18.15ч. мога да взема детето си/
До колкото знам, работното им време е до 19ч.  #Cussing out
Моля, дайте ми съвет Sad

# 1
  • Мнения: 2 978
Ако работи до 19.00 (провери това!!) и кажи, че ще пуснеш твоят СОТ- Директорката.

Какво значи пускат СОТ-а...?
Дали е редно или не, изобщо няма смисъл да питаш.

# 2
  • Мнения: 455
На повечето ясли работното време /поне в Пловдив/ е до 19,30 ч. И на мен са ми намеквали, че трябвало да взема малкия до 18,00 ч., но не защото "пускали" СОД а защото не оставали други деца и моето трябвало да стои само. Отговорих, че това мен не ме притеснява, нито притеснява детето /доколкото имам наблюдения/ и въпроса беше приключен.
Да не говорим, че СОД се пуска от последния останал в яслата - а не е се "пуска" от някъде другаде в определен час. Просто са те направили на глупачка и ако мине номера.......
Търси си правата и недей да си мълчиш. Моя съвет е /от личен опит отново/ че с директорката няма смисъл да се говори а направо отиди в съответната община в отдел здравеопазване и говори със съответните хора или пък направо със съответния зам. кмет на който е подчинен този ресор. Яслите са към здравеопазването.

# 3
  • Мнения: 3 216
И в нашата ясла е сьщото-в 17.50 пускат сот-а.Ако не си си взел детето до тогава те чаката отвьн с него. И работното им време е до 19.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 056
Много ясно, 4е не е редно!
Тьрси си правата! - да си сменят 4аса за пускане на СОД-а!
Намекни им, 4е ако не се споразумеете с добро, има и трудни на4ини, защото в слу4ая те нарушават закона!

# 5
  • Мнения: 2 978
Това малко ми прилича като в магазините.
Работното време е до 19.00, а те почват да прибират в 18.30...

Щом пише до 19.00, вратата трябва да стои отворена до толкова! След това се почва чистене, оправяне и т.н.
Ей, няма да се научиме и това си е! ooooh!

# 6
  • Мнения: 494
Това малко ми прилича като в магазините.
Работното време е до 19.00, а те почват да прибират в 18.30...

Щом пише до 19.00, вратата трябва да стои отворена до толкова! След това се почва чистене, оправяне и т.н.
Ей, няма да се научиме и това си е! ooooh!
Така де, ама аз не мисля,че трябва да разчитаме на това някой, най-накрая, да се "научи". Колкото и да е неприятно, препоръчвам да се говори с директорката. Не мисля,че някой ще се "впрегне" (,ако имате притеснения за това или ви е срам) , ако цивилизовано и тактично се попита за реда и се постави конкретния проблем. Все пак, зима е, не може детето да чака отвън с лелите докато го вземете, пък било то и 15 минути.

# 7
  • Мнения: 14 133
Търси си правата!!! В нашата градина няма такова нещо. През лятото в един проливен дъжд с  огромни задръствания в града  отидох да си взема детето в половин час преди края на работно им време. Нямаше сърдити. Децата си играеха.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
 

Виж моята тема е подобна, и аз се притеснявах за сьщото...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237908.0

# 9
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Ох, че глупост СОТ-а си го пуска последния който излиза, набира кода, затваря и в централата на СОТ-а им индикира, че вече обекта е под наблюдение. Не го пуска някой Господ СОТ отгоре. Ако искат и в 20,00 часа могат да си го активират. Абе тия хора за глупави ли ни имат....  #2gunfire
 И моят съвет е търси си правата и не се оставяй да те правят на маймуна.
В нашата ясла раб. време е до 19,00, но директорката на род. среща ни намекна, че е добре да си взимаме децата до 18,30. Но съм си говорила с други майки, на които им се е налагало да си взимат децата към 18,45, че няма абсолютно никакъв проблем и никой не мрънка. Аз мойто го взимам към 18,10-15 и дори да е последен никой не ми прави забележка. Но само някой да посмее  #Cussing out отварям голямата уста......

# 10
  • Варна
  • Мнения: 558
Според мен трябва да говориш с директорката и да се осведомиш за работното време. Аз все още не съм чувала за ясла или градина, която да работи до 18 часа. Обикновено работното време е до 19 ч., като след 18 ч. правят сборна група. Друг е въпросът колко им се остава на госпожите и лелите.

# 11
  • Мнения: 5
Момичета, благодаря много за съветите  Tired
Сега ще ходя,  да говоря с директорката... какъв ли резултат ще има  newsm78

# 12
  • Мнения: 14 133
Момичета, благодаря много за съветите  Tired
Сега ще ходя,  да говоря с директорката... какъв ли резултат ще има  newsm78
Късмет и успешен разговор.  Peace

# 13
  • Мнения: 4 668
Ей ... лоша работа  ooooh! чудят се вече какво да измислят , за да не работят .
СОТ - а няма час за пускане - когато тогава ! Правят те на глупачка .
Интересно , аз като излизам от къщи всеки ден по - различно време и не си спазвам часа  hahaha, дали няма да дойдат да ме оплескат сотаджиите , ама - ха  Thinking

# 14
  • Мнения: 372
При нас пък спират парното в 16,30. Оттам на една печка с реотани. Чудна работа, ако го оставя до 19 то ще се е вкоченило детенцето. Но иначе не са се пазарили за работно време, то смееш ли да го оставиш детето?!

# 15
  • Мнения: 3 146
Само да ти кажа, че времето на пускането на СОТ-а не е чак толкова фундаментално. Когато се уговорят със сотаджиите, тогава ще го пускат, така че, ако са си решили, че ще е в 18, ще е в 18, но може и по-късно. Просто са решили да си спестят от работата.

# 16
  • Мнения: 41
Ха,верно ли работят яслите до 19,30часа,защото още когато приеха дъщеря ми на ясла директорката ясно ми натърти,че трябва да вземам детето до 17.45,а ако не се обадя,че ще закъснея във 18 часа затварят и започват да ме издирват по телефона и водят детето в къщи.Става въпрос за ясла номер 3"Слънчево детство" в гр. Добрич.Явно всички родители се съобразяват с това,защото веднъж ми се наложи да отида в 17,30 и наистина детето ми беше съвсем само.На мен работата ми не е с фиксирано работно време,но какво правят родителите,които работят до 18 часа?

Общи условия

Активация на акаунт