как да го науча да заспива в леглото си

  • 1 696
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 367
Синът ми е на 9 месеца.Буквално до вчера през деня се приспивахме в количката,а нощем на ръце /отчитам го като недотам правилно,но..../Снощи обаче той откри,че може да се изправя до седнало положение в количката.Оттогава категорично отказва да спи там.Дърпа се като го взема на ръце,иска да го сложа там,но сложа ли го-започва да се изправя и изглежда много горд от постижението си.Стигна се дотам,че тази сутрин не спа от 6 почти до 11.Не иска да заспива сам в креватчето си.Пробвах да го храня там с надеждата да заспи докато пие мляко.Пробвах да го полюлявам леко и да го галя по главичката-все неща,които той обича.Накрая опитах и да го оставя без да ме вижда.Резултатът от всички опити-скимтене,което прераства в рев.Видях се в чудо,помагайте,без ръце съм вече.... newsm78  #Crazy

# 1
  • Мнения: 1 183
Ами не знам какво да ти кажа миличка,към леглото според мен трябва да се приучи още от самото начало,а вие вече сте големички,но въпреки всичко бъди упорита и го слагай често в кошарката за да се научи къде се спи,това с ръцете наистина е ...  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 304
Аз незная какво да те посъветвам, защото сме почти на същия хал. Сам да заспи в леглото не е било. Но докато започна да сяда и ние бяхме в количката. Новия ни метод е на спалнята с мен-легнали и двамата и така заспива много бързо. Като заспи го местя в креватчето и така докато не се събуди нощем и айде при мен Embarassed Лошите навици бързо ги придобиваме Crazy
Успех !!!

# 3
  • Мнения: 254
Здравей не зная дали ще помогна много но когато Миши откри седнало и право положение 2-3 дни след това нещата бяха много весели. smile3514за мой ужас.и тогава просто не я насилвах да легне в часът който и е време за съм а я оставях да играе и докато заспи седнала което обикновено беше не повече от 20 мин след времето и за сън(все пак си беше бебе)!

# 4
  • Мнения: 674
 Допреди месец-два и моето бебе не заспиваше в креватчето, а само на спалнята! Crazy После я местех.
 Сега вечер след млякото я слагам в креватчето и бързо почвам да я занимавам с разни играчки, да не се усети Joy, че е там, съответно й става интересно и се заиграва сама. Стои и права, хваната за решетките и ни прави муцуни. Laughing И след не много заравя уморена вече главата в завивката и заспива! Wink
 Това е моя начин, дано с нещо съм помогнала! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 669
постепенно го научих в началото имаше и малко рев,ноооооооо свикна  Naughty

# 6
  • Мнения: 2 663
Сина ми беше на 3 месеца, когато го отучихме да заспива на ръце.Давахме му да си гушне едно мече, тупкахме го по дупето, галехме го по главичката и той се унасяше.За 1-2 седмици се научи.Сега не може да заспива без мечето или на ръце.

# 7
  • Мнения: 14 133
Допреди месец-два и моето бебе не заспиваше в креватчето, а само на спалнята! Crazy После я местех.
 
И аз правех така със Сашо, когато имаше такъв период на приспиване.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 124
Търпение му е майката. Успех.

# 9
  • Мнения: 1 367
Благодаря на всички,които ми писаха!  bouquet Още днес ще започнем да се учим. Ще опитам всички хитринки,които ми подсказвате,ще се заредя с търпение и...дано успея.Никак не искам да го оставям да плаче,ще карам с добро.

# 10
  • Мнения: 1 367
А,и още нещо. Ако въпреки всичките ми усилия се разплаче и не иска да заспи в леглото си,дали ще е правилно да го взема и да го гушна?Ясно е,че в началото така ще стане.

# 11
  • Мнения: 3 634
И аз ще пробвам методите. Днес пуснах почти същата тема  Flutter

# 12
  • Мнения: 5 940
Аз вече пети месец не успявам. Заспива в количка, в шезлонг, на рамото ми, в ръцете на мъжа ми, но не и в леглото си. Вечерта го пренасяме в креватчето половин час след като е заспал на някое от гореспоменатите места.

# 13
  • Мнения: 953
Дъщеря ми заспива само в количката  Sick

# 14
  • Мнения: 278
Дъщеря ми заспива само на шезлонга с много клатене, после я местим в леглото, не знам как ще я отучваме, досега опитите ни са удряли на камък, реве до повръщане  Sick

# 15
като мама вече минала по този път - да ви споделя как се преборих и за съжаление това е единствения действащ начин , колкото и травмиращ за майката да е Sad Пробвах и всички който сте изброили, може и да действат при по-спокойни бебета, но ние сме много темпераментни, още от 1-я ден се носехме на ръце, присивахме на ръце и .....всичко на ръце. Само да вметна, че да се приучва бебето да заспива със шише , пълно с каквото и да е е страшно грешно и опсано, може да се задави като заспи, а шишето продължи да капе, да не говорим за зъбите пък колко е вредно.......... но да не размивам темата
Начина по който се отучихе да заспиваме на ръце е посто да се остави бебето в леглото му, което да е абсолютно обезопасено, да няма къде да се удари, и да няма никой при него. Много е трудно и когато го прочетох в Д-р Спок си мислех, че чак до това няма да стигна, ще намеря друг начин, но уви. Първия път плака почти половин час и аз с нея пред вратата, другата вечер по-малко плака и така за 3-4 дни свикна, но пречупиш ли се и влезеш ли да я вземеш-край, язък само за нервите дето си похабил докато е плакала самичка.

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Търпение му е майката. Успех.
Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 676
Малко ви е късничко и ще стане по-трудно... Но това според мен е начинът, изпробвам при всичките ми деца, но в прогресиращо по-ранна възраст: измисляте някакъв, не дълъг ритуал, приготвяте бебето за сън, изпълнявате ритуала, пожелавате лека нощ, гасите лампата и затваряте вратата. Първата нощ ще плаче най-дълго/може и да не плаче/, втората по-малко и на третата вече няма да плаче!

# 18
  • Мнения: 1 367
Ох,знам,че е късничко вече и че ще е доста трудно,но сърце не ми дава да го оставя да плаче!Опитах този следобед да го приспивам в креватчето,а той пищя така,сякаш изпитваше най-ужасната болка на света.В продължение на 15-20 минути спира да пищи само докато му давах водичка и веднъж го взех да го гушна.После пак така.Вечерта беше по-добре.Половин час пяхме песнички в креватчето,галих го по главичката,но не можа да се унесе.Накрая се изнерви,заплака,но като го гушнах заспа почти веднага.Мисля си,че може би все още се нуждае от мен,за да заспи.Чувства се по-сигурен и спокоен.Но няма да спра да опитвам,не толкова екстремно като днес следобед,разбира се.

# 19
  • Мнения: 3 634
Мите така пищи като го оставя сам, че започва да се дави. За нас това не е вариант.  Sad

# 20
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Заспиваше у мен само докато имаше колики, защото много плачеше. Но от 4-тия месец го оставям направо в леглото. Така свикна. Детето трябва да се приучава на някои работи , докато е още малко и не разбира, защото сега ще ти е много трудно.  Peace

# 21
  • Мнения: 24
Привет на всички измъчени от приспиване мами.
До годинката и моят син заспиваше само и изключително на ръце. Първо се носехме почти денонощно заради зверските му колики, после продължихме, защото иначе нямаше заспиване. Оставяли сме го да си заспива в леглото няколко пъти, но резултатът беше все един и същ: 3 часа непрекъснат рев, давене, хълцане и жални писъци.
Всяко дете си има темперамент. Ако видиш, че всички опити удрят на камък, по-добре си гушкай детето, докато това му е нужно.
Когато навърши годинка Мишо вече доста ми тежеше, спеше по 2 до 3 пъти дневно, но за максимум 1 час. направо оставах без ръце. Реших, че е време да опитам да променя нещата и за около 1 седмица, се научихме на следното: сваляме решетката на кошарата, той си ляга, завиваме се, галя го, пея 1,2,3 приспивни песнички докато се "предаде". През цялото време обаче ме търси с ръчичка - опипва завивки и т.н. докато ме напипа - лице, ръка, каквото и да е.
Така заспиваме ние. За мен е важно да бъда до детето си, когато то ми показва, че има нужда от мен, а и на мен ми е приятно да съм до него и наблюдавам метаморфозата: как от бесен пакостник с дяволит поглед се превръща в спящо ангелче.
Каквото и да решиш имай търпение и не пресилвай нещата само и само да наложиш твията воля. Успех!

# 22
  • Мнения: 1 367
За мен е важно да бъда до детето си, когато то ми показва, че има нужда от мен, а и на мен ми е приятно да съм до него и наблюдавам метаморфозата: как от бесен пакостник с дяволит поглед се превръща в спящо ангелче.
Каквото и да решиш имай търпение и не пресилвай нещата само и само да наложиш твията воля. Успех!
Ми да ти кажа на път съм да се откажа от опитите си.Не защото нямам търпение да го науча.В момента,в който го сложа в креватчето,той започва да пищи,не да плаче,а да пищи.Пищи с ужас и болка,познавам тези писъци от периода на коликите.Не мога да разбера страх ли го е,защо пищи така.Когато го гушна минава доста време,докато се успокои.Така че смятам да спра да го тормозя,а оттам и себе си и да си го приспивам на ръце.Е,кръстът вече сериозно ме наболява,но спокойствието на детето ми е по-важно.Остава ми само да се надявам,че един ден сам ще пожелае да заспива в леглото си.

# 23
  • Мнения: 8 242
Тони още го приспивам на ръце, кърмейки.. Понякога ми отнема повече от час. Но това е единствения начин, по който застава мирен.. В легнало положение изобщо не стои повече от 10 секунди, камо ли да направи опит да заспи. Така е от новороден - все се мяткаше, въртеше, после пълзеше, изправяше се, скачаше..
Та до кога ще го откараме нямам идея.. Ама фитнеса ми се отразява добре де  Mr. Green 13 кила на ръце почти подскачайки в такта на Holly Dolly .. При нас е весело  Joy

# 24
  • Мнения: 19 290
аз я приспивам на спалнята.понякога я местя в креватчето й,но в  много случаи я оставям при мен на спалнята.тя се буди понякога през два часа за кърмене и е трудно да я размотавам от креватчето на спалнята.

# 25
  • Мнения: 4 621
Ами не знам какво да ти кажа миличка,към леглото според мен трябва да се приучи още от самото начало,а вие вече сте големички,но въпреки всичко бъди упорита и го слагай често в кошарката за да се научи къде се спи,това с ръцете наистина е ...  Rolling Eyes
Така е . Яна от новородена си заспива сама в креватчето и слава бого не сме имали проблем с това Peace

# 26
  • Мнения: 1 367
Така е . Яна от новородена си заспива сама в креватчето и слава бого не сме имали проблем с това Peace
Да,трябваше още от новороден да го приспивам там,за да няма проблем сега.Тогава обаче се опитвахме да се кърмим и първите нощи спеше в ръцете ми,а аз-опряна на една възглавница на стената.Целта беше колкото пъти се събуди нощем да суче,за да стимулира кърмата.Не стана,както и да е.През това време аз свикнах да заспива в ръцете ми и ми харесваше да си го гушкам. И досега обожавам да го гушкам,само че той вече е 12 кг.Та затова се сетих сега да се учим.

# 27
  • Мнения: 24
Steli76,
И аз си мислех, че е трябвало от новороден да го слагам да си заспива сам, но не можех да оставя бебе превиващо се от колики и с болезнена гримаса на лицето да рита безпомощно в кошарата. Не смятам, че това го е приучило. Просто има спокойни деца, които си играят и заспиват сами без винаги да имат нужда от възрастен до тях, а има и други, които се нуждаят от повече ласки, топлина и внимание - точно те висят на ръцете ни, по крачолите, и крещят щом прекрачим прага на стаята или затворим вратата. Както казах, за мен това е темперамент. Ако някой знае лечение, ще се радвам и ще съм благодарна да го сподели. Иначе е най-лесно да кажеш "Не е трябвало да го приучаваш на ръце от началото", защото който няма такова дете трябва да се радва, че не знае какви грижи са му спестени.  Praynig
Можеш да се опиташ да дегизираш "омразната" кошара - налепи му разни шарени картинки или фигурки по стената, сложи му любимите му или нови интересни играчки. Дано да погледне на нея с нови очи. Ако пък не се получи, не се отчайвай, ще го израсте, все някога... 
Иначе да знаеш, че гърба и кръста ми са значително по-добре като го приспивам поседнала на пода до кошарата, дори понякога да прекарвам там повече от половин час докато заспи. Пак съм до него, но не ми е на ръцете.
Стискам ти палци от все сърце!

# 28
  • Мнения: 1 367
Много си права,Snow white. Моето момченце имаше ужасни колики месеци наред и това е още една причина да се научи да заспива в ръцете ми. И аз не мога да си представя да го оставя да страда самичък.Колкото до сядането до креватчето,аз го правя,но въпреки това той пищи.

# 29
  • Мнения: 1 264
Ами... не знам. Калоян спи при нас на спалнята. Свикнахме така.  Laughing

# 30
  • Мнения: 3 591
И моя малчуган  Laughing
И нямам никакво намерение да го местя от там Simple Smile съвсем наскоро почти 5 годишния ми син се премести от нашето легло в леглото на батко си ...та място има предостатъчно в момента  да си гушкам и лиготя бебека Mr. Green

# 31
  • Мнения: 1 317
При нас ситуацията е подобна. Ако ме вижда, задължително трябва да легна до нея и така заспива, обаче ако е при свекърва ми - ляга си сама, обръща гръб на всички и заспива сама.
Спи при мен на леглото, по-лесно ми е и ми е по-приятно  Peace

# 32
  • Мнения: 966
Като порасне Grinning Grinning Grinning! Моят син 16 год. вече си спи сам. Дори и да искам няма да доиде при мен да се гушкаме Mr. Green Mr. Green Mr. Green. Така че гушкаите се докато са малки сега му е времето Hug Hug Hug.

# 33
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Нашите от новородени заспиват сами в креватчетата си в отделна стая,не сме имали проблеми.Но както вече са ти пислани,трябва мнооого търпение.Ще плаче няколко дни,после ще се успокои.
  За мен варианта 5 годишната ми дъщеря да спи при нас не е приемлив.Това си е наша лична територия и е едно от малкото време,което с баща и можем да бъдем насаме. CrazyМястото на децата не е в родителската спалня. Peace

Общи условия

Активация на акаунт