Дъщеря ми е на 8 месеца-да я слагам ли вече в паяк?

  • 1 416
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте мами!Бих искала съвет от тези,който са по-компетентни по въпроса или са имали проблеми PraynigДъщеря ми е почти на 8 месеца,но крачетата и са като че ли още хилави.Не иска да се изправя,а когато я изправя на крачета ги сгъва веднага.Може би защото е по-слаба-около 7кг.Мои приятелки ми казват че вече е голяма и да я слагам и че крачетата и щели да се изкривят ако не я сложа.Аз мисля към края на месеца да пробвам.Но не е ли по вредно ако я сложа,а тя още не е готова??Моля дайте ми съвет от личните си впечатления  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 204
не  Naughty никога ,не е здравословно  Peace

# 2
  • Мнения: 1 183
Ами аз реших изобщо да не използвам такова нещо,а и без това тя почти е проходила вече,но мисля,че сте в подходяща възраст да използвате вече проходилка  Peace

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз я сложих на 6 месеца

# 4
  • Мнения: 2 131
Ако имаш някакви притеснения относно крачетата, по-добре се консултирай с лекар. Моят син беше на шест месеца, когато го сложих в проходилката. Но той е много буен и енергичен и мисля, че му харесва да щъка напред-назад.

# 5
  • Мнения: 8 999
Не е рано, но първите дни я дръж не повече от 15 мин. - до половин час. Като свикне след около седмица, може и по повече. Не се учудвай, че първоначално детето ще тръгне назад, като раче. Постепенно се научават да вървят напред.

# 6
  • Мнения: 2 047
   Рисковано е да прилагаш, това, което са ти казали - всяко дете прохожда по различно време и ако за твоето е още рано, с проходилка само ще му травмираш крачетата. Най-сигурният белег за готовност ще дойде от самото дете, без използването на помощни средства. Най-малкото - трябва да може само да се задържа на крачетата си, макар и за малко.

  А и всички ортопеди, които съм посещавала с дъщеря ми  са против използването на проходилка.

  Понеже виждам накъде върви темата, ако все пак решиш да я слагаш в проходилка, гледай да не я държиш в нея повече от 5-10 мин.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз я слоожих на 6 месеца.

# 8
  • Мнения: 254
Здравей !
А стои ли седнала?
ако е да значи според мен няма проблем да в оставяш за 5-10 мин 2-3 пъти на ден поне първите няколко дни и ти да си до нея за да не се чувства изоставена.Ако можеш вдигни паяка на най-високата позиция за да и опират малко крачетата в земята.Ако не иска и е тъжна не настояваи и опитай след 2-3 дни пак.Успех!! Peace

# 9
  • Мнения: 669
можеш да я слагаш в паяка за по 15-20мин

# 10
  • Мнения: 260
Аз я сложих когато беше на 7 месеца Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 170
Смятам, че трябва да се водиш по детето, а не по това, какво правят  децата около  вас. Щом дъщеря ти не иска сама да се изправя сигурно и е още рано, все пак детенце си знае най- добре как се чувства. А това за изкривяването- може ортопед да ти каже, но мисля,че няма проблем.
Все пак ако толкова се притесняваш най- добре заведи детето на ортопед, те са затова- ще ви прегледа и ще каже. Peace

# 12
  • Мнения: X
Не.
Моята дъщеря за целия си живот е седяла 10 минути в такова чудо и толкоз.
Тази безподобна вещ е не само вредна, но и опасна, най-добре детето само да се научи да се държи по мебелите, да пристъпва и да се пуска.

# 13
  • Мнения: 1 155
Сложих дъщеря си на 7.5 месеца, в началото по- малко, а сега е страхотия вкъщи. Страшно й харесва.

# 14
  • Мнения: 1 044
Аз тогава го сложих в проходилка, но нямах достатъчно инфо по въпроса за вредите и ползите от този уред. С този си акъл не бих го слагала изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт