Как да спра да пуша?

  • 4 978
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 182
Ох, не знам какво да те посъветвам.
Бях същия случай като теб. Някъде в пета-шеста седмица започнах да водя борба с цигарите. Общо взето палех, дръпвах веднъж и гасях.
Една седмица по-късно започна да ми става много лошо и да ми се повръща, така че изведнъж забравих за всякакви цигари. Не запалих нито веднъж за 9 месеца.
Явно природата направи това, което трябваше, вместо мен.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, воля трябва, но не го казвам от личен опит, защото на мен не ми беше достатъчна ooooh!

И на мен Sad Не мога да помогна по този въпрос.

# 32
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Воля си трябва наистина. Аз пушех по кутия , кутя и половина сега съм ги намалила до 7-8 на ден. Хич не се гордея, даже  малко се мразя за това. Надявам се да се справиш. Peace

# 33
  • Мнения: 17
Ето ти малко информация за метод за отказване на цигарите: http://www.iqsbulgaria.com/

# 34
  • Русе
  • Мнения: 2 354
има едно лекарство, нарича се Воля.
Много е ефикасно.
Без рецепта е Wink

# 35
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Помисли си за бебето!
Не си казвай "Абе тя и еди коя си пушеше, а на детето нищо му няма"...
Прочети подробно какво причиняват цигарите на плода и го препрочитай честичко!
В крайна сметка 9 месеца са (ако няма да кърмиш), не са 100 години!
Нямаш право да тровиш едно невинно бебе заради слабата си воля!

Всичко това горе не са упреци, а нещата, които аз самата си повтарях, за да се мотивирам и да не ми се пуши много.
Не че не ми се пушеше, море как! И още сънувам, че пуша! И само чакам да отбия малкото (като навърши 5 години  Mr. Green) и залапвам 5 цигари наведнъж!

# 36
  • Мнения: 3 069
На мнение съм, че не трябва да се пуши по време на бременност.
НО, аз не успях да ги откажа.Лесно е да се каже трябва воля....ама като си пушил 18 години без да спираш, много трудно могат да се откажат.
Пожелавам ти успех в опитите Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 408
Ще ти трябва много воля и инат. Направи го заради бебето. Може би ще е добре да избягваш помещения в които се пуши и такава компания- за да не се изкушаваш  Peace

# 38
   И аз бях заклета пушачка и винаги съм се молила да спра като забременея, но чудото стана още преди това! Просто си казах край и толкоз, никой от приятели и колеги не вярваше и по тоя начин ме мотивираха още повече, приех го като много лично предизвикателство и успях! Вече две години не пуша и това е най-голямата ми гордост! Желая ти успех и на теб, просто ключа е в теб - остава само да го поискаш достатъчно силно! Ето ти и причина - нищо на света не е от такова значение като здравето на бъдещето ти детенце!

# 39
  • Мнения: 4 447
Няма невъзможни неща. Ако искаш нещо винаги има начин, ако не - винаги ще си намериш причина.  Peace

Късмет с отказването и леко бременеене  Peace Hug

# 40
  • Мнения: 1 440
Аз също съм пушачка,но така се заинатих,че спрях цигарите.
Като за начало използвах периода на гаденето от всякакви миризми,най-вече цигари.

# 41
  • София
  • Мнения: 211
И аз бях пушачка, но от както разбрах, че съм бременна съвестта ми много сериозно се обади и от тогава не съм запалила! А и гаденето в първите месеци спомогна  Wink Сега не изпитвам нужда изобщо- вече 5 месеца не пуша.

# 42
  • Мнения: 2 005
Всичко е много просто- СПИРАШ ДА МИСЛИШ ЗА ГАДНИТЕ ЦИГАРИ и ще пожъниш успех Peace

# 43
  • Мнения: 622
Бебето само по себе си е достатъчен повод да спреш цигарите. Нужна е воля и ИНАТ. Посъветвай се с лекар и за таблетките табекс или нещо такова. Времето наистина минава бързо и неусетно. Скоро ще родиш, ще кърмиш, ще минат година-две и ако искаш пак пуши.
Хайде успех, леко бременеене и безпроблемно раждане  Hug

# 44
  • Мнения: 2 401
Огледай се в околните и обърни внимание колко са грозни дългогодишните пушачки .. сигурна съм, че не ти е все едно как ще изглеждаш след няколко годинки.  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт