Как се борите с 40 градуса Т?

  • 7 779
  • 52
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
От 2 дни малкия ми поддържа 39-39.9 градуса Т,немога да я сваля с нищо,спада до 39 и толкоз,направо не съм на себе си вече.Ходим на лекар,днес пак ще сме на преглед,пие антибиотик,слагам свещички,давам Нурофен,Тайлол,капки Хексалгин,с оцет и вода почти непрекъсато обтривам тялото или само на главата и крачетата слагам,но нищо не помага.Цяла нощ се борих с тая проклета Т и не я свалих,спа чисто гол и отвит ноща.Преди да дигне рязко Т,започна да го тресе,ама така се тресеше че си изкарах ангелите и за 10 мин от 37.3 вдигна 38.9.Мазах го и с белтък пак нищо,моля ви кажете нещо ако съм изпуснала или незнам относно високата Т,как да я свалям,защото ще се побъркам,по скоро домашни методи,защото с лекарствата съм на ясно,поне така мисля.Не се храни,едва му давам лекарствата,дави се,не ги иска,понякога ги повръща,сбърках се вече.Знам че тази тема се обсъжда почти нон стоп,но все пак ще съм благодарна за някой друг съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 276
Много е неприятно. Надявам се бързо да се оправи детето. Относно питането ти - синът ми смъква такава температура само с течен аналгин. Давам му по 1 капка за всеки килограм.
Желая бързо оздравяване!

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Тоест със Хексалгин нали?Снощи му дадох,но не помогна за съжаление.

# 3
  • Мнения: 47 981
аз действам с душа(понякога помага, понякога- не) и свещички, ако успея- сиропче нурофен или панадол, хексалгин не смея да давам
естествено да е разсъблечено детето, даже голо(което си го направила)
сигурно е хванал вирусче и затова е така, до 1-2 дни трябва да започне да се оправя
мисля да зарежеш лекарствата, и да наблегнеш на течностите, а иначе да слагаш свещички само, защото моите са с чувствителни стомаси и винаги повръщат като са болни и аз така правя
успех

# 4
  • София
  • Мнения: 276
Тоест със Хексалгин нали?Снощи му дадох,но не помогна за съжаление.
С обикновен аналгин в ампула.

# 5
  • Мнения: 318
Аз слагам свещички ефералган, панадоли нурофени изобщо не помагат. Опитай да намажеш ходилцата с белтък и обуй чорапки, когато засъхне белтъка пак мажеш и така...Хексалгин или аналгин не съм опитвала досега, не мога да дам мнение. Дано се оправи бързо дечко Peace

# 6
  • София, център
  • Мнения: 3 455
До сега веднъж само ми се е случвало, но само течния аналгин помогна. Обикновен течен аналгин от ампула.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 289
donikagg опитах снощи и с белтъка,но без резултат,само със сапун снощи не пробвах ooooh!.
За течният аналгин не съм пробвала,но знам че Хексалгина е течен аналгин,но за деца,по капка на кг,по принцип него го повръща,снощи му го сложих в малко сок,нооо нищо. SadСтрахувам се от пневмония,въпреки уверението на докторката че няма.На слушалка не се чува нищо,но и предните два пъти не се чуваше а на снимката лъсна,дано този път да се разминем с пневмонията и болницата.

# 8
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
И ние бяхме така преди време. На дъщерями  4 дни, Т и варираше между 38,5 и 39,9, давах всичко и правих всичко, което са ти казали по горе и което си правила ти нищо не помагаше. Накрая в клиниката в която я заведох и сложиха система, и половин ампула Дексаметазон /бях много против/, но това я спаси. Дъщеря ми беше като парцал, и беше почнала да се обезводнява, след системата и мина за един час. Детето се наспа, изпоти се обилно, напишка се и се събуди като нова. Без да вдигне повече Т, с апетит и по жизнена отвсякога.
Така  и никой лекар не можа да разбере от какво я вдигна тази Т. Изследванията и бяха перфектни, нищо и нямаше друго освен Т.Може би беше вирус, но кой да каже.

Бързо оздравяване  bouquet

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Когато сина ми вдигна 41гр. след даден течен аналгин се принудих да направя влажни обвивания. Много се страхувах, но ми го препоръча педиатърката.
В хладка вода около 25гр. се мокри чаршаф. Изцежда се добре и детето (голо) се обвива с него(без главата) като от страната на сърцето му сложиш суха кърпа да не се допира мокрия чаршаф. Така завито с чаршафа отгоре го завиваш с одеяло и стои 3 мин. После пак се повтаря процедурата - общо 3 пъти. При нас имаше ефект.
Дано скоро се оправи малкия сладур! Peace

# 10
  • Мнения: 952
и Виктор от вчера е с температура която варира от 38.4 до 39 караме на сиропи Нурофен и Тайлол. Друго не давам освен много течности. Довечера ако не я смъква мисля да правя студени компреси, но незнам къде да ги слагам  newsm78 знам само на крачетата без главата.
Карч има ли разстройство малкия? педи ми каза че има такъв вирус ъс висока Т и разстройство и дане се дава нищо освен сиропи и течности Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 5 289
Сечке,не няма разтройство,дори не е акал вече от 5-6 дни,което силно ме притеснява.Давам Дуфалак,круши,прясно мляко,но не ака изобщо,само пръцка.Почнах да се замислям дали не вдига Т от това,въпреки че е с кашлица и сополи и най-вероятно от вируса е Т.Смятам тази вечер да му направя клизма с топла сапунена вода.Изобщо лоша работа,голям проблем имам с даването на лекарствата,как ли не го примамвам не става,накрая на сила със страх пък да не ги повърне.Оффффффф........... ooooh!

# 12
  • Мнения: 2 005
Мила , за висока температура нас ни спаси третинка прахче Немезил Rolling Eyes И моят син вдига такава температура три дни поредни в чудо се видяхме , не можем да я смъкнем и накрая Педи ни каза за Немезила и за половин час вече нямаше  Thinking Но накрая се оказа , че кара вирусна пневмония , също не се чуваше на слушалка  newsm78 Дано се размините Whistling И скорошно оздравяване  bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 269
Ами, нищо не правя...
Ако й е студено я завивам добре и я гушкам, ако и е горещо я разголвам и я гушкам...
При всички положения се старая да й давам много течности и да се чувства много комфортно.
Нашата педиатърка твърди, че  не трябва да се бърза със "свалянето" на температурата. Това, естествено, при положение, че си познаваш детето добре как боледува и че не е склонно към гърчове. От високата температура в организма се образували интерферони, които по естествен път борели вирусите. Когато се даде температуропонижаващо лекарство този процес се прекъсва и организма е беззащитен да се справи сам с инфекцията. Така ми го обясниха на мен.
Страшно е като се нагрее до червено, сърчицето й бие лудо и диша тежко, но последният път издържах и не й дадох нищо, освен много гушкане и на сутринта се събуди здрава! Температурата й беше 39.8. Shocked

# 14
  • София
  • Мнения: 5 289
fiflyasha незнам как си издържала при такава Т да не правиш нищо освен да я гушкаш,наистина всеки си познава детето,но аз от къде мога да знам дали ще направи гърч или не,страх ме е честно казано.Пък и факта,че той не се чувства добре,гледа с половин око,само спи и е като "дроб" дет се вика,не ми позволява да го оставя да му мине от прегръдките ми,а трябвада направя нещо.Разбира се гледам да му е комфортно,въпреки че в това му състояние едва ли може да да се чувства така,но лошото е че и течности не приема достатъчно,сега глюказа давам,но с голям зор пие по 2 глътки.Незнам,само се моля и този път да не се окаже като предните две боледувания-пневмония и болница. Praynig

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 23:46 от КАРЧЕВА

# 15
  • Мнения: 1 334
Не знам дали ще ти помогна, но можеш да го натопиш под душа за 15 минути, да оставиш да играе с играчки, ще му смъкне поне с 1 градус. След това му направи компрес с ракия. Предполагам знаеш как се прави. Щом като е толкова зле можеш и повечко да сипеш на памука, за да има повече изпарения. Много е неприятно докато се сложи на гърлото, но след това започва да повлиява хрема , кашлица и болни сливици. Не мога да кажа че смъква Т. Но помага много. Недей да слагаш мокри кърпи на главата, само на краката и ръцете. Давай му да пие много течности и особено компот от малини, ако имате вкъщи. Помага за смъкване на Т.
Другото което ми идва на ум е да даваш чист парацетамол, не производните му. Нурофена не всеки път сваля температурата, зависи от вируса. Течен аналгин е другата възможност, от ампула, но това според мен е много крайна мярка, ако наистина видиш голям зор. Мисля че хексалгина е друго. Даваш ли му точната дозировка на малкият, според кг, не според възрастта? И последно да не би имунната система да му е отслабнала, и затова така да поддържа Т, или е така привсяко боледуване? Дано да я смъкне тази вечер, да не се притесняваш толкова много. Кажи как сте?

# 16
  • Мнения: 952
въххх, fiflyasha много смела ще си била тогава щом при такава Т нищо не си дала Rolling Eyes и аз снощи си казвах че няма да дам нищо ама не устисках  като ги видях как се зачерви и Т стигна до 38.8
Педи сега мина и каза че малкия е със зачервено гърло, дали от това е и Т? каза че ако не падне до утре да давам суметролим което малко не ми се ще.Този сироп щял да помогне да не се влоши състоянието на детенце и също понижавал температурата

Така че Карч и аз незнам откакво може да сте вдигнали и вие тая висока Т, вървете на лекар че с тия вируси дето са плъзнали работата е сериозна. При вас кое дойде първо сополите с кашлица или първо Т и после сополите?

# 17
  • Мнения: 836
Карчева, как е детето?
Тази температура е много опасна. Да не те плаша, но може да не се дължи единствено на вируса (дано не съм права!).
Преди 2 години синът ми вдигаше по 40 градуса в продължение на 4-5 дни. Аз щях да се побъркам, защото не знаех какво да го правя - давах течен аналгин, който действаше за около 2-3 часа, след това пак този ужас. И под душа съм го държала, беше прогизнал от вода с оцет и все не спадаше температурата. Детската лекарка ми се караше, че съм много нетърпелива и че не съм чакала спокойно да му мине вирусът.
Накрая аз не издържах и го закарах в Пирогов, оттам ме пратиха в Детската клиника на Александровска болница. До ХЕИ -то. По спешност му направиха изследване на урина и пълна кръвна картина и се оказа, че е направил остър пиелонефрит, а аз една седмица съм го лекувала от респираторен вирус. И така...
Не искам да те плаша, но има лекари, които са опасни.Така, че по-добре се застраховай, по-добре направи някоя друга излишна стъпка, отколкото да чакаш и да пропуснеш важен момент от диагностиката и лечението.

Ето телефона на клиниката, но можете по всяко време да отидете по спешност. Ако не е смъкнал температурата, на твое място бих го завела веднага:
Клиниката по педиатрия на Университетската болница “Александровска” - тел. 92-30-309.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 22:35 от Silvy A

# 18
  • София
  • Мнения: 5 289
Здравейте пак от мен,бяхме на лекар,ако тази нощ пак е кошмарна утре сутрин ще даваме кръв,забелязах че урината му е по тъмна,ще помоля Silvy A да ми каже дали при нейното дете урината е била по тъмна щом е направил пиелонефрит Rolling Eyes.Честно казано доста ми се иска да му се направи снимка,защото се притеснявам да няма пневмония,а тази година вече два пъти му правиха.Температурата тази вечер стигна до 39.7,дадох Хексалгин,по капка на кг,и вкарах под душа с хладка вода,ма почна да се тресе студено му беше въпреки че водата беше по скоро топла отколкото хладка,лека по лека почна да сваля,до преи малко беше 38.3.Сега е весел бодър лежи чисто гол и така спи.Незнам но утре ще искам пълна кръвна картина,урина и рентген,омръзна ми вече да се мъчи детето,с мъжа ми сме се побъркали,не сме спали 3 дена,не сме яли 3 дена,аз в огледалото чак днес се погледнах от два дни,ужас.Иначе пие Суметролим 5 мл на 12 часа+Вентолин и Синекод сиропи.Кашлицата е слаба,сополи почни няма.Та така.
Biskara с ракия по принцип не бих го намазала,в смисъл компрес,защото проблема ни е Т,другите неща са почти отшумяли.Забравих да кажа че той се беше разболял преди този вирус със сополки бистри и кашлица,почти оздравяваше вече докато онзи ден не се събуди с Т и така се почна.Педито каза,че е лепнал втори вирус върху предния.Все пак се замислям утре да го заведа и при хомеопат,нещо ми писна от тия лекари дето лекуват по 10 дена и накрая положението се усложнява.Ще видим утре какво ще стане,ще пиша пак.Лека нощ на всички и благодаря от сърце за съветите ви. Hug

# 19
  • Мнения: 1 298
Аз давам парацетамол ( има и течен ).
Според личния ни лекар обаче до 40-41 градуса не трябва НИЩО да давам.
Организма сам щял да се пребори. Аз издържам до 39 и все пак пробвам с парацетамола.

# 20
  • Мнения: 836
Здравей Карчева,
урината на сина ми беше тъмна, но не много.
Задължително направете тези изследвания.
Дано не е нещо сериозно!
И бързо оздравяване!

# 21
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Карчева,моят син,от край време си е бил болнаво дете.Вдигал ми е при всяко разболяване висока Т,прилагала съм нормалните неща за свалането и и ако не помогне съм давала четвърт аулин,Т му падаше за 10 мин.

Другото което искам да ти кажа е че миналата година имаше доста неприятен вирус и нито АБ помагаха нито нищо,цяла седмица си влачи Т тъкмо я посмъкнех малко,хайде пак наново,кошмар някакъв..


Синът ти карал ли е шарка,да не би да има нещо такова,защото два-три дни преди да избият пъпките,обиконвенно се вдига Т.

Дано не е нещо сериозно и да се оправяте бързо,че знам колко е непирятно да ти е болно дете,родителя от здрав човек,покрай детето става парцал,от собствен опит го казвам.

# 22
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510

Според личния ни лекар обаче до 40-41 градуса не трябва НИЩО да давам.

:shock:40-41 градуса и да не се дава нищо???Евала му на вашият лекар.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
Ивка шарка не е карал все още,но тази нощ не стигна до 40 градуса щом успяхме да подремнем всички,в 6ч сутринта му беше 38 градуса-не дадох нищо,после беше 37.6,след това 37.5.Само снощи дадох Хексалгин и го метнах под душа.През ноща поддържаше Т,но не е била повече от 38.5.Ходихме да му правят пълна кръвна картина по късно ще знам резултатите,урина още не сме щот човека нещял да пика. Rolling EyesВсе пак да чукам на дърво днес е по бодър,хапна малко,но съм доволна и от това.Другият ни проблем с акането още не е решен,снощи правихме клизма-не е акал,давам Дуфалак по 10мл дневно-не е акал,педито ми каза да му дам половин шоколадче Комфорт,но в аптеката едва ми го дадоха,а на шоколадчето пише да не се дава на деца под 7 години,не му дадох обаче. Naughty

# 24
  • Мнения: 3 506
:shock:40-41 градуса и да не се дава нищо???Евала му на вашият лекар.

Не е само той, а много лекари на много места по света. Има си и причини за това, друг е въпросът кой и доколко иска да ги знае.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 289
Кръвните изследвания са готови,за съжаление не са хич добри,има инфекция налице СУЕ-то му е 78,левкоцитите 16.6.Опасявам се,че това пак е пневмония,направо ще умра писна ми всяко разболяване да се обръща на пневмония,какво правя,какво не правя както трябва,защо се стига до там. #Cussing outПедито каза,че ако довечера вдигне Т ще дава по силен антибиотик,а не е ли по добре да влезем в болница,незнам,просто ми омръзна от тия лекари,неможе ли да се предотварят по раничко нещата,какво чакатт вси до последно,детето ми няма сили,н е се храни,не пие течности достатъчно,въобще е като парцал.Аман.

# 26
  • Мнения: 1 334
А на ясла/градина ходи ли?

# 27
  • Мнения: 8 769
Карчева, ако влезете в болница, пак ще е на антибиотик детето. И няма да е по-слаб, и ще е инжекционен, защото там не се занимават със сиропи и хапчета.
А има ли диагноза детето, като му дават антибиотик, че и го сменят дори? Thinking При инфекция, нормално е даима по-лоши кръвни изследвания. На моите деца седмица след прекарана вирусна пневмония не им бяха добри изследванията. Но педиатъра ни успокои, че в същност те точно това показват-прекарана болест. Не може да се възстанови толкова бързо организма.
Дано с тези 3 дни да ви се е разминал вируса, и дано е било вирус. Щом е поспаднала Т, и детето е по-бодро, аз на твое място нищо нямаше да дам, освен течности. Липсата на апетит е защитна реакция-организма не иска да хаби енергия за разграждане на храната, а за борба с болестта.
Стискам палци на младежа да пребори бацила! Hug

# 28
  • Мнения: 690
Карчева, сигурна ли си, че е Пневмония?
Дано, детенце се оправи бързо Praynig
Аз също не давам нищо при висока температура, но щом продължава повече от два дена, трябва да се намери причината.....

# 29
  • Мнения: 1 334
Добре, аз да попитам тези от вас които не дават температуропонижаващи? Как така например едно дете ще е 2-3 дни с Т, и няма да му се дадат. Ако стои 3 дни с 39-40 градуса? Не мога да разбера смисъла организма да се пребори сам, при положение че това е доста висока и опасна Т. Освен това детето не се чувства добре.

# 30
  • Мнения: 3 506
Смисълът е, че тази температура убива вирусите и бактериите. И ако умишлено се смъква, правиш напук на тялото, което е преценило, че да вдигне Т е най-правилно към дадения момент. И му пречиш, т.е. работиш срещу него.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Смисълът е, че тази температура убива вирусите и бактериите. И ако умишлено се смъква, правиш напук на тялото, което е преценило, че да вдигне Т е най-правилно към дадения момент. И му пречиш, т.е. работиш срещу него.

И в повечето страни лекарите не препоръчват нищо за нейното сваляне до 39.5 - 40.00. Не мога да разбера тук защо ни юркат да сваляме тая температура и защо толкова се притесняват родителите от нея.... newsm78
Аз също не давам нищо температуропонижаващо до 39.5, ако вдигне над нея - обливания под душа, компреси с вода и малко оцет в нея, в краен случай нурофен или свещички. Течен аналгин не давам! Наскоро четох една от рецептите на Баба Ванга за сваляне на температура - къпане със отвара от сено. Дано не ни се наложи, но следващият път ще го пробвам, пробвах вече няколко от нейните рецепти - работят!   Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 5 289
Biskara да ходи на ясла по една максимум две седмици,после месец-два вкъщи,е тва му е яслата.Този път обаче се зарази от детския кът,който често посещаваме.Какво да правя,от ясла като го спра,да не го водя в детски кътове,да не го водя там където има много деца и кво,да го гледам в инкубатор ли,та той е дете има нужда от контакти с други деца,виждам го колко е щастлив като е сред тях.Не искам да го спирам от яслата.Но съм решила,ще се ориентирам към лекар-класически хомеопат и тва е.Може би детето ми ще бъде по добре при такъв специалист,ако не помогне поне няма да му навреди,както със тия антибиотици и една камара сиропища.
Доня Туфиня за болниците съм наясно,два пъти лежахме тази година,да антибиотиците са венозни+сиропи+инхалации ако има нужда.Диагнозата му е вирус,който почти преминаваше и застъпен от втори,който му разказа играта.Аз лично смятам,че е пневмония,защото всички симптоми се повтарят като при предните две пневмонии,не се чува на слушалка,но на снимка лъсва.Сега му смениха Суметролима със Зинат 250,бил силен и трябвало по време или след хранене да се приема и как да стане като човека не иска нищо да яде,одеве с една супа се борих 30 мин две лъжици лапна едва едва и двете ги повърна,иначе няма какво да повръща защото не е ял само спазми.Като цяло днес мисля,че е по добре,Т не е така висока,дори в момента няма,беше вдигнал 38.5,но не дадох нищо и я е смъкнал сам,въобще от снощи не съм давала температуро понижаващи,чакам ако стане над 39 градуса.Сутринта хапна малко мляко с бисквитки,на обед няколко хапки картофи със сирене,домати и краставици и хляб,но малко беше.Одеве хапна малко Данонино и половин банан,за днес направо си е постижение.Поне има една добра новина,направих пак клизма и резултата е налице-мръсни чаршафи Joy,неможа да устиска докато му донеса гърнето,но жив и здрав да ми е поне това отмина.Даже си мислех,че може затова да вдига Т,защото не е акал 1 седмица,и като че му олекна и сам си поиска банана и кремчето.Та това е около нас,надявам се да се подобри състоянието му,че се съсипахме с баща му.Имам чувството,че сме голяма паника с него,ей одеве се чух с приятелка,ми и нейното дете е с висока Т и е на антибиотик,ма жената хич не се корка,а аз само плача като малко дете съм.Момичета благодаря ви от сърце за подкрепата,съветите ви и разбирането,знам че само тук мога да си позволя да се оплача и да се отпусна,иначе вкъщи няма как,трябва да стискам зъби.Целувам ви.  bouquet

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 02:41 от КАРЧЕВА

# 33
  • Мнения: 1 428
Дано не е пневмония,но ако продължи да вдига температура му направете снимка.И моето дете беше 2 дни с 39 .5 температура ,пихме и Зинат,но нищо.Днес направихме рентген и неприятната новина се появи-ПНЕВМОНИЯ  и то вирусна,защото не се чуваше на слушалки и се разви за два дни,без да има червено гърло и хрема преди това.До онзи ден всичко бе напълно здрава и дори и не съм си помисляла какво ще се случи само за 2 дни.Сега сме на инжекции и тази вечер поне няма температура и заспа спокойна.
Аман от вируси това и е втората пневмония за  5 месеца и като си помисля само как треперя над нея и колко имуностимулатори давам, а какво става накрая Cry #2gunfire #Cussing out
Дано да сте по-добре вече и да ни се похвалиш добри новини утре. Wink

# 34
  • Мнения: 1 334
Да се оправя юнака. На теб спокойна вечер ти пожелавам.  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 5 289
Biskara Hug.
Helen-mama много неприятно,разбирам те прекрасно просто,защото при нас беше същото,в началото на годината двустранна пневмония,юли месец втора пневмония с екстра-спазъм със затруднено дишане,лекарите казаха че ако боледува така ще се отключи астма.Много ме е страх от астмата,въобще има ли някакви признаци астмата,как се разбира тва нещо,хич не съм наясно.По принцип Мишо много хърка като диша,дори когато е буден,не нон стоп но през по голямата част от времето.Когато поставя ръка на гръбчето му усещам все едно има хрипове,които иначе лекарите не ги чуват със слушалка,странна работа.Малкият спи,беше със 37.5 Т,не съм даваба нищо от снощи за температурата,дано се оправи по скоро.Добре де а ако има пневмония,дали лечението в момента е правилно с тоя Зинат newsm78?И гледам Helen-mama вие сте с пневмония,но сте си вкъщи,на инжекции казваш,АБ венозно ли,какви са инжекциите?Значи пневмонията може и вкъщи да се лекува така ли,защото ни е досега все в болница сме я лекували. ThinkingА храни ли се дъщеря ти,течности пие ли?Щот моя като има пневмония тотално отказва храни и питиета Whistling.

# 36
  • Мнения: 1 334
Сега ми дойде нещо на ум, като спомена астмата. Детето да има алергии? Или да имате килими, мокети и тежки завеси в къщи?
Питам защото повечето от децата реагират към домашни акари и боледуванията са им свързани и с тях, не само с вирусите. А родителите не знаят дали детето има алергия.
Иначе чистият въздух помага доста при тези неща които описваш, хъркане и звук от гърдите. Ако може да се качвате на Витоша с преспиване или някъде в провинцията, дори и сега през зимата, ще му помогне доста. И го спри от яслата ако имаш възможност, здравето е по-важно то социалните контакти в тази крехка възраст. Давам само идеи, да не кажеш че те напътствам Wink Hug.
Радвам се, че е по -добре и спи спокойно.

# 37
  • Мнения: 1 984
интересно ми е какво трябва да стане да разберът някои хора че бисептолите НЕ вършат работа.... зината е добър... каква е дозата? колко кг сте?

Цитат
иначе вкъщи няма как,трябва да стискам зъби
това защо? как така не можеш?

# 38
  • София
  • Мнения: 5 289
Biskara-да има алергии,ето ти ме подсети да ка че двете пневмонии лекарите в болницата казаха,че се дължат на алергия.След изписване пиеше 3 месеца Зиртек капки,казаха ми приближи ли пролетта да си знам-почвам да давам Зиртека до края на лятото някъде,сега пие Ериус сироп преди да дам АБ Зинат,тъй като направи алергия към Панцеф и Аугментин,като към първия обрива беше жесток.Иначе вкъщи нямаме килими,завеси или мокети,освен нещо друго да му пречи,ама как да разбера какво. newsm78Зная,че след 3 годинки могат да се правят тестове за алергиите,трябва да поразуча въпроса и догодина живот и здраве да го направя.

tonev за кои бисептоли говориш,не те разбрах извинявай,иначе дозата на Зината е 4мл на 12 часа,почнах го от тази вечер,като заместих Суметролима който беше 5 мл на 12ч.При последното мерене детето беше 16кг,но сега с това неядене и обезводненост гаранция е поне 15кг.
 А за стискането на зъби вкъщи,то е ясно,немога пред детето да се отпускам,отчайвам,не трябва да му позволявам да усеща  страха ми на моменти,притесненията ми и чувството на безпомощност.

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 02:44 от КАРЧЕВА

# 39
  • Мнения: 1 984
Biskara-да има алергии,ето ти ме подсети да ка че двете пневмонии лекарите в болницата казаха,че се дължат на алергия.След изписване пиеше 3 месеца Зиртек капки,казаха ми приближи ли пролетта да си знам-почвам да давам Зиртека до края на лятото някъде,сега пие Ериус сироп преди да дам АБ Зинат,тъй като направи алергия към Панцеф и Аугментин,като към първия обрива беше жесток.Иначе вкъщи нямаме килими,завеси или мокети,освен нещо друго да му пречи,ама как да разбера какво. newsm78Зная,че след 3 годинки могат да се правят тестове за алергиите,трябва да поразуча въпроса и догодина живот и здраве да го направя.

tonev за кои бисептоли говориш,не те разбрах извинявай,иначе дозата на Зината е 4мл на 12 часа,почнах го от тази вечер,като заместих Суметролима който беше 5 мл на 12ч.При последното мерене детето беше 16кг,но сега с това неядене и обезводненост гаранция е поне 15кг.
 А за стискането на зъби вкъщи,то е ясно,немога пред детето да се отпускам,отчайвам,не трябва да му позволявам да усеща  страха ми на моменти,притесненията ми и чувството на безпомощност.
суметролим, бисептол, тримезол... е все едно и също = триметоприм+сулфаметоксазол... зината поне 7 дни/минимум/ ... към зината има ли алергия? пневмониите НЕ са резултат на алергии, а даването на зиртек с месеци е ненужно /освен няколко случая/... панцефа е произведен на кофти място /македония/ и всякакви отклонения при него не са изключени... даването на антихистамини при инфекции на долни дихателни пътища трябва да става много внимателно тъйкато намалят възможноста за изхвърляне на секрета... затова хората са си измислили специални средства...  поне дозата на бисептола да бяха научили...

# 40
  • София
  • Мнения: 5 289
Тонев мерси много за съветите ти,явно си професионалист,имам нужда да чуя мнения по тия въпроси,мерси.
Значи наистина незнаех за бисептолите,не съм запозната пък и кой ти казва кво що.Значи незнам дали има алергия към Зината,защото досега не го е пил,ще видим, утре ще се разбере ако прояви нещо.Относно пневмониите,в болницата така казаха че са от алергии и повечето деца,които лежаха там бяха със същата диагноза,щом казваш че не е така сигурно имат нещо общо,или алергията впоследствие усложнява положението?
Говориш за антихистамини-в моя случай кое антихистамин,Зината ли?И кои средства точно са измислили хората,в случй според теб какво е подходящото лечение?Зината подходящ ли е в случая?
Знам,въпроси много,ама така и така си се захванал с мен,кажи поне да науча нещо което ще ми е от полза да знам. Hug

# 41
  • Мнения: 1 984
да зината е подходящ. поне 7 дни. антихистамини - антиалергични: зиртек, кларитин, ериус, идумет....
ето цитат и википедията че ме мързи да пиша:
 
Цитат
Antihistamines
Using over-the-counter antihistamines may be harmful in the self-treatment of bronchitis.[8]

An effect of antihistamines is to thicken mucus secretions. Expelling infected mucus via coughing can be beneficial in recovering from bronchitis. Expulsion of the mucus may be hindered if it is thickened. Antihistamines can help bacteria to persist and multiply in the lungs by increasing its residence time in a warm, moist environment of thickened mucus.

Using antihistamines along with an expectorant cough syrup may be doubly harmful: encouraging the production of mucus and then thickening that which is produced. Using an expectorant cough syrup alone might be useful in flushing bacteria from the lungs. Using an antihistamine along with it works against the intention of using the expectorant.
виж и тук - http://en.wikipedia.org/wiki/Antihistamine
важи с по голяма сила и за пневмониите. полъгват се по това че има успокояване за 2 - 3 дни...
ще видим какво ще стане... има различни непоносимости... аз съм алергичен към пеницилин но не и към ампицилин... пищиса ме суето... с какво сърце при такова суе и над 39 темп ви оставят на 1/2 доза бисептол...  Sick иначе има още избор... ако тръгне алергия избягаите на клацид, максимална доза на 3 приема /не на 2/ за 2 дни и после на норм...

впрочем каква е диагнозата? аст правено ли е? снимка за уточняване... как да си направим живота труден... досега щеше да е минало...

при толкова алергии към лекарства се замислете и за ваксини... хемофилус, стрептококи, по късно и грип...

още от викито:
Цитат
[edit] Prevention
There are several ways to prevent infectious pneumonia. Appropriately treating underlying illnesses (such as AIDS) can decrease a person's risk of pneumonia. Smoking cessation is important not only because it helps to limit lung damage, but also because cigarette smoke interferes with many of the body's natural defenses against pneumonia.

Research shows that there are several ways to prevent pneumonia in newborn infants. Testing pregnant women for Group B Streptococcus and Chlamydia trachomatis, and then giving antibiotic treatment if needed, reduces pneumonia in infants. Suctioning the mouth and throat of infants with meconium-stained amniotic fluid decreases the rate of aspiration pneumonia.

Vaccination is important for preventing pneumonia in both children and adults. Vaccinations against Haemophilus influenzae and Streptococcus pneumoniae in the first year of life have greatly reduced their role in pneumonia in children. Vaccinating children against Streptococcus pneumoniae has also led to a decreased incidence of these infections in adults because many adults acquire infections from children. A vaccine against Streptococcus pneumoniae is also available for adults. In the U.S., it is currently recommended for all healthy individuals older than 65 and any adults with emphysema, congestive heart failure, diabetes mellitus, cirrhosis of the liver, alcoholism, cerebrospinal fluid leaks, or those who do not have a spleen. A repeat vaccination may also be required after five or ten years.[15]

Influenza vaccines should be given yearly to the same individuals who receive vaccination against Streptococcus pneumoniae. In addition, health care workers, nursing home residents, and pregnant women should receive the vaccine.[16] When an influenza outbreak is occurring, medications such as amantadine, rimantadine, zanamivir, and oseltamivir can help prevent influenza.[17][18]


[edit] Epidemiology
Pneumonia is a common illness in all parts of the world. It is a major cause of death among all age groups. In children, the majority of deaths occur in the newborn period, with over two million deaths a year worldwide. The World Health Organization estimates that one in three newborn infant deaths are due to pneumonia[19] and WHO also estimates that up to 1 million of these (vaccine preventable) deaths are caused by the bacteria Streptococcus pneumoniae, and 90% of these deaths take place in developing countries.[20] Mortality from pneumonia generally decreases with age until late adulthood. Elderly individuals, however, are at particular risk for pneumonia and associated mortality.

More cases of pneumonia occur during the winter months than during other times of the year. Pneumonia occurs more commonly in males than females, and more often in Blacks than Caucasians

# 42
  • София
  • Мнения: 5 289
Тонев душа с тия английски преводи нищо не разбирам,не съм толкова добра в английския Rolling Eyes.
СУЕ-то знам че показва инфекция,явно сериозна нали,най-вероятно пневмония нали?Да правя ли снимка в понеделник,тази година 2 път ивече правихме,да правя ли пак?Ако е пневмония лечението правилно ли е според теб?Днес детето е доста добре да чукам на дърво,ноща спа спокойно не е вдигал Т,кашля рядко и по малко,сополи няма.Алерги за сега няма дала съм снощи и днес в 11ч Зината,до довечера ак оняма нищо може би ще се разминем нали?Преди приема на Зината давам Ериус-2.5мл.Какви са тия ваксини дето говориш-хемофилус,стрептококи по късно грип.......?

# 43
  • Мнения: 8 769
Карчева, детенцето ти явно оздравява Hug, щом понижава Т и дори не е вдигало последната вечер. Чудя се каква е причината да му се дава антибиотик и антихистамини, та да се пълни организма с отрова?  newsm78 Знам,че може би те е страх, но ето че то си показва, че състоянието му се подобрява...

# 44
  • Мнения: 1 428
Надявам се да сте по-добре вече.Теди поне температура няма вече,защото се бях ошашкала-два дни с 39 -40 градуса без да пада при положение че и ние бяхме на Зинат -2 по 7 мл.
Сега в момента ни водят ,че сме в болница,но понеже няма места ,а са и само роми вътре ходим до там всеки ден да и бият инжекции и да я преслушвати се прибираме в къщи.Слагат и Цефтрин и Урбазон,защото от кашляне беше получила чак спазъм.

# 45
  • София
  • Мнения: 5 289
Чудя се каква е причината да му се дава антибиотик и антихистамини, та да се пълни организма с отрова?  newsm78 Знам,че може би те е страх, но ето че то си показва, че състоянието му се подобрява...
Е как така каква е причината бе жена,без антибиотик отиваме директно в болница,ако знаеш какви мъки изпитва детето,само като го гледах и душата ми се късаше,разбира се че ще му дам АБ щом се налага,за да оздравее по бързо.1 седмица беше само на сиропи,витамини и капки,да ама като се влоши,какво да го правя.Предната педиатърка не изписваше АБ,чак когато детето стане като дроб тогава и то супер лек,което ми харесваше,но като изпусна на два пъти детето ми и стигнахме до болница,именно защото не беше пил АБ и я смених.Но все пак съм решила да пробвам с хомеопатия,именно за да не тъпча детето с АБ и лекарства,които ако не са точните според заболяването само му вредят и нищо повече.Аман. ooooh!

# 46
  • Мнения: 270
Честно казано, Карчева, и настоящата ти педиатърка не е много в час Sad. От това, което описваш оставам с впечатление, че тя дори не е разбрала какво му е. Веднага е изписала антибиотик и то без изследвания. Такива са направени по твое настояване. Нормално е да се направи и антибиограма, за да се види най-подходящия антибиотик, а не да се изписват един след друг хиляди антибиотици, докато евентуално се налучка правилният или детето си оздравее просто от само себе си. Редно е и да ти обясни какво и за какво се изписва.
На мен лекарите тук ми казаха, че се предприема нещо едва след като детето е повече от три дни с 39-40 С температура. Дават се само температуро понижаващи, много течности, обтривания и т.н. Изчакват организмът да се справи сам и да са сто процента сигурни, че не е шарка. Едва тогава се правят подробни изследвания и се назначава антибиотик. Но никой не назначава антибиотик БЕЗ  да е сигурен в диагнозата.
Успех и бързо оздравяване!!!

# 47
  • София
  • Мнения: 5 289
Деси права си,но аз не съм имала случай някой лекар да назначи антибиограма,за съжаление.

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 22:43 от КАРЧЕВА

# 48
  • Мнения: 1 984
що диагнозата е ясна бронхит като минимум... посявка на бронхиална смив.. хубава идея ама трудна и тежка за едно дете... аи 48 часа са много време... щом няма алергични прояви спрете ериуса... направете снимка - днес или утре... след 3- 4 дни антибиотик и контрола на кръвните изследвания...

ваксините са са акт-хиб и превнар http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf ... догодина евентуално и грип... алергиите са показания за правенето на ваксини, а не противопоказания.

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 10:25 от tonev

# 49
  • Мнения: 8 769
Деси права си,но аз не съм имала случай някой лекар да назначи антибиограма,за съжаление.
За съжаление точно така е. доколкото съм запозната, антибиотиците се делят на няколко групи, и според преценката се изписва или някой от тази група, ли друг от следващата група и така... ooooh!
Карчева, как е детенцеето днес?  Hug Искам само да попитам, колко дни след антибиотика то започна да се подобрява? Зная, че антибиотика започва да даейства ефективно на втория-третия ден, затова питам...

# 50
  • Мнения: 539
Карчева, чета и си мисля че може би не е приемал достатъчно течности, затова така не е могъл да свали Т. То и това е причината  за запека толкова време. Доколкото знам, Зинат-а е много добър антибиотик (оригинален), и най-подходящият в такива случаи. но трябва да се пие 10 дни. Ох, и аз бях в болница с малката (бронхеолит), и от там такъв чревен вирус си лепнахме, че не искам да ви казвам какво преживях и как детенцето още(от март месец) е с разбит стомах от това. Разбира се, че е по-добре да си пиете антибиотика в къщи, отколкото в болница. Ако се налага инхалации и инхалатор си купи. ..
Да се оправяте скоро, пиши как е детенцето.

# 51
  • Мнения: 217
КАРЧЕВА, и ние бяхме по същия начин зимата. АБ след АБ, Зинат беше последният АБ, който НЕ подейства и влязохме в болницата с пневмония. Не съм лекар, но нормалната утайка трябва да е 10-15, а не такива космични стойности, които описваш! Значи има някакъв възпалителен процес. Освен това, като приете АБ, не е ли редно да ви изпишат и някакъв пробиотик за нормализиране на чревната флора... Моето дете 7-8 месеца след лечението в болница с АБ и получената дисбактериоза след това, получи зверски запек, който не се повлияваше от нищо. Сега сме на 3-месечно лечение от запек.

Съветвам те ДА НЕ МУ ДАВАШ ДУФАЛАК КОГАТО Е БОЛЕН И С ВИСОКА Т!

Това, че не ака, е заради това, че не се храни достатъчно... Ако искаш, прави клизми, но не Дуфалак. Може да се обезводни, ако му предизвика разтройство и пак да повиши Т. Когато ни изписаха от болницата уж здрави, но с утайка 45, го направиха с уговорката, че вкъщи продължаваме с АБ-Клацид след венозния. На втория ден детето вдигна Т над 38 и получи разтройство. Спряхме АБ и Т се понижи - трайно.

Дано да не е пневмония, въпреки че на това ми прилича... Бактериално е със сигурност, вирусните не поддържат такава висока Т толкова дълго време... Направете антибиограма, не правете грешката с налучкването.. Дано съм ти била полезна  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 5 289
Относно антибиограмата,понеже не съм запозната,но пък и не ме е срам да питам,еднократно ли се прави или на всяко боледуване нуждаещо се от лечение с АБ?
Дона Тифуня подобрението от АБ започна още на следващият ден,наистина бързо подейства.А след като се изака сам започна да иска-кремче,бананче,туй онуй,по малко но все пак.Когато Т спадна детето живна и започна да приема нормалното количество течности и храна.Давах и една банка глюкоза 10%,докато не се хранеше.
n@ti незнам колко време се пие АБ,но нашия щом свърши го спряхме и край със всички лекарства.
feel_u нямаше как да не давам Дуфалак,защото положението си беше сериозно,една седмица не беше ходил по голяма нужда,ясно че не се храни и не пие достатъчно течности,но запека си беше отпреди да се разболее още.Странното е че като му направих клизмата,изпражненията не бяха твърди изобщо,в смисъл първите "тапички" дет се вика,си бяха съвсем нормални,а след тва вече всичко на вода,разбира се от клизмата де.Явно просто не му се е акало,ама толкова пък време егати........
Сега слава богу е добре,педито предписа да почна Бронховаксом 3 мес по 10 дни в месец да се пият,обаче аз не съм излизала още с детето никъде,а около нас аптек аняма наблизо и започнах да давам АД Ликуид фор кидс на Имуно Съпорт,пък после ще мина на Бронховаксома.

Общи условия

Активация на акаунт