Хубаво място около Варна за през уикенда?

  • 35 012
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Бихте ли споделили някое хубаво местенце около Варна за отмора през уикенда?Много ми се ходи някъде,малко разнообразие,че иначе събота и неделя все едно и също.

# 1
  • Мнения: 603
Комплекс Барите
 http://www.bulgaria-ecotour.com/

Дано ти е полезно.
Хубаво е там. Бях преди няколко месеца.

# 2
  • Мнения: 1 655
Комплекс Барите
 http://www.bulgaria-ecotour.com/

Дано ти е полезно.
Хубаво е там. Бях преди няколко месеца.
Тъкмо и аз това щях да ти предложа.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Аз ти предлагам Чифлика Чукурово - http://www.bulgarianecotravel.net/chiflika_hotel.php На 50 км. е от Варна.  Wink

# 4
  • Мнения: 674
Мидената ферма и Вълшебният извор до Девня - темата е супер който се сеща нека пише!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 622
Калиманци http://www.pigeon-bg.com/hotel.php
И малко па далеч, но не много http://www.belvedere-bg.com/bg/index.php

# 6
  • Мнения: 8 769
В това "Белведере" ходил ли е някой? Става ли да се отиде за един ден (за обяд-следобяд) с деца? По снимките не видях детски люлки, катерушки, та ме интересува живо има ли някакви забавления за деца?
И как е ресторанта, разбира се.
Мерси предварително!

# 7
  • Мнения: 8 769
Искам да питам и за още места, може и да не са толкова близо до Варна. Може да са до Провадия, с. Аспарухово, и т.н.
Ходили сме вече в с. Арковна, затова го отписвам-много скоро бяхме там.
Барите не ми харесва толкова, Изворите до Аксаково-също.
Чукурово-категорично не.
Ще съм благодарна на споделени мнения.
Идеята е да отидем само за обед-следобед, т.,е. да има ресторант и място, където децата да лудуват. Да е на открито.

# 8
  • Мнения: 8 769
Продължавам сама да си говоря Crazy
Някой ходил ли е тук:
Комплекс Езерото
и тук:
Хотел "Чудните скали"

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 12:56 от Доня Туфиня

# 9
  • Мнения: 4 965
Още 1 глас за Чифлика-Чукурово. Peace

# 10
  • Мнения: 663
В Белведере работещ ресторант няма, има само кафене на една тераса и поляна, на която децата могат да играят. Хубаво е , че няма да спите там, защото стаите са доста мизерни. В "Комплекс Езерото" не съм ходила, но ми изглежда супер, за това което търсиш.

# 11
  • Мнения: 2 018
Продължавам сама да си говоря Crazy
Някой ходил ли е тук:
Комплекс Езерото
и тук:
Хотел "Чудните скали"

Този комплекс Езерото изглежда добре, но не съм ходила. Дали някой няма да сподели мнение от опит  Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 677
Доня Туфиня, разкажи малко за с.Арковна, моля те, че и от друго място чух за него, ама не знам подробности.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 295
В комплекс Езерото ходим от 10 г.насам по няколко пъти в годината.Любимото ни място.Носим си провизии,а леля Петя ни готви страхотно.Всичко може да прави жената.Има си детски кът,кортове,басейн,заличка с ТВ ,билярд и дартс.Започнаха ремонти по стаите (едната вече е отремонтирана),защото беше позападнало.Доскоро нямаше ТВ по стаите,но и това е факт.Гледката оттам е невероятна.И това,което най ни кефи е ,че не смесват компании.Предпочитат да ходят хора от една компания,които да запълнят 6те стаи.Естествено не е задължително всички да се запълнят,но е за предпочитане.Резервета за уикендите се правят поне месец напред,особено лятото.
Преди 2 седмици бяхме там и пак ми се ходи. Peace

# 14
  • Мнения: 8 769
Деска, благодаря ти много за инфото! Би ли споделила и нещо за координатите? Телефона в сайта дали е верен и дали е директно на собствениците (а не на туристическа агенция) - 052 636139?

dima1, ще споделя когато се върна-сега излизам. Хубаво е там. Wink

# 15
  • Мнения: 3 211
Туфи, чакам и аз инфо за Арковна, ако имаш и сайт да дадеш Praynig
А този Калимански хам не е ли кръчма newsm78 Става ли за през деня с деца?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 677
На Калимански хан ходихме скоро - има маси и вътре, и вън. Няма много място за игра на децата, няма играчки или люлки, само едно езерце ли рекичка ли да го нарека, където освен да паднат във водата... Grinning. Иначе на мен ми хареса - и обслужването, и храната и цените са нормални. В сравнение с Барите, например, където 3-4 пъти съм ходила и повече няма да стъпя. Ако нещо друго те интересува - питай.

# 17
  • Мнения: 2 161
В Барите е хубаво,само дето обслужването им куца.Комплекс Изворите е много подходящо място за деца също.

# 18
  • Мнения: 8 769
Да кажа за Арковна.
В селото има две неща, под името "Гюрлата".
Едното е хотел с ресторант, вътре в селото, собственост е на тези, които държат "Гюрлата" тук, във Варна.
Не е лошо, не съм влизала, съпругът ми влиза, а наши приятели бяха отседнали там. Храната била ок, стаите също. На съпругът ми не му хареса, че е направено като чардак, и стаите са над ресторанта, където се пуши и всичкия димилник влиза вътре. Също така, заключват в 22 или 00 ч.май беше, и не пускат после да си влезеш в стаята, ако си замръкнал наоколо. Обяснението е че нямали пазач. Thinking
Другото се казва Чифлик "Гюрлата" и е на около 2 км от селото в гората. ПРедставлява къща във възрожденски стил, с 4 стаи + още една двойна на първия етаж. Цялата къща може да се заеме от 10 човека. Всяка стая е със санитарен възел, чисто, топло и комфортно е. В отделна постройка е залата за купони и кухнята. Можете да си готвите сами, а може и там да ви готвят-въпрос на желание и договорка. Цената на наем на цялата къща последно бе 220 лв. на вечер.
Двора е много голям, с беседка, барбекю, трева и две езерца. Има и животни (малко като в зоокът). От двора насетне започва гората-гъста и все още неизсечена.
На мен лично мястото ми хареса за уикенд, много е тихо и спокойно, а децата могат да тичт на воля.
Ако съм пропуснала още нещо-питайте. Grinning

# 19
  • Варна
  • Мнения: 692
Мидената ферма и Вълшебният извор до Девня - темата е супер който се сеща нека пише!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Къде по-точно се намира тази Мидена ферма  Thinking ?

# 20
  • Мнения: 674
Мидената ферма и Вълшебният извор до Девня - темата е супер който се сеща нека пише!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Къде по-точно се намира тази Мидена ферма  Thinking ?
Като минеш Каварна стигаш до с. Българево и там има отбивка в дясно там питай всички го знаят!! Peace Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 692
Къде по-точно се намира тази Мидена ферма  Thinking ?
Като минеш Каварна стигаш до с. Българево и там има отбивка в дясно там питай всички го знаят!! Peace Peace
Благодаря, МАРИЯНКАА, чувала съм, но така и не сме се наканили да отидем, а за уикенд е много добра идея - хем разходка ще си направим.  Hug

# 22
  • Мнения: 674
Много е приятно в Приселци комплекс Гергьовден!! Peace Peace Peace

# 23
  • Мнения: 2 161
Кажете с преспиване къде може да се отиде около Варна?Но да не е мизерно.

# 24
  • Мнения: 2 018
Кажете с преспиване къде може да се отиде около Варна?Но да не е мизерно.

Какво разбираш под мизерно?
Иначе..., курорти колкот`  щеш  Wink

# 25
  • Мнения: 8 769
Кажете с преспиване къде може да се отиде около Варна?Но да не е мизерно.
Луксозни хотели по Златните и Св.Константин колкото искаш...

# 26
  • Мнения: 2 161
Под мизерно разбирам Чукурово,например.И мисля,че много добре ме разбрахте.За хотел на Златните не бих търсила мнение.Да е чисто и уютно.

# 27
  • Мнения: 13 512
Кажете с преспиване къде може да се отиде около Варна?Но да не е мизерно.
Има някакви къщи- вили в Осиново. С по 3 спални, добре обзаведени, двор, поляни. Има и механа и басейн. Не съм ходила, но приятели ми го похвалиха. Но все пак те са с малки деца и мястото е подходящо именно за тях

# 28
  • Мнения: 2 161
Осиново ли?Чакай,чакай,там ли бяха така наречените френски селища?Ще проверя в интернет.

# 29
  • Мнения: 13 512
Осиново ли?Чакай,чакай,там ли бяха така наречените френски селища?Ще проверя в интернет.
Ами това май е английско-с около 20 тина къщи. Има такива, в които си живеят българи, такива  на англичани и други, които се отдават под наем.

# 30
  • Мнения: 603
Комплекс Белведере - с. Аспарухово е меко казано мизерен. Аз цяла нощ стоях будна и не смеех да вляза вътре в стаята от ужас. Паяци, буболечки, чаршафи - не знам от кога непрани, мазилка - вар, прозорци - замазани. Пред стаите имаше асми и много оси, заради гроздето.
Просто е кошмар. Не бих отишла там.

# 31
  • Мнения: 8 769
Комплекс Белведере - с. Аспарухово е меко казано мизерен. Аз цяла нощ стоях будна и не смеех да вляза вътре в стаята от ужас. Паяци, буболечки, чаршафи - не знам от кога непрани, мазилка - вар, прозорци - замазани. Пред стаите имаше асми и много оси, заради гроздето.
Просто е кошмар. Не бих отишла там.
Ай, верно ли? Добре,че съм се отказала оттам. В същност и на снимките не изглеждаше много вдъхновяващо... Stop

# 32
  • Мнения: 674
Около Шабла няма ли нещо диво и хубаво??? newsm78 newsm78

# 33
  • Мнения: 94
Кажете с преспиване къде може да се отиде около Варна?Но да не е мизерно.
Ако искате да ходите до мидената ферма, можете да пренощувате в комплекс Хиподрума в Българево. Наскоро по молба на мои познати се обаждах да питам за цените и ми обявиха цена за двойна стая 40 лв. Аз лично не съм спала  там, защото като ходим отсядаме при родителите ми,но хотела е открит миналото лято и е нов, така че трябва да е добър. Има и басейн. Единственото което може да е проблем е, че долу има ресторант с оркестър и не знам дали музиката не се чува в стаите.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Давайте още идеи. следя темата и също търся нещо подходящо.

# 35
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Препоръчвам ресторант и хотел " Златна рибка" .Намира се на брега на Дуранкулашкото блато на 6 км. от границата с Румъния. Много е красиво .http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=1330.0;prev_next=next

# 36
  • Мнения: 1
Има много красиви места но не се лъжете по интернет и красивите снимки.Ходихме в с.Аспарухово преди два месеца.Хотелски комплекс "Белведере"какъв ужас преживяхме,детето ми получи алергия от мръсотията там.Басейна беше направо кална вода,езерото беше по чисто.Имаше лодки но те не са в движение,а рекламата беше ,че има и интернет-НЯМА,сауна-НЯМА,климатици-НЯМА,джетове-няма,стаите мизерни,разхождаха се някакви плашила ,които не можеш да разбереш дали са чистачки ,"барманки",сервитьорки-смешна история-ПАРОДИЯ!!!Не водете децата си там дори да са тинейджъри.Там някаква намусена "дама" ги накара да намалят музиката,така ,че и ние самите не я чувахме.НЯМА ЛИ ОРГАНИ ,КОИТО ДА ПРОЧЕТАТ ТОВА И ДА ПРОВЕРЯТ И ЗАТВОРЯТ ТОЗИ КОМПЛЕКС?В тази криза за 15 лева не си жертвайте здравето и нервите.НЕ ХОДЕТЕ В БЕЛВЕДЕРЕ-АСПАРУХОВО ще ви се стъжни живота и ще дадете 150 лв да се лекувате и себе си и децата си.Толкова бяхме поразени,че нямахме сили да рагледаме други семейни хотелчета ,които нямат реклама в интернет. Stop Stop Stop

# 37
  • Мнения: 1 448
Това мисля, че не е пускано:

http://www.yanitza-hotels.com/index.php Simple Smile

# 38
  • Мнения: 603
Лятото има варианти - всичко работи - комплексите, Кранево, Бяла. На изхода на Приселци видях, че има нещо - стил Барите, но не знам как се казва  и дали има хотелска част.

# 39
  • Мнения: 674
Лятото има варианти - всичко работи - комплексите, Кранево, Бяла. На изхода на Приселци видях, че има нещо - стил Барите, но не знам как се казва  и дали има хотелска част.
Казва се Гергьовден и няма хотелска част.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 129
Този уикенд бяхме тук:
http://www.viliray.hit.bg/index.html
Много е шаренко и весело, добре поддържано и децата бяха много щастливи. Близо е до плажа (за лятото). Цените вече са по-ниски от обявените на сайта

# 41
  • Мнения: 2 029
http://www.hotel-in-bulgaria.com/bg/2195/complex-izvorite.html

Не съм ходила, но ми казаха, че е хубаво.

# 42
  • Мнения: 674
В Осеново имало хубави къщички под наем Вики Парк някой ако е ходил да каже???

# 43
  • Варна
  • Мнения: 522
Много ми харесва в с. Мадара. Близо е до Варна по магистралата за 35мин се стига. Природата, скалите ,страшно се разтоварвам .Има и еко пътека за любителите на туризма. В подножието на скалите има много барчета а и хубав ресторант. Всички мои познати, който съм ги водила там остават очаровани от местото. #Crazy
А за преспиване  препоръчвамwww.madaraomaya.com.
Много чисто с голям подържан двор и басеин.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 336
В Мадара наистина е красиво  Heart Eyes
След село Арковна има един комплекс, но му забравих името  newsm78 Ако някой се интересува мога да погледна. По-напред в темата се споменава с. Арковна, но незнам дали за същото място иде реч.
За хотел Чудните скали - не съм нощувала там, моите родители да - доволни са. Семейно сме ходили на еднодневна екскурзия до там, обядвали сме в хотела, кухнята е добра. Има люлки, но според мене е по-подходящо за по-големички деца. Мъници няма къде да бъдат оставени да си играят без непрекъснат контрол  Naughty /имам предвид наистина непрекъснат/
Мидената ферма - миналата година ходихме там, на мен рибното меню ми се стори доста скъпичко!

# 45
  • Варна
  • Мнения: 522
Хотел Чудните скали къде се намира?

# 46
  • Мнения: 674
Едно ресторантче При Панчо до разклона за село Горица е много приятно!

Общи условия

Активация на акаунт