Как правите картофено пюре?

  • 6 840
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
Става ти гумено защото вариш картофите небелени, затова. Катофите се белят, слагат се в студена вода, която се слага на котлона да загрява постепенно. В никакъв случай по друг начин. Ако не ги обелиш, картофът задържа в себе си нишестето, от което и става слепването. Ако ги пускаш в гореща вода, картофът се вари отвън навътре образувайки коричка на повърхността, която отново препятства излизането на нишестето.


И разбира се никакви пасатори или миксери.
глупости

# 31
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Моето става много хубаво.
Варя картофите предварително обелени и нарязани.
После ги мачкам и добавям масло и прясно мляко. Понякога поръсвам с вегета.

# 32
  • Мнения: 25 527
Ха. Аз пък никога не правя класическо картофено пюре. Блудкаво ми е и това си е.
Когато пасирам картофите, ги подправям като за картофена салата и прибавям нарязан лук - зелен или салатен. Обърквам и оставям да поотлежи, за да си поеме. Може да се оформя като пюрето и е къде-къде по-вкусно.  Laughing

# 33
  • Мнения: 2 956
И аз понякога слагам лук и става много вкусно;)
Но...по-често го правя със сиренце,че да може  и детето да си хапва:)

# 34
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
За да стане пюрето пухкаво аз правя следното:Варя картофите обелени и в много малко вода(колкото да ги покрие)+1 с.л. олио(по-бързо се сваряват и става по-вкусно пюрето) и сол на вкус.Когато се сварят картофите ги мачкам с вилица или уреда за мачкане на пюре(едно такова с дупки...прилича на дупчена лъжица,но с дръжката по средата.....ама че обяснение  hahaha дано сте ме разбрали)Водата в която са вряли картофите използвам за разреждане+малко прясно мляко,прибавям масло и евентуално сол,ако е необходимо.Откакто се научих така нямам провал с пюрето.
И аз така  го правя-става разкошно и пухкаво
  chef

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Никакви провали нямам, с готовите пюрета на Маги  Mr. Green

и частично мисля, като ксения.

# 36
  • Мнения: 1 906
Аз варя картофите обелени и нарязани. Варя ги на пара или в зеленчуков бульон. Още горещи ги намачквам с преса и добавям масло, мляко и малко сол. На финала задължително лимонов сок. Лесно е и невероятно вкусно   chef .

# 37
  • Мнения: 494
Ха. Аз пък никога не правя класическо картофено пюре. Блудкаво ми е и това си е.
Когато пасирам картофите, ги подправям като за картофена салата и прибавям нарязан лук - зелен или салатен. Обърквам и оставям да поотлежи, за да си поеме. Може да се оформя като пюрето и е къде-къде по-вкусно.  Laughing
А, и аз така! Мислех,че никой не го прави така... Laughing.Но не зрял лук слагам, а само зелен. И не го пасирам, а го мачкам с джиджавката с дупките, докато е топло и млякото също трябва да е топло.
  Като нямам зелен лук, го правя по традиционния начин (наистина, като се обелят предварително картофите, е много по-добре) , но за да не ми е блудкаво, в прясното мляко предварително смачквам и пасирам една бучка сирене и после подправям с малко индийско орехче.

# 38
  • Мнения: 506
съгласна съм с TheNMaster с начина на варене и добавените неща,но ние винаги добавяме и сиренце накрая

# 39
  • Мнения: 5 001
съгласна съм с TheNMaster с начина на варене и добавените неща,но ние винаги добавяме и сиренце накрая
Ааа дааа наистина става вкусничко....  bouquet

# 40
  • Мнения: 194
Както повечето дотук - картофите варя белени и нарязани, в малко вода.Като се сварят изливам почти цялата вода, намачквам ги, задължително + краве масло, топло прясно мляко и сол на вкус.
Това което аз обичам да добавям е копър - винаги става "бижу"

# 41
  • Мнения: 1 679
Аз варя картофите на пара и когато омекнат ги мачкам с уреда за мачкане.
Добавям зехтин, сол, лук, магданоз - пюрето винаги става хубаво.

# 42
  • Мнения: 107
За да стане пюрето пухкаво аз правя следното:Варя картофите обелени и в много малко вода(колкото да ги покрие)+1 с.л. олио(по-бързо се сваряват и става по-вкусно пюрето) и сол на вкус.Когато се сварят картофите ги мачкам с вилица или уреда за мачкане на пюре(едно такова с дупки...прилича на дупчена лъжица,но с дръжката по средата.....ама че обяснение  hahaha дано сте ме разбрали)Водата в която са вряли картофите използвам за разреждане+малко прясно мляко,прибавям масло и евентуално сол,ако е необходимо.Откакто се научих така нямам провал с пюрето.

аз правя картофеното пюре по същия начин и става чудесно

# 43
  • Мнения: 407
Запис.
Последният път, когато правих картофено пюре стана леко горчиво. Може да е било и от картофите, иначе незнам какво друго би му придало такъв вкус.

# 44
  • Мнения: 2 849
Беля картофи и ги  нарязвам на кубчета ,така ги варя в подсолена вода .После намачкваш с ръчен пасатор ,добавяш масло ,мляко ,пикантина или сол .Нчмам идея защо ти се точи ,не прекалявай с мачкането на картофите .Може да добавиш и малко сиренце .

Общи условия

Активация на акаунт