Вирусен коклюш?

  • 3 642
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 124
Детето кашля повече от месец, през което време е приемала какви ли не сиропи, хапчета, антибиотик, бабини деветини и т.н. След поредния преглед вчера ни казаха, че най-вероятно става дума за вирусен коклюш! Да знаете да има бум на такова чудо напоследък? И въобще вирусен коклюш!! Какво е това?

# 1
  • Мнения: 429
Минахме през такава кашлица и по съвет на форумците заведох детето на изследавния за коклюш - кръв и серкет от гърлото. Излязоха отрицателни, но си изпихме Клацид-а и кашлицата спря. От Центъра по заразни и паразитни болести, където правихме изследванията разбрах, че тази година има вариации на коклюша - вируси, които наподобяват тази болест. За разлика от коклюша, не оставят по-трайни последици в организма. Желая ви скорошно оздравяване.

# 2
  • София
  • Мнения: 124
Колко време продължи кашлицата при вас? Температура имаше ли детето?

# 3
  • Мнения: 1 079
Моето дете прекара коклюш преди една година .За мен коклюша си е коклюш ,всичко друго са някакви измислици - паракоклюш ,вирусен коклюш .Важното е че всяка година има болни деца от него и те са ваксинирани обикновено ,и не са едно или две .При коклюша има период на подобрения и на влошаване ,докато в един момент не се влоши по- сериозно има периоди с температура ,която е сравнително ниска - 37 ,5 , има секрет в гърлото ,може след пристъп на кашлица да повърне или да се изплюе детето ,има едно специфично напъване по време на кашлицата - очите стават червени и изпъкват ,лицето почервенява също .При ваксинирани деца коклюша не протича съвсем така и се получават усложнения - пневмонии , бронхити .Изследване за него се прави в Института по заразни болести струваше 30 лева , преди година ,не се поема от здравната каса ,взима се гърлен секрет и кръв .И не винаги ако е отрицателен означава ,че не е коклюш - ако е пило антибиотик например няма смисъл от изследването .

# 4
  • Мнения: 417
За разлика от коклюша, не оставят по-трайни последици в организма.
Интересно ми е коклюша какви трайни последствия в организма оставя?

# 5
  • Мнения: 38
Това лято имахме и ние с дъщеря ми този проблем. След хиляди изследвания, антибиотици и тн се установи, че караме коклюш. Но при нас /казвам нас защото от нея ме хвана и мен/ беше доста тежка форма/повръщане при закашляне, и имаш чуството че не можеш да си поемеш въздух/. Може да ви звучи абсурдно но ми беше препоръчано да вземе мляко от магаре, само след първата лъжичка кашлицата отмина /не съвсем но поне не беше така силна/. Искам да ви кажа,че кашлицата може да продължи до 3 месеца.

# 6
  • Мнения: 429
Колко време продължи кашлицата при вас? Температура имаше ли детето?

Кашляше от 1 седмица, през която я бях водила на трима лекари и й предписаха всички сиропи, които съществуват на пазара.  Crossing Arms Още при взимането на кръвта в Центъра по заразни и паразитни болести дадоха рецепта за Клацид. Аз съм против даването на антибиотик за щяло и нещяло, но толкова се бях наплашила, че не спорих и започнахме лечението веднага. Е, не се оказа коклюш, но дали от лекарството  или от самосебеси кашлицата спря. Температура и хрема имаше през първите ден-два, после не.

Не мога в момента да ровя в документите от изследванията, за да ти кажа името на докторката, но тя е специалистът по коклюш в ЦЗПБ. Е, от нея знам за различните видове коклюш и вирусите, които наподобяват тази болест.


За разлика от коклюша, не оставят по-трайни последици в организма.

Интересно ми е коклюша какви трайни последствия в организма оставя?

според същата докторка - коклюшът може да рецидивира, т.е . да повтори и потрети с по-голяма продължителност на периода на кашлицата. Коклюшът, пак според нея, може да е предпоставка за  астма.

Толкова научих за ттрите ни ходения в кабинета. Не съм специалист и не знам доколко това, което ми казала е общовалидно. 

Общи условия

Активация на акаунт