За ракийката и още нещо...

  • 2 633
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Случвало ли ви се е да имате желание, да сте сгрешили в преценката и впечатленията си - независимо за какво става дума?
Не, не се е случвало.

# 16
  • Мнения: 4 300
Мисля си че трудно бих харесала някой като мен- не може и двамата да сме отгоре Mr. Green . Това са си теоретични разсъждения.

Не деля питиетата на просташки или не- важно е отношението.

# 17
  • Мнения: 227
1.За пийньету Mr. Green съм съгласна с мненията,че няма просташко такова.
2.Виждам себе си в дъщеря си.В характера.Трудно се разбираме с нея,много трудно.И за  капак е взела повече от недостатъците ми-не се харесвам,но не мога да се променя.

# 18
  • Мнения: 5 299
Нямам такива предразсъдъци.


Ракия не пия, защото не ми харесва. Предпочитам водка. Sunglasses

# 19
  • Мнения: 3 423
Разделяте ли и как, ако да, алкохолните питиета на просташки и висша класа? Ако аз пия ракия и съм проЗта, то този, който пие 30 годишен ром - интелигентен културтрегер ли е? Знам, че сред нас има доста добри дегустатори и ценители на високоградусови питиета. Уважаеми, дайте пример в колонки от двата вида.  Wink

Това едното.
Другото.
Покрай темата на Джулияна, в която опитвайки се да отчета собствените си странни навици, си зададох въпроси от рода на - Как виждаме сами себе си отстрани? Аз бих ли общувала с човек като мен самата? Осъзнаваме ли странностите си, приемаме ли ги, приемаме ли чуждите такива, като част от собствениците им? Ако не - какво? Или опитваме да ги променяме - своите или чуждите? Последното съм правила опит да правя - в същинската му част пожънах успех, но се появиха странични непредвидени ефекти.

И моля, на когото не му е интересно да говори по темата, нека не се чувства длъжен!  Simple Smile

Да, закоравелите пиячи на ракия
са или тъпи парчета, или битови
алкохолици и чалга-ценители. Не
ми пречи обаче понякога и аз да
жулна някой еликсир, за да сгрея
кръвта. Като масажно средство по
време на грип също уважавам ракията.
Ако съм в бар обаче, няма да си поръчам
ракия. Както и на селска сватба няма да
отворя с уиски. Пия според повода, но и
според настроението. Мразя да целувам
мъж, бъздящ на бира, но и такъв на джибре.

По втория ти въпрос. Да, мога да се видя
отстрани. Общувам точно с хора като мен.
Не се опитвам да променям никого. Ако не
ми пасва, просто не си губя времето. Точка.

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 01:29 от Liska

# 20
Ха-ха...откъде накъде хората, които пият ракия ще са прости? Mr. Green Да не би някъде да е изследвано или доказано, че ракията унищожава повече мозъчни клетки отколкото културните питиета ? Joy Ха-ха... . Пък и знам, че  домашната ракия е полезна  Wink

# 21
  • Мнения: 2 161
Аз по бих простила на мъж,напил се с уиски.Да,свиня,обаче някак си по-изискана.И мирише по-приятно.Въпреки,че има скъпи ракии,ракията си е ракия.Простете снобизма ми.

Лошото в случая е,че ракията е като чалгата-не я слушат,а всички познават изпълнителите.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Ха-ха, готин въпрос!
Ракия не пия, освен ако няма нищо друго. Не защото е просташко питие, а понеже не й харесвам вкуса. За сметка на това употребявам водка - тя в коя категория влиза? И бира обичам...

Харесвам се такава, каквато съм, с повечето от недостатъците си. Но не бих търпяла, камо ли да съжителствам с човек като себе си...

Приятелите си обичам заради недостатъците им дори повече, от колкото поради добрите им страни.

# 23
  • Мнения: 1 992
Ракия пия, чалга не слушам. Питиетата не ги разделям на просташки и висша класа. Факт е, че ракията е питие, което се свързва с потен чичко с бял потник и шопска салата и девойка с извадени на показ гърди, качена на маса, друсаща се в ритъма на чалга. Та оттамможе би и идва просташкият "имидж".

Със себе си бих общувала трудно. Директна съм до болка понякога. Аз самата не бих понесла някой да ми каже нещо, което аз бих казала в даден момент. Често си меня настроенията. От едната крайност - в другата. Малко(за някои много) съм темерут. Но за близките си и приятелите си се раздавам.

# 24
  • Мнения: 2 254
Не определям човек по това какво пие/носи/слуша,важното е да е краставо магаре.
По втората част на темата-малко заблудено го раздавам,мисля си че съм точна отвсякъде,с малки забележки съм,гледайки се отстрани,и да,бих общувала с такива като...опа...пак до краставите магарета стигнах.Да,припокриват се темите...
   Шанел,уискито не е ли шотландска ракия???

# 25
  • Мнения: 2 161
Как виждаме сами себе си отстрани?-от 10 години много се харесвам.
Аз бих ли общувала с човек като мен самата?-Бих общувала,дори бих си била най-добра приятелка.
 Осъзнаваме ли странностите си, приемаме ли ги, приемаме ли чуждите такива, като част от собствениците им?-аз нямам странности.Приемам странностите на хората,които обичам и на хората,на които държа.
 Ако не - какво?
 Или опитваме да ги променяме - своите или чуждите?-Променила съм се достатъчно през годините,много работих върху себе си.Когато разбрах,че няма такъм филм,да промениш околните по твой модел,почувствах се щастлива и ми олекна.

# 26
  • Мнения: 2 161
   Шанел,уискито не е ли шотландска ракия???
Не всяко уиски е шотландско.

# 27
  • Мнения: 2 353
  Не ме вълнува какво пият другите, това си е тяхна работа. Ако ми се пие, не се съобразявам с глупости, а си правя табиета. Ако ще е ракия да е хубава, салата с много сирене, македонски песни и разкази за родопски села, откраднати булки и пиринчени звънчета. Не ми се прави списък, но всяко пиене си има опашка. Просташко е да не цениш. Да пиеш топла бира и да те боли глава. Да не знаеш на кой свят си, за какво са измислили добрата стара шкембе-чорба и просташка ли е тя или животоспасяваща.

# 28
  • Мнения: 642
Понякога ми се пие ракия, ако няма от татковата - не пия. Понякога ми се пие уиски, ако нямам с кого да го споделя, не пия...

Относно вторият въпрос: мога да се променя и съм се променяла и се променям. Това, което е нужно е стимул и някой , който да ти помогне и да те подкрепя - приятели или половинката..., но ако е половинката да не ти поставя "капани", които да те връщат към "аз'-ът ти отпреди решението за промяна.

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Важно е как възприемаш пиенето, но и себе си като негова проекция.
Другото са подробности без значение.

Общи условия

Активация на акаунт