държавна работа

  • 10 094
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 577
По-скоро не

# 16
  • Мнения: 325
Работя държавна работа /в момента съм по майчинство/, но не съм в държавната администрация. Обичам работата си и съм доволна. Спазва се КТ, което според мен е много важно, за да чувстваш поне малка сигурност. И не, не гледам по цял ден часовника, работя на ненормиран работен ден и много пъти ми се е налагало да оставам след работа.

Държавен служител не искам да бъда, защото не искам на всеки 4 години, при евентуална смяна на власта, да треперя за работата си. Смятам, че в България все още голяма част от назначенията са политически и не се търси за определена длъжност човек, а за определения човек длъжност. За това са и атестациите - ако не си удобен на някого да те уволнят безнаказано. Мое мнение  Peace

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 12:32 от 4o4olina

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да.

# 18
  • Мнения: 47 963
работя в частна фирма, която е изключително коректна, но бих работила в държавна администрация заради малкото работно време и ползването на болнични и отпуски докато са малки децата
зависи какво обаче

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Работя в сферата на държавното управление, без да съм държавен служител обаче. Както и да е, принципно е същото. Мърлячи и некадърници има навсякъде. Изобщо не опира до държавен/частен сектор. При нас има страшно много способни, кадърни и съвестни хора с много високо ниво на образование, а също и опит. Стилът на работа не се различава особено от частния сектор - няма 17.30, няма 18 ч., няма уикенди - ако има спешна работа, бачкаш и туй то.
Та мисълта ми е, че не виждам много голяма разлика...

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да, бих.

Видяхте ли до сега колко юзъри споделиха, че я работят таз работа, пък са on-line у форумЪ по всяко време  Laughing
Какво повече да иска човек  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 5 370
Бих работила, ако е в Страсбург, да речем, дето сега има конкурс за набиране на кадри. Mr. Green В България-не, благодаря. Имам близък, който е държавен служител....заплатата му е по-малка от удръжките ми. Shocked

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Имам близък, който е държавен служител....заплатата му е по-малка от удръжките ми. Shocked
Е, айде сега, не плаши народа, не навсякъде е така Simple Smile

# 23
  • Мнения: 800
Да бих.Мисля че държавната работа ,макар и в повечето случай не кой знае колко високо платена ,е все пак за предпочитане.Най- вече за майка с малки деца.Може да се ползва болничен,почива се нормално по празниците и в събота и неделя и мн други.В по - голямата част от частните фирми ,това все още е невъзможно.А собствениците не рядко имат всякакви абсурдни изисквания,без да предлагат кой знае какви условия.

Абсолютно правилно. Аз също работя в държавната администрация, не съм очарована от заплащането, от коректността на колегите, абе от много неща, но има и много плюсове.

# 24
  • Мнения: 742
да, бих.

Видяхте ли до сега колко юзъри споделиха, че я работят таз работа, пък са on-line у форумЪ по всяко време  Laughing
Какво повече да иска човек  Mr. Green

 Sunglasses

# 25
  • Мнения: 3 423
Да. Клатикур Пълниджобов.
Разбира се, само при това условие.

# 26
  • Мнения: 516
Имам близък, който е държавен служител....заплатата му е по-малка от удръжките ми. Shocked
Да коментираш така доходите си е проява на изключително лош вкус.

# 27
  • Мнения: 3 423
Имам близък, който е държавен служител....заплатата му е по-малка от удръжките ми. Shocked
Е, айде сега, не плаши народа, не навсякъде е така Simple Smile

Не е навсякъде така. Ако аз почна да се фукам с
моите удръжки, но и с другите си данъци, Жози
ще спре да ни навира нейните. Жози, всички сме
наясно, че ринеш планини от пари, поне колкото
всичките осемхилядници един върху друг, но не си
мисли, че няма хора в държавната администрация,
които да не печелят повече от теб. Има. Хем много,
хем повече от теб. Разтръскай се малко, събуди се.
Да не ти отварям дума, че в Германия пък хората от
държавната администрация не плащат данъци. А,
каза ли нещо? Поне кажи колко точно взимаш, за да
сме наясно със средната класа и средните й доходи.

# 28
  • Мнения: 5 370
Имам близък, който е държавен служител....заплатата му е по-малка от удръжките ми. Shocked
Да коментираш така доходите си е проява на изключително лош вкус.
Както искаш го разбирай, не ме притеснява особено.  Mr. Green
Не мога да нарека черното бяло.

# 29
  • Мнения: 14 133
Да и работя такава Peace

Общи условия

Активация на акаунт