Пубертет или психично отклонение? Има ли и други такива деца?

  • 17 912
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Хм, и все пак при условие, че си по цял ден на работа няма как да си сигурна, че не излиза или никой не идва у вас. Защо не провериш някой ден?

# 31
Офиса ми е съвсем близо до дома- няма 200 метра. Ходя си почти по всяко време, всеки път като излезна до банка или друга институция. Никой не идва. Твърдо.

# 32
  • Мнения: 6 167
И аз мисля, че не са наркотици.
След като оставяш пари и си ги намираш след това , значи не е това.

Аз имам само един въпрос към теб, медина - той на този компютър какво прави по цял ден? Запозната ли си - в Интернет ли рови, какво чете, какво гледа, играе ли....

# 33
  • София
  • Мнения: 7 183
Добре е, че във финансово отношение нещата са ОК, защото така нямаш ограничения в това да намериш добър психолог/ психиатър.
Направи го. Непременно. Тук можем и да ти дадем някакъв акъл, обаче ви трябва специалист.
Не се отчайвай. Колкото и ужасно да се държи сина ти, той ти е дете, и очевидно има нужда от помощ. Трябва да му помогнеш.

# 34
Lennie, на компютъра играе главно игри. И също гледа много филми он-лайн. Почти всички филми които се въртят в пространството ги е изгледал. Чете много статии на тема медицина - на английски, разбира се, това е език който кой знае по какви пътища владее отлично, като казвам отлично, смятай че точно това е думата. Знае човешката анатомия почти наизуст, наименованията на латински и на английски на вкяка кост, орган, мускул, клетка и т.н. - не можах да повярвам. Това са му интересите. Когато го попитах защо си хаби умствената енергия да наизустява всичко това след като няма да става лекар - не можа да ми даде смислен отговор.

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 07:47 от medina

# 35
Искам само да добавя, че много му сече ума, в известен смисъл е дори гениален, но това вече само по себе си е ненормалност. Така смятам.

# 36
Продължавам, извинете ме, но доста са ми объркани мислите. Каквото го интересува, го знае в детайли. Каквото не го интересува (като например историята) - няма никакъв шанс да го накараш да чете или малко поне да се потруди да слуша. При натиск излиза с номера - ами глупав съм и не го възприемам.

# 37
  • Мнения: 6 167
А  ти защо го нападаш  " Защо си хабиш умствената енергия, след като няма да ставаш лекар"?
От къде разбра, че няма ( и не иска) да става лекар?

Второ, този човек има ли някой, който да уважава в живота си? В реалния живот, искам да кажа не д-р Хаус.

# 38
  • Мнения: 6 206
Ако ще те разведри малко, да ти кажа, че ако се намери едно хубаво момиче може и да излезе от положението... Simple Smile
Това в кръга на шегата, я, се разведри, нали е здраво, право, момче. Ти си го задоволила отвсякъде материално, щом е и по-чувствителен, може и мързелан леко да си пада и е в това положение.
Защо пък да не става лекар? Няма безполезно знание. Уважавай тези му интереси, може би в тях е разковничето. Щом гледа филми, пак зависи какви, значи се вълнува, може и да е мечтател. А с грубостта да се защитава. Имаш ли връзката с него? Доколкото чета не си говорите много...

# 39
  • София
  • Мнения: 7 183
Определено детето ти може да е свръхнадарено.
Казват, че като ученик Айнщайн е имал само двойки по математика.
Въпросът е, че трябва да му се помогне да улови енергията и способностите, които има, и да ги използва градивно.
Такива хора често са много по-чувствителни. А това може да бъде и опасно.
Затова именно му е необходим специалист.

# 40
Никого не уважава.
А няма да стане лекар, защото: 1) няма да има средно образование - така както вървят нещата с неходенето на училище и 2) казва че химията не я разбира, не може да я запомни, и няма да го приемат. Иначе учебника по химия, освен от мен, не е отварян.

# 41
За мен в момента най-важното е да излезе от това състояние на капсулиране и да тръгне сред хората. Това че изпуска учебната година сега ми се вижда много маловажно. Че се нуждае от лекар е повече от ясно, но не иска да чуе, както вече казах.

# 42
  • Мнения: 6 167
Никого не уважава.
А няма да стане лекар, защото: 1) няма да има средно образование - така както вървят нещата с неходенето на училище и 2) казва че химията не я разбира, не може да я запомни, и няма да го приемат. Иначе учебника по химия, освен от мен, не е отварян.

хайде бе! Wink
Дете с неговите възможности може спокойно да прави каквото си иска в живота. Включително да влезе в Харвард медицина.
Имам още какво да ти казвам, но ще помисля първо и после ще пиша.  Peace Ти в това време ако искаш кажи още
за твоите взаимоотношения с него - много ли често го упрекваш, , вярваш ли му.
Имате ли баби, дядовци, лели, чичовци - някой човек по-уважаван от теб  в мислите му?

# 43
  • София
  • Мнения: 7 183
Имах предвид да потърсиш други лекари, с които ти да се консултираш (очевидно е, че няма как да го заведеш насила).
Могат да ти дадат много по-точни насоки какво трябва да направиш.

# 44
  • Мнения: 1 547
Безкрайно съм търпелива към него, макар че е арогантен, агресивен и много груб. Ако беше друг, а не собственото ми дете, щях да го изхвърля от живота си, а сега нямам избор.


Не е така, medina, имаш избор. Единият ти вариант е да продължиш да "търпиш" - да купуваш учебници, които никой не чете; да плащаш такси, които никой не оползотворява; да се грижиш за някой, който пет пари не дава. Другият ти вариант е да отвърнеш на арогантността с твърдост. При така описаните от теб неща не мисля, че става въпрос за психично отклонение, а за разглезеност. /това, естествено, може да е напълно погрешно твърдение!/ Напълно в реда на нещата би било да седнеш в една ведра утрин и да заявиш, че много скоро заплатата ти няма да е вече същата и че статуквото ви ще претърпи промяна. Няма да има повече хубави училища, хубави дрехи, хубави компютри и прочее. Ангажирай го в семейните ви дела, накарай го да се почувства съпричастен, кажи му, че се нуждаеш от неговата помощ. Ако думите не помогнат, мини към дела - търси места в съседното квартално училище и пусни обява за компа. Например.

Детето е загубило баща във важен момент от живота си и доколкото разбирам, няма друг мъж наоколо, комуто да подражава - това може да го кара да се чувства неуверен. Отхвърля те, защото не те разбира, защото не знае как да се държи като мъж и това го вбесява. Оттук нататък вече ще е късно да му намериш примери от мъжки пол, затова е по-добре да му дадеш поле за изява. Комуникацията помежду ви е поувехнала, така че няма смисъл да търсиш словесни мостове - мисля си, че и един психоаналитик бавно би пробил преградата. Нека се изяви истински, в реална ситуация - кажи му, че ще останеш без работа или с нископлатена работа, което пък подробно опиши като финансово последствие, и го помоли да ти помогне в решението. Кажи му, че последното, което искаш, е да му променяш живота или сменяш училището, но ще се наложи. Не знам, измисли нещо, но го стресни яко - излез от ролята на майката, която може, знае, печели и плаща, и виж как ще реагира. Например.

Вземи една седмица отпуск и я прекарай вкъщи. Пребоядисайте стените заедно, разместете мебелите - каквото и да е, стига да изисква от него решение и мъжка сила. Психоаналитик винаги можеш да потърсиш - ефектът обаче ще е нулев, ако синът ти не участва в собственото си лечение, това мога да кажа със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт