КЪРМЕНЕТО НАВЪН: нормално, естествено, право на всяка жена

  • 9 258
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 379
Чудесна статия, дано повече майки се "престрашат".

Аз лично вече нямам никакви скрупули и кърмя навън където ми падне. Това се налага от обстоятелството, че в противен случай съм подложена на демонстративен натиск от страна на сина ми, който е готов да ми скъса дори блузата, само и само да го накърмя точно когато той е решил.  Grinning

Е, честно да ви кажа, претръпнах и кърмя навсякъде Simple Smile Не съм срещнала досега отпор ...

# 31
  • Мнения: 4 242
  за съжаление, единствените негативни реакции съм срещала тук във форума, от други майки (от онези, за които кърмещите сме сектантки).
Даа Thinking, и това не ме обижда, но много ме е дразнило винаги. Защо майка която дава всичко от себе си за да може скъпото и същество да получи най-доброто (и естественото) се нарича фанатичка? Нещо не вдявам. newsm78 А как тогава се нарича майка която не желае да даде най-доброто  (да кърми) и се оправдава с "...кърмата ми внезапно спря", "...не ми дойде изобщо кърма...", "...имах малко и нямаше смисъл...", "...не ми се кърми...", "...мразя го това кърмене..." #Crazy (за чий ... си станала майка тогава???) Айде да не раводнявам повече, ама отдавна се чудех, та викам да питам и вас. Но и се чудя дали да не питам в съседния форум Thinking

# 32
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
А и да го направиш - ще дадеш пример как се прави в Европа (можеш да разкажеш на околните как кърменето навън е нещо естествено в UK), така че от клюките да има полза - може пък да повлечеш крак и да окуражиш майки, които се срамуват и крият в къщи.


Абе те ме гледат като луда, че не давам сол и захар и съм го кърмила изключително до 6 месеца, та каквото и да обяснявам няма да хване ред! А и повечето майки като ме заговорят ме питат - ти НАЛИ вече не кърмиш??? Shocked Shocked Shocked (може би щото циците ми не са като балони вече и немогат да си представят как оставям горкото дете гладно  Wink)

Но на мен ми прави впечатление нещо друго - тези въпроси ги получавам от майки, които са КЪРМИЛИ! Като им кажа, че ще го кърмя още дълго (поне такива са ми намеренията), само махват с ръка  Rolling Eyes

Така е в малките градове!

То май и затова съм Antisocial Mom  Wink

# 33
  • Мнения: 8 450
Много е трудно в един малък град,където всички се познават и се знае всичко за всеки да кърмиш навън.
Аз вече свикнах да кърмя в София и това ми помогна да накърмя беба преди около 10-ина дена и в моя роден град.Но ако не беше една мама/и тя от форума/да ме окуражи,нямаше да мога.
Една съученичка също има бебе,видяхме се с количките и направо изумя,като и казах ,че кърмя.
После ми каза:Е, такива като теб,дето имат кърма,кърмят,а аз ще изчакам още 3 месеца/бебето и е на 3 мес/ и ще я запиша на детска кухня.
Та мисълта ми е,че кърменето си е направо екзотика.Ако ли пък кърмиш навън,със сигурност ще те гледат като странна птица.

# 34
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Но и се чудя дали да не питам в съседния форум Thinking
Сакън,недей,че отдавна не е имало #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Laughing
Пък и какво лошо виждаш Wink - аз неведнъж съм си мислела да си закача като горда лична титла militant breastfeeding cultish Mr. Green (сега да не ми го открадне някоя от вас,сектантки със сектантки такива Laughing)

# 35
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Адашке;), доста оф ще се получи, но кърменето не е лесна работа. Поне аз в това се убедих. Първото дете беше на кърма до втория месец. Когато отидохме на консултация излезе, че е системно недохранен. Беше се родил 4 кила, а тежеше 4200 на 2 месеца  Shocked. Аз в такъв ужас изпаднах, че веднага му набутах формулата.
Сега например пък госпожицата ми на 2 седмици още не беше достигнала родилното си тегло. Нямах никаква кърма дълго време и тя гладуваше горката. Аха да и дам формула. Обаче акушерките тук ми вдъхнаха много сили и удържах фронта. Ако някоя ми беше казала ауууу детето ти не наддава добре, нямаш мляко, веднага щях да дам шишето.
Така, че влизам в положението на некърмещите мами. Да не ти казвам как се изкушавам да мина на строга диета, за да отслабна, но за сега изчаквам. Обаче фигурата ми в момента яко ми бие по женското самочувствие  Rolling Eyes.

# 36
  • Мнения: 4 242
Айде пак за off-a. Wink
Има и такива случаи, но са рядкост а не масово. Истината е че в повечето случай има нещо което се прави погрешно, за това куца кърменето, ноо... ако се осмеля да дам съвет ме гледат странно. А и защо да си правят труда (тези на които не им се кърми), нали така всичко скоро ще свърши и ще имат съвсем прилично оправдание че ... еди си какво... Това имам предвид Wink
Нека си вярват жениците на педитата, няма лошо, те са медицински лица, защо обаче слушайки ги все по-малко майки кърмят newsm78 Аджеба ние да не сме малоумни сами да преценим че нещо в системата куца Thinking

Общи условия

Активация на акаунт