Мили дами, как се чисти химикал от изкуствена кожа???

  • 73 288
  • 21
  •   1
Отговори
Та това ми е въпроса. Дъщеря ми реши да рисува на дивана, та затова ви моля за съвет! Помогнете ми!
Благодаря ви!!!  Simple Smile
Дари

# 1
  • София
  • Мнения: 1 529
Чистила съм бежово велурено яке с кисело мляко,малко вкиснало да е.Намазва се и се оставя да престои.После се изпира с четка и сапун или крем за бръснене. Peace

# 2
  • Мнения: 274
с лакочистител, спирт,   обаче   пробвай   първо   някъде,   където   не  се   вижда,  за  да    не  стане  друга   беля...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
Ей, как с лако4истител, недей така, той разтваря яко...Спирта е по-приемлив вариант...

Пробвай с мокра кьрпи4ка (от тези, най-евтините,дето са по15 кьрпи4ки вьтре)
Аз така си 4истя 4анти, обувки и др.неща от всякакьв вид кожа, много е ефикасно. newsm10
Даже ако има сьс спирт, мисля, 4е ще е още по-ефикасно(то коли4еството спирт в тях е сьвсем малко, така,4е няма да й стане нещо на кожата)

# 4
  • Мнения: 2 724
И моята дъщеря обичаше да рисува по дивана.
Ако е съвсем прясно- със сапун, гъба и вода.
Ако не е -с лакочистител или спирт .
Не искам да те отчайвам, но аз не можах да я отуча да драска и накрая претапицирахме дивана/, от постоянното чистене кожата се напука Sad/.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
тоалетно мляко. освежава много добре кожата и почиства бързо.

# 6
  • София
  • Мнения: 194
Опитах с лакочистител, със спирт, с вода и сапун, с прах, с препарат за почистване на кожа, със сол - Не става и не става. Имате ли други идеи

# 7
  • Мнения: 1 632
Това е спрей за петна - http://zatebe-bg.com/shop/vmchk/Za-doma/Perilni-preparati/Sprej- … ane-na-petna.html
А тук има съвети за почистване на петна http://truden.com/ftopict-1277.html

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 268
 Моят опит, за съжаление, показва, че с нищо не може да го изчистиш тотално. Sad Все ще остане макар и бледа следа. Нека някой, който е успял да сподели челен опит.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И мен ме интересува същото, само че надрасканото е от флумастер. Rolling Eyes

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Флумастер чистя много успешно със спрея, който Ивка е предложила, но не се сетих да фъсна връз изкуствената кожа и да видя дали ще почисти химикаля. Много идейно дете имаме, видял му се новият диван много скучен и го дорисувало. Ще споделя, ако имам резултат.
А, спиртът сваля боята, прави петна, но не изчисти. Не го ползвайте.

# 11
  • Мнения: 824
Опитай с израелските гъби на Сано.Досега винаги са ми помагали за кожения диван,но не се е налагало да почиствам химикал.Ще потърся снимка,за да видиш за какво става въпрос

# 12
  • Мнения: 824
Това са гъбите.

http://images24.snimka.bg/005497116.jpg

Само мокриш и почистваш,без препарат.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Флумастер чистя много успешно със спрея, който Ивка е предложила

Ще го пробвам. Само не знам дали има смисъл, като е минало време и съм се пробвала да изчистя надрасканото с какво ли не! ooooh!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Търкам с вода и веро.Остава съвсем бледа черта и сега не ми се смейте,гледам по-честичко да сядам на надрасканото място до ден-два изчезва,демек забърсвам го с дупе Joy

Общи условия

Активация на акаунт