Мами от Norge 12

  • 12 037
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 674
А нова тема... Grinning

Идвам с доклад.... Mr. Green

Такаааа....днес  ходих да закупвам сервиза за момиченцата..и за наше голям съжаление красивия сервиз с многото неща вътре беше utsolgt...   Rolling Eyes  и не можеха да кажат кога точно ще получат пак.  Confused  Реших да купя нещо,така и так бях там така че купих един чаен сервиз с чинийки и вилички  за тортички. Доста е симпатичен и големичък Heart Eyes

Освен това взех по 50 бройки торбички за опаковаки /малки и големи/.Така че опаковката е уредена. Само директорката вече трябва да се заеме с пакетирането.

Ето го сервиза и торбичките...които ще сложа вътре при общия подарък...

http://i180.photobucket.com/albums/x225/roza66/CIMG2897.jpg

http://i180.photobucket.com/albums/x225/roza66/CIMG2907.jpg

Това от мен.

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 23:28 от roza66

# 31
  • България
  • Мнения: 1 090
Показахте се гледам Grinning ,аз досега писах коментари  в блога на зам.министър Грън4арова,ама такива глупости писала за Могилино,такива да ги убие6 е малко Twisted Evil

Марио,аха,такива работи правите вие с Деата,затова 6ета6,ее,и аз ако имам такива гости малко 6те се размърдам Laughing

Боб4енка,ами в една книга 4етох невремето"когато бебето спи,спете и вие",изли6но е да казвам, 4е аз се възползвах смело и постоянно от този съвет Wink Laughing

Ми6ел,бг системата с вси4ките и кусури ме върна към живота след една катастрофа краи Бургас 2003,тя оперира детето ми от фимоза понеже тук ми се изхилиха и казаха,4е ни6то му няма.Вси4ки изследвания си правя там лятото,понеже тук освен да те гледат като изкопаемо друго не правят.Няма да забравя на един преглед доктора извади пред мен една книга и по4на да 4ете от нея като не разбра какво ми има,няколко пъти съм била връ6тана след един 4ас 4акане в бърза помо6т с думите,"отидете си в къ6ти на топло и 4акаите да ви мине",е,дете не са ми връ6тали о6те ,де


А тук вали такъв сняг,моето мом4енце направи току 6то огромен снежен 4овек  Simple Smile

Е,Розе не можем да се засе4ем с теб,4акам ракиената рецепта bowuu Laughing

# 32
  • България
  • Мнения: 1 090
Ау голяма красота е този сервиз,а у вас о6те по- голяма красота,Rозе,много хубав дом,браво  bouquet

# 33
  • Мнения: 977
mishelle и в България здравната система не е цъфнала (Палачинка ще ме подкрепи!  Laughing ).

Аз не го и оспорвам!

Но как така отказват срещу заплащане да направят по-пълен преглед, изследвания?...
Странна държава...

# 34
  • Мнения: 3 674
Ау голяма красота е този сервиз,а у вас о6те по- голяма красота,Rозе,много хубав дом,браво  bouquet
Въй...къде видя дома бе мила... newsm78 Аз пък само сервиза гледам.... JoyПисах ти на лични за ракийката...отивай да четеш и да ми отговаряш... Sunglasses

ркб..мерси за пощата. Hug  Моя като видя и се...  Shocked .... Joy   Викам му,видя лиииии...че има.... Grinning Щот той не вярваше...  Rolling Eyes
Ама сега повярва де.... Mr. Green къде ще ходи,с такова доказателство.... Joy

# 35
  • Мнения: 3 674
Норче..И при нас има сняг...две деца се бяха засилили с шейните  и щяха да ме сгазят.....да ме съборят... Joy И само това остваше да се  тръшна по гъз и щеше да е красота и радост  голяма... Mr. Green

Майчице...вие на лекар ходихте ли? Каква е тази болест,какво какзват?Мой съвет,ако може идете при доктор чужденец..не норвежец...имам си предубеждения. Ркб ще ми се кара че така мисля... Rolling Eyes  тя е в системата все пак, но аз  на няколко пъти се убедих лично че норвежкия доктор нещо не може да вземе решение когато се касае да вземе такова... newsm78 и два пъти ходих при чуждежец...даде точната диагноза! И се оправих...това беше преди около 5 години... /болки в лявото ухо/  Норвежеца ми даваше антибиотик, а то работатата била съвесем друга... Crazy добре че чичко доктор беше някъде от арабските страни,черен с мустачки и много пекан. 
Не казвам че всички норвежци са зле....разбира се има и добри,но аз на такъва не попаднах. А сега  от 3 години домашния ни лекар е норвежец,по район и не съм му вижадала муцуната.Не се е налагало....и дано не се... Praynig  

# 36
  • Мнения: 515
Ех, печена е тая Роза (даже малко сварена, както се казваше)  Grinning Сервиза е много сладък! А, масата ви как е подредена! Ще плагиатствам яко! (ако някой се навие пак да ми дойде на гости)
Айде хора идвайте, аз съм в жълтата къща!  Grinning

# 37
  • България
  • Мнения: 1 090
Розе,отговорих ти,6те му дръпнем по една ракиика,аз квато съм "пия4ка" и "късметлиика" ,може да викат бърза помо6т след това Joy Joy Joy

Моят последен ли4ен лекар е от Иран,понеже ли4ната лекарка пак бременна била ,ама много ме опипва ,бе,един 4ас ме преглежда ,само дето в д... не ми бръкна,та се погнусих и от тях Sick Sick
Ако може доктора да е от Изто4на Европа,наи -добре Peace

# 38
  • Мнения: 3 674
Ех, печена е тая Роза (даже малко сварена, както се казваше)  Grinning Сервиза е много сладък! А, масата ви как е подредена! Ще плагиатствам яко! (ако някой се навие пак да ми дойде на гости)
Айде хора идвайте, аз съм в жълтата къща!  Grinning
Марйо....всичко у дома е ИКЕА... Joy Нали работя там пусто, та обзаведох у нас тотално, лампи-млампи,маси,чинии-минии, дивани ..бе всичко.... Joy А за гостито...аз ще ти кажа на тебе....когато бях в Осло ти ми избяга... Rolling Eyes Ама другия път няма да ми избягаш,да знаеш ...идвам на гости... Joy Поканила си ни вече... Mr. Green

Норче...е няма да стигаме до бърза помощ ...споко Joy Ти да не мислиш пък  че и аз съм  пияч...То с тая скъпотия тука.. Joy  Майка ми като видя бутилка водка 50 лева и лошо и стана.... Shocked  Та тя решила милата да ни праща от България,/без да ми каже./ .ИЗНЕНАДА... Joy И като получих колета и като ме известиха от митницата  с писъмце да платя 200 и кусур крони... Sick и тя таз ракийка излезна"златна".... Mr. Green та и  забраних на майка ми всякакви такива инициативи с изпращане на ракии  по пощата. Ама-ха..  Naughty 
 А иначе  ние ей така от верме -навреме някоя съботка искаме да куснем ракийка,та си правим де.... Heart Eyes

# 39
  • България
  • Мнения: 1 090
Marjo,таз жълта къ6та от ляво или от дясно ли е? Joy Joy Joy

тук алкохола е много скъп,но нали не дават да си носим по самолетите ,има лимит,та 2 бутилки вино бързо отиват Mr. Green

# 40
  • Мнения: 3 674
Marjo,таз жълта къ6та от ляво или от дясно ли е? Joy Joy Joy

тук алкохола е много скъп,но нали не дават да си носим по самолетите ,има лимит,та 2 бутилки вино бързо отиват Mr. Green
Даааа ...и тез две бутилки вино изчезват точно  за 1 месец.... Crossing Arms  ...а до лятото има е хееейййй още 11 месеца... Joy  Лоша работа.  Tired Та зор заман  научихме се да си правим ракия... Sunglasses

# 41
  • България
  • Мнения: 1 090
Изоб6то в Норвегията отвсякъде ни режат квитанциите,ма пусто Лубофф необяснима Joy Mr. Green

# 42
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Розе, моите хора вече две години успешно ми пращат ракийка. Пресипват я в пластмасови бутилки от газирана вода и на етикета на колета пишат, че е ябълков сок. Досега не са ме викали да плащам каквото и да е.

Нашето Джи Пи е хърват, много пекан човек, обажда се в извън работно време да пита как е детето и да дава напътствия, а и ще учи мъжо на тайна рецепта, как се правят момченце. Туку виж мойчкия сколасал за второто чадо  Mr. Green

Аз още няма да забравя, как първото ни джи пи- норвежец, доакто бях бременна ми сгреши диагнозата и искаше да ме тъпче с антибиотици. После дори не се извини  #Cussing out. А докато бяхме в Харщад, моичкия си счупи ръката и тоя мити доктор- пак местен, му гипсова ръката цял ден, четейки от една книга. Направи поне 4 гипса, после ги развали, докато налучка нещо що годе сносно. Резултата беше половин гипс, само от горната страна на ръката, а отдолу- превързано с бинт. Никола много се смя, той покрай войната е бил доста в гипс, та знае как трябва да изглежда. Накрая след две седмици, сам си го свали  ooooh!

# 43
  • Мнения: 590
Ох аз колко истории и имам за норвежкото здравеопазване не е истина,малко съм си болнава та съм си напатила.Пък какво раждане ми спретнаха  ooooh!  ooooh! ще ми държи влага за цял живот  Rolling Eyes  Close
roza66 давай тайната за ракията на лични че и ние да се облажим  Blush Mr. Green  а и за ушенцето можеш да пишеш че и мен ме боли а нищо не казват докторите.  Rolling Eyes
Ох тази история за майка ти и ракийката малко ми е позната  Blush голям смях  hahaha  Joy Милата искала да те изненада приятно пък то  Rolling Eyes Close
А на лекари ходихме 2 пъти. все на легевакт че се случва през уикендите да не е добре ама и аз и без това  нямам вяра на моята лична лекарка и предпочитам там.Малко множко се чака ама...Първия беше категоричен преди да влезем още в кабинета че е това с триста зора го накарах да го погледне да го преслуша и така.А втория и той не се сети да го прегледа само погледна пъпките и каза че го съмнява да е бранкопер. Те наистина пъпките по малки станаха и без течност в тях та вече не прилича много ама... Та и него го карах насила да го преслуша и прегледа.Даже успях да го изкрънкам кръв да му вземе ама само за инфекция. Питах кат Импетигото е стафилококова инфекция и като него го съмнява дали е това не може ли да се вземе кръв,посявка нещо да се установи дали е това каза че щяло да отнеме поне 1 седмица много разкарване и нямало смисъл. Той беше на мнение че се е изприщил от грип  #Crazy Тук децата получавали обриви от грип, никога не бях го чувала преди това ама... Rolling Eyes Изписа ни антибиотик който да вземем само в случи че пъпките станат на гнойни кратери и рани.Та са си все същите даже по малки и без течност вътре  но тъй като не му минава и излизат нови почнах антибиотика.Сега се чудя на кой лекар да го водя вече... newsm78 Кожен? Дайте идея!?
Аз не си падам по араби и черни лекари, нещо не ми се нравят а сега и ти това което ми разказваш ме убеждава ама тук масово българите си търсят чужденци лични лекари. Никой не смее при норвежец всички са се напатили и от никой не съм чула добро мнение за компетентността на норск лекарите. Аз също искам да я сменя ама все няма свободни тук около нас.

# 44
  • Мнения: 3 674
Ето и бобченка е преживяла разочарования в норвежките лекари. Абе не разбирам защо така... newsm78 6-7 години учене много сложно  ли им идва, или ги  мързи... newsm78 А как им дават диплома и работа си намират след това....    33uu
 
Бобче...няма да рискувам вече с колети...ние не пием много така че няма проблем.Знам ли, за късмет ще го отворят... и край. Sunglasses
Майчице..ще ти отговоря на лични за ушенецто и ракийката... Heart Eyes

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 01:38 от roza66

Общи условия

Активация на акаунт