Лъжат участник в ТВ игра

  • 1 474
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 325
За втори път участник в телевизионна игра не получи спечелената сума
07 Ноември 2007 BTV
За втори път участник в телевизионна игра не получи спечелената от него сума. Той е завел дело срещу TV 7 за неизплатената парична награда. Медията пък предава мъжа на прокуратурата за измама.

На 2 юни тази година е направен запис на игра по TV 7, в която Чавдар Михов печели повече от 319 хиляди лева. Играта е излъчена на 19 и 20 юни. Веднага след записа Михов подписва с продуцентите протокол, че парите ще му бъдат изплатени по банков път в определен срок.

Чавдар Михов: "Няколко дни след излъчване на предаването ми се обадиха от TV 7 и ми казаха, че тъй като други телевизии предприели медийна кампания срещу тях и ги подозирали в пране на пари, пък и за да си направят PR -акция, всички участници, спечелили по-големи суми, и екипите са решили да се подложат на полиграф".

На полиграф са подложени хора от екипа на играта. И всички, спечелили по-големи суми. Участниците издържат теста и си получават сумите. А Михов е поканен в телевизията лично да си вземе парите.

Чавдар Михов: "С доста груб тон ми беше съобщено, че съм обвинен в измама, че съм организирал измама за спечелване на парите, че съм се провалил на детектора на лъжата и, че съм участвал в заговор с хора от екипа и, че ще подадат жалба в прокуратурата, но ако си призная всичко - няма да подадат и ще ми се размине".

След това на Михов е предложена половината сума за да не се стига до съд. Той отказва.

Магърдич Халваджиян: "Значи, той подписва един друг преди това, в който се казва, че парите ще бъдат изплатени по преценка на продуцента. И това е с абсолютно всички игри, защото ти ако заподозреш, че има нещо нередно...ако предаването не бъде излъчено, парите не се изплащат. Защото всичко може да стане".

Бойко Ботев: "Не съм сигурен какво точно е подписвал като декларация, защото на мен ми беше отказано да ми предоставят документи, въпреки че са длъжни".

Екипът ни също не видя този документ, но чу различни обяснения за подлагането на телевизионните екипи и участници в предавания на полиграф.

Детелин Томов: "Това е морален казус и аз смятам, че това не е необходимо - да се явява човек на това изследване. Но, на базата на данните, с които разполагат телевизията и продуцентите, тези съмнения са възникнали от реални неща, които те са наблюдавали и които не са били естествени".

Илиян Василев: "Според моята информация, всички играчи, спечелили повече от 10 хиляди евро, са се подложили на този тест. По своя воля, преди този случай. И всички други играчи, издържали своя тест, са получили своите награди".

Съдът още не е определил дата за начало на делото. От прокуратурата също не са викали участника в играта на разпит.

# 1
  • Мнения: 343
Не гледам ТВ 7, според мен това е един от най-скучните и долнопробни български канали. Изобщо не се изненадвам, че се опитват да си спестят парите от наградата. Дано успее да ги осъди човека.

# 2
  • Мнения: 1 492
А, за коя игра става въпрос?

# 3
  • Мнения: 2 716
Магърдич е голямо лайно. Не му е за първи, нито ще му е за последен път да не изплаща награди.
Моят апел е:
НЕ УЧАСТВАЙТЕ В ИГРИ, В КОИТО ИМА ПРЪСТ МАГЪРДИЧ ХАЛВАДЖИЯН.

# 4
  • Мнения: 2 716
А, за коя игра става въпрос?
Предполагам "Игра за милиони"

# 5
  • Мнения: 2 716
Не гледам ТВ 7, според мен това е един от най-скучните и долнопробни български канали. Изобщо не се изненадвам, че се опитват да си спестят парите от наградата. Дано успее да ги осъди човека.
И в БТВ излъга хората

# 6
  • Мнения: 619
А, за коя игра става въпрос?
Предполагам "Игра за милиони"
Игра за милиони ли беше нещо такова!
Аз веднъж я гледах и точно този момент...
Гоялма простотия.. ... нямам думи #2gunfire

# 7
  • Мнения: 4 841
На мен пък ми е много по-чудна нагласата на хората, които участват в такива игри. Отговаряш на няколко въпроса и печелиш ХХХ ХХХ лева... Що не ги изработиш бе, байно, като си толкова Ентелегентен и е толкова лесно  newsm78

# 8
  • Мнения: 677
Много тъпо заглавие на темата. Би могло да е и:
Участник лъже в ТВ игра.
ТВ игра лъже участник.
Участник изигран от ТВ.

Мда. И ако ги е прецакал той, защо да му дават парите?

# 9
  • Мнения: 1 002
имаше скандал и с другата игра преди няколко години - Залоаложи - пак не бяха изплатили печалба на един участник..това си спомням аз

# 10
  • Мнения: 6 417
Истината е, че през детектора са минали и хора от екипа и някои не са го издържали. Освен това адвокатът на тв7 не е кой да е, а Илиян Василев-адвокат на Митьо Очите, Антон Милтенов-Клюна и Поли Пантев.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт