кажете ми какво да правя

  • 4 617
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 63
И на мен много ми помогна ТОТЕМА-та, въпреки, че много ми се гадеше от нея.

  bouquet

# 16
  • Мнения: 873
хапвай червено месо-по едно парче на ден.но да не е алангле,заради тойксоплазмозата,листерията и другите евентуални гадости Stop на бебето не му вреди ниският ти хемоглобин,то си взима всичко необходимо от теб.
естествено зависи и от къде идва дефицита при теб.аз съм с таласемия и въпреки всички положени усилия-диета и лекарства-не се разминах с кръвопреливането,след като родих,че и в интензивното полежах Cry
консултирай се с хематолог Peace

# 17
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
на бебето не му вреди ниският ти хемоглобин,то си взима всичко необходимо от теб.
Мамите преди мен са написали много полезни неща  Peace

# 18
  • Мнения: 197
много ви благодаря момичета всичко което се написали почти съм го взимала сега ще опитам и някои други от изброените . иначе съм добре само ми се вие малко свят но още три месеца ще устискам пък после ще видим.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 541
AZ PIEH 4ERVENO VINO SUS SOK OT KASIS NATYRALEN

# 20
  • София
  • Мнения: 2 217
А1 - консултирай се с лекаря си за Тот'ема /това са едни големи ампули много сладки/ - в отделението сме ги изписвали на жени с нисък хемоглобин...... от опит ти казвам, че са сладки  Wink Ако не питай го за Венофер - за жалост то се вкарва венозно първия ден три ампули, а втория две ампули ....слагат се в система. Също имат ефект!!!!  Peace
Дано ти помогнах.....
Иначе ти как се чувстваш?????

Подкрепям напълно! Цвекло и т.н. няма да те оправят, те са допълнение в такъв случай.  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 17 591
Ниският хемоглобин е лош за бебчето ти. Хм, все едно се недохранва. Непременно говори с лекаря си, обясни, че ферофолгамата очевидно не помага. Ако не промени лечението, говори с друг лекар.

# 22
  • Мнения: 474
Миличка само да ти кажа, че ако предпочетеш ТОТЕМА-та - чупи и от двете страни. Не те поценявам, ама и аз си мисля, че съм ЕнтЕлЕгЕнтна, ама първия път счупих само от едната страна и голяма друсане падна  doh smile3555 hahaha hahaha hahaha

# 23
  • Мнения: 240
А1 - консултирай се с лекаря си за Тот'ема /това са едни големи ампули много сладки/ - в отделението сме ги изписвали на жени с нисък хемоглобин...... от опит ти казвам, че са сладки  Wink Ако не питай го за Венофер - за жалост то се вкарва венозно първия ден три ампули, а втория две ампули ....слагат се в система. Също имат ефект!!!!  Peace
Дано ти помогнах.....
Иначе ти как се чувстваш?????

На мен само с ВЕНОФЕР-а ми се вдигна хемоглобина до 110. А от Ферофолгамата ми пада надолу. А ТОТЕМА не можех да пия, защото я повръщах. Отвратителна е.

# 24
  • Мнения: 177
Аз пиех ампули ТОТ ХЕМА.

# 25
  • Мнения: 19 294
като  си бременна  е нормално хемоглобинът ти да спада. гинекологът,който те следи,е трябвало досега да ти изпише таблетки желязо след като досегашните не са ти помогнали.важно е,за да не развиеш анемия.освен това при раждането понякога се губи кръв и желязото спада още повече.
не забравяй да не консумираш много мляко и кафе,поне 2-3 часа преди и след прием на таблетка не трябва да се пие мляко и кафе.

дроб не е хубаво да се консумира от бременни.всички токсини преминават през него,но предполагам,че док те е предупредил  Simple Smile

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 21:48 от b_u_b_i

# 26
  • Мнения: 474
А1 - миличка имай в предвид, че именно в края на бременността хемоглобина пада най-много...бебо расте и има по-големи нужди..... За този хемоглобин, който имаш е нормално да ти се вие свят, даже се справяш доста добре..., но започвай да действаш по въпроса......както ти е казала B_u_b_i   по време на раждането също се губи кръв - къде по-малко, къде повече....... Ако могат да ти го дигнат поне до 100-105 ще бъде чудесно!!!! И да знаеш, че следващата стъпка след Венофера /ако не помогне/ е кръвопреливане....... но съм сигурна, че дотам няма да се стигне.......
Едно гуш от мен  Hug и да пишеш какво е станало......
П.П. Аз не съм лекар, да знаеш, а акушерка и всичките тези неща трябва да ги направиш /ако ще ги правиш, де/ само след консултация с лекар.....

# 27
  • Мнения: 4
Здравейте,
Аз сам в 34 г.с. и сам с анемия. Доста материал изчетох за желязото в организма, усвояването му разграждане и т.н. Не споделям по-горе изказани мнения, че недостигът му не вреди на бебето. Без да се правя на доктор просто искам да споделя някой факти и дано да са ви от помощ. Учените твърдят че е абсолютно недостатъчна една желязна диета при вече развила се анемия. Би следвало да се приема допълнително желязо под формата на таблетки, сироп или каквото ви е изписал наблюдаващия лекар. При мен проблемът е че от феролгама и малтоферм получавам ужасна диария. За тези с моя проблем препоръчвам да пият извара от шипки както и да хапвате нар....запичат. Има 2 вида желязо.... това което е в растенията е трудноусвоимо от организма, докато това в месото се усвоява много добре. При всички случай не употребявайте кафе, мляко, чай, целулозни храни и фосфати около 2-3 часа преди и след приема на желязо. Витамин С спомага за усвояването му в организма. Храните най-богати на желязо са: пилешки дробчета, телешко месо ( нищо алангле!!! ), миди комбинирайте с коприва, спанак, всякакви зеленийки както и портокали, авокадо, лимон и каквото се сетите богато на витамин С. Аз съм вегетарианка, но ям риба. При избора на риба внимавайте с големите хищни риби (  никаква акула ) тъй като съдържат живак. Сьомга, риба тон, пъстърва са гарантирано добри. Ако някой може да даде повече информация за българските риби ще сам много признателна.... ами това е за сега, някой ако иска да обменим опит Wink може да ми пише...
Успех на всички, дано съм била полезна с тази публикация.

# 28
  • Мнения: 48
Сигурна ли си напълно в тези резултати?Направи си повторно изследване,може да останеш изненадана.По някога в лабораториите стават грешки и то големи и могат много да те объркат,така че преди да се шашкам подлагам на съмнение всичко,което ми напишат,понеже веднъж (докато бях бременна)ме изкараха,че имам захар 27!Горната допустима граница е под 7.След няколко дни повториха изследването и се оказа изведнъж4.2.Да не ти казвам какви нерви изхабих заради тези мърди и колко бях уплашена.При това положение трябваше ако е вярно да вляза в болница,да ме лекуват с инсулин и да умра от този инсулин,защото нямам толкова захар.Добре че в болниците все пак си повтарят изследванията,за да са сигурни,отговорността после ако стане гаф е тяхна.Е,не се стигна до болбица,но много са безотговорни или ползват некачествени или с изтекъл срок материали по някога и не им пука, оставих нещата без последствия,не исках още да се товаря и тровя,но от тогава изобщо нямам доверие на лаборатории

Общи условия

Активация на акаунт