Въпросче за раждали мами.

  • 4 126
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 376
Едва ли има връзка...Може би мамите с по-болезнен цикъл няма да понасят болката при контракциите толкова трудно защото са свикнали донякъде.

Аз имах безболезнен цикъл и ужасно блезнено раждане  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 520
Безболезнен и кратък цикъл, бързо и лесно раждане!

# 32
  • Мнения: 117
Едва ли има такава зависимост,въпреки,че при мен се получи точно така - безболезен и кратък цикъл и бързо и безболезнено раждане Laughing Пожелавам ти леко и бързо раждане ,като моето и здраво бебче!  bouquet
и при мен беше така

# 33
  • Мнения: 469
Здравей!!! Според мен това са пълни глупости. Аз имам смесен цикъл по някога ще умра от болки, по някога идва и заминава. раждането Беше БОЛЕЗНЕНО  бях подготвена психически че ще боли и в деня на раждането разбрах че колкото и да бях подготвена не е било достатъчно, но след като мина и виждам с какво ме е дарил Господ ще родя пак и пак само да имам възможност за отглеждането. Това е толкова приятно изживяване че болката е не значима Hug Не се притеснявай всичко ще мине  bouquet Успех

# 34
  • Мнения: 406
Аз съм с доста болезнен цикъл,но и двете раждания са ми минали леко и безболезнено.Според мен е строго индивидуално. Peace

# 35
  • Мнения: 1 321
Определено според мен няма връзка.Имах лека менструация без съществени болки но раждането беше доста болезнено и дълго.Така че май няма нищо общо между двете. Peace

# 36
  • Мнения: 2 100
Няма връзка Simple Smile

# 37
  • Мнения: 188
Ами аз си мислех, че няма по-ужасна болка от менструалната и се успокоявах, че раждането ще бъде леко.
За мое съжаление преносих и трябваше да раждам със система. Дано не ми се налага втрои път. Такова чудо не бях изпитвала  #Crazy . Обаче пък самото раждане мина много бързо и въобще не може да става дума за някаква болка.

Но пък открих друга зависимост: след раждането болките при цикъл не се вече така силни и не се налага да пия болкоуспокояващи. Е, засега съм имала само 2, обаче дано се запази така.

# 38
  • Мнения: 625
Излишно е да се търси под вола теле WinkПри всеки е различно и факторите,които определят болезнеността на раждането са доста.Аз съм била винаги с лека менструация,почти не усещам дискомфорт,но раждах 25 часа ,доста сложно и ужасно болезнено.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 883
Няма нщо общо.
Болката зависи от разтегливоста на шийката на матката- а тя е най- стегнатия мускул  в човешкото тяло Rolling Eyes

Аз не усещам нищо по време на цикъл /да чукна на дърво/ Rolling Eyes
Но такава болка като раждането не бях изпитвала-исках да умра само и само да свърши Sad

# 40
  • София
  • Мнения: 17 591
Раждах със секцио и не знам отговора от първа ръка. Обаче болката при раждане е свързана с разпъване на мускули и евентуално разкъсване, а болезнената менструация се дирижира от яйчниците, та едва ли има някаквав връзка... Така поне мисля.

# 41
  • Мнения: 2 849
Не мисля ,че има връзка .С болезнен цикъл съм и от първите см разкритие си беше болезнено и разкритието .

# 42
  • Мнения: 545
Не мисля,че има връзка!Моя цикъл не е бил болезнен,а раждането.....Недей да си мислиш още сега за раждането,каквото и да е то,минава Peace

# 43
  • Мнения: 2 818
Хубаво е, че отсега се интересуваш от раждането. На въпроса ти не мога да отговоря - при мен М е безболезнена и ражданията ми не бяха особено болезнени (освен първото към края.... но то беше поради фактори извън тялото ми). Най-добре си потърси информация (а не мнения) защо боли при М и при раждане. Всичко са хормонални процеси (всъщност при болката М не съм запозната) и много зависят от раждащата.
 Peace

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Няма такава зависимост. По-скоро болките зависят от водещия раждането - дали ти е предизвикано, дали си на системи, от позата по време на контракциите и др.

Но в 90% от случаите болезнения цикъл преди раждането се превръща в напълно безболезнен след раждането в резултата на урегулиране на хормоните. Казвам го и от личен опит. Преди първото раждане всеки цикъл изкарвах само със Спазмалгон, след раждането - никакъв дискомфорт. Ако знаех, щях по-рано да родя, а не да се мъча до 25 г.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт