Защо правите домашни...

  • 4 550
  • 94
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 671
Провокирана съм от коментарите на мои близки, та се чудя каква е вашата мотивация да правите домашни сладкиши и соленки, въпреки че, както ми казват "вече всичко можеш да си купиш"?

# 1
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей Rumya!

Отговорих с първа и четвърта опция! Обичам да се занимавам - особено със сладкиши и също си мисля, че са несравнимо по-вкусни от купешките. Не само заради продуктите и условията в които са правени, но и заради любовта и старанието, което съм вложила в тях. Както казва сина ми - "Мамо мирише ми на вкъщи"!  Hug

# 2
  • Мнения: 4 496
Защото ми е приятно, защото са по-вкусни, по-ефтини, и знам точно какво слагам вътре. Flutter

# 3
  • Мнения: 764
За мен е удоволствие да готвя,въпреки,че не мога да се сравня с Наталина,на която искрено се възхищавам.Смятам,че домашно приготвените неща са несравнимо по-вкусни от купените.Успокоява ме готвенето.

# 4
  • Мнения: 407
Приятно ми е, защото мога да използвам въображението си, да изненадам близките си...а и е значително по-здравословно, тъй като е приготвено в домашни условия, а не във някой мръсен, безогледен сладкарски цех.

# 5
На първо място за мен е удоволствието - някакси като влагаш и нещо от себе си резултатът радва повече, отколкото ако го купиш на готово.. Да не се хваля, но и някои работи (например пиците) напоследък ми се получават по-вкусни от в пицариите, а и определено по-евтини.

# 6
  • Мнения: 7 914
рядко правя...ама когато правя е с огромно желание Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 5 713
Защото знам какво слагам, по- са вкусни и ми е приятно да се занимавам.

# 8
  • Мнения: 4 380
Цитат
"вече всичко можеш да си купиш"?

Това изобщо не е вярно. Ако кулинарната им култура и разнообразие на хранене се изчерпва с това което можеш да си купиш, жал ми е за познатите ти.

Обичам да готвя много разнообразно, да пробвам постоянно неизвестни рецепти на различни народи, неизвестни продукти и нови техники, обичам и да експериментирам и изобретявам собствени ястия. Не можеш да си купиш подобни неща.
Много по-вкусно е домашно приготвеното. Който смята обратното, явно не умее да готви.
Много по-здравословно е домашно приготвеното. Знам какво слагам и контролирам качеството и количеството.
Много по-приятно за близките ти (а и за теб самия) е лично приготвено от теб ястие.

Абе с две думи, не слушай оправдания на мързеливи и некадърни две яйца да си опържат. Sick Да си купуват като така им харесва. Laughing

# 9
  • Мнения: 2 829
Разликата между домашно правените сладкиши и купешките е голяма Peace
Обичам да правя,зная какво слагам в тях,и определено са по-вкусни Peace
нищо не може да се сравни с един домашно направен козунак например-ммммммммммм  chef

# 10
  • Мнения: 1 437
Обичам да готвя , а и домашно приготвеното си е много по-вкусно  Laughing
Семейството ми определино предпочита приготвените от мен сладки отколкото купените от магазин.
А малкия вече води преговори да започваме коледната къща Laughing santa2

# 11
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Имам алергии, знам какво слагам и ми е приятно да ги приготвям. Не съм съгласна обаче, че всичко домашно приготвено е по-вкусно Wink.

# 12
  • Мнения: 3 562
Отговорих с втората опция - факта, че знам какво има вътре е достатъчен  Laughing

Не си падам много по готвенето, но от съображения за сигурност ...  Laughing

# 13
  • Мнения: 818
Защото ми е приятно да се занимавам,
защото е по-вкусно,
защото няма Е-та и консерванти,
защото изненадвам приятно близките си
Това,че излиза по-евтино не сьм много сигурна.

Имам позната,която си купи много хубава,голяма кухня.Но не готви,защото щяло да и мирише в кьщи на манджа.
Моята кухня е много малка-само 5кв.м.,но обичам да ми мирише на манджа,на прясно изпечен хляб. на домашен сладкиш.Особенно в студените зимни дни това ми внася много уют и топлина.Не ми трябва кухня за пред хората,имам кухня изпьлнена с живот!

# 14
  • Мнения: 2 199
Правя го с удоволствие, харесва ми да готвя...

Общи условия

Активация на акаунт