Шалчето

  • 2 018
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Привет на всички мами! Иска ме се да разбера и вашето мнение - трябва ли шала да се слага на устата на детето? Аз лично съм противник на тази теория, защото докато диша в него, то всъщност вдишва вече овлажнения въздух и риска от болно гърло е по-висок. Ще се радвам да разбера какво смятате вие, пък и вече е време на шалчетата, така че мисля, че ще е полезна тази дискусия.   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 447
Шала не се слага на устата на детето, защото дишайки в него, се "образува" влага, която детето вдишва. Така са ми го обяснявали на мен.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Шал се слага на вратлето , по- точно се завързва на вратлето! Peace

# 3
  • Мнения: 385
И аз съм противник на тази теория и с бабите често се хващаме за косите по въпроса argue

# 4
  • Мнения: 105
Аз пуснах тази тема, точно заради следните неща - бабите вечно се бъркат и твърдят, че шала трябва да е на устата, а също и заради това, че виждам толкова много майки напъхали шала на децата си до очите, да не могат да виждат милите.

# 5
  • Мнения: 4 447
Аз пуснах тази тема, точно заради следните неща - бабите вечно се бъркат и твърдят, че шала трябва да е на устата, а също и заради това, че виждам толкова много майки напъхали шала на децата си до очите, да не могат да виждат милите.

Заблудени, какво да правиш  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 183
Шал се слага на вратлето , по- точно се завързва на вратлето! Peace
Peace

# 7
  • Мнения: 105

Заблудени, какво да правиш  Rolling Eyes
Как какво да правиш?! Да четат бе, да четат!!! Пък има такива, на който като им го кажеш това, ти отговарят, че не си добре и задават умния въпрос  "Ами като се нагълта със студен въздух???"

# 8
  • Мнения: 4 447

Заблудени, какво да правиш  Rolling Eyes
Как какво да правиш?! Да четат бе, да четат!!! Пък има такива, на който като им го кажеш това, ти отговарят, че не си добре и задават умния въпрос  "Ами като се нагълта със студен въздух???"

 Joy Joy Joy Joy

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не съм слагала на устата никога,но се просветих тук.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Слагала съм шал на устата, само ако е със запушено носле и диша с отворена уста. Иначе не  Naughty
Обаче често виждам баби или детегледачки в градинката, които са омотали детето като буба - шапката покрива очите, шала покрива носа - все едно са в Сибир и после се чудят защо детето плаче  ooooh!

# 11
  • Мнения: 230

Заблудени, какво да правиш  Rolling Eyes
Как какво да правиш?! Да четат бе, да четат!!!
Може ли линк, за да прочета съответно принтирам за бабите?
Моля Praynig
Да добавя, че със разширеното търсене тук във форума ми излезе като линк единствено ето това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162769.0
а, през гугъл излезе и това http://archives.bg-mamma.com/archive/000/061/361/61361/61361.html

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 17:55 от Mini_

# 12
  • Мнения: 2 197
Никога не съм слагала шал на устата и. Аз и самия шал много рядко го слагам. Моето дете определено не се притеснява от студа. Да не говорим, че по никакъв начин не мога да я накарам да остане с ръкавици.

# 13
  • Мнения: 1 044
Моето дете не обича шалове. Аз слагам шал на гушката, никога на устата, но той непрекъснато го дърпа, опитва се да го махне. Като бебе, пак успявах да го изведа с шал, но сега не мога - направо си го сваля. Освен това той диша през носа, не през устата - мислех между другото, че всички деца са така newsm78-така че няма опастност от настиване на гърлото. Винаги съм гледала да не е навлечен много, много-хем се закалява, хем и се движи по-лесно Peace

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Ползвам го за аксесоар към тоалета на дъщеря ми!

Общи условия

Активация на акаунт