не менструално кървене, какво да правя?

  • 1 316
  • 4
  •   1
Отговори
  • filibeto-maina:)
  • Мнения: 127
Здравейте на всички
пиша с надеждата да намеря отговор.
Историята е следната:
Една година бях на противозачатъчни диане35, след като решихме с приятелят ми да имаме дете през май направих почивка и реших вече да не ги пия.
От юни до сега цикълът ми стана много оскъден като количество и преди никога не ми е бил за 4 дни. Забелязах че започна да ми идва все по късно,последния месец ми дойде на 37-ми ден. А от два месеца си меря и температурата всяка сутрин за да проверя дали имам оволация и градусите достигат до 36.9 но никога до нужните 37.
Въпросното не менструално кървене се появи преди два дни, нормалният ми цикъл дойде на 30 октомври и свърши на 2 ноември, сега на 9-ти ноември имам някакво кървене което не знам какво.
Какво да правя трябвали да ходя на лекар или са нормални тези аномалии.
Благодаря на всички.

# 1
  • Мнения: 7 716
Първо за температурата - не е задължително да е 37 градуса, за да има овулация. Трябва да има двуфазност.
Трябва да отидеш на лекар, по всяка вероятност е хормонален дисбаланс, искай да ти изследвават и хормоните на щитовидната жлеза.

# 2
  • Мнения: 2 422
Лали е права а Peace за оскъдния цикъл по принцип след противозачатъчни така става при повечето момичета Wink

# 3
  • filibeto-maina:)
  • Мнения: 127
благодаря и на двете

# 4
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Определено трябва да посетиш лекар. Ще ти изследват хормоните, за да преценят какво не ти достига или е в повече. Аз преди десетина години имах подобен проблем след прием на противозачатъчни, но в много по-тежка форма. Бях изтерясала - сама си поставих най-страшната диагноза. Впоследствие, с правилното лечение, успях да се справя със ситуацията. И то със съвсем минимални усилия. Така, че не се притеснявай. Според моите наблюдения върху самата мен и върху мои приятелки, след дълго време на прием  на противозачатъчни, организмът има нужда от време, за да се настрои да работи сам. Без чужда намеса. Убедена съм, че след три-четири месеца цикълът ти ще се нормализира. Но посети специалист. Той най-добре знае какво да прави.

Общи условия

Активация на акаунт