**СОФИЯ** Първа Ла Лече Лига среща - 17 ноември, 11 ч.**

  • 1 922
  • 41
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
17 ноември, събота, имаме ЛЛЛ среща в София.   Grinning


Тема: 'А-Я на кърменето'

Срещата ще се проведе на 17-ти ноември от 11ч в Център 'Съвременни родители', адрес: ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41

Залата не е голяма и в нея не се ходи с обувки  Grinning
(който е с количка, за съхранение на колички има отделна стая)

Моля, запишете се кой ще дойде!


Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.



www.lalechebg.com

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 10:04 от Мис Бу

# 1
  • Мнения: 5 401
Вероятно ще дойдем с малкия без количка, ако татето бъде така любезен да ни предостави бу-то. В стаята имаше играчки, нали? Не е нужно да нося торбътъ?? А пък дали моя кърмак не е твърде пораснал за тези теми??

# 2
  • Мнения: 195
Много се радвам че ще има такава среща в София. Ще дойда с бебо но имам въпрос може ли да доведа и нашата кака, тя е на 7 години и няма да иска да ни пусне ако не я взема с нас.  #Crazy Не че поставям условие просто питам.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Може Simple Smile Стига да не й стане скучно.

# 4
  • Мнения: 195
Надявам се че няма а и ще ми помага за бебо.  baby_neutral

Супер до събота тогава.

Този адрес нищо не ми говори, но ще го потърся в картата.

# 5
  • Мнения: 114
Къде да се запишем? Аз ще дойда с моята беба, та да проглушим ушите на всички.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Тук Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 12 224
Колко често ще са, защото за тази събота вече имам ангажимент, а нямам търпение да присъствам на такава среща?

# 8
  • Мнения: 1 924
Аз ще се опитам да се събудя по-рано и да дойдем с дребния Blush

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Колко често ще са, защото за тази събота вече имам ангажимент, а нямам търпение да присъствам на такава среща?
Ами всеки месец, както си е по традиция - всяка трета събота на месеца. До ден-два ще закачим програмата за следващите месеци като дати и теми Grinning

# 10
  • Мнения: 5 401
В събота прогнозата ще е валежна. На мен дъжда никак не ми пречи, но ако вас ви откаже, да знам..  Heart Eyes

П.С. Ако затръгвам с бу-то, мога да взема още една мама с бебе (със столче за кола, мола!), а ако съм с трамвай № 9, мога да служа за компания!  Embarassed Стартовия ми пункт е около НДК.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 224
      Ок другия месец съм там  Simple Smile Малко предколедно ще е тогава вече  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 6 663
Сигурно и ние ще дойдем, но понеже Анна спи по това време, може и малко да закъснеем. До колко часа ще продължи срещата, да не я изпуснем?

# 13
  • Мнения: 116
Simple Smile И ние с малкия Никола ще се постараем да дойдем.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 313
И аз бих дошла, но искам да знам до колко часа ще продължи, защото Емо спи до към 11.30, та евентуално за след това, ако не приключите до тогава.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт