Сладкиш без брашно

  • 921
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
7 бр. яйца
300 гр. захар
250 гр. масло
2 с.л. / 20г. / какао
300 гр. орехови ядки
50 гр. шоколад или бадеми

Маслото се разбива със захарта и към тях се прибавят един по един жълтъците, като се бърка непрекъснато. Прибавя се какаото и се отделя половината от сместа за заливка. Към другата половина се прибавят смлените орехи и разбитите на сняг белтъци. Сместа се изсипва в намазана с масло и поръсена с брашно тортена форма, пече се в умерена фурна около 30 минути. Блатът се слага в тортена чиния, намазва се отгоре и отстрани със заливката и се украсява по желание с настърган шоколад или печени бадеми.

Много лесно се приготвя и е страшно вкусно.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 328
Ако можеше и без захар и шоколад да е... Rolling Eyes

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: Karimma
Ако можеше и без захар и шоколад да е... Rolling Eyes

Май орехите са по-страшни  261uu

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
Не са, вЕрвай ми. Захарта, шоколадът и маслото ни таковат такованката Embarassed

# 4
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Karimma
Ако можеше и без захар и шоколад да е... Rolling Eyes

Ама тогава съвсем няма да е сладкиш newsm45  newsm45  newsm45

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: Karimma
Не са, вЕрвай ми. Захарта, шоколадът и маслото ни таковат такованката Embarassed

Абе само орешките са към 700 ккал и са 300 гр. #Puppy dog Ама пък като се хванеш да бъркаш сладкиш що да ти пука   Mr. Green

# 6
  • Мнения: 146
Цитат на: dani74
7 бр. яйца
300 гр. захар
250 гр. масло
2 с.л. / 20г. / какао
300 гр. орехови ядки
50 гр. шоколад или бадеми

Маслото се разбива със захарта и към тях се прибавят един по един жълтъците, като се бърка непрекъснато. Прибавя се какаото и се отделя половината от сместа за заливка. Към другата половина се прибавят смлените орехи и разбитите на сняг белтъци. Сместа се изсипва в намазана с масло и поръсена с брашно тортена форма, пече се в умерена фурна около 30 минути. Блатът се слага в тортена чиния, намазва се отгоре и отстрани със заливката и се украсява по желание с настърган шоколад или печени бадеми.

Много лесно се приготвя и е страшно вкусно.

Това си е чиста торта Гараш

# 7
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: anomalia
Цитат на: Karimma
Не са, вЕрвай ми. Захарта, шоколадът и маслото ни таковат такованката Embarassed

Абе само орешките са към 700 ккал и са 300 гр. #Puppy dog Ама пък като се хванеш да бъркаш сладкиш що да ти пука   Mr. Green

Що ми пука ли?  Гайките на панталона ми пукат по-късно Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт