Предизвикано естествено раждане

  • 1 518
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 336
Интересува ме дали на някого са предизвиквали естествено раждане по - рано. Как се развиха нещата? На системи ли се поставя? Питам, защото това е най - вероятно да ми се случи.
Благодаря.   bouquet

# 1
  • Мнения: 14 133
На мен,  със система, но бях с високо кръвно. Болките бяха поносими. Родих за 5часа. Късмет!!!  Heart Eyes  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 336
Мерси много за отговора. Просто явно и така стават нещата - принудително.

# 3
  • Мнения: 999
Със система и по някога слагат някакво хапче. На мен не са ми предизвиквали, но май и мен това ме чака.

# 4
  • Мнения: 2 755
Караха ме да раждам предизвикано, че доктора да е на смяна. Не отидох. Всички който познавам да са родили предизвикано, после им правят кюретаж. Не знам дали има връзка, но за мен си е най-добре когато само си реши.

# 5
  • Мнения: 1 586
Аз имах 4см.разкритие но в продължение на два дни и тъй като нещата се развиваха бавно ме сложиха на системи от което болкота стана непоносима но в крайна сметка се оказа,че не мога да родя нормално и ме срязаха - жалко че трябваше да изтърпя и болките.
Леко раждане  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 336
Въпросът ми по - скоро беше свързан с това дали като те сложат на система без болки, без разкритие се предизвикват бързо. Как се развиват нещата?

# 7
  • Мнения: 222
При втората ми бременност,водите ми изтекоха 15дни преди термина и постъпих в болница.Нямах никакво разкрие и болки...Сложиха ми сестема да предизвикат раждане,но нищо....Нито разкритие,нито болки.И така 2-ра,а после и трета система...По средата на третата започнаха болките и съответно разкритието.Два часа от началото на първата болка родих.При първата бременност пак ми слагаха система,но за преносване,3часа след поставяне на системата родих(но в този случай имах 2см.разкритие,преди системата).Успех и леко раждане Peace

# 8
  • Мнения: 46
Здравей!
Аз родих точно така без болки без никакви симптоми.Просто тогава ми изтичаше термина и доктора реши да се пробваме.Останах много доволна родих за няма и 3 часа и беше поносима болка.Ако имаш други въпроси питай

# 9
  • Мнения: 2 336
Благодаря ви, момичета! Първият път и мен ме сложиха на система, но вече бях с 4 см разкритие и всичко започна от само себе си. Сега нещата  ще трябва да стават по неестествен път и за това се притеснявам.

# 10
  • Мнения: 14 133
Аз бях без никакво разкритие. Докторът ми предизвиква по спешност.

# 11
  • Мнения: 274
Сиси   могат  и   да  ти   предизвикат    секцио,   ако   това  не  те   плаши,  става   за  около   25  мин,  които   може да  проспиш. На    мен   така ми  харесва. После    и  епидурална за   още  2-3  дни     обезболяване... и   вкъщи! HugПиша    ти   това,  защото   като   гледам   сме  с еднакъв   термин...

# 12
  • Мнения: 208
Бях с 3 см.разкритие и преносвах 5 дена, тогава ме включиха на система и родих има няма за 3,5ч. Нямаше много болка, беше поносима.Леко и безпроблемно раждане!

# 13
  • Мнения: 1 313
На мен ми предизвикаха раждането, но 6 дни след термина, не беше по-рано. Сло0жиха ми таблетката към 12 на обяд и родих след 5 часа и  половина. Мина всичко чудесно без усложнения не са ме кюртирали. Зълва ми така роди второто си дете, по нейно желание - също мина чудесно и без никакви проблеми. Не смятам че има общо предизвикването на раждането и нуждата от кюртаж.
Не се притеснявай, не е страшно предизвикването Simple Smile Раждане си е и не смятам че е "по-тежко" от непредизвиканото раждане. Така или иначе бебето трябва да излезне Simple Smile

# 14
  • Мнения: 702
Моето раждане също беше предизвикано преносих 7 дни и ме приеха в болница сложиха ме на система без да имам някакви болки или разкритие дори се наложи да ми спукат мехура за да започне някаква родилна дейност.Мисля че предизвиканото раждане е по тежко и болезнено аз раждах 10 часа и контракциите бяха непоносими.Но все пак всяко раждане е индивидуално пожелавам ти при теб всичко да мине много по леко и живо и здраво бебче

# 15
  • Мнения: 611
Predizvikva se s tabletki "PROKSIN" pone pri men taka beshe, te sa za bolki i razkritie i vsichko si tragva normalno, pri men imashe i sistema Oksitocin, koiato ne sam mnogo sigorna za kakvo tochno e.Jelaia ti kasmet Hug

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 82
С първото ми дете ми изтекоха водите без да имам разкритие и болки. Сложиха ме на системи и така предизвикаха разкритието, че боля, боля, но не толкова. Второто го преносих, сложиха ми хапче "Цитокодил" мисля е признавам, че с хапчето по боли.


# 17
  • Мнения: 14 133
И мен не са ме кюртирали след това. При положение, че докторът е добър специалист, не се налага.

# 18
  • Мнения: 177
Моето раждане го предизвика докторът, защото не се прибирал у дома 3 дни и реши да ме изроди малко по-раничко. Бях на системи. Раждането продължи около три часа.

# 19
  • Мнения: 2 677
Със система, а след това и с хапче.
Успех и леко раждане ти желая!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз преносих със 6 дена, приеха ме в болницата, прегледаха ме и казаха, че изгледите не са добри - нямах никакво разкритие, шийката беше напълно запазена (или както се казва там) и ми назначиха секцио за следващия ден. Слава богу всичко мина без проблеми, но и до ден днешен се чудя дали причината беше основателна. Аз бях насторена за нормално раждане, но лекарите - не. Може би защото и бебето се очертаваше да е едричко...
не че съжалявам, просто ми е чудно. Rolling Eyes
Наскоро някъде четох, че за да завърши успешно една индукция, е хубаво шииката да е започнала да се изглажда или нещо подобно. При мен нямаше такова нещо...
Извинявам се, че разводних така темата.
Пожелавам на авторката леко и безпроблемно раждане!  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 336
Ами на мен шийката е скъсена на 50 % и имам един см разкритие, което било нормално за раждала. Но пък бебето няма намерение да тръгва. Ще видим - дано все пак нещата станат по естествен път.

# 22
  • Мнения: 295
На мен също ми предизвикаха раждането,но аз преносих със седмица.Нямах разкритие,болки ,контракции..нищо.Приеха ме в болницата,прегледаха ме,после ми сложиха таблетка ,след няколко часа получих разкритие и ми сложиха и епидуралната .Не са ме кюртирали изобщо..
Късмет и в най-скоро време да гушкаш едно хубаво бебче...

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
Въпросът ми по - скоро беше свързан с това дали като те сложат на система без болки, без разкритие се предизвикват бързо. Как се развиват нещата?

Аз родих така - бях с 4 см разкритие, но с нередовни и безболезнени контракции, когато ме сложиха на система окситоцин, защото тоновете на бебето показваха, че му е време да излиза. Включиха ми системата и ми спукаха околоплодния мехур в 12 часа, пълно разкритие имах в 14.45 часа, Симона изплака в 15.10 часа.

Но мога да ти кажа, че ме боля много и, както се оказа, вредите от бързото раждане всъщност са повече от ползите.

Успех и леко раждане! Вярвам, че лекарите ще изберат най-добрия за вас и за ситуацията метод! Peace

# 24
  • Мнения: 1 586
Въпросът ми по - скоро беше свързан с това дали като те сложат на система без болки, без разкритие се предизвикват бързо. Как се развиват нещата?
Системата всъщност е окситоцин,доколкото съм запозната и той се слага за да ускори контракциите и да ги направи на равни интервали но трябва да имаш поне 3см.разкритие,после може да ти спукат мехура - при така се случии това го правят с цел ускоряване на раждането.

# 25
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Сложиха ме на системи на 9-тият ден след термина! Получих болки почти веднага / и така цяла ден изкарах с контракции/, но не получих разкритие!
Леко раждане Hug

# 26
  • Мнения: 451
Моето раждане беше предизвикано. Нямах никакви признаци на родова дейност, пренасях 4 дни и аз самата исках да го предизвикат. Дадоха ми хапче, от вземането му до появата на бебето минаха 3 часа, явно съм късметлийка. Това за кюртажа е абсолютно неверно. Иначе болките бяха мнооооого силни, биха ми упойка в последния момент. Не се оплаквам, пак бих родила по тази схема. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт