Пилешко филе - как става крехко?

  • 37 101
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 589
Мили chef-ки,
кажете как правите пилешкото филе, така че да стане крехко. Вчера правих по една рецепта във фурната и определено не беше крехко. Хем кисна в марината едно денонощие почти ...

# 1
  • София
  • Мнения: 748
Може би, ако се начука предварително.

# 2
  • Мнения: 589
Аааааа, чуках го порядъчно  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 376
Здравей, аз мога да ти дам изпитана рецепта за бялото филе да стане крехко и сочно, колкото и неверояно да звучи Grinning , аз правя така - половин бурканче горчица, от малките с прясно мляко горе долу една водна чаша(аз го правя на око) и подправки за пилето на вкус.От млякото местото омеква и наистина пилешкото филе става много сочно Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 545
Пилешко филе готвя само на тиган - става супер крехко

# 5
  • Мнения: 589
Пилешко филе готвя само на тиган - става супер крехко

А как точно - с мазнина или без, капак, нещо?
Сори за тъпите въпроси, но досега съм готвила месо точно три пъти

# 6
  • Мнения: 1 655
Пилешко филе готвя само на тиган - става супер крехко
И аз така правя често, без мазнина направо на тигана нарязано на жулиени но големи.

# 7
  • Мнения: 375
   Леко начуквам филетата, посолявам ги, наръсвам ги с черен пипер и ги мажа от двете страни с кисело мляко. Трябва да постоят поне 2 часа в хладилник (най-добре 12). Това го знам от ресторантски готвач - филетата стават невероятно крехки!

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
   Леко начуквам филетата, посолявам ги, наръсвам ги с черен пипер и ги мажа от двете страни с кисело мляко. Трябва да постоят поне 2 часа в хладилник (най-добре 12). Това го знам от ресторантски готвач - филетата стават невероятно крехки!
Абсолютно вярно, наскоро я научих тази рецепта след като ходих в индийски ресторант и там ядохме пиле тандоори, та там ме "светнаха" за рецептата, а и наскоро тук имаше подобна тема. Само ведъж съм я правила, филетета престояха 2ч в киселото мляко и станаха много крехки наистина.

# 9
  • Мнения: 11 747
Постоянно правя пилешко филе, най-вече такова ядем.Основно на тиган го правя и аз.Правила съм и без мазнина,както и с мазнина,но малко.Със зеленчуци,без зеленчуци,със сирена,хубаво си става - крехко е винаги.

# 10
  • Мнения: 5 001
Постоянно правя пилешко филе, най-вече такова ядем.Основно на тиган го правя и аз.Правила съм и без мазнина,както и с мазнина,но малко.Със зеленчуци,без зеленчуци,със сирена,хубаво си става - крехко е винаги.
И аз така  Peace

# 11
  • Мнения: 1 032
Аз съм забелязала, че пилешкото ми става крехко на фурна, ако преди това е постояло за час- два във фризера.

# 12
  • Мнения: 2 199
   Леко начуквам филетата, посолявам ги, наръсвам ги с черен пипер и ги мажа от двете страни с кисело мляко. Трябва да постоят поне 2 часа в хладилник (най-добре 12). Това го знам от ресторантски готвач - филетата стават невероятно крехки!
Абсолютно вярно, наскоро я научих тази рецепта след като ходих в индийски ресторант и там ядохме пиле тандоори, та там ме "светнаха" за рецептата, а и наскоро тук имаше подобна тема. Само ведъж съм я правила, филетета престояха 2ч в киселото мляко и станаха много крехки наистина.

После изчиства ли се от киселото мляко?  Blush или заедно с него се пече/пържи?

# 13
  • Мнения: 375
 Не се маха млякото - овалвам ги в брашно, яйце, галета и пържа или пека.

# 14
  • София
  • Мнения: 21
Аз го слагам в марината, в която сипвам 50г водка.

# 15
  • Мнения: 384
Здравей, аз мога да ти дам изпитана рецепта за бялото филе да стане крехко и сочно, колкото и неверояно да звучи Grinning , аз правя така - половин бурканче горчица, от малките с прясно мляко горе долу една водна чаша(аз го правя на око) и подправки за пилето на вкус.От млякото местото омеква и наистина пилешкото филе става много сочно Wink
Peace С прясно мляко, да! На тиган, без мазнина.

# 16
  • Мнения: 589
Знаех си аз, че има тънкости ..
Благодаря ви много за отговорите!  Hug

# 17
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Пилешкото филе го мариновам в соев сос 1/2-1час и след това на оребрения тиган,когато е на пържолки или когато е на хапки ги задушавам подправени
 с вегета,а накрая поръсвам с настърган кашкавал. Peace

# 18
Моето филе за да бъде крехко задължително престоява едно денонощие в марината от:
соев сос , бира подправки по желание сол ,черен пипер може и счукана скилитка чесън.
Става много крехко   chef

# 19
za da stane krehko,pile6koto file se ovalva v podpravki:4eren piper,podpravka za pile6ko i soev sos,sled koeto opredelenoto koli4estvo se ostavq za 1-2 4asa v bqlo vino /razbira se s podpravkite/ Grinning.tozi na4in go znam,no sam go probvala samo na skarata/parjolite stavat super/ Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 903
Аз обикновено правя пилешкото филе задушено във фурната - в йенска тенджера, защото не избягвам да пържа. Става невероятно крехко.

# 21
  • Мнения: 416
          Можеш да опиташ и така: Смесват се сока на 1 портокал и 1 лимон. Добавяш соев сос на око и черен пипер. Месото трябва да престои поне 2 часа. Аз го правя на тиган без или със съвсем малко мазнина. Става супер крехко, но леко е сладко от портокала.

# 22
  • Мнения: 589
          Можеш да опиташ и така: Смесват се сока на 1 портокал и 1 лимон. Добавяш соев сос на око и черен пипер. Месото трябва да престои поне 2 часа. Аз го правя на тиган без или със съвсем малко мазнина. Става супер крехко, но леко е сладко от портокала.

Непременно  Grinning, голям фен съм на комбинацията пиле-портокал.

Всъщност, това филе, за което стана реч и за което пуснах темата, го киснах в подобна марината - сок от мандарини и мед. При това бая дълго престоя - почти денонощие. Като ви чета отговорите си мисля, че освен кисненето \много готини идеи за маринати дадохте  Hug\, другите условия, за да стане крехко, са да се прави или на тиган или задушено във фурната. МАй грешката ми дойде оттам, че аз го готвих във фурната директно, без похлупак и то се е изсушило ....

# 23
  • Мнения: 416
          Много хубаво става. Аз откакто ми я казаха тази марината доста често правя филенца така. Държа ги не повече от 2 часа (понякога и 1) и пак са си супер. На фурна не съм пробвала, може би трябва да се пекат на силна фурна - малко време  Thinking. Аз си взех такъв оребрен тиган, понеже ме мързи да вадя и после да мия скарата.. Embarassed - супер работа ми върши  Peace

# 24
  • Мнения: 2 922
Като го мариноваш в соев сос и малко олио/зехтин, без значение как ще го приготвяш после - изпитано многократно.

Общи условия

Активация на акаунт