за желаните и нежеланите гости на сватба

  • 2 525
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Зависи от отношенията баща-дъщеря, втора жена на бащата и отношенията и с дъщерята и т.н. На нашата сватба бях поканила баща ми със съпругата му и дъщеря им (въпреки, че майка ми доста мърмореше). Човекът много тактично дойде сам и ги извини, че те не присъстват. Аз лично нямам нищо против тях, но за майка ми може би щеше да е неприятно...

# 16
  • Мнения: X
Според мен, трябва да присъстват. Ако уважаваш и обичач единчовек и държиш  на неговото присъствие, трябва да приемеш и неговия избор . От възпитание, от учтивост дори трябва да ги поканиш, дори да не ги искаш особено. За децата смятам същото.

# 17
  • Мнения: 2 197
Според мен правилния отговор на така зададения въпрос е: да, редно е. Защото на сватбата трябва да присъстват и двамата родители. Ако единия от тях има ново семейство не можеш да поканиш само него, за да не се засекат новата и предишната половинка. Само и единствено ако има опасност да се заформи скандал може би трябва да се помоли учтиво родителя с новата половинка да се съобрази. И обикновено проблемите винаги са породени от бившата съпруга или съпруг.

Общи условия

Активация на акаунт