Спешно кюретаж или да чакам сам да се изчисти?!

  • 16 976
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 324
Забравих да ти кажа преди малко - непременно попитай за антибиотик след кюретажа. Трябва да ти го назначат, заради възможни инфекции. С него е добре да пиеш и някакво противогъбично, че аз си навлякох тези гадинки след приема на антибиотика след аборта

# 16
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Есме, мила, щом ще си в Майчин дом Варна, можеш ако си осигурена да платиш по-малко пари. Искай си пълна упойка. Не е страшно. НА мен лятото ми го направиха с пълна упойка и с вакум. При мен понеже беше по спешност разговарях с анестезиоложката преди самата процедура, тя прецени на място и ми постави самата упойка. Не съм имала никакви проблеми, заспала съм веднага и почти веднага се събудих след като ме повикаха. Кофти усещане не съм имала след това, в началото е малко трудно движенето, ходенето, чувстваш се замаяна. Вземи си за всеки случай с теб аулин, малко по-дебели превръзки. Освен това малко вода да има при теб и някакви кърпички или памуче, за да си намокриш устата. Ако може да дойде някой да стои при теб, ще е добре. Задължително си поискай антибиотици за след това.
Съжалявам още веднъж, за това, което трябва да изживееш Hug

# 17
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Наистина, страшно съм ви благодарна за вниманието и съветите, много е хубаво да чувстваш такава подкрепа  bouquet Geia, кой ти прави вакуума? Добра ли е анестезиоложката?

# 18
  • Мнения: 1 335
Упойките - пълна и местна. С местна боли много по време на процедурата! Пълната е твоят вариант. Ще те задържат за ден. Ще ти изпишат и антибиотик
Задължително след две седмици на контролен. Не го пропускай, важно е.
Хистологията ще е готова след 10 работни дни. Не разчитай много на нея, няма да покаже нищо кой знае какво.
Ми това е, за друго не се сещам
Дръж главицата високо, мила! Всичко ще бъде наред. Скоро ще може да пробвате отново. Казват, че миседа не се повтаря.

# 19
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Есме, аз бях при д-р Станева, но тя преди ми беше лекуваща лекарка и само на нея имах доверие. За анестезиоложката - не мога да се сетя как се казва, ще потърся на сайта на Майчин дом да я видя, мисля че се казва д-р Добрева, но не съм много сигурна. Определено беше много добра и при мен не е имало проблеми, въпреки, че имам ужасни вени. Просто трябва да се довериш на екипа! Надявам се всичко да е добре при теб и да се похвалиш скоро с нова бременност! Hug

# 20
  • Мнения: 122
 EmbarassedЗдравей отново миличка относно пълната упоика аз лично не почувствах нищо даже и след това нищо не ме болеше ,пих ципрофлоксацин 7 дена ,не се притесняваи и горе главата с тебе сме  Praynigотносно миседа посетих доста лекари и те ме увериха че се повтаря много рядко така че не се предавай  Cry

# 21
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Здравейте пак, милички. Току-що се връщам от клиниката-всичко мина и замина. Влязох към 12.45, излязох към 13.15. Прави бяхте за пълната упойка-нищо не ме боля, спомени никакви. Докато ми я слагаше още анестезиоложката, ама за 2 секунди сигурно, усетих, че ми се събират очите като да съм изпила 3 ракии, чух как ми каза "лека нощ" и после се събудих като си чух името. Иначе почти на собствен ход съм стигнала до леглото, доктора ми обяснявал как е минало, какво да пия и кога да ходя, кимала съм му, но убий ме, спомен никакъв нямам. Добре, че имаше още едно момиче, което помнело, та душицата после ми каза. Разширението било малко, а кюретажа вакуумен. Явно са им хубави упойките, защото само докато се осеферя за 10-15 минути ми беше по-замаяно, после лежах профилактично. Не искам да ставам банална и 100 пъти да повтарям нещо, но не мога да не го кажа-БЛАГОДАРЯ ВИ на всички!!! Без вашата подкрепа  и съпричастност и всички полезни съвети щеше да ми е много по-тежко. С вас съм и се надявам никоя да не преживее повече този кошмар. Смело напред, само безпроблемни бременности и розови пишпунди да писукат скоро наоколо newsm51

# 22
  • Мнения: 4 324
Смело напред, само безпроблемни бременности и розови пишпунди да писукат скоро наоколо

Ей това и на теб пожелавам Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 951
Браво, радвам се че всичко е минало добре и звучиш оптимистично  Grinning Успех!

# 24
  • Мнения: 1 335
Браво, миличка! Дръж така Hug
Радвам се, че си добре. Хубаво си почини сега и смело напред  bouquet

# 25
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Късмет мила и дано скоро се похвалиш!  bouquet

# 26
здравейте,за първи път пиша.Днес разбрах,че сам загубила моето бебче.Бях в 12г.с.Снощи се сабудих и видях петното кръв.Отидохме в спешното и нищо.Да спонема,че живея в Монреал и тук системата е по-различна(прави се ехография само веднаж за цялата бременност и втора,по медицински показания).Не чу пулс на бебето,само ме прегледа и каза сутринта да се варна.Днес вече на спешната ехография,нищо не видяха.Казаха,че бременността е спряла,а кога,не се знае.Не са ми правили кюретаж.А и много ме боли вече  цял ден корема.Незнам нормално ли е.Ровя се да науча нещо повече,понеже обяснение нямаше.След седмица имам по мое настояване среща с лекар,за да види да ли жсичко е наред,но се страхувам,че може и да не успея да се изчистя от самосебе си.Искам да попитам да ли трябва да настоявам за кюретажа,за да не стане инфекция. Rolling Eyes
Благодаря предварително ,ако някой ми даде савет.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
ninq ужасно съжалявам за случилото се. Аз не мога да ти помогна конкретно с отговор, защото при мен имаше и двата пъти кюретаж, защото не кървях изобщо.
От това което съм чела тук в чужбина действително оставят работата на изчакване. Но нямам представа доколко има риск.
Разпитай пак лекарите. Успех  Peace

# 28
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
ninq, много съжалявам. Съвета ми е при всички положения да търсиш второ, че и трето мнение, но само от лекари, на които имаш доверие.

# 29
  • Мнения: 158
Значи след една седмица си пак на лекар? Междувременно опитай да се консултираш с друг лекар и да те види и той, ако е възможно. Иначе ще трябва да изчакаш една седмица и през това време да внимаваш със себе си и да си нащрек. Болите корема, най-вероятно защото се изчистваш. Но потърси и друго лекарско мнение.
При мен единият лекар искаше да ми прави кюретаж, а бях в 5 г.с. Не го направиха, защото се изчиствам сама, но в петък пак съм на преглед и общо взето се наблюдавам непрекъснато.
Всичко ще се оправи, но просто попитай и друг лекар.

Общи условия

Активация на акаунт