Къпете ли децата, когато са болни

  • 10 467
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 044
Интересно ми е как постъпвате и къпете ли децата, когато са с температура. А когато температурата падне, но детето продължава да кашля и има обилна хрема? Има ли изобщо някаква опасност вследствие банята да се повиши температурата или общото неразположение да се увеличи? Аз лично, когато съм грипава, много лошо реагирам на банята-веднага вдигам температура отново, независимо, че съм пила лекарства за свалянето й. Къпя се болна, но после винаги се чувствам по-зле. Дали и при децата е така, защото все пак личната хигиена е важна и ако заболяването е продължително...Моля за мнение.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз лично не ги къпя когато имат Т,когато са в начална фаза обаче, с кихане и първи сополи,задължително ги загрявам в банята.Смятам,че къпането е благоприятно при болест,стига да не вдигат Т.

# 2
  • Мнения: 2 005
Не го къпя , когато е болен Peace

# 3
  • Мнения: 432
Къпя го.Но зависи от общото състояние на детето,преценяваш.Сега беше с бронхит-само кашлица,без Т.Къпах си го вс.вечер,детето обича банята.Дори ако има Т,по-хладния душ помага тя да спадне.Според мен банята помага.Пък и то що за баня е при тях,за 5-10 мин и готово.

# 4
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Ми аз я къпя всяка вечер, откакто се е родила не сме пропускали Simple Smile
Не мисля, че банята може да има лошо отражение в/у състоянието, дори когато детето е болно. За 5-10 мин баня и при добре отоплени стаи, едва ли ще има проблем. А при висока Т даже се препоръчва обливането с вода, с 1-2 градуса по-ниска от Т на тялото. Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 537
Къпя я. Може да е глупаво  Rolling Eyes, но съдя по себе си - на мен като ми е зле - един душ ме поободрява, така че подхождам и към нея така.  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 1 800
Да, ако е с висока температура даже го къпя с по-хладка вода.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Различно.Зависи от състоянието на детето.Последният път михме само дупе,защото ме достраша.

# 8
  • Мнения: 1 113
Винаги я къпя - болна, здрава, не пропуска ден без баня. Когато има температура, задължително я вкарвам в банята и я обливам 10-ина минути с вода с температура около 37 градуса.

# 9
  • Мнения: 702
Не я къпя. Мия само дупето.

# 10
  • Мнения: 7 201
Аз лично не ги къпя когато имат Т,когато са в начална фаза обаче, с кихане и първи сополи,задължително ги загрявам в банята.
PeaceЕто така постъпвам и аз.Само дето имам едно дете.

# 11
  • Мнения: 468
Къпя ги. Ако Т е много висока /над 39 градуса/  и детето не желае баня  не - опитай някой път да се къпеш с такава температура и болки по цялото тяло - ужасно усещане...

# 12
  • Мнения: 3 456
Зависи, ако е с висока Т и обща отпадналост не я къпя.

# 13
  • софия
  • Мнения: 757
Къпя го, само ако няма температура.

# 14
  • Мнения: 122
Къпя го, само ако няма температура.
  И аз така, но ако е много зле само се мием от кръста на долу. При хрема и настинка, без Т, гореща баня с морска сол.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Макар и не всяка вечер, но я къпя, когато е болна. Мисля, че й се отразява добре.

# 16
  • Мнения: 729
Не.Не я къпя.И аз се чуствам по-зле след баня,когато съм болна.

# 17
  • Мнения: 3 146
Къпя го, дори съм питала лекарите изрично - няма проблем. Е, ако го видя, че много му е зле и плаче, не го къпя.

# 18
  • Мнения: 2 032
През средновековието се е смятало, че къпането причинява болести.
Не е ли време да се превъзмогнат тези страхове вече.

# 19
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Звиси,ако е със Т и му е некомфортно на детето,не го къпя.
Ако са само сополиви или с леки прикашляния,си ги къпя без проблем.

# 20
  • Мнения: 2 161
Аз само така смъквам температура,през половин час в банята.

# 21
  • Мнения: 90
Избягавм да я къпя, когато е болна. Но зависи, смятам, че понякога банята дори помага. Когато аз се усещам, че настивам взимам много горещ душ и в повечето случаи това ми помага, но на малката не смея да приложа този метод.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Зависи от състоянието. Ако е много зле и едвам стои  не я къпя, но в останалите случаи я къпя.

# 23
  • Мнения: 164
Ако е лека настинка и не е с  Т , ги къпя , но гледам после да е топло в стаята /зимните месеци/ и  не мия главата. Не прочетох дали става дума за общо къпнае или само на тялото. Аз избягвам главата поради риск да не простине още повече и да не засегнем ушите. Все пак е дете и бяга насам натам. Трябва да стоя като пъдарин и да обяснвам да не излиза от стаята докато не му изсъхне съвсем главата.Това ми е много трудно да направя. Не знам при вас как е. Когато сме с Т ..не ги мия .

# 24
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Къпя я, независимо от това болна ли е или не. Но винаги се съобразявам с нейното  не/ желание да се къпе. Имам вяра на преценката и за тези неща. Не бих я изкъпала само ако сме някъде и условията не са добри-неотоплено, нехигиенична баня и т.н.

# 25
МИНАЛАТА ЗИМА МНОГО БОЛЕДУВАШЕ. МИЕХ Я ПРЕЗ ВЕЧЕР - само дупето и крачетата. беше с пневмоние и питах лекара дали да я къпя. каза че може, но по-добре на обяд за да не изстива допълнително през ноща

# 26
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз го къпя винаги. Когато има температура, водата е по-хладка. Когато моят син е болен, от изпотяването, повръщането и всички останали състояния на боледуването, той има нужда да бъде изкъпан повече отвсякога. Затова и го къпя.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 478
Когато има температура не я къпя.Ако  е начална или вече крайна фаза на грип или вирус но без темп.тогова я къпя.

# 28
  • Мнения: 224
Не къпя никога,когато е настинала.Нищо няма да и стане,ако няколко дена прескочим баните.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Аз го къпя винаги. Когато има температура, водата е по-хладка. Когато моят син е болен, от изпотяването, повръщането и всички останали състояния на боледуването, той има нужда да бъде изкъпан повече отвсякога. Затова и го къпя.
И аз така!  Peace

# 30
  • Мнения: 798
Според мен това с некъпането на болно дете са останали схващания от бабите ни. Къпя го всяка вечер, детето само си я търси банята. За да не го изкъпя трябва детето да не може да си стои на краката. А и себе си като погледна, като съм болна и цял ден съм лежала в леглото... след баня се чувствам в пъти по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт