Спешно въпрос за paypal!

  • 838
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 555
Знам, че има тема за ebay и paypal, но наистина ми трябва бърз отговор, за това си позволих да пусна нова тема!  Praynig

Положението е следното - купих си един продукт от ebay, но не забелязах, че не се приема плащане през paypal. В писмата на търговеца след това пишеше, че е някакъв базисен член на paypal и приемали плащане, но само от сметки, а не от кредитни карти. В противен случай плащането щяло да бъде отхвърлено #Crazy Въпросът ми е - как може той да разбере с какво плащам и защо да не приема плащане с кредитна карта? И се чудя дали да не пробваме плащане през paypal все пак? Другия вариант е плащане с превод, но за 120 евро ще ми вземат поне 20 евро такса.  #Cussing out Но така е човек като не гледа на време!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Попитай ПейПал, те ще ти разяснят най-добре, също и е-бей. Peace

# 2
  • Мнения: 2 663
И аз имах такъв случай, за преводи от БГ  може само с кредитни карти, най-изгодния  вариянт е да преведеш парите от сметка и да платиш такса или да ползваш мъниграм ако продавача се съгласи.Аз се нахендрих с 260 Евро по същия начин

# 3
  • София
  • Мнения: 1 555
Благодаря ви!   bouquet

То изглежда с превод ще е.  Confused Но направих проучване по банките, където имаме сметки и в Райфайзен ми казаха, че превода ще струва 0,1% или минимум 5 евро.  Shocked Разбира се иначе в другата банка ми казаха мин. 20 евро, така че ще видим дали това в Райфайзен е истина, нещо мнооого ме съмнява. Но пък разговорът със служителката се е бил записвал и да имат късмет да ми поискат повече пари....ще си търся правата за лъжа и подвеждане на клиент.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 457
асмо че май има и някаква такса суифт,попитай и за нея Peace

А м/у другото аз имам регистрирана карта с дневен лимит 4000лв. и с нея доста успешно преведох пари с Пейпал -1100лв. PeaceТака ,че и с дебитна става стига да е мастър.виза,виза  електрон Peace

# 5
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
асмо че май има и някаква такса суифт,попитай и за нея Peace

А м/у другото аз имам регистрирана карта с дневен лимит 4000лв. и с нея доста успешно преведох пари с Пейпал -1100лв. PeaceТака ,че и с дебитна става стига да е мастър.виза,виза  електрон Peace

Точно ти е писала котето 123 Peace
1.За валутните преводи са ти отговорили правилно,може това да е такса превод,но допълнително има такса SWIFT и разноски на банката получател-става около 30 евро
2.Както те е посъветвала котето 123.,не ти е необходима непременно кредитна карта,може да платиш и с международна дебитна карта ,моя съвет е да е MasterCard ili VisaClassic,(може и VisaElectron,но  не на всяка банка става)

# 6
  • София
  • Мнения: 1 555
Мдаа...както очаквах в Райфайзен друго се оказа - за тях 8 евро комисионна, такса Суифт 8 евро и ще видим още колко, докато пристигне превода. Но здраве да е. И без това аз една бебешка люлка поръчах, която я продаваха за 119 евро, а аз предложих 90 и те се съгласиха.  Mr. Green Така че все едно се върнах в изходно положение  Joy Но ще проуча нещата с международните дебитни карти и определено вече няма да забравям да гледам кой какви начини на плащане пиема.  Twisted Evil

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Можеш да платиш с дебитна карта,тогава се води ,че парите са от сметка,т.е налични са.Помоли някой ,който има регистрирана дебитна да плати вместо теб. Peace

# 8
  • Мнения: 3 457
Бих услужила ,но ти вече си платила Peace

Общи условия

Активация на акаунт