кредит за отварянето на детски магазин?

  • 15 932
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 891
venducia наистина е много рисковано да теглиш кредит за откриването на магазин.
Аз самата имам детски магазин, който в момента затварям.
Разпродавам всичко и до края на месеца трябва да освободя помещението.
Яд ме е, че съм се захванала. А в началото бях много ентусиазирана.

Аз кредит не съм теглила, но и не бих.
Имахме някакви пари и решихме да ги инвестираме и да опитаме с детски магазин.
Въпреки, че не съм изплащала кредит и не съм наемала работник, а съм си работила аз
тоест съм спестила голяма част от разходите - пак не си заслужаваше.
Като си платя наем, ток, сот, осигуровки, счетоводител и отида да купя малко стока,
това което ми оставаше, беше направо нищо. ooooh!

Много е трудно с такъв магазин да си плащаш кредита, наема, заплата на продавачка, осигуровки, и да ти остава нещо като печалба
Според мен това е много вярно !  Peace

Ако те интересува нещо друго - питай !
С каквото мога да помагам, ще помагам  Hug

# 16
  • Мнения: 2 037
Venducia, твоите коментари ме навеждт на мисълта, че просто някой ви е казал, "Ама вие си нямате представа колко се изкарва от детски магазин!" И вие сте решили да пробвате. Много съжалявам за това, че на Dimi й се е наложило да закрие магазина. Винаги в началото е доброто желание. Относно формалностите, магазин се узаконява за часове, стига да имаш открита фирма. Ако твърдо сте решили да направите такова нещо, задай си въпроса имаш ли перфектното място, компромис с мястото не можеш да правиш, ако си с кредит. Т.е. да чакаш просто там да те научат, не става. Имаш ли визия какво ще продаваш? Това с четенето на етикетите по другите магазини е факт, но в 2 магазина на 10 метра 1 от друг се търсят различни неща. По-добре бъди ти представител на няколко български фирми. Или стани вносител на някоя марка. Така мястото няма да е от първостепенно значение. И после-реклама. Без нея нищо не става. Създай си една по-подробна картина на това, което искаш да правиш. Поздрави.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Който има нещо наготово наистина е по-добре да "си работи нещо и да си живее живота", но ако човек е на 0, по-добре да тегли кредит и да прави магазин. Това е положението.
Значи който има нещо задължително е наготово,така ли?А да ти е минавало през ума,че може да имаш нещо с работа на заплата,а?Казвам само,че да стартираш бизнес с кредит е много рисковано,а в днешно време когато всички ниши,особено в търговията са заети,направо и глупаво.За съжаление има все още заблудени хора като теб,които си мислят,че отварят магазин и хоп парите потичат.Дими го е обяснила много добре.

# 18
  • Мнения: 891
Имай впредвид, ако решиш все пак да изтеглиш кредита и да откриеш магазина,
ще ти трябва известно време за разработване.
Тоест, не само, че през първите месеци няма печелиш, ами има и вариант да не можеш
да си покриеш разходите за фирмата, камо ли пък да изплащаш кредит или да ти остава нещо. Naughty

Първата година е много трудна.  ooooh!
За всеки сезон ще трябва зареждане "от-до",
защото няма да имаш никаква стока за сезона.
Ще са ти нужни много пари.

# 19
  • Мнения: 429
Аз също имам детски магазин. И също тръгнах с голям ентусиазъм.  Мога да добавя че разодите които бях предвидила се казаха двойни. Дори  по самто зареждане. Вярно е това че трябва да имаш всичко за сезона. И каквото не се продаде се прибира. Това са забити пари до следващия сезон, когато пък излизат нови модели и не можеш да продаваш старите дето си прибрал на същите цени. Да не гворим, че с новия сезон идва и новто вадене на пари. Аз работя от три месеца и не съм много компетентна де. Но е даеч по сложно е отколкото си го представях.
 

# 20
  • Мнения: 2 037
Да не гворим, че с новия сезон идва и новто вадене на пари. Аз работя от три месеца и не съм много компетентна де. Но е даеч по сложно е отколкото си го представях.
 
Mirtama, това, което мога да те посъветвам е да използваш максимално възможностите на сезонното намаление. Особено ако се връща кредит ми се струва неизбежно. То именно ти отключва пари за следващата стока. И не чакай последния момент на лятото, за да обявиш намаленията. Същото важи и за края на зимата. Онзи ден на един магазин в "Дианабад" гледам "разпродажба на лятна стока". Направо смешно.

# 21
  • Мнения: 429
Благодаря за съвета. Аз в ммента имам 10 процента при закупени две стоки, а след 15 януари мисля всичко зимно да мине на разпродажба. Само се чудя средата на март дали  е  добро време за пролетно- лятно зареждане. В смисъл тънки дрешки и даже неща с къс ръкав. То и сега имам някои тънки неща. Особено блузки.  Кажете кога горе длу да се направи такова зареждане

# 22
  • Мнения: 2 037
Правилно си се ориентирала в датите, но и самата прогноза за времето (ранна пролет, дълга зима) ще ти подскаже. При всички случаи е по-дорбе да си сред първите, които ще поканят пролетта на витрината. Много трудно се продава след Нова година, хората търсят намаленията, та поне да им е изгодно. И без това всички цехове най-късно в първите дни на януари започват да шият пролетно.
Обаче къде се скри venducia? Как върви обмислянето на кредита?

# 23
  • Мнения: 476
И ние ще теглим кредит за магазин, но не детски. Не ме шашкайте така момичета.  ooooh!  Ние до сега работим в тая сфера, но решихме досегашния магазин да го оставим на родителите, а ние да отворим друг. Верно голям риск е, но се надявам, че ще тръгне и всичко ще е наред.
По повод зареждането - точно март е времето за новия сезон, но напоследък все се бави производството на новата стока и всички гледат да си изчистят миналогодишните модели първо (което е разбираемо) , та се получава понякога, че има търсене, а няма какво да се предложи. Тогава най ме е яд  Peace

# 24
  • Мнения: 9 865
Винаги е важно КАК. Ако е за магазинЧЕ с няколко нещица... Няма смисъл, а за по-мащабни проекти трябват повече пари, хубаво място (висок наем), мотивиран продавач... и хубава стока, която не е скъпа. Това не знам как се прави точно. А и много хора се затрудняват. Моя позната също наскоро закри детски магазин, при това в началото шиеше сама голяма част от нещата...
Внасянето на марка (не знам за този бранш конкретно) по принцип означава постигане на високи критерии за оборот, а понякога и изисквания за интериора на магазина и така... А някои марки изискват и огромно първоначално капиталовложение в стотици хиляди...
Все пак пожелавам успех на авторката! Всяка идея може да се превърне в печеливша.
(М/у другото днес минах по една централна софийска улица и влязох в два детски магазина, търсех тениски (къс и дълъг ръкав), чорапки, потничета... Нямаше. Само грейки и анцузи... по много бройки в две три разновидности. Така бизнеса не става май...)

# 25
  • Мнения: 5 462
По-добре не се занимавайте глупости,ами си работете нещо и си живейте живота.На кредит специално да отваряш магазин си е не рисковано ами не знам направо как да го нарека.И да не мислиш,че ще ти трябват пари само да заредиш.Започват се-наем,вноска по кредита,счетоводител,осигуровки,Сот/ако има/....това се сещам на първо четене.Разбира се това си е лично мое мнение,помислете си добре защото освен всичко друго тенденцията е всичко вече да се окрупнява,а малките магазинчета загиват едно по едно.
newsm10

# 26
  • Мнения: 5 462
Който има нещо наготово наистина е по-добре да "си работи нещо и да си живее живота", но ако човек е на 0, по-добре да тегли кредит и да прави магазин. Това е положението.
Не е ли по добре щом е на 0 да работи за друг , а не да отваря фирма с кредити.Ако вече имаш фирма поне от няколко години и да теглиш кредит за да си разшириш бизнеса това е съвсем друго.Но така като го описва питащата , мисля си че ще е пълен провал...

# 27
  • Мнения: 7 947
Момичета, за бизнес план не сте ли чували? При стартиране на нов бизнес това е просто ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! В него с точност се изчисляват приходи, разходи, форс мажорни обстоятелства и т.н.При наличие на един такъв добър бизнес план - всичко което обсъждаме става излишно, а и ще е направен от специалисти! Затова моя съвет е просто да намерите фирма, която ще изготви такъв план и после спокойно ще прецените колко кредит ви е нужен, дали има възвращаемост и дали си заслужава! Hug

# 28
  • Мнения: 41
Момичета, за бизнес план не сте ли чували? При стартиране на нов бизнес това е просто ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! В него с точност се изчисляват приходи, разходи, форс мажорни обстоятелства и т.н.При наличие на един такъв добър бизнес план - всичко което обсъждаме става излишно, а и ще е направен от специалисти! Затова моя съвет е просто да намерите фирма, която ще изготви такъв план и после спокойно ще прецените колко кредит ви е нужен, дали има възвращаемост и дали си заслужава! Hug
Та в този ред на мисли така наречените ЦАРСКИ кредити или кредити по Фонд Микрокредитиране се отпускат и за стартиращ бизнес - т.е. чрез него можеш да си покриеш и разходите по регистриране на фирмата, разрешителните и т.н. За тези кредите е нужен само бизнес план за периода на кредита който е до 7 години, а размера на кредита е до 50 000лв. Плаща се такса за разглеждане на кредита която мисля беше 10лв. и чак след одобрение започват да се вадят останалите необходими документи. Наистина е необходима ипотека или залог, съществува вариант и за поръчители но само ако става въпрос за кредит до окоро 5000лв., а за имота който ще се ипотекира - може да бъде и на трето лице, т.е. не енужно да се води на ваше име. Занивам се с преписки за този  род кредити от 7 години- надявам се да съм била полезна!

# 29
  • Мнения: 200
Момичета, за бизнес план не сте ли чували? При стартиране на нов бизнес това е просто ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! В него с точност се изчисляват приходи, разходи, форс мажорни обстоятелства и т.н.При наличие на един такъв добър бизнес план - всичко което обсъждаме става излишно, а и ще е направен от специалисти! Затова моя съвет е просто да намерите фирма, която ще изготви такъв план и после спокойно ще прецените колко кредит ви е нужен, дали има възвращаемост и дали си заслужава! Hug
Та в този ред на мисли така наречените ЦАРСКИ кредити или кредити по Фонд Микрокредитиране се отпускат и за стартиращ бизнес - т.е. чрез него можеш да си покриеш и разходите по регистриране на фирмата, разрешителните и т.н. За тези кредите е нужен само бизнес план за периода на кредита който е до 7 години, а размера на кредита е до 50 000лв. Плаща се такса за разглеждане на кредита която мисля беше 10лв. и чак след одобрение започват да се вадят останалите необходими документи. Наистина е необходима ипотека или залог, съществува вариант и за поръчители но само ако става въпрос за кредит до окоро 5000лв., а за имота който ще се ипотекира - може да бъде и на трето лице, т.е. не енужно да се води на ваше име. Занивам се с преписки за този  род кредити от 7 години- надявам се да съм била полезна!
Ами ние на семейна почва започнахме в конкретни цифри да правим бизнес планове- с приходи, разходи , възвращаемост и т.н. Положението не е много цветно. Всичко трябва да се обмисли
Благодаря Tonyna ще се поинтересуваме и за този кредит по Микрокредитиране.

Общи условия

Активация на акаунт