Тефлонова форма за торта

  • 3 573
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Имам един въпрос - взех си тефлонова форма за торта обаче пише да не се реже с нож - ами как да стане това, като като я отваря формата и отдолу подложката е тефлонова - трябва сигурно да се извади по накякъв начин това отдолу ама какъв  newsm78

# 1
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравей, ако формата ти е откопчаваща се  като я отвориш аз по принцип минавам с ножа леко по стените на формата и тортата/сладкиша се отлепват и го премествам в сервирна чиния.
Може да пробваш и с дървена шпатулка.
Но наистина не е препоръчително да режеш сладкиша вътре във формата с нож по дъното. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Да, откопчаваща се е, но аз се чудя дъното как да махна, че всъщност аз нали като режа парчетата там режа.

# 3
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей Jutoo!

За каква торта става въпрос? Ако печеш блата в откопчаваща се форма, просто изрежи за дъното кръг от хартия за печене. Същото важи и за сладкишите, които се пекат в такава форма. Ако ще правиш торта със студено приготвяне, просто обвий дъното с домакинско фолио, но ако ще режеш директно е добре да сложиш отдолу някакъв кръг от картон! Peace

# 4
  • Мнения: 3 927
Каква торта имаш предвид? В откопчаващата форма може да изпечеш блата, койт после да извадиш/ отлепиш от дъното и да оформиш тортата в друга чиния (скоро видях в Практикер най-обикновен стъклен поднос за 4-5 левчета например)......или на картонена подложка......

Ако оформяш в откопчаващата форма чийзкейк например не виждам как ще го извадиш оттам и ще се наложи да го режеш в нея. Освен ако не се сдобиеш с пластмасови нож и лопатка специално за торти  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
natalyna , благодаря за съветите, май така ще направя - ще си отрежа кръг от хартия за печене.  bouquet
Taneto , какви са тези пластмасови нож и лопатка за торти, аз не съм виждала такива  newsm78 къде ги продават? И този пластмасов нож добре ли реже?

# 6
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Преди 1-2 седмици гледах такива пластмасови нож и лопатка - прозрачни - в Кауфланд.

# 7
  • Мнения: 4 496
И на мен ми се наложи да си купя пластмасов нож точно заради такава форма за торта.
Черен е, и бял съм виждала.

# 8
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Да, откопчаваща се е, но аз се чудя дъното как да махна, че всъщност аз нали като режа парчетата там режа.

Не, не бива да режеш сладкиша въху дъното, защото ще повредиш тефлоновото дъно. А и като я откопчаеш формата тя се разхлабва и дъното се изважда през формата нагоре.

Да, също ако искаш да режеш във формата, сложи си на дъното хартия за печене. Peace

# 9
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Да, дъното се изважда, но тортата си остава върху дъното. И ако е по-напоена, няма да може да се премести. И за мен решението е да се подложи нещо предварително върху дъното. Или плстмасовите прибори.

# 10
  • Мнения: 3 927
Jutto, не съм ползвала пластмасови уреди за торти, виждала съм ги само в каталози за домакински уреди.......а явно ги има ив Кауфланд, щом Меги казва....и аз ще погледна следващия път.....

Но наистина се чудя как я правиш тортата вътре във формата. Имам такава откопчаваща от милион  Wink години, само че не е тефлонова, а най-обикновено тенеке на Kaiser. Пека, вадя режа блата на 2 или 3 и подреждам в стъклен поднос. За помощ при сглобяването обаче ползвам самият обръч на формата, в който пореждам блат - крем, пак блат - пак крем и т.н. След охлаждане вадя ринга и доукрасявам самата торта, която остава върху подноса.
Аз лично ти препоръчвам този подход  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
Taneto , аз си взех такава форма точно, за да мога да правя студена торта, която като стегне в хладилника да махам обръча отстрани, обаче не ми беше хрумвало да не ползвам дъното, а направо върху таблата да действам - ще пробвам така, благодаря ти за идеята   bouquet
Иначе онзи ден направих един сладкиш, но той се обръща и всъщност дъното остана отгоре  Simple Smile
Обаче идеята за пластмасови нож и лопатка ми харесва, та ще потърся.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 271
Освен ако не се сдобиеш с пластмасови нож и лопатка специално за торти  Simple Smile

Точно такъв нож ми изпратиха от Франция - води се за тефлонови съдове. Предполагам, че и тук в България ги продават някъде - не съм се заглеждала по магазините

# 13
  • Мнения: 3 927
Сега се сетих, че има и пластмасови ножове за рязане на зелена салата - за да се предотврати загубата на полезности при окислението, което се получава при рязането с железни прибори  Simple Smile

и за да се изкажа и по темата  Wink, моля те, Jutoo, пусни рецептата за обръщаша се торта или линк, ако си я пускала вече  Praynig

# 14
  • Мнения: 4 358
Уф само аз ли съм толкоз застреляна - чисто новичка ми е формата ,голям мерак, ама рязох върху дъното ooooh!и сега като погледнах сутринта  - ами в единия край микроскопична чертичка.
И като ме хвана яд Rolling Eyes Close как може да съм толкоз...........сега мога ли да я ползвам.Не е стигнало до дъното просто съвсем лекичко се е одраскало ,но аз си го знам и страшно ме дразни.
Уф извинете че ви занимавам.
А иначе и аз се запътвам за пластмасови прибори Peace

Общи условия

Активация на акаунт