Ноември ни обгръща в бяло и сиво по немските полета 52

  • 12 823
  • 320
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 153
здравейте момичета
искам да ви попитам нещо относно работата и договорите в германия
живяла съм 5 години в германия и работех в мюнхен, бях студентка, от три години почти сме си в бг, но шефката ми от германия ми се обади и ми предложи да ми направят трудов договор и да се върна пак при тях. Ние много искахме така или иначе да се махаме от бг и това ни дойде много навреме много добре, но незнам как стоят нещата с договора за колко време максимално може да ми бъде направен, дали има ограничения от страна на немските институции. Обаждах се днес в посолството тук от там ми казаха че принципно не би трябвало да има ограничения и това било между мен и работодателя за колко врме да бъде направен договора. Мен ме притеснява да не стане така че след 1 година да кажат нямаш право повече на работа и да трябва да се връщам пак тук, този път съм решила като отидем и там да си останем. И другото което си мислех сега от както  сме в  ЕС дали имам някакъв шанс след работа с договор да получа unbefristet
благодаря предварително и извинявайте че се намесих в темичката, да се надяваме скоро съвсем да се присъединя към вас,
очаквам вашите отговори
няма да ти кажат нищо след 1г.,а ще ти дадат унбефристет,стига да си била само на едно работно място без прекъсване.След тази година можеш да работиш където си пожелаеш.

# 16
  • Мнения: 1 636
Лале,това и аz съм го чувала и то от раzлични места.И в двете бременности го спаzвах.Бих те посъветвала да го спаzва6.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 153
здравейте набързо и от мен!

Мразя зимата,мразя 100-те ката дрехи,които трябва да
навличам на мен и на децата!

Никнат ни зъби и денонощно сме подложени
на едно безкрайно ъъънкане ooooh!
А наред с това е и болничък бебчо и не мога
да изведа големия на вън и лудницата е
пълна!

А таткото ни тръгва за Бг! Confused

 Praynigмолете се за мен да издържа!
Danke!!! Wink

# 18
  • Варна
  • Мнения: 153
здравейте и от мен...

казаха ми, че по време на бременност не било добре вземането на (нормално гореста) вана... вие какво знаете по въпроса? това бабини деветини ли са?

mamamaya, сте проверя как стоят нестата с твоя договор, имам познати, които се занимават професионално с подобна тематика.

лека вечер   bouquet
Дори и къпането с гореща вода не е препоръчително.Мисля,че не са бабини девитинини.
Консултирай се с доки!
Нали горещата вана се препоръчва за започване на раждане.Не,че на мен ми помогна де.

# 19
  • Мнения: 2 254
Момичета,извинявайте,че нахлувам така Blush
 в тази песен,за най-хубавия задник на света ли се пее?Че немският ми не е ръждясал,ами си е изфирясал направо....

# 20
  • Мнения: 992

[/quote]няма да ти кажат нищо след 1г.,а ще ти дадат унбефристет,стига да си била само на едно работно място без прекъсване.След тази година можеш да работиш където си пожелаеш.
[/quote]

ако шефката ми направи договор за една година и работя само при нея за това време, след това ми дават унбефристет така ли да го разбирам, а те не трябва ли да ми продължат договора
извинявам се на всички , че ви занимавам, но просто няма от кой да получа отговор ясен и точен

# 21
аз имам херепес (3 ти за 10 дена сигурно реакция към свеки) какво да правя с тази напаст (херпеса )?
за синузит  и главоболие  снабдена съм с всевъзможни неща от ДМ за лечебна и отпускащ и каква ли не вана . Имам кутии соли и какви ли не разтвори (сигурно 10 различни шишета) ... от всичко се изсипва в една гоещ вана и аз се накисвам вътре и си стоя там, докато не ми се прииска да излезна.  По друг повод не излизам  Hug
Също знам лежане със затворени очи в тъмна стая  с компрес с топла мосрска сол на челотопиене на топли напитки , като цяло топлото отпускало и  действало добре при е главоболие.
По другите в-проси не мога да дам съве, такива се намират в къщата на плъховете (ратхаус как се превеждаш  newsm78)

Има ли някой идея от къде мога да купя топка сирене Едамер или Гауда на нормална цена без да тичам до Холандия?

# 22
  • Мнения: 1 636
Тина,да,правилно си раzбрала  Mr. Green.Немският ти оЩе е ок.  Laughing
Виви,херпеси zа Щастие нямам,но синуzит и главоболие са ми 1.спеzиалност  Cry.Аналгин преди ми помага6е при главоболие,вече помага или течен аналгин или Долормин ЕКСТРА.Това с тъмната стая го правя,когато наистина не мога да мръдна от главоболие.Помага ми,не zнам дали е вну6ение или лек.
За кеzетата _ Лидл.

# 23
  • Мнения: 2 254
Благодаря,Чиколина:) Аз взех да го отдавам на избледняване на елементаните ми познания,на глухота дори...а то си било така Mr. Green Имат си и немците чалгичка,'начи Laughing
 Извинете още веднъж за вандализма ми.Омитам се.
Останете си със здраве!

# 24
  • Мнения: 55
здравейте и от мен пак мами. аз май преди време само ви се представих..а сега моя милост се връща с потомство  smile3504

 ама така е като засега използваме "майчинството" и "бащинството" ни да пообикаляме света. Та поздрави в момента от дъждовна Анкара. Ама поне храната тук е един път и ще ми липсва скоро..

# 25
  • Мнения: 4 138
уха
немска чалгица. браус. Лиска да се изкаже обаче. тя е културното ни аташе. падам си по чалга, свинско, винско и голи мъже. всичкото може да е немско, може и да е българско. бе квот падне.

# 26
  • Мнения: 7 605
Хайде да видим има ли спонтанни моми4ета тук.

Търся компания zа пътуване до Ню Йорк Сити, в края на месеца, zа 1 ден престой, макс. 3. Цената с полета и хотела е между 333 и 477?. Доларът е евтин, струва си  Wink

# 27
  • Мнения: 3 423
Мамамая, за какъв унбефристет говориш?
За работен договор без ограничение или
за престой в Германия без ограничение?
Ако след едната година договорът ти бъде
продължен, автоматично става безсрочен.
Но може да бъде и прекратен. Това, че си
била при един и същи работодател, не е
толкова от значение. Подписваш срочен за
година, ако ти го продължат, нямат право
да правят пак срочен, а трябва безсрочен.
Ако. Уговори си се отсега. Или рискувай.
Дори да останеш безработна след година,
имаш право на 60 процента от заплатата,
тоест можеш да вземаш пари за безработни
и да си търсиш друга работа. Късмет!
Иначе за престоя нямаш никакъв проблем.
Като гражданин на ЕС можеш да стоиш нонстоп.
Въпросът е, че трябва да декларираш доходи или
занимавка, ако оставаш над три месеца.

Татяна, търсиш придружител или компания, с която
да летиш, тоест превозвач. И не ти ли е неудобно
да ми предлагаш само един ден в Ню Йорк? Или три.
Да ме разглобиш от летене, да изям един червен лакриц
и да ме върнеш пак тук. Шопинг тур или кво? Изложба?

Хахахах, как не ви е срам да обиждате Алекс Кристенсен на
чалга-продуцент. Жестока песен. Мегагайл! Хит минус едно.

# 28
  • Мнения: 7 605
Лиске, АВИОкомпанията е ясна, но сама не ми се ходи. Мъжът ми ме праЩа да му купя там едно неЩо което е с 700? по евтино там  Whistling  и като съм там мога и zа Коледни подаръци да се оглеждам, нали?  Laughing ШнепШън, като би каzал Паул Панцер  Laughing

# 29
  • Мнения: 4 138

затва и казах аз да вемеш отношение, Лиске, по вапроЗа. поради дилемиката му. викам си, аз щото тук тъна в информационно затъмнение и може и в имачко да дъни яка чалга. не че я нямат даже от преди нас де.
но таз песен е нежна, звучи добре. харесвам думата арш. благозвучна е някак си, особенно ако се удължи ш-то. едно таквоз сочно звучи.
на български не е толкова добре. гъзззззззззззз е по-скоро като жужене на муха.
абе обичам си аз немския и имам вече много хаймвее. и швайнсхаксен обичам. някой да ми прати една на мейла, моля. оставила съм паничка.
Татянке, аз бих дошла кака с тебе, обаче сигурно ако реша, ще стане другата петилетка. ако се вземе за пример, че реших да си одим юли, а сега сме ноември. след като за 1400 километра ми трябват месеци, за до америчко ще ми требат години.

Общи условия

Активация на акаунт