СЬПРУЗИТЕ помагат ли ви в домакинската работа

  • 9 039
  • 223
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не, аз съм в къщи!

# 16
  • Мнения: 189
Успях да направя следното разделение на труда:
-ако единият е приготвил ядене и сложил масата, другият вдига масата и мие чиниите.
-той е с прахосмукачката, аз с всичко останало. Пускането на прахосмукачката го приема вече като негово задължение, миналата седмица отсъстваше уикенда и ме помоли да я пусна аз  Hug
-готвенето също е негово задължение.

# 17
  • Мнения: 5 401
Да, помага много макар и претоварен от служебни ангажименти.

# 18
  • Мнения: 157
Да винаги ми помага.С определени работи се разправя само той.
Никъде няма написан закон , че за домакинската работа отговаря само жената.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
Не, с изключения като му кажа да свърши нещо.
Единственото, което прави е да сервира и вдига масата и да изхвърля сутрин буклука, тръгвайки за работа.
Но пък много работи и това го оправдава.
А и аз някак си не искам някой да ми се бърка Thinking

# 20
помага ''чушки'' едвам се преборих събота-неделя той да мие чиниите,ако се наложи да пусне прахосмукачка пуска,но рядко.Свикнал е всичко да му е под носа,щото мама и баба така са го свикнали.Най се дразня свеки като влезне в стаята и примерно сме яли и сме си оставили чиниите на масата и тя ''Дайте ще ги занеса в кухнята да ги измия''
Абе мамка му аз се боря да науча мъжо да не му е всичко на готово,ма всичко отива на кино и ще е така докато не се изнесеме сами.Там няма да има кой да му поднася и ще си го дресирам по мой вкус.Също се дразня сутрин мъжо като каже ''ще ми направиш ли закуска'' че ти ръце нямаш ли си?защо все аз всичко.  newsm78  ние жените по малко хора ли сме бе мамка му..

# 21
  • Мнения: 676
Не помага. Като казвам, че не помага, нямам предвид, че не прави нищо вкъщи. Напротив. Домакинската работа я вършим по равно, но не мога да го нарека "помагане", щото то не е само мое задължение. "Помагане" бих му казала, ако ми помага нещо във връзка с МОЯТА работа или МОЕТО образование. Другото е споделяне на отговорностите.
Когато аз готвя, той пуска пералнята или мие чиниите. На другия ден обратно. Когато се чисти вкъщи, всеки подхваща по една стая и сме готови за нула време. Вечерята е приготвя този, който се е прибрал по-рано вкъщи. С чистенето е същото през седмицата - на който от нас му остане време вечер, ако не - заедно през почивните дни.
И всичко това е въпрос на възпитание, за което съм безкрайно благодарна на свекърва ми, че го е възпитала такъв. Имам си го наум за времето, когато дойде време ние да възпитаваме нашето дете.

# 22
  • Мнения: 1 341
Да, помага ми много.  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 24
За мое голямо щастие моя съпруг ми помага прекалено много.Когато е хубаво времето изкарвам нашата малка принцеса и той ако има нещо за правене го свършва.Той много ме е разглезел Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 4 294
Само ако му кажа, иначе хич се не сеща  Wink

# 25
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Помага и то доста,макар че често трябва да му се напомня.
Понякога минавам да довършвам след него ,ама все пак винаги казвам ,че се е справил чудесно.Все пак трябва да е мотивиран да го направи и следващия път когато го помоля.
Само едно нещо съм му забранила,да простира на терасата ,че ми разваля репутацията в махалата. CrazyПри мен всичко е по цветове и размер а при него едно късо ,едно дълго ,едно светло, едно тъмно ,абе с една дума ужас. JoyАко много иска на сушилника у дома. Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 537
Да, помага  Grinning Най-често се случва да измие чиниите.На второ вясто пускането на пералня, и накрая най-рядко е готвенето.

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не, моите поздравления. В първата дума-две грешки, на втората-само една. След това, сигурно си се разсеяла-почти таман, но накрая-отново себе си  newsm78
СЪпругЪТ помага ЛИ ми в домакинската работа?
Въпреки че съм заядлива на тема правопис, да ми се чудиш, но, да, и?

# 28
  • Мнения: 46 511
пухчо, накарай го отпред да слага нещо обемно (покривка, чаршаф) и назад може да си ги реди, както иска  Mr. Green или си вземете сушилня - втора употреба са 200-300 лв.  Sunglasses

# 29
  • Мнения: 2 908
Такаааа,пере,простира,мие чинии,бърше прах,минава с прахосмукачката,бърше прозорци,прави вечери,сменя памперси,къпе бебе,нещо пропуснах ли....ако съм пропуснала-прави го и него.

Общи условия

Активация на акаунт