За малките лъжи на Раифайзен банк!!!!

  • 6 317
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • UK , Somerset/BG Veliko Tarnovo
  • Мнения: 148
И моето мнение за Райфайзен е абсолютно в тон с останалите.101% съм съгласна с мнението
Цитат
най -безумната банка с най-неадекватни служители
Какво да ви кажа за моите преживелици с техните служители?Кредитния инспектор отказа да разговаря с мен и да прегледа събраните документи по заема , защото било падежна дата и имал много работа  newsm78.Аз бях бременна в 7-я мес , но няма значение - ТОЙ ИМАЛ РАБОТА!Ами нали такива като мене му я създават тази работа?!После в началото на 8-я месец ми се наложи да вляза в болница ( изтекоха ми част от околоплодните води ) , 2 пъти ме караха да излизам от РО , за да ходя до банката да подписвам документи.По това време уреждахме ипотечен кредит , като всички документи движеше агенцията за недвижими имоти.Какво толкова щеше да стане , ако бяха позволили на агентката или на моя съпруг да ми донесат въпросните документи за подпис в отделението?Става дума не за педантичност и перфектно свършена работа , според мен е въпрос на човечност , каквато в Райфайзен няма.И не само това , там няма много неща
Цитат
Да не ви казвам по колко време се бавят докато осчетоводят и преведат сумата всеки месец.
и т.н.Мога да напиша още няколко страници още сигурно  Weary

# 17
  • Мнения: 3 641
Та заради всичките тези служители и политиката на банката за  бавебето на паричните преводи ще гледам възможно най-скоро да си погася предсрочно кредита и да забравя за тях по-скоро Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 1 731
 Shocked Shocked ShockedМомичета ,благодаря ви .Предстои ни теглене на ипотечен кредит и това е доста полезна информация!  bouquet

# 19
  • Мнения: 189
напълно подкрепям!не съм доволна от тази банка!

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Това са най-големите мизерници, за които може да се сети човек. Естествено, че са ми в черния списък. Преди 2-3г. по телефона се обади някаква мобилна кредитна инспекторка и  предложи да вземем кредит от там при доста добри условия, без обезпечение и т.н. , още повече, че имаме доказани доходи. Решихме да вземем, тя дойде с папките, поискаха невероятно много документи и ни накараха да платим и един куп дребни такси за какво ли не. Е, набавихме ги, платихме, като пред това време - 2 седмици, не знам вече колко пъти ни викаха да ходим до банката за всякакви глупости. Когато всичко беше готово, започнахме да чакаме. От тях повече - ни вест, ни кост. Някъде след месец, решихме че има нещо нередно и отидохме да питаме. Много дръпнати и назъбени служители, много некомпетентни, документите ги нямало, не знам какво си и накрая - ми решихме че няма да ви дадем кредит без поръчител, та затова и не сме ви се обадили #Crazy  Аз  Shocked абе нали вие звъняхте 100 пъти да дойда именно защото предлагате кредит без поръчител, сега какво? Не само че искат поръчител, ами и написали лихва много по-висока от това, което са обявили, тогава, когато ни се обадиха за първи път. Както и да е, ядосаха ме, отказах се, подписвахме се че се отказваме от "преференциалните" им условия и си тръгнахме. Специално питахме - дължим ли ви нещо друго, това ли е всичко, те казват - да, това е всичко. Историята не свършва до тук обаче. Миналата есен реших да взема кредит от друга банка, хората правят справка и ми казват - не може, имате неизплатени задължения към друга банка, платете ги и ще ви отпуснем кредита. Много добре знам, че никъде нищо не дължа, питам ги къде е това - не знаят,  на справката само излиза, че има задължение, но не излиза къде #Crazy Тръгвам аз по всички лизингови дружества, с които съм купувала стоки на изплащане и питам да не съм забравила някоя такса някъде - оказва се, че на никого нищо не дължа. Даже хората предлагат да ми издадат бележка, че нямам неизплатени задължения. Пак отивам в другата банка - пак излиза неизплатено задължение. Добре, че някой там се сети да ми каже да отида  да проверя в кредитния регистър на БНБ, там били справките за длъжници. Разкарваха ни като простинало магаре. Отиваме и там. Какво накрая се оказа - малоумниците от Райфайзен отворили банкова сметка (въпреки, че нямат никакво право да го правят без мое знание, още повече че кредита не е разрешен), на която да преведат парите от евенуалния кредит и през всичките тези години начислявали какви ли не такси - за обслужване, за поддържане, за незнам какво си. Всичко - 86лв, сметката е празна все пак... Платихме ги със скандал, хайде после пак в кредитния регистър с бележката ... По едно време мислехме да ги съдим за това, после преценихме, че ще похарчим по делото много повече пари,отколкото си заслужава, а те ще продължават да лъжат хората, освен това, те сигурно са се подплатили и с добри адвокати, а и просто повече просто нямах нерви за простотиите им. Повече кракът ми няма да стъпи там, ега ти и наглите мошеници #2gunfire Никъде в други банки не съм срещала такива измамници, по-добре е човек изобщо да не стъпва в скапаната им банка защото така или иначе ще го измамят с нещо Twisted Evil

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 23:50 от Unknown_lady

# 21
  • София
  • Мнения: 463
Докато четох какви приключения си имала с тъпатъ банка се сетих и още нещо  по моя случай.
През цялота врмее докато ме мотаха и не ми даваха кредита аз имах при тях овърдрафт за над 1000 лв , което е явно противоречие. Хем имам достатъчно доход за да ми дадат овърдрафт ,хем нямам достатъчно за кредит със 120 лв вноска при положение че с този кредит исках да рефинансирам стар такъв -взимам 10000 , от стария ми бяха останали 3000лв , та с новия за по-дълъг период да плащам пак същата вноска. Лудостта в случая е че хем в момента плащам 120 лв вноска и имам овърдрафт, от което е логично че имам доход за тях щом съм одобрена и 3 г плащам редовно вноските, хем не ми е достатъчен дохода да рефинансирам стария кредит и да плащам същата вноска #Crazy #Crazy #Crazy Като се върнах първия път от банката бясна на тъпите им нелогични доводи ми се обади една тяхна служителка с предложение да ми направели кредитна карта защото съм била лоялен клиент  #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out Е как я навиках тая жена просто идея си нямате ,тя лично не е виновна ,но просто преля чашата. Нали аджаба нямам доходи  за кредит със същата вноска ,която внасям и в момента как ми предлагат кредитна карта.

# 22
  • Мнения: 4 668
Аз съм теглила кредит от тях и мнението ми е , че проблемите им идват от това , че се назначават хора , които не знаят къде се намират , напълно неадекватни , които не могат да мислят ! Дава им се нещо , зазубрят го и никаква мисъл не протича през главите им ! Имам чувството , че с конкурс по олигофрения ги избират  Sick
Много клиенти са недоволни от тях ...

# 23
  • Мнения: 125
МОЛЯ в такъв случай кажете от коя банка да взема кредит,че вече си уговорих среща пред нотариус за изповядване на сделката.Мислих,че Райфайзен са добра банка-а сега какво чета.КАЖЕТЕ КОЯ БАНКА ТОГАВА?

# 24
  • Мнения: 4 668
Кажи от кой офис на Райфайзен си пробвала да теглиш кредит !
Управителката на клон Съборна ми е приятелка ... да гледам да помогна нещо  Rolling Eyes
Иначе ... не знам ! Навсякъде има проблеми и олигофрени  Sick

# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
МОЛЯ в такъв случай кажете от коя банка да взема кредит,че вече си уговорих среща пред нотариус за изповядване на сделката.Мислих,че Райфайзен са добра банка-а сега какво чета.КАЖЕТЕ КОЯ БАНКА ТОГАВА?
На мен с най-малко разправии и проблеми, с най-ниска лихва и най-голяма сума, ми отпуснаха в ДСК. Даже сами ми предложиха и овърдрафт при тях от 3000лв. По-натам смятам да купувам по-голямо жилище и мисля пак от там да взема кредит. Освен това те имат и най-много много клонове, така че е удобно. Също така сравнително лесно се работи с ЦКБ. С ОББ също може и са горе-долу разбрани, но там пък лихвите им са малко по-високи. Аз тях бих ги препоръчала предимно при покупки на изплащане или за ОК- отворения им кредит, а не за голям кредит. Имам също така и приятели, които са много доволни и от ПИБ, но за там аз нямам лични впечатления.   За жилищен кредит, много хора ходят и са доволни и от Пощенска, въпреки че за всички останали кредити, които предлагат, обезпеченията и лихвите им са по-високи от тези на другите банки.
Моето лично впечатление, придобито след дълго обикаляне и проучване е, че най-добре се работи с най-големите банки, те не правят чак толкова цигании, обикновено отпускат по-голяма сума с по-малки обезпечения, имат и гратисни периоди, а таксите и лихвите са им като правило по-ниски от тези на по-малките банки.  Т.е., условията там са по-добри. Аз лично от реклами не се повлиявам, всичко, което рекламират е лъжа.
Успех ти желая и после да разкажеш какво стана Peace

# 26
  • Мнения: 125
Банки като ДСК И ОББ-точно тук от форумите  в други теми бяха много оплюти и затова не искам да имам нищо общо. Например Алфа банк имат добри условия ,но в моя случай искат да е целеви кредита-това означава да им дам фактури за 50 000лв. -които незнам от къде ще взема.Ако за всеки ремонт в къщи взема фактура ,всяка фирма ще ми начисли ддс и ще ми стане много скъпо.Експрес банк,минават ипотека само на акт 15 -или 16 ми казаха,а ние сме на акт 14.-което е пречка.Булбанк само целеви кредит(за фактурите).Пощенска стават ,но миналия месец си вдигнаха лихвата и такса обслужване и става по-скъпо.Първа инвестиционна ме отрязаха с някакви високи лихви за моя слуяай и не ми е изгодно.Има естествено банки в които не съм ходила.

# 27
  • Мнения: 4 668
ДСК обаче много гадно правят погасителните планова . Плащаш лихва върху лихвата , а главницанта не мърда ... Трябва да искаш вноските да са ти равни и да намалява и основната сума ... не знам добре ли го обясних  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 125
честно казано за този момент най-изгодно ми е в Райфайзен,но въпроса е дали са лоялни.

# 29
  • Мнения: 16
Това са най-големите мизерници, за които може да се сети човек. Естествено, че са ми в черния списък...Повече кракът ми няма да стъпи там, ега ти и наглите мошеници

 thumbsup Топ1 Тъпа реклама  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт