Даване на плодов сок на едномесечно кърмаче!!?

  • 1 035
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте,
Днес бяхме на първа консултация след раждането. Всичко е наред, бебето е качило един килограм, като е на изключително кърмене. На края на консултацията педиатърката ми каза да започвам да и изцеждам плодови сокове и да и давам като първо е ябълката. Това мен доста ме учуди.... Защо след като детето си качва добре, пълни памперсите редовно и явно се храни добре да я захранвам и със сокове!?!? Попитах лекарката и тя ядно ми каза "Детето си е ваше вие решавате!"

Моля Ви да споделите, при вас как беше от кога започнахте да давате плодови сокове?

И друго ме учуди. Споделих, че и замразявам кърма и тя ми каза да я преварявам след като я размразя!??!?!? Защо като аз си я изцеждам със стерилна помпа и я съхранявам в стерилни чашки via!??  newsm78 newsm78 newsm78
 

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
това е пълна лудост. Тази педиатърка е явно от най-старата генерация. Аз сок въобще не съм давала, защото предизвиква страшни колики. По принцип се препоръчва само кърмене до 6 мес възраст или АМ. После захранване със зеленчуково пюре или оризова каша. После можеш да почнеш като трета храна и плодови пюрета. А относно преваряването на кърмата нали всичко ценно в нея ще изчезне? Пусни търсачката за съхранение на кърмата и ще видиш какво пише.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 603
Не давай сок на това малко бебче.

http://www.biberonbg.com/info/juicewhynot.htm
http://www.biberonbg.com/info/zahranvane.htm
прочети това, надникни и в библиотеката

# 3
  • Мнения: 5 401
Моята педка също се опита да ми пробута идеите на старата школа. Казвах й, че не искам да захранвам бебето си преди навършване на 6 м., тя ми обясняваше как това не било захранване, а чак картофените пюретата от 4-тия месец се водили захранване.  ooooh!  #Cussing out Разбрах, че няма да стане така и на всяка консултация я изслушвах много внимателно, кимах разбиращо с глава и продължавах да си кърмя детето на поискване без никакви сокчета и пюрета.

Много теми има за сокчетата и невръсните бебчета, пусни търсачката.  Peace Като имаш време се порови и в Библиотеката и ще се убедиш, че е престъпление да се захранваш толкова малко кърмаче.

За преваряването - не, разбира се! Само затопляне на стайна температура.

# 4
  • Мнения: 3 718
Първо задължително прочети в библиотеката защо НЕ е хубаво да захранваш със сок толкова малко бебе.
А като пример от моя опит, казах на педито, че няма да дам сок когато беше на месец и половина. Когато отидох на следваща консултация той вече беше забравил, че не давам и ми обясни, че след сока да включвам пюре. Аз си затраях. На 6 и половина месеца когато му направихме изследванията на кръв и урина се почувствах длъжна да кажа, че Алекс е току що захранен с оризова каша и 2 зеленчука и един плод. И той вместо да ми се скара и да си отстоява препоръките за ранното захранване, ми вика БРАВО, ТАКА Е НАЙ ДОБРЕ  Shocked
И аз се чудя, абе мухльо с мухльовците, защо като е толкова добре не ме посъветва още в началото така да постъпя. А те педитата си знаят едно и това си дуднат. А твоята докторица е бил прав за едно, решенията за нашите деца са си само наши!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
..... тя ми обясняваше как това не било захранване, а чак картофените пюретата от 4-тия месец се водили захранване.  ooooh!  #Cussing out

 ooooh!
и мойто свеки настояваше, че сокчетата не били захранване, та докато се обаждаше само ме мъмреше, ма тя поне не е педиатър.


puzzle, за захранването имаш време да прочетеш и да си прецениш. Добре е на навършени  6 м. да се започне с каша или пюре.

 ooooh! кърмата не се преварява

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 17:53 от supi4ka

# 6
  • София
  • Мнения: 191
В никакъв случай не я слушай тая докторка! Кажи й даже, че - да, ти си решаваш за своето дете, но тя е длъжна да ти дава адекватни и компетентни напътствия, а не да влизате в стълкновения.
Има много за четене - чети, и дай и на нея да се ограмотява.
Съвсем сериозно те съветвам да постъпиш така!
Помисли и за другите майки, които може и да нямат възможност да четат повече, и тях ще кара да дават сок на бебетата си, и те ще го направят.
Дори най-старата школа педиатри вече е запозната с изключителното кърмене и късното захранване, и често разясняват и двата варианта - така вече може да се направи избор.
Успех и продължавай в същия дух!

# 7
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Всички мнения ще са от това естество- не давай сок, защото причинява най-малкото колики при толкова малко бебче. Кърми си детето на поискване и кажи на педиатъра какво си решила пък той ако ще да го приема.
Мойта педка пееше същата песен, а сега ми разправя - Кърми през зимата, защото е много полезно. А ся де Joy

# 8
  • Мнения: 2 616
Твоята педиатърка още 2 месеца и ще ти каже и пържоли да му даваш на бебето заради желязото в месото.
Това са просто абсурди.

До 6 месечна възраст детето ще си се чувства прекрасно ако пие само кърма, без вода, без сокове, без пюрета. И без това цял живот ще яде боклуци, остави го детето да си ПОЖИВЕЕ малко с вкусна храна.

# 9
  • Мнения: 119
Благодаря на всички за отговорите...  Hug
Още докато бях бременна четях много тук и бях убедена, че ще кърмя моето дете. В родилното имах извесни проблеми, заради секциото и т.н. и бях на косъм от отказване и само инфото от тук ме стимулира да не се отказвам, за което съм много благодарна както на пишещите така и на модераторите, които са събрали инфото в бибилиотеката.
Въпреки това всичко което чета го приемам като лична информация и никога не я заменям с преглед при лекар, затова днес останах толкова учудена.
Ще се консултирам и друг педиатър и ще реша, въпреки че за себе си вече знам отговора.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 242
Искам само да те похваля за добре изразения майчински инстинкт!  Peace Много майки не биха се усъмнили в думите и съвета на педиатъра и биха дали сок на невръстната си рожба убедени че правят най доброто.
Поздравления!   bouquet

# 11
  • Мнения: 753
Освен изреденото до момента, сокът на тази възраст особено може да намали приема на кърма, така нужен за растежа и развитието на бебето, както и да доведе до намалено производство на кърма у теб.

# 12
  • Мнения: 1 267
е не, само като си помисля ябълков сок в нежното бебешко стомахче. даже и не искам да си го помислям. синът ми и до днес не пие сокове, след годинката приема директно свежи плодове.

# 13
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Защо след като детето си качва добре, пълни памперсите редовно и явно се храни добре да я захранвам и със сокове!?!?
Защото така е учила преди сто години ooooh!

Дадох му сок на 5 месеца и половина Peace

# 14
  • Мнения: 622
Не мога да разбера какъв им е зора на тези лекари, за къде са се разбързали с този сок! Личната лекърка на дъщеря ми(която ние НЕ посещаваме) също ми говореше за някакви сокчета през 2-я месец.  Shocked Добрече го има форума, съвременна литература и най-вече майчиното ми чувство та все още малката ми буболечка си суче само млекце от мама.
puzzle продължавай да си кърмиш бебенцето и не мисли за глупости  Hug  Peace

Общи условия

Активация на акаунт